Ibanez Başlığı

BLaCK_MaGiC86 ben baya çaldım rx serisi bi gitar,benim diil di bi eleman da vardı hatta rengi bordoydu ama tam hangi modelidir bilmiyorum 7-8 sene geçti üzerinden

baya rahatsız bi gitar klavyesi kol gibi,clean tonları falan fena diildi....denemeden alma derim....

Arkadaşlar ibanezin prestige 1570 modeli nasıldır acaba? Bugünlerde gitar alıcam harıl gürül araştırıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Sizce artıları ve eksileri nedir bu gitarın verdiğin fiyatı eder mi?

prestige alma...2000 öncesi RGlere bak...2. el müthiş ibanezler var...Wizard neck ve floyd rose bakımından dağlar kadar fark var.Prestige serisi ibanezin yüzkarasıdır...Prestigeleri olanlardan özür diliyorum ama Rg1550 si olan bir ibanez aşığı olarak benim kişisel fikrim bu...

KoRnoManiac demiş ki:
arkadaşlar bişeyi merak ediyorum
şu anda üretilen RGT42DXler kore mi endonezya mı????

kore yapımı..

ucuza bulursan kaçırma derim,uzun zamandan beri rg kullanıyorum,bu model bence orta sınıf rglerin ulaştığı son noktadır :LOL: 2003 ve öncesinde gövde amerikan ıhlamur ağacıymış ama şimdi maun,hem klavyedeki köpek balığı dişi kakmalar da ibanezlerin arasında jemden sonra gördüğüm en havalı olanları 8) fiyatı rg1570den pahalı ama fazlasıyla hakediyo fiyatını,emin ol yani..

ben de şunu merak ediyorum ; 2550 alalı 2 hafta olmadı.. gitar bilindii üzere floyd rose lu. ve floyd rose lu ilk gitarım bu .. alırken bi tanede daddario verdi arkadaş.. fabrika tellerini çıkarıp yenileri takmak istiyorum.. sorun ise doğal olarak nasıl takıldığını bilmediğim.. telleri falan gevşeterek işe başlamadım.. bilmeden hiç kalkışmiim dedim. sadece arkayı açıp yayları çaprazladım.. sizden istediim anliicam bi şekilde anlatmanız (tel takma olayını).. umarım fazla bişe istemiyorumdur.. resimde olsa fena olmaz.. :LOL: teşekkürler

Vine_Inlay demiş ki:
KoRnoManiac demiş ki:
arkadaşlar bişeyi merak ediyorum
şu anda üretilen RGT42DXler kore mi endonezya mı????

kore yapımı..

ucuza bulursan kaçırma derim,uzun zamandan beri rg kullanıyorum,bu model bence orta sınıf rglerin ulaştığı son noktadır :LOL: 2003 ve öncesinde gövde amerikan ıhlamur ağacıymış ama şimdi maun,hem klavyedeki köpek balığı dişi kakmalar da ibanezlerin arasında jemden sonra gördüğüm en havalı olanları 8) fiyatı rg1570den pahalı ama fazlasıyla hakediyo fiyatını,emin ol yani..

yok bana 1570den daha ucuza geliyo...
550-600 dolara falan geliyo sıfırı :D
alırım o zaman gitarı satınca.teşekkürler verdiğim bilgiler için...

arkadaşlar!sormak istediğim başka bi konu daha var :)

rg1570 almayı düşünüyorum gitarı satarsam şayet.2570 le aralarındaki farklar nedir(manyetikler dışında)
2570 team j.craft yapımı diyolar 1570 de böyle bi olay sözkonusu mu?bunun artıları eksileri nelerdir yardımcı olursanız minnettar kalacağım :D

