MindCrime (Power Thrash) - Ankara

yolcu yolunda gerek :p:p :d

ne alaka la.. :roll:

neyse hadi yarın görüşürüz...... hem yarın içki yasağım kalkacak heralde....:D dağıtmayı düşünüyorum :D taylan biraz yaklaştı şu 3-4 günde arayı acmam lazım takrar :D

KİMSE THRASH METALİN SAHİBİ DEÐİLDİR, İSTEYEN THRASH YAPAR, ama abuk subuk şeyler yapıp da thrash yapıyorum demek tabii ki hoş değildir, örnek:"bir tane dream theater çalıp bir tane testament çalıp progressive thrash demek.." Ama "Thrash metalin sahibi benim, benden destek almayan bir yere gelemez, ben bu müziğin sahibiyim" ayaklarında olan da benim düşmanımdır. Kimsenin tapulu malı değildir thrash metal... Eğer bu müzik birinin tapulu malı ise Metallica'nın Slayer'ın tapulu malıdır... Heavy metal birinin tapulu malı ise Judas Priest'in, Iron Maiden'ın tapulu malıdır. İki boktan amatör grup çıkıp da bu müziklerin gerçek sahipleri gibi davranırsa, g.tleri kalkmıştır, artisttirler ve benim baş düşmanımlarımdır. Gölgeleri kendinden büyük adamlardan nefret ederim... Ankara'da kimin hangi müziği çalacağını bir zümre ya da bir grup belirleyemez... Ancak bir gün Slayer çıkıp "Thrash yapma" ya da Iron Maiden çıkıp "Heavy yapma" derse sana o zaman yapmaktan vazgeçersin ama bir amatör grubun bunu deme hakkı yoktur...

ya hanginiz ne zaman dünyayı kurtaracaksınız çok merak ediyorum ...basın açıklamalarınızı başka yerden özel laf sokma meselelerinizi özel msg dan halledin bizim forumu piç etmeyin....Melatonin yolcu da diorum hala konusuosunuz ya...

V_Bassman demiş ki:
Ya bence bu konu fazlasıyla kapanmış, daha fazla kurcalamanın alemi yok gibi. Kaldı ki forumdan konuşmak yerine yüz yüze konuşulabilir bunlar, sonuçta hepimiz Ankara'dayız, "Abi sana gıcığım var, yaptığın müziğe de kafam girsin" diyen varsa gelsin yüz yüze bi görüşelim. MindCrime başlığı da temiz kalır böylece.

:D :D :D

budur.

junkcan demiş ki:
KİMSE THRASH METALİN SAHİBİ DEÐİLDİR, İSTEYEN THRASH YAPAR, ama abuk subuk şeyler yapıp da thrash yapıyorum demek tabii ki hoş değildir, örnek:"bir tane dream theater çalıp bir tane testament çalıp progressive thrash demek.." Ama "Thrash metalin sahibi benim, benden destek almayan bir yere gelemez, ben bu müziğin sahibiyim" ayaklarında olan da benim düşmanımdır. Kimsenin tapulu malı değildir thrash metal... Eğer bu müzik birinin tapulu malı ise Metallica'nın Slayer'ın tapulu malıdır... Heavy metal birinin tapulu malı ise Judas Priest'in, Iron Maiden'ın tapulu malıdır. İki boktan amatör grup çıkıp da bu müziklerin gerçek sahipleri gibi davranırsa, g.tleri kalkmıştır, artisttirler ve benim baş düşmanımlarımdır. Gölgeleri kendinden büyük adamlardan nefret ederim... Ankara'da kimin hangi müziği çalacağını bir zümre ya da bir grup belirleyemez... Ancak bir gün Slayer çıkıp "Thrash yapma" ya da Iron Maiden çıkıp "Heavy yapma" derse sana o zaman yapmaktan vazgeçersin ama bir amatör grubun bunu deme hakkı yoktur...

