Cort gitarlar hakkında

x-6 için iyidir kötüdür demek yanlış olur. clean tona geçip şöyle bir vur tellere bakalım nekadar salınıyor. sonra bide rastansaganın gitarı gibi bir gitar bulup bide onda dene (ama aktif manyetik olmasın yanıltır) farkı ozaman anlarsın.

baba x6 giris seviyesi bi gitar iyi bi gitar diil ama ilk gitar felansa daha iyisi olamaz.. manyetikler felan bayagbi uyduruk.. ama yeni baslayanlar icin felan cok iyi.. arkadasim manyetiklerini degistirdi 2-3 senedir kullaniyo bayag bi memnun..

ya arkadaslar su cort kotu marka diyenlerin nekadar bilgisiz oldugunu anliyorum... ben ibanez kullaniyorum japon.. bide kore ibanezler var biliyosunuz. japonlarda F koduyla baslar seri no su. oda fuji bilmemne die bi fabrika kodudur. bide C ile baslayanlar var bu kodlu fabrika ise CORT fabrikasidir.. yani kore ibanezler ve cortlar ayni tezgahlardan cikar... bi bok bilmeden konusan arkadaslara duyurulur....

he cort u ben seviyomuyum hayir sevdigim tek modeli var(di) X-custom.. ama X-th yi gorunce hasta oldum.. cort iyi biseyler yapacak gibime geliyo.. adini boyle modellerle yukseltir gibime gelio.. hayirli olsun baba gitarin...

deLakroix baba o sorulari bizde sorduk zamaninda.. :D sende soracan ogrenecen sonra millete ogrenecen.. amac bilgi paylasimi zati forumda :D

rastansaga baba o baslik cok karisik ya boswer koyboluyorum orda :D ole bi dipnot geciiim dedim sadece sazanlara :D

ya nedicem solaaaaa varmidir bu aletin acaba :D olm felaket ilgimi cekti yaa saglam bi kayit yapip yollasana buraya..

Gitar hafif olsun istityorsanız, benim gibi ince kasa olanlardan alın. Gerçi benim Jackson şans eseri öyle denk geldi :) Ama gitar gerçkten çok hafif. Normal bi Jackson'la baya bi ağırlık farkı var. Tabi ağacı filan farklıysa bilmiyorum.

hafif gitar arayanlar basswood bir ibanezden daha hafifini bulamazlar bence
basswood s serisi herhalde en hafifidir benim gitar kuş gibi mesela

sustain konusu da bence şöyle amfiye bağlamadan bir dinleyin ne kadar tınlıyor bir nota manyetikler sonuçta titreşim olduğu zaman ses verir
vibrasyon duruyorsa manyetik ne yapsın
bu konuda da köprünün sabit olup olmaması en önemli etken bence hareketli bir köprü vibrasyonun bir kısmını emiyor çünkü

drivelı tonlarda sustain daha uzun olmasının sebebi distortion'ın sesi compress etmesi

Geri