Ibanez Başlığı

d tuner takamazsın o sisteme. d tunar saddle yerine takılabilen bir olay.yani orjinal floyd rose ve onun profilindeki köprülere uygun.zero resistance (zebra :D) ve edge dışındaki her ibanez köprüsü düşük proffilli.ayrıca bildiğim kadarıyla s serilerindeki köprülerin arka sistemide farklı.tremol no takılabileceğinide sanmıyorum.

Zero resitance'ta D tuner var. Standart her modelde gelen bir parça mı yoksa ekstardan mı almak gerekiyor bilmiyorum yalnız.

d-tuner_on_zr_tremolo.jpg

Tabii görüldüğü gibi diğer floyd rose vs. takılan D-Tuna dan daha farklı bir olay bu.

Yukarıdaki resmini koyduğum zımbırtıyı alman bence daha mantıklı.
böylece üst eşiği açık bırakmak zorunda kalmazsın. Köprüyü kullanıp kullanmaman da önemli değil. İstersen sabitlersin.

Aynısını masterofpuppetsasd de yazmış bak ben onun mesajını görmeden yazmıştım.

nasıl

Stormcrow demiş ki:
Zero resitance'ta D tuner var. Standart her modelde gelen bir parça mı yoksa ekstardan mı almak gerekiyor bilmiyorum yalnız.

d-tuner_on_zr_tremolo.jpg

Tabii görüldüğü gibi diğer floyd rose vs. takılan D-Tuna dan daha farklı bir olay bu.

bu resmini koyduğun S de vardı ben gitarımı alırken. bunda standart olarak var o d-tuner. ama benimkinde yok benimki daha üst model olmasına rağmen... Ama sanıyorum görüntüden anladığım aynı tremolo sistemi var benimkiyle. tremolo üzerindeki vidalar da aynı gözüküyor. Heralde takılabilir. Ama nereden bulucam şimdi bunu ben :( arıyorum yok hiçbir yerde

arkadaslar bende ıbanezın rg170dx almayı dusunuyorum goruntusu cok hosuma gıdıyo asık oldum ama aynı zamanda aklımda washburn x12 war lutfen yardım hangısının klavyesı daha rahat

Selam. Eğer sadece klavye rahatlığı açısından soruyorsan; basitçe gidip ikisini de eline alıp denemen gerekli. Hangisi daha rahatsa o daha rahattır:) Ama bence ibanez tanımaz klavye rahatlığı konusunda. x10 çalmıştım ona göre söylüyorum.

Ha bir de x12 sabit köprülüymüş şimdi baktım. Onu da bir düşün istersen büyük fark yani.

valla tahminime göre iki gitarda aynı işi gorecek, eşit kalitede gitarlardır.. hatta yeni baslıyorsan calmaya x12 nin avantajları da yok degildir. sonucta sabit kopruyse eger baslangıc icin tel takması akort yapması gibi meseleler sıkıntı yasatmamalı sana.. floyd rose lu gitarlar üzer insanı bu konuda..

halilpazarlama demiş ki:
evet yeni başlıyan birinin floyd alması canını sıkabilir sonradan :)

bence tam tersi :) yeni başlayan ne bilsin floydun ne işe yaradığını.(yeni başlayan iki arkadaşımdan biliyorum). bence floydu çözdükten sonra anlıyorsun tatlı-sert karekterini.o varken de olmuyor o yokken de olmuyor :LOL:

strum demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
evet yeni başlıyan birinin floyd alması canını sıkabilir sonradan :)

bence tam tersi :) yeni başlayan ne bilsin floydun ne işe yaradığını.(yeni başlayan iki arkadaşımdan biliyorum). bence floydu çözdükten sonra anlıyorsun tatlı-sert karekterini.o varken de olmuyor o yokken de olmuyor :LOL:
ses karakteri anlamında söylemedim misal akord ederken yeni başlayan birinin floydla uğraşması uzun sürebilir , keza tel değiştirirken.yada en ufacık bi ayarıyla oynasa köprünün yanlışlıkla düzeltemezde.sabit köprü alırsa bunlarla uğraşmak zorunda kalmaz.ayrıca st lu gitarlar sık sık ayar istiyo kurcalamasa bile biyerlerden bişey çıkıyo :)

Geri