Ibanez Başlığı

Freddy10 demiş ki:
slm arkdaşlar linkteki gitar hakkinda goruşerinizi ögrenmek istiyorum, goruş derken hiçbi arkadaşimizin deneme şansi olmadiginin farkindayim :D ama hani koprusu, sapı , manyetikler nasildir ? bu gitar gördügümüz gibi limitli üretim bunun gitar ustundeki artilari varmidir ?

http://www.musiciansfriend.com/product/Ibanez-RG550-20th-Anniversary-Electric-Guitar?sku=512645

Ben tavsiye etmiyorum acikcasi. Reissue ve limited bir model, daha cok sekil ve koleksiyonluk, ise yararliliktan cok. Aanj sap baglantisi yok falan filan fi$man. bunun yerine rg2550 alman daha iyi bir tercih olacaktir.

Ha cok param olsa bi kenarda dursun diye alirim o ayri.

arkadaşlar forumda arattım fakat 450 tane sonuç çıktı bu nedenle burda size sorayim dedim, ibanez rgxxx "ltd" olması ne anlama geliyor? mesela esp lerin ltd leri daha kalitesiz oluyor, ibanezlerde ltd neyin sembolü olmakta?

LTD, Limited Edition anlamına geliyo. ESP-LTD ise ESP'nin yan ürününün markası... Fender Squier gibi yani. =)

Ibanez'in Limited Edition'ları Prestige serisi çıkana kadar Japonya'da üretiliyodu, şu an Limited'ler de Endonezya'da üretilebiliyo, ki çok bulunan bi gitar değildir Limited Edition RG, özellikle RG550, RG450 falan baya iyidir yani. RG170 LTD'nin de rengi falan sınırlı sayıda üretilmiştir. =)

RGT320Q

RGT320Q
beyler bu gitar hakkında fikiri olan varmı?
kendi fiyat aralığındaki gitarlar jem'ler
ama neck thru oluşu müthiş bir sustain sağlıyormuş.
daha deneme fırsatım olmadı.

denemeden önce fikirlerinizi almak istedim belki kullanan vardır bilen vardır diye :roll: 8)

RG2550 veya 2570 alıp cok masrafa girmeden bu işi bitirmek istiorm
fakat bir yandan da daha iyi bi gitar almak niyetindeyim

Re: RGT320Q

keremd demiş ki:
RGT320Q
beyler bu gitar hakkında fikiri olan varmı?
kendi fiyat aralığındaki gitarlar jem'ler
ama neck thru oluşu müthiş bir sustain sağlıyormuş.
daha deneme fırsatım olmadı.

denemeden önce fikirlerinizi almak istedim belki kullanan vardır bilen vardır diye :roll: 8)

RG2550 veya 2570 alıp cok masrafa girmeden bu işi bitirmek istiorm
fakat bir yandan da daha iyi bi gitar almak niyetindeyim

tarzin ve alacagin gitardan ne beklediginle ilgili bilgi verirsen cevap verebilirim. bissuru para verip sirf pahali diye o gitari alma sonra. yoksa ibanezin neck-thru olan baska modelleri de var.

üst taraftaki büyük ihtimal pickguard ı değişmiş bir rg550. hatta inlayleri shark tooth olsaydı rg550 ltd pt derdim.

ama alttaki hakkında bir fikrim yok. maple klavyeli rg550 derdim eğer shark tooth olmasaydı :) ne shark tooth muş be kardeşim :)

Ustteki rg550ex-sd , koprunun lo-pro olmasi lazim, mukemmel gitar, pickguardi normalde metaliktir, aynaliyla degistirilmis sanirsam.

Alttaki de '93 yapim rg670dx-lb.

Ederleri konusunda gitarlari gormeden bisey soylemek dogru olmaz. iyi durumdalarsa benim olsalar iki gitari da 600$'dan asagi satmam.

beyler forumdaki ehbaa nickli arkadaşın gitarı olan rg7321 i almak üzereyim...fakat nasıl bir gitardır ne yer ne içer :) hiç bilmiyorum...hakkında bilgisi olanları dinlemeye hazırım :)

PhoibosApollon demiş ki:
Ustteki rg550ex-sd , koprunun lo-pro olmasi lazim, mukemmel gitar, pickguardi normalde metaliktir, aynaliyla degistirilmis sanirsam.
550Ex-Sd'de lo pro var da ben o resimdeki köprüyü lo-trsII'ye benzettim daha çok. 550Ex olduğunu varsayarsak pickguard yanında knoblar ve manyetikler de değişmiş. Ayrıca hardware de cosmo black'e nazaran baya parlak krom gibi görünüyor gözüme.

Netice itibariyle ben bunu 550Ex'e benzetemedim. Hem Lion's Claw'u da yok zaten :LOL:

cavernosum demiş ki:
PhoibosApollon demiş ki:
550Ex-Sd'de lo pro var da ben o resimdeki köprüyü lo-trsII'ye benzettim daha çok. 550Ex olduğunu varsayarsak pickguard yanında knoblar ve manyetikler de değişmiş. Ayrıca hardware de cosmo black'e nazaran baya parlak krom gibi görünüyor gözüme.

Netice itibariyle ben bunu 550Ex'e benzetemedim. Hem Lion's Claw'u da yok zaten :LOL:

stood1.jpg

RG450DX bu resimdeki olsa gerek ustteki. oburunun rg670dx olduguna eminim.

Aslinda bir cok garip garip model var, daha detayli resimler olursa bizim de hata payimiz duser. Mesela bu koydugum resimdekinin de tremolo kolu krom. kimi rg450dx lerin sharktooth'u var. renkten kafadan bastim ex'i ben ona. ne demekse. asfgas

bunun icin en iyi cozum sapi govdeden ayirip ne yazdigina bakmak tabi ki. ikinci el rg'leri fiyatlandirirken de dikkat edilecek sey sirasiyla nerede-ne zaman yapildigi, kopru modeli, sap modeli, aanj, manyetik, sharktooth vs diye gider yoksa rg570 rg760 rg412,5'tan 413 falan bunlar cok onemli degil.

Ben direk 450dx diyecektim de beni de yamultan çıkar falan şimdi neme lazım diye demedim :D

Renk de uymuyor zaten. 550Ex lila vari bi renk, oysa sorulan gitar gri direk. Ibaneze de nispeten uyduruk gitarlara matching headstock koyup mis gibi gitarları siyah headstock ile ürettiği için ayrıca kılım. Bunu da belirteyim yeri gelmişken.

Geri