Cort gitarlar hakkında

emirizmir demiş ki:
İki hafta içinde kx1 yada kx1f almam lazım para var doremi nerede fotosu adresi sitesi falan var mı .ankaraya gittim zuhal gür falan gezdim baktım en uygun gür dedi bir de istanbulda stage varmış oraya gidip almayı düşünüyorum (kx1f i 500$ diyor)hardcase falan da almayı düşündüğüm için kx1 Flamed olmayan almayı düşünüyorum .Stoklarında hala kalmış mı senin 475 $ dediğin yerde M2 köprülü olan eski versiyon mu yoksa tone pros mu?kx1f mi kx1 mi ?Çok hassas bir konu.

doremi, kizilay'da izmir caddesinde, ulkealan pasajinin bodrum katinda. su anda ellerinde 2006 model cort yok. siparis verirsen bir gunde getiririz diyorlar.

peki kx1f tone pros mu 475 $ olan yoksa kx1 m2 bridge mi ?mail adresleri falan yok mu.şimdi sipariş versem yarın gitsem alabilirmiyim.
Ard arda gönderdiğim mesajlar için özür dilerim ama site hata veriyor cevap yazıldığı için silemiyorum moderatör arkadaştan bir tanesi hariç hepsinin silinmesini rica ediyorum.

rastansaga demiş ki:
Köprüye bakarak, Tonepros ların üzerinde yazar:

IMG_0135.jpg

Abi sende olmasan yicez kazığı valla :D..Şu custom işi olmazsa alcam bundan bi tane..:D

emirizmir demiş ki:
peki kx1f tone pros mu 475 $ olan yoksa kx1 m2 bridge mi ?mail adresleri falan yok mu.şimdi sipariş versem yarın gitsem alabilirmiyim.
Ard arda gönderdiğim mesajlar için özür dilerim ama site hata veriyor cevap yazıldığı için silemiyorum moderatör arkadaştan bir tanesi hariç hepsinin silinmesini rica ediyorum.

abi köprü tonpros.gitar 2005 in 9. ayında yapılmı.KX1F ve mavi.fiyata gelince o fiyat biraz tanıdık fiyatı oldu.yani babamın arkadaşı olduğu için 475$.ama istersen sen genede bir sor.izmir caddesinde ülkealan pasajının alt katında.doremi müzik.bu arada ellerinde yeni X-11 var.yani 2006 model var ellerinde.ellerinde olmayan bi modelse sipariş veriyolar.ertesi gün geliyo.gür müzikten alma bence ben güre sorduğumda 540$ civarı dedi.daha fazlada inmedi.doremiye sor eğer fiyat uygun gelmezse stage sor.ama yanlız stage bana elimizde KX1F yok üretimi durdu demişti 1-2 hafta önce.yani aslında ana depoda yani trükiye distrübitöründe hala var KX1F.ama demekki ya getirtmek istemiyorlar yada bana öyle söylediler.İnşallah yardımcı olabilmişimdir.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Sen ii almışsın tone pros köprü..Burda yani izmir:D m2 bridge li maple kaplı onanına 450$, tone pros siyah olanına ise 600$diyolar ama indirim olur falan dedi...

melihbozkurt84 demiş ki:
bu arada ellerinde yeni X-11 var.yani 2006 model var ellerinde.ellerinde olmayan bi modelse sipariş veriyolar.ertesi gün geliyo.gür müzikten alma bence

doremi'nin vitrinindeki x-11 2006 degil. ben sordugumda da istedigin gitari bir gunde getiririz dediler. soyledikleri fiyatlar gur muzigin fiyatlarina cok yakin. hatta bazi modeller biraz daha pahali. yalniz nakit odemede doremi baya bir indirim yapacaginin soyledi. sifir almaya karar verirsem benim tercihimde doremi olacak.

"tone pros siyah olanına ise 600$diyolar.." :roll kazığın böylesi. O fiyata X-Custom alınır be.

Bu arada yeni X-11 daha İstanbul'da yok, Ankara da ne arasın :)

rastansaga demiş ki:
"tone pros siyah olanına ise 600$diyolar.." :roll kazığın böylesi. O fiyata X-Custom alınır be.

Bu arada yeni X-11 daha İstanbul'da yok, Ankara da ne arasın :)

rastansaga hocam ankaradaysan güre git gürdede var.inlaylarından belli 2006 olduğu.jackson tarzı inlaylar ver.ve mm blue bucker manyetikler.doremi dekide 2006 olması lazım.doremiden emin değilim ama gürdekinden eminim.çünkü görünce garipsedim o zamanda bilmiyodum bu ne yaa 2006 falan mı dedim.onlarda evet 2006 dediler.istanbulda olmaması ankarada olmayacağı manasına gelmiyo.stage bana KX1F yok üretilmiyo dedi.buluruz falanda demedim.ama ben ankaradan buldurdum görüldüğü üzere.yani bu çok ayrı bişey.bu cortu un distrubitör firması var diğerleri bayilikler.bayiler istemezlerse almazlar yani ellerinde bulunmayabilir.bu türkiyede yok anlamına gelmez.yani stage de olmayan bi çok model bazı yerlerde var.burda olmayanlarda stage de var.yani burda yok orda nasıl olsun demeyin saçma oluyo.inanmayan gidip bakabilir.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

x-11 ne bicim gitarmis, herkes pesinde....

ben baktigimda gur'de de 2006 cort yoktu. ellerindekilerin hepsinin satmislar.
bu hafta icinde yeni parti mal gelecekmis. hafta sonuna dogru gidip gorebilirsiniz. yalniz hem gur'e hemde doremi'ye ugramadan cort almayin derim.

yeni model cort'lari deneyen arkadaslarin yorumlarini, ozellikle eski
modellerle kiyaslamalari, sabirsizlikla beliyoruz....

bildiğim kadarı ile oda endonezya.ama bence çok bi farkı yok.kore üretimlerden öyle şu malı bı malı olayına ladanma boşver.tarızna göre seç.g serisi yada KX serisi oluşunu.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

keshMEkesh demiş ki:
H-S-S dizilimli bir gitar bakıyorum sonunda dizilime karar verebildim en azından..:) ne önerirsiniz?

Bütçe?

keshMEkesