cort gitarlar hakkinda en guvenilir bilgiler..

ZimDeath demiş ki:
stage müzikte 500dolar dediler kx1 için...
selamlar...

Gerçektende cort gitar lar hakkında bilgi almam gerekiyor du...Bir süredir gitar calıyorum ve elektro gitar almaya karar verdim ve araştırmalarıma göre bana uygun olarak hem fiyat konusun da cort x-2 yi buldum peki bir yeni başlayan kişi için ne dersiniz...

ben derim ki Cort başlığına uğra ve orada rastansaga'dan tavsiyeleri al , Cort konusunda en iyi o yardımcı olur...Ama bende gitar alacağım zaman araştırmalarım sonucu x2'nin pek de iyi bir model olduğunu söyleyemem sana ama alternatif olarak başka cort modelleri bulabilirsin... www.mydukkan.com a bakabilirsin(resim,fiyat fikri edinebilmek için hatta oradan da satın alabilirsin..neyse)...Hadi kolay gelsin araştırmanda...İnsan çok zorlanıyor araştırdıkça karar vermekte ama çok şeyde öğreniyor,araştırmak iyidir...

ZimDeath demiş ki:
ben derim ki Cort başlığına uğra ve orada rastansaga'dan tavsiyeleri al , Cort konusunda en iyi o yardımcı olur...Ama bende gitar alacağım zaman araştırmalarım sonucu x2'nin pek de iyi bir model olduğunu söyleyemem sana ama alternatif olarak başka cort modelleri bulabilirsin... www.mydukkan.com a bakabilirsin(resim,fiyat fikri edinebilmek için hatta oradan da satın alabilirsin..neyse)...Hadi kolay gelsin araştırmanda...İnsan çok zorlanıyor araştırdıkça karar vermekte ama çok şeyde öğreniyor,araştırmak iyidir...
bu yardımın için saol.. gercekten biraz kafam da daha ii gitarları gorunce kafam kayar gibi oldu bi tane gitar been dim 24 perde yane bu gitar stagg nası olduğuu daha arastırmadım ahttp://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1233&gid=167&rnd=3,674173E-02ma araştırıcam

Bence cort'tan şaşma ;) Benim çok bilgim yok ama şuan rastansaga bi cort forumu açtı(Cort başlığı altında görebilirsin)Orada seni yönlendirebilir...Yada yine bu forumda cort başlığını okuyabilirsin,sorabilirsin...kendine iyi bak,kolay gelsin...

cort z42-wr(zenox serisi) hakkında yardım!!! "s.o.s&quo

mydukkan.com sitesinde CORT Z42-WR(zenox serisi) için 400 YTL civarında bir fiyat verilmekte.Ben Cort gitarlar hakkında pek iyi şeyler duymuyorum yalnız kasa şekilleri ve renkleriyle çok aşırı derece albenisi war bu yüzden yine de Cort'tan vazgeçemiyorum.Ama CORT Z42-WR hakkında pek bilgim yok.Bana bu gitar hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Çünkü paramın boşa gitmesini istemiyorum.Manyetikleri hakkında,sapı hakkında,satılmasının kolay veya zor olmasının hakkında vs.. ilginize teşekkürler...

madem bu kadar cort marka gitarlardan anlayan insan var çalan veya bilgisi olan EVL Z4 hakkında fikirlerini yazabilirmi acaba?manyetikleri ağacı tonları vs...

Cort marka gitarları küçük görenleri bir türlü anlayamıyorum. Sanırım marka sevdasından ileri gelen birşey. Adidas, reebock ve markasız bişey giymek gibi bişey bu galiba :D

Ben Cort G260 kullanıyorum. Gayet hoş gitar. 2 single 1 Humbucker manyetik olmasına rağmen distortionda güzel. Ibanez Rg370 de kullandım. Eğer sorsalardı, ibanez 370mi cort g260 mı diye, %90 g260 derdim. %10luk payı sadece floyd rose yüzünden bırakıyorum :D

Cortun X serisinden sadece 11'i gördüm, kendim kullanmadım ama o da hoş gitar. Fakat cort'un bence X serisi değil G serisi çok daha başarılı. Özellikle 260'ın 2005 öncesi ve 290 modelleri muhteşem. Duyduğum kadarıyla da 2007 modellerde (Ya G ya da X serisi emin değilim) EMG manyetikler kullanılcakmış, ki şu anda G290 larda seymour duncan kulanılıyor.

