Cort gitarlar hakkında

Slaytanic demiş ki:
bırak abi coluk cocuk forumlarında duyduklarını yazıyor. geçen girdim öyle bir foruma adını yazmayayım, adam demişki hem aktif hem pasif manyetik kullanırsan gitar bozulur!!!! valla öldüm gülmekten sapı mı atıyor devreler mi yanıyor :) :)
gerçi aktif manyetik deyince adam yerine koyuyorlar millet kapaklı manyetik dediği için :) valla bu foruma gözümüz gibi bakmak lazım öbürlerinin hali felaket

edit: x-custom ismi yavuz isimli arkadaş ve benzerlerini keklemek için konmuş karizma bir model ismi. tabiki custom gitarla alakası falan yok.

haklısın slaytanic daha ne diyim ben ya bak x-custom ın custom imalathanesinde üretilenide varmış daha neler ögrenizcez kim bilir :LOL: gülüyorum filan ama gözünüzü sevim kulaktan dolma çocukca bilgilerle gelmeyin şu aktif pasif olayınada koptum ya nedir o ya aktifi pasifle kullanınca gitar patlıyormuki :D hey allahım ya araştırmayı sevmeyen bi millet oldugumuz nasıl ortada biri çıkıp böle diyor 50 kişide ona inanıyor hadi bakalım adamı artık o fikrinden caydırabilirsen caydır, sanki biz yalan söylüyoruz insan bi araştırır ya!!!

Varsa bile adı xmp-1 miş x-custom degil bunu ayırmak lazım x-custom ın custom shop u var dersen gülerler adama zaten dediğin modellerde custom shop degil sadece az sayıda, özenle ve diğerlerinden daha kaliteli üretilen modeller custom shop apayrı bişey neyse herkes kendi gitarıyla mutlu olsun yeter gerisi boş

kolay gelsin...

rastansaga demiş ki:
Adam sadece Korede üretildiğini söylemeye çalışıyor çarpıtmayalım. Biri el yapımı biri makina fakat ikiside kore deki fabrikanın ayrı departmanlarında üretiliyor o zaten açık.

Bu arada Cort un Custom Shop gitarlarını görmek için:

http://www.stagemusic.org/mp.html

veya

http://www.cort.com/guitars/mp/index.html

Cıbıldak gözle görmek için Stage Müziğe uğramanız gerekiyor.
ya yeter kardeşim yeteeeeeeeeerrrr beni anlamadıysanız bari RASTANSAGAYI anlayın x-custom a custom diyen yok ya yeter yeter yeter ya.

rastansaga haklı.!! Bu 1. İkincisi söylediğim şeyler için üzgünüm kulaktan dolma biliglerle araştırdım yani hiç yazılı bişeye bakmadım o yüzden söylediklerim yanlış olabilir. HAtta bazılarının yanlış olduğunu sağolsun arkadaşlar gösterdi.

Ama ben hiç bi zaman klavye kabadayısı olmadım olmamda.

Grafit ve slaytanic asıl siz saygısız olanlarsınız. Orda adam x-customun korede customların yapıldığı yerde üretildiğini söylüyor ama siz çok saygısızca cevap veriyosunuz. Bende x-custom var ve hakkettende o dediği yerde üretilio. Orda üretilmese veya o custom malzemeleri(iyi kaliteli) kullanmasalar "custom" demezlerdi heralde.

Grafit ve Slaytanic milletle dalga geçmeyi bırakın.!!!!

Kerwyn demiş ki:
rastansaga haklı.!! Bu 1. İkincisi söylediğim şeyler için üzgünüm kulaktan dolma biliglerle araştırdım yani hiç yazılı bişeye bakmadım o yüzden söylediklerim yanlış olabilir. HAtta bazılarının yanlış olduğunu sağolsun arkadaşlar gösterdi.

Grafit ve slaytanic asıl siz saygısız olanlarsınız. Orda adam x-customun korede customların yapıldığı yerde üretildiğini söylüyor ama siz çok saygısızca cevap veriyosunuz. Bende x-custom var ve hakkettende o dediği yerde üretilio. Orda üretilmese veya o custom malzemeleri(iyi kaliteli) kullanmasalar "custom" demezlerdi heralde.

oh be anlayan birileri varmış bir an kendimi farklı bir gezegende gibi hissettmiştim sağolasın arkadaş.

ne dalga geçicem arkadaşım bak hala aynı kafada devam ediyorsunuz. "o custom malzemeleri(iyi kaliteli) kullanmasalar "custom" demezlerdi heralde." demişsin.
bak yukarda yazdık custom kişiye özel gitar demektir. ya siz nerden biliyorsunuz kişinin seçtiği (custom) malzemeleri ve bunların kalitelerini??
custom gitarlarda bunlar bunlar kullanılır diye bir ibaremi var?? varsa o gitara kişiye özel (custom) denirmi?
ben daha fazla birşey yazmak istemiyorum. ayrıca customların diğer kore cortların yapıldığı fabrikada yapıldığını nasıl iddia ediyorsunuz? gidip gördünüzmü? kulaktan dolma lafları yazıp sonra bana lütfen dalga geçiyor falan demeyin.

ayrıca o linkteki gitarlar custom değil master piece serisi gitarlar.

Zenginin malı züğürdün çenesi hesabı, üstüne bi de havanda su dövünce, oluyor size iyi gitar kötü gitar tartışması.

"Eldeki bir gitar, daldaki 100 gitardan iyidir". En iyi gitar benim olan gitardır. Var mı daha ötesi ? Bunun üstüne de bişey söyleyinde görelim bakalım...

turke01 demiş ki:
Zenginin malı züğürdün çenesi hesabı, üstüne bi de havanda su dövünce, oluyor size iyi gitar kötü gitar tartışması.

"Eldeki bir gitar, daldaki 100 gitardan iyidir". En iyi gitar benim olan gitardır. Var mı daha ötesi ? Bunun üstüne de bişey söyleyinde görelim bakalım...

+1 , ve daha niceleri..

Kerwyn demiş ki:

kusura bakma msj ını yeni gördüm zaten slaytanic cevabını vermiş benim diyecegim tek sey var saygı hakedene gösterilir kalkıp abuk subuk kulaktan dolma bişeyler yazarsan saygı göremezsin tabiki, saygıyı bizden bekleme kendin kazanmaya çalış saygı değer bi insansan zaten saygı gösteririz sana

kolay gelsin...

Dostum gitarın çok güzel hayırlı olsun maşallah diyelim nazar deymesin:) Bende de viva gold II var, manyetikler dışında memnunum ya manyetik değişcez veya seninki gibi bişi alcaz :), Bu pil 9V yuvası emg ler içinmidir, kafa basmadı?

ben olayı anladım olay tamamen üstte kalmaca en son haklı lafı söylemece.
ben bu forumda atalay drb jeff lommis vs vs sayesinde birçok yanlış bilgimi düzelttim onlara çok şey borçluyum ama adama yanlış biliyorsun bak doğrusu bu deyince ben kötü oluyorum, kimse burnundan kıl aldırmıyor maşallah ben böyle şey görmedim. zaten yanlışının düzeltilmesini g.t olma olarak algılayan kişi henüz olgunlaşmamıştır. herkezde böyle bir hava var.
bu mesajıda üste çıkmak için falan yazmıyorum siz kazandınız son sözü siz söylediniz noktayı siz koydunuz ben altta kalmayı kabulleniyorum. bişeyi yanlış bilmek önemli değildir o yanlışı düzeltmemektir yanlış olan.

Geri