Burda kimse , su grup thrash yapabilir bu yapamaz demedi Can. Kendi kafandaki seyleri burda yazilmiş gibi gosterme.Ayrica bahsettigin sey Caglarin belirttigi : ''iyi gruplara destek verelim''düsüncesi ise;o düsüncede su thrash yapsin, bu yapmasin diye bir ifade yoktur.İsyaninin niye oldugunu gercekten anlamiyorum.
Tabiki isteyen istedigi müzigi calmakta özgürdür fakat gönülden inanmayipda bu işi yapanlar zaten sahnede sırıtırar!
Bahsettigin boktan amatör gruplar tahmin ettigim gruplarsa demekki onlardan daha ne b.ktanlari var piyasada !!
Ayrica golgenin kendinden büyük olmasi ,senin illa biyerinin kalkik oldugunu gostermez , golge reklamdir ,bunun ukalalikla bir alakasi yoktur...sen istedigin kadar ukala ol kendi basina ne golgen olabilir?
Yada kendi ile golgesi arasindaki büyüklük farkini senmi belirliyiceksin sadece?
Ayrica müzigin Maiden'in , slayer'in ya da metallica'nin tapulu mali olduguna da inanmiyorum cok sacma bir düsünce

Ya şu foruma girdiğimden beri gördüğüm tek şey insanların kavgalarına şahit olmak oldu...Eskiden yüzyüze bakıp konuşurken hiç böyle şeyler olmazdı...Burada biz tartışınca sadece 3. kişiler prim yapıyor evvela bunu bir farkedelim...
Saygılar...

deepdreamer demiş ki:
junkcan demiş ki:

Burda kimse , su grup thrash yapabilir bu yapamaz demedi Can. Kendi kafandaki seyleri burda yazilmiş gibi gosterme.Ayrica bahsettigin sey Caglarin belirttigi : ''iyi gruplara destek verelim''düsüncesi ise;o düsüncede su thrash yapsin, bu yapmasin diye bir ifade yoktur.İsyaninin niye oldugunu gercekten anlamiyorum.
Tabiki isteyen istedigi müzigi calmakta özgürdür fakat gönülden inanmayipda bu işi yapanlar zaten sahnede sırıtırar!
Bahsettigin boktan amatör gruplar tahmin ettigim gruplarsa demekki onlardan daha ne b.ktanlari var piyasada !!
Ayrica golgenin kendinden büyük olmasi ,senin illa biyerinin kalkik oldugunu gostermez , golge reklamdir ,bunun ukalalikla bir alakasi yoktur...sen istedigin kadar ukala ol kendi basina ne golgen olabilir?
Yada kendi ile golgesi arasindaki büyüklük farkini senmi belirliyiceksin sadece?
Ayrica müzigin Maiden'in , slayer'in ya da metallica'nin tapulu mali olduguna da inanmiyorum cok sacma bir düsünce

Su grup thrash yapabilir lafını siz dediniz diye yazmadım ki buraya, genel bir kanı dışarıya öyle gözüküyor(burda yazması değil sorun), ki Mindcrime grubu ile alakalı değil yazdıklarım, bu başlıkta sözü geçtiği için buraya yazdım. Ki zaten Thrash'in sınırlarını çizen sizin grup elemanlarınız değil(en azından dördünüz değilsiniz), onun için lafım size değil, ben thrashin sınırlarını çizip şu thrash yapar bu yapmasın gibi davrananlara söyledim o lafları, burada konu geçtiği için burası aracı oldu... Ki gölgesi kendinden büyük olduğunu düşündüğüm adamlar da sizler değilsiniz. Ama sizin başlığa böyle yazdığım için üzerinize alınmanız normal...
Tapulu mal olayına gelince eğer birinin tapulu malıysa onların tapulu malı olmalıdır anlamında yazdım o cümleyi...

