Cort gitarlar hakkında

x7_SlipKnoT_7x demiş ki:
akinu demiş ki:
Ben bunun sıfırını 100 dolara aldım üzerine de mesa bugi verdiler.
Şaka mı bu???!!!

yok hocu walla veriyolar, ama bununla gitmen lazım.. promosyondalar smith&wesson la gidene öyle..:D
163501_large.jpg

bugün stage müziğe gittim...gitarın sıfırına 850 dolar dediler bana da..ayrıca nakit ödersem daha da indirim yaparız dediler...takdir sizlerin bilemiyorum....rahat 800e alınır yani nakit belki de daha da ucuza

bunun üzerine rastansaga arkadaşın gidip bi şikayette bulunması lazım bence,olur mu böyle şey 2 gün önce 890 küsüre satıp sonra 800 lere düşürmek.ki%10 iskonto yapsa 700 küsürlere gelicek

janmoreye demiş ki:
Cortların headstocklarına bir türlü ısınamadım.quote]

aynen bende ;) fakat eger alirsam cort marka bir gitar kesinlikle ustundeki yazıyı sildirip headstock'undaki o yuvarlak kısma bi cozum bulucam custom gitar hesabi :)

Bu arada gitar cok hosuma gitti gercekten hayırlı ugurlu olsun sen simdi yatarken geceleri pijamada giydiriyosundur ona ;) :D

Alet gerçekten süper ...

Cort un EMg kullanacağı söylniyordu bazı serilerde ama tahminimden erken çıktı piyasaya...

Bu arada köprüsü nedir bunun?

[/quote]Valla bence Cort artık Ibanezmiş, Jacksonmış tanımaz. Rakip olarak ESP gibi daha kalite parçalar kullanan markaları kabul eder.
Ya kardeş dediğin biraz saçma deilmi ? Jackson,İbanez çok dandik öylemi ? Vai,Marty friedman filan boşuna ibanez kullanıyo dimi cort kullanmıyo.jackson soloist ler de dandik o zaman ibanezlerin prestige lerde.Ayrıca ESP bu forumda kaç kişi denediki üst modelleri bir kere çok fazla kişi denememiştir.Cort ta Cort yani açıkcası 900 doalr o gitara vericeğime gidip 2.elden Jackson soloist alırım açıkcası görünüş olarak güzeller ama böyle bir kıyaslama doğru deil bence ibanez,jackson gibi markalarda Esp gibi üst kalite parçalar kullanıyor üst modellerinde ayrıca Cort şuan hiç birşey bu bir gerçek kendini kanıtlamış deil ki kime sponsor oldu ?İbanez in koskoca Jemleri,S prestige leri var yani onlarda mı kötü ?RR-1,Ke-1,Soloist serisi filan demekki boşuna çok seviliyor.Bence böyle bir kıyaslama yanlış kardeş olamaz böyle birşey.Dediklerimden lütfen alınma ama bu gerçek kıyaslaman çok yanlış İbanez,Jackson kötü Cort aşmış ESP gibi.ayrıca ESP neden bu kadar büyütülüyor anlamadım sonuçta o da iyidir herhalde ama metallica filan kullanıyor diye iyi olacak diye bir kaide yok ;)
Bu arada gitarın hayırlı olsun kardeş..
Saygılarımla..

Arkadaki resim Children of Bodom un bi albüm kapağından alıntı bu arada azrail olan.

@Knife-Party
Her ne kadar bazı konularda haklı olsanda "900 dolar o gitara vericeğime gider 2. el soloist alırım demekte" bi o kadar yanlış. denemeden konuşmamak lazım.

jacksonların , ibanezlerin vb. alt modellerinin çoğu cort fabrikalarında yapılıyo. küçümsememek lazım. esp ler aslına bakılırsa şu an baya iyi ilerleme yapıyor. esp mh400 mesela jackson dkmg ile aynı fiyatta. ama mh400 ün özelliklere baktığında resmen ezip geçiyor. esp fiyat-performans bakımından çok iyi görünüyo şu an. cortta öyle kanımca.

yaa dusunuyorumda simdi hani deniliyo ya ibanezler cort fabrikasinda uretiliyor diye, simdi ibanezin agaclari japonyadan geliyor edavatlarla birlikte, korede sadece iscilik var. saniyorumki secmece agaclar kullaniyolar yani agacin iyisini ibanez icin gerisinide ziyan etmiyelim bide cort yapalim demişlerdir diye düşünüyom :D :D o yuzden ben cort'un EN FAZLA gibson, fender, ibanez, jackson, prs-custom, esp, musicman gibi markalardan sonra gelecegini saniyorum oda en fazla yani

Geri