Ibanez Başlığı

unchosenone demiş ki:
ibanez 2570 aldım clean tonları harika ama disturtion tonlarını pek sevmedim... daha sonra bir digitek disturtion factory aldım umarım gzl bi sound elde ederim

bunu duyduğuma üzüldüm. ben de 2570 almayi düşünüyordum.

rg 2570e hakkında başka fikri olan var mı?

2550 kullanıyorum, aynı gitarın pickguard'lı modeli.

Gitarı hem Laney HCM15R'nin üzerindeki distortion kanalıyla kullanıyorum hem de Behringer TO800 ile. TO800'le Tony Iommi (Black Sabbath) tonuna yakın bir ton yakalayabiliyorum, amfinin kanalıyla ise oldukça jınjınlı, sağlam distorted tonlar elde edebiliyorum, özellikle köprü manyetiğinden son derece parlak tonlar geliyor. Sap manyetiğinin en iyi performansını Marshall MG100DFX ile aldım bugüne kadar, Marshall'ların tonlarını sevmememe rağmen bu sefer son derece hoş, keyif verici bir ton çıktı amfiden, baterist bile çalmayı kesip "Ne güzel ton lan bu" dedi hatta :D

Ne tarz çalıyorsun? Onu bildikten sonra daha fazla yardımcı olabilirim. Ben blues'dan heavy metal'e kadar her türlü hoş tonu elde edebiliyorum gitarın stok manyetikleri + TO800 veya HCM15R ile.

Ben amatorce ilgileniyorum, kendimi tatmin amacli, hobi yani, bastan bunu soyliyim.

sevdigim tarzlar ve calmak istediklerime gelince scorpions'in baladlarindan metallica'nin orionu veya to live is to die'ina kadar degisiklik gosterebilir. yani rock, thrash, metal karisik. Almak istedigim gitar bu turlere hitap etsin istiyorum. Iki gitar kestirdim gozume: Ibanez RG 2570e ve Jackson DKMG. Jackson icin rock veya ballada uymaz diyebilirsin ama ben onun clean tonundaki sertligi de seviyorum.

95 olma ihtimali var... çünkü 97den sonra seri no olayını değiştirdiler benim gitar 96 model seri nosu f61 diye başlıyo...

bu arada rg550 aldım yine ibanezciyim yine ibanezciyim :D

Blessed_Spirit demiş ki:
Ibanez custom gitar yapıyor mu? Japonya ya gitme ihtimalim var da bilen arkadaşlar bilgilendirirlerse çok memnun olurum.

Nette aradım ama pek bilgi edinemedim..

Sadece japonya da satılan j-custom modeller var. ibanez.com dan japonyayı seçersen modelleri ve renk seçeneklerini görebilirsin.
Gitmişken bunlardan al bence imkanın varsa tabii.
Örnek:
RG8620S_NT_00_01.jpg

Arkadaşlar şu tremolo kolunun üzerindeki beyaz plastikleri nerden bulabiliriz diye soran olmuş daha önce ama kimse cevaplamamış bende şans eseri gördüm herhangi bir sıkıntım yok ama bende alıyım köşede kenarda dursun bir gün birşey olur lazım olur diye.

Nerden ve ne kadara bulabilirz bunları ?

merhaba arkadaşlar bende bi ibanez sahibi oldum :)) rg270 ama saptaki dimarzio paf manyetiği takılı değil bu manyetiği nasıl takabilirim bilgisi olanb var mı

DreamofStyks demiş ki:
Arkadaşlar şu tremolo kolunun üzerindeki beyaz plastikleri nerden bulabiliriz diye soran olmuş daha önce ama kimse cevaplamamış bende şans eseri gördüm herhangi bir sıkıntım yok ama bende alıyım köşede kenarda dursun bir gün birşey olur lazım olur diye.

Zuhal'e gidecektim yarın, sorarım. Ibanez'leri onlar getiriyor sonuçta, herhalde bu tip sarf malzemelerini de bulabiliriz onlardan... :)

Manticore demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:

Zuhal'e gidecektim yarın, sorarım. Ibanez'leri onlar getiriyor sonuçta, herhalde bu tip sarf malzemelerini de bulabiliriz onlardan... :)

Çok iyi olur gerçekten haber verirsin tekrar bana en kısa sürede, teşekkürler.

Stormcrow demiş ki:
Blessed_Spirit demiş ki:
Ibanez custom gitar yapıyor mu? Japonya ya gitme ihtimalim var da bilen arkadaşlar bilgilendirirlerse çok memnun olurum.

Nette aradım ama pek bilgi edinemedim..

Sadece japonya da satılan j-custom modeller var. ibanez.com dan japonyayı seçersen modelleri ve renk seçeneklerini görebilirsin.
Gitmişken bunlardan al bence imkanın varsa tabii.
Örnek:
RG8620S_NT_00_01.jpg

hocam dediğine baktım ama ben solak olduğumdan 1570 e kalacağım yönünde derin hisler oluştu :D

custom derken jacksonun yaptığı gibi istediğimiz gitarı yaptırabilme olayı var mı diye sormuştum :)

evet solak olman işleri değiştiriyor :)
ben bakmadım ama solak modelleri olabilir j-customların.

Diğer konuya gelince bunlar varken custom yaptırmaya gerek olmadığını düşünmüştüm de ;)

DreamofStyks demiş ki:
Manticore demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:

Çok iyi olur gerçekten haber verirsin tekrar bana en kısa sürede, teşekkürler.

Zuhal'e sordum geçen gün, yokmuş onların elinde. Kenan Turgut'ta vardır bir ihtimal dediler, ona da gitmeye üşendim... Kenan Abi'de her türlü ıvır zıvır oluyor zaten, Ankara'da bulursa o bulur o şeyleri bir tek... :D

Geçen gün hani şu bilgisayar aletleri falan kesmeden açılmayan şeffaf plastik bir ambalajdadır ya. Ondan ince ve kısa bir şerit kestim. O beyaz zımbırtının altına yerleştirdim. tremolodaki boşluk gitti. Kol dönüşü biraz daha sertleşti. Bir tanesinin altına yaptım sadece.

Bence işe yarayan bir işlem.

Geri