Ibanez Başlığı

Alexilaiho demiş ki:
grognard demiş ki:
rg321 endonezya diyor mydukkan da...zaten tr de varmıs o gitar...benim aklımı kurcalayan RE2EX1

kore ise uretimi dusunebilirim o gitarı nedenini bilmiyorum ama cok hosuma gitti...beyaz olduğu içindir belki...

Çok hoş bir alet. Benim hoşuma giden yanı da siyah olanın gövdesinde ,beyaz , beyaz olanın gövdesinde siyah binding olması. Saplarda zaten var. h-h konfigürasyona sahip, gayet şık ve çok da abartılı değil. Fiyatı da fena değilmiş.

hangisinden bahsettin anlayamdım gr321 mi yoksa re2ex1 mi :?

grognard demiş ki:
Alexilaiho demiş ki:
grognard demiş ki:
rg321 endonezya diyor mydukkan da...zaten tr de varmıs o gitar...benim aklımı kurcalayan RE2EX1

kore ise uretimi dusunebilirim o gitarı nedenini bilmiyorum ama cok hosuma gitti...beyaz olduğu içindir belki...

Çok hoş bir alet. Benim hoşuma giden yanı da siyah olanın gövdesinde ,beyaz , beyaz olanın gövdesinde siyah binding olması. Saplarda zaten var. h-h konfigürasyona sahip, gayet şık ve çok da abartılı değil. Fiyatı da fena değilmiş.

hangisinden bahsettin anlayamdım gr321 mi yoksa re2ex1 mi :?

RE2ex1 tabii kine. gr321 i pek beğenmedim. Alırsan eğer RE2ex1 al derim. Ama sayfanın altındaki yorumlardan birinde aldıktan birkaç ay sonra dökülmeye başlıyor demiş. Ama fiyatına göre değil mi herşey...

neverktulu demiş ki:
Arkadaşlar.http://www.youtube.com/watch?v=AXLXAI-Kl_E , videosunda kirk'ün kullandığı gitar yanlış bilmiyorsam,ibanez 1570.Sanırım,ibanez 1570 modeline emg 81 set taktırırsam,kirk tonu elde edebilirim gibime geliyor ve bu videodaki ses tam olarak aradığım ses.Özellikle to live is to die kısmında kirkün attığı solo türü müzik yapmak istiyorum.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

o gitar 98 yılı öncesi RG470.dikkat ettiysen AANJ yok gitarda.

strum demiş ki:
neverktulu demiş ki:
Arkadaşlar.http://www.youtube.com/watch?v=AXLXAI-Kl_E , videosunda kirk'ün kullandığı gitar yanlış bilmiyorsam,ibanez 1570.Sanırım,ibanez 1570 modeline emg 81 set taktırırsam,kirk tonu elde edebilirim gibime geliyor ve bu videodaki ses tam olarak aradığım ses.Özellikle to live is to die kısmında kirkün attığı solo türü müzik yapmak istiyorum.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

o gitar 98 yılı öncesi RG470.dikkat ettiysen AANJ yok gitarda.

Hmm,bi de AANJ de oluyor :p ?

Ibanez Gax75 -30 ve GSZ120

Bu gitarlar hakkında bilgisi olan warmı(dsitortion-clean tonu,klavyesi)
almayı düşünüorum yardımcı olabilirmisiniz

Re: Ibanez Gax75 -30 ve GSZ120

Orch demiş ki:

Öncelikle yapmak istediğin müzik önemli,ama sana nacizane gitar denemelerimden ,ibanezin klavyesi,espnin distortionu,fenderin cleani derim.Üçünü bir arada bi gitarda görürsen,bana da söyle :p

Şaka bir yana,aynı markanın bile çok farklı tarzlara hitap eden modelleri mevcut.Tabi kalite arttıkça fiyat da artıyor.Kanımca en sağlamı önce istediğin tarzı belirlemen,sonra da gitar satış yerlerinde giderek hoşuna giden modelleri tek tek deneyip,işte budur dediğin gitara yapışmandır.

Re: Ibanez Gax75 -30 ve GSZ120

neverktulu demiş ki:
Orch demiş ki:

Öncelikle yapmak istediğin müzik önemli,ama sana nacizane gitar denemelerimden ,ibanezin klavyesi,espnin distortionu,fenderin cleani derim.Üçünü bir arada bi gitarda görürsen,bana da söyle :p

jackson 8)

Gözümden kaçmış gerçekten, kusura bakmayın... :)

Ibanez'lerin GIO serileri "default" olarak pek iyi gitarlar değildir. Sanırım iki gitarın sıfırına da 400 YTL gibi bir para vereceksin, ben olsam bu iki gitara da 400 lira vermem açıkcası. İkinci el forumunda canavar gibi gitarlar 400 - 500 lira civarında fiyatlara gidiyor.

Ne tarz müzik yapmak istediğini söylersen eğer seni daha iyi yönlendirebiliriz. :)

Geri