Manyetikler dışında iki fark var :
Birincisi bütün RG2570E'ler Team J. Craft'dır. Ama sadece bazı RG1570'ler Team J. Craft'dır. Mesela ben geçen sene ABD'den bir tane getirttim, headstock'ın arkasında öyle bir ibare yoktu.
İkincisi de; boyaları farklı :)
Eğer sadece ikisi arasında kaldıysan biraz daha para koyup RG2570E al derim.

jamessss demiş ki:
Arkadaşlar ibanezin prestige 1570 modeli nasıldır acaba? Bugünlerde gitar alıcam harıl gürül araştırıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Sizce artıları ve eksileri nedir bu gitarın verdiğin fiyatı eder mi?
Sevgili jamessss, sorduğun soru üzerinde o kadar çok yazıldı, tartışıldı ki eskilerin daha iyi olduğu konusunda bu kadar ateşli olan ben bile artık üşeniyorum birşeyler yazmaya. Eğer başlıklar üzerinden "RG1570" ve bunun eski modeli olan "RG570"i ararsan istemediğin kadar çok ayrıntıya ulaşacaksın. Kolay gelsin!

Vine_Inlay demiş ki:
tek tek sökseydin telleri..

floyd rose sapıtıyo yoksa hepsini birden sökünce :)
Telleri birden sökünce Floyd Rose'a hiçbir şey olmaz. Ağır metal döküm ne de olsa. Zarar gelse gelse yaylara gelir, ki bu da imkansız, çünkü yaylar büzüşürken değil fazla esnerken zarar görebilirler ancak. Fazla esnetirseniz yayın boyu ve şekli değişir mesela.

Telleri birden sökmenin tek dezavantajı sapın üzerinde tellerin yarattığı o büyük gerilimin birden boşalması ve eğer kalitesizse sapın bunu tolere edememesidir. Ayrıca bu "hızlı" sayılabilecek geriye doğru hareketten perdeler de etkilenirler. Biraz dışarı çıkma, yükselme eğilimi gösterir özellikle üst kısımdaki perdeler.
Ama gitarınız iyi bir işçilikle üretilmişse hiçbir sorun yaşamazsınız, benim de yaşamadığım gibi. Fakat siz yine de Ibanez manual'da yazdığı gibi telleri teker teker sökün, ne olur ne olmaz.

euphrates demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:
tek tek sökseydin telleri..

floyd rose sapıtıyo yoksa hepsini birden sökünce :)
Telleri birden sökünce Floyd Rose'a hiçbir şey olmaz. Ağır metal döküm ne de olsa. Zarar gelse gelse yaylara gelir, ki bu da imkansız, çünkü yaylar büzüşürken değil fazla esnerken zarar görebilirler ancak. Fazla esnetirseniz yayın boyu ve şekli değişir mesela.

Telleri birden sökmenin tek dezavantajı sapın üzerinde tellerin yarattığı o büyük gerilimin birden boşalması ve eğer kalitesizse sapın bunu tolere edememesidir. Ayrıca bu "hızlı" sayılabilecek geriye doğru hareketten perdeler de etkilenirler. Biraz dışarı çıkma, yükselme eğilimi gösterir özellikle üst kısımdaki perdeler.
Ama gitarınız iyi bir işçilikle üretilmişse hiçbir sorun yaşamazsınız, benim de yaşamadığım gibi. Fakat siz yine de Ibanez manual'da yazdığı gibi telleri teker teker sökün, ne olur ne olmaz.

orda demek istediğim bütün teller söküldüğünde tel değiştirmenin daha zor bi hal alacağıydı,yoksa koca köprü mekanizması,telleri söktüler diye inflak etmez tabi..

Stormcrow demiş ki:
Belli bir tarihten sonra cikan tum japon ibanezler team j.craft amblemi tasir. Signature lar da dahil

are you sure hocam 1570 falan alacam belki sıfır...
bunun bir artısı var mı?bi de sitesinde gotoh tunerlar olduğu yazıyor doğrumudur artık gotoh tuner mı kullanıyolar yeni prestigelerde??

Geri