MINDCRIME GRUBU ILE ILGILI OLMAYAN ŞEYLERDI YAZDIKLARIM, bu tartışmayı burda devam ettirmeyelim, çünkü bu başlık ile alakasız... Başlığa alakasız şeyler yazdığım için özür dilerim... Gelin kardeşçe hep birlikte aynı ortamda takılalım, Kehanet Emre, Exodus Deniz, İlter, Çağlar, Mindcrime grup elemanları vs :)

Önemli not: İnsanların üstüne alınması üzerine yazıyorum; thrash metalin sahibi sananlar derken ben bu lafta Exodus Deniz'i ve de Rectifier'ı kastetmedim. Ki aklımın ucundan bile geçmedi Rectifier'a o lafı demek, hazır tartışma ortamı var düşünce belirteyim dedim. Kendini thrash metalin sahibi zannedenler grupların tamamı da değil, sadece gruplardan birer elemandı kastettiğim(rectifier grubunun elemanları değil.)...

can içince yine duygusal olmuş :D yahu şurda kalmışız 3-5 tane dinozor biz de birbirimize girmeyelim derim arkadaşlar, yine ufacık bi kıvılcımdan yangınlar çıkmış...
neyse efendim melatonin salı günü yolcudaydı bu bi gerçek ve ben de bunun en yakın tanıklarından biriyim... sevgiler hepinize...

Beste güzel olmuş arkadaslar , kayıt da güzel olmuş , parca da powerıda var , thrashide var , ara ara progressive vari şeyler de var , melodik deathimsi bile var :D , ortaya karışık olmuş , güzel olmuş ;) Elinize sağlık ;)

Hele şükür arkadaş, attınız şu üşengeçliği de yaptınız şu işi. Size kırmızı Tuborg satışını yasaklamak lazım esasen. Sample'da dinlediğim giriş bölümü daha güzel gelmişti kulağıma, buna da alışırım elbet, kulaklığımın yanımda olmaması büyük dezavantaj benim için. Taylan'ın sesini ilk defa duydum; efendime söyleyeyim (Geyiğe çekeni yakarım) beyyle pek bir otoriter ve düzgün bir sesi var bence adamın. Yırtıcı yanını da görmek lazım/görmek isteriz, o da yakında görülecektir sanırım.

Besteye zaten laf yok, bence harika bir beste. Çağlar'ın bana gönderdiği ilk andan itibaren MP3 çalarımdan hiç silmediğim bir beste. Sözlerini de okuduğumda "Tamam.." dedim.. "Bu çocukların tek düşmanı üşengeçlik.." : ) Sınıf 64'ün Brickwall'ı da beni buna benzer bir şekilde etkileyen bir parça mesela, dip not olarak geçeyim.

"Someone told
The ''good'' will win at last
Agreed by blind eyes.."

Falan filan, nedir öyle arkadaş. Hakikaten güzel sözleri var parçanın. Ben bir şey daha diyecektim, Caner'e bir konuda laf mı sokacaktım ne yapacaktım unuttum şimdi. Görüşmek üzere.. : )

Ben de bir kaç yorum yapayım :D bence biraz deneysel bir beste oldu bizim için,ilk ciddi bestemiz sonuçta.Aslında ikinci tamamladığımız besteyi kaydetmek isterdik ama tam kayıt için hazır değildi çiğ sound içimize sinmiyor pek :(

Sanırım power thrash çizgisini 2. ve daha sonraki şarkılarda oturttuk(oturtacaz :LOL: kinayeli oldu biraz ) bol cıkı cıkılı besteler olacak gibi genelde mid tempo arada speed bi şarkı var galiba...neyse öyle işte :D

ne gibi laf sokcan sok abi :D :metalhead

Şarkınız çok bomba olmuş,özellikle o ağır vokaller böyle melodik rifflere bu kadar oturtulurdu diyorum.Devamını da takip edicem.

Umarım iyi ses getirir, bence baya ilgi görür bu şarkı

( ;

Şarkıyı en baştan beri beğeniyorum ben, kısa zamanda çok güzel olmuş kayıt da. Taylan'ı çok beğendim ben, her zamankinden çok daha iyi söylemiş.

Geri