Sadece markaya bakıp kestirip atmamak lazım di mi :)

HELP ME!!!!

Arkadaşlar hala beni CORT Z42-WR(ZENOX SERİSİ) hakkında aydınlatan olmadı.Ya bu gitar nasıl almaya değer mi değmez mi?? mydukkan.com sitesinde 400 YTL sizce fiyatı nasıl??? özellikleri bakımından iyi mi ve bu para bu gitara değer mi?? Lütfen bana bu konuda yardım edin.Biran önce yeni gitarımı almak ve pişman olmamak istiyorum...HELP ME!!!

EVL Z4'e aktif manyetik?

Sorum şu ki imzamdan da görüleceği üzere EVL Z4 sahibiyim.bu gitarıma EMG'nin aktif manyetiklerinden takabilirmiyim? Şayet bunu yapabiliyorsam bu bana,aktif manyetikli EVL Z6 almaktan daha pahalıya mı mal olur,gitarın ikinci elde ucuza gideceğini varsayarak? Ayrıca böyle bir işlem yapılabiliyorsa şayet,gövdeye açılacak deliğin gitarın tonlarına ne kadar zararı olur? şimdiden teşekkürler...

yakuza893 demiş ki:
Cort marka gitarları küçük görenleri bir türlü anlayamıyorum. Sanırım marka sevdasından ileri gelen birşey. Adidas, reebock ve markasız bişey giymek gibi bişey bu galiba :D

Ben Cort G260 kullanıyorum. Gayet hoş gitar. 2 single 1 Humbucker manyetik olmasına rağmen distortionda güzel. Ibanez Rg370 de kullandım. Eğer sorsalardı, ibanez 370mi cort g260 mı diye, %90 g260 derdim. %10luk payı sadece floyd rose yüzünden bırakıyorum :D

Cortun X serisinden sadece 11'i gördüm, kendim kullanmadım ama o da hoş gitar. Fakat cort'un bence X serisi değil G serisi çok daha başarılı. Özellikle 260'ın 2005 öncesi ve 290 modelleri muhteşem. Duyduğum kadarıyla da 2007 modellerde (Ya G ya da X serisi emin değilim) EMG manyetikler kullanılcakmış, ki şu anda G290 larda seymour duncan kulanılıyor.

Sadece markaya bakıp kestirip atmamak lazım di mi :)

dostum güzel bi noktaya değinmişsin sanırım cort'un türkçe de yazıldığı gibi okununca kulakta kötü tınlamasının da etkisi var insanların markaya sıcak bakmamasında,eminim bu markanın adı başka bişey olsa türkiyede çok çok daha fazla tutulurdu...çünkü çok uygun fiyatlara muhteşem işler çıkarıyo bence.

Arkadaşlar benim 2-3 senelik bir klasik gitar geçmişim var.Yeni bir elektro gitar alcam.2 aya kadar ibanezden başka elektro tanımazdım ama forumda yazılanlar dikkatimi çekti.şu an cort düşünüyorum yeni başlayanlar için g210 serisi uygun olurmu daha doğrusu g210 distortionlu bi modeli var iyi gitarmıdır.Bütçemde biraz sınırlı da.

rastansaganın Cort başlığını bulamadım müzik enstrümanları içindemi?Cort gitarlarda 5 pikaplı(2-1-2 manyetik)adam gibi bi elektro varmıdır ki sert tonlar için.

kucagım da bıtane cort var,, Kırmızı buyuk bı X ısaretı var ısmın basında da, Klavyesı cok rahat teller yumusacık, arkın gıtarı fena degılmıs yani fıyata göre

benim ilk gitarım olan cort 210 d
ben onun üzerindeki drive ı cıkarttım ve içindeki bağlanıtıları cort x 2 gibi yaptım fakat calışmadı acaba manyetiklermi bozuldu yoksa manyetikleri calıştırmak için pilmi gerekiyo bu günlerde pili bağlamaya calısıcam bakalım olcakmı
bir sorumda şöyle ben bu gitarı cok severim klavyesi tam elime göre hemde ilk gitarım ilk göz ağrım yani
bu gitara menyetik takıp konserlerde falan kullanmak istiyorum sağlam ton veren bi manyetik olursa ii olur diyorum emg falan taksam uyarmı yada sizin önerdiğiniz bir manyetik

Geri