Ibanez Başlığı

selam arkadaslar rg370dx nası bi gitardır....???fiyatı hakkında bir bilginiz warmı?? birde japonunu bulabilirmiyim acaba??

sewgili kardeşim... sana zahmet bize eziyet bir sayfa geri gidersen nasıl bir gitar olduğunu daa yeni konuştuk... hatta biraz daha geri gidersen ayrıntılı olarak ta konuşuldu... ama bukadar yazmışken soruna da cvp vereyim... bence fiyatına göre iyi bir gitar sayılır... fiyatı da sanırım 470dolar civarı...

iyice benim kafam karıştı ya :( zaten solak gitar bulmak ayrı dert..

şu endonezya da üretilme olayı,(acemiliğimden soruyorum :oops: )bunun gitar üstünde ne gibi bir etkisi olabilir.

izmirde rg370dxl bulmak kolay olmasa gerek...ve izmirde bilen varsa bu gitarı nerede bulabilirim...

trigonda war... hemde güzel olan tarafı tam sana göre.. yani solak ;) ayrıca bir güzel yanı daha var ve izmir trigondaki rg370dxl kore malı...
kolay gelsin..

Yaklaşık 2 aydır ibanez rg370dx (kore) kullanıyorum ancak bir sorun var gitarın telleri sürekli cızırtı yapıyor, her seferinde ustaya götürünce sen bunun yükseklikleriyle oynadın mı diyor. Sap atması yok ancak sürekli tel yüksekliği bir süre sonra değişip gitar 1. perdeden başlamak üzere 5-6. perdelere kadar hergeçen gün cızırtılaşıyor ve son durumda 6.7. perdelere kadar aynı cızırtı ve 8. perdeden sonraki tonlar da yine cızırtılı. Bu normal midir? Her yüksekli ayarlatmamda yaklaşık 2-3 hafta sonra yeniden cızırtılar başlıyor. (Sebebii tahmin ediyorum oldukça kalitesiz case kullanıyorum iç kısmındaki kılıf caseden sıksık kopup gitara yük yapıyor olabilir ama ben yine bir sorayım dedim)

Ek olarak bu yükseklik ayarlamanın sap ayarı kadar tehlikesi varmıdır yoksa evde kendim ayarlamamın telden başka bir yapıya olası riski var mıdır?

İlginiz için teşekkür ederim

Nighthalzen demiş ki:
Yaklaşık 2 aydır ibanez rg370dx (kore) kullanıyorum ancak bir sorun var gitarın telleri sürekli cızırtı yapıyor, her seferinde ustaya götürünce sen bunun yükseklikleriyle oynadın mı diyor. Sap atması yok ancak sürekli tel yüksekliği bir süre sonra değişip gitar 1. perdeden başlamak üzere 5-6. perdelere kadar hergeçen gün cızırtılaşıyor ve son durumda 6.7. perdelere kadar aynı cızırtı ve 8. perdeden sonraki tonlar da yine cızırtılı. Bu normal midir? Her yüksekli ayarlatmamda yaklaşık 2-3 hafta sonra yeniden cızırtılar başlıyor. (Sebebii tahmin ediyorum oldukça kalitesiz case kullanıyorum iç kısmındaki kılıf caseden sıksık kopup gitara yük yapıyor olabilir ama ben yine bir sorayım dedim)

Ek olarak bu yükseklik ayarlamanın sap ayarı kadar tehlikesi varmıdır yoksa evde kendim ayarlamamın telden başka bir yapıya olası riski var mıdır?

Bızlama belki de sap ayarının doğruca (ya da düzgün) yapılmamış olmasından kaynaklanıyordur.

trigon da vardı bitane solak ya... daha geçenlerde görmüştüm orda... çalışan elemanlar bazı gitarları bilmiyor orda.. ben isteyince de yok demişlerdi ama ben ısrarla ordaki gitarın rg370dx olduğunu söylemiştim ve adamlar birbirine girmişti.. hatta solak olanı da göstermiştim elemanlara... tekrar bi bak istersen oraya...
kolay gelsin

bugün gitar almak için inecektim zaten çankayaya.trigonada gidicem.ama trigona söyledim rg370dxl sizde varmış diye. adam yok dedi.diğer solak gitarlarını gösterdi.
bugün bi kez daha sorararım ama,sanmıyorum ya olcağını.

anil_ogun_ arkadaşım net üzerinden alışveriş yapmayacağım.yinede sağol

Nighthalzen demiş ki:

büyük ihtimalle sap ayarın kendiliğinden bozuluyor yani truss rod'da bir bozukluk var.bir de çok ısı ya da nem farkı olan yerlerde bulunduruyorsan gitarını bunun da etkisi olabilir.

Bugün trigona gittim.umutsuzca ibanez olmadığı için.
sonra zaten adam beni görür görmez solak ibanez geldi dedi.ben hemen gittim bakmaya.
ve gelmişti GRG170DXL ( kore olması da çok iyiydi).
elime aldım çalmaya.o anki mutluluk 2 kat oldu zaten :)
başlangıç gitarı olarak çok iyi bence. ve yanında marshall 10 watt amfide aldım.
ilk gitarım ibanez oldu mutluyum :D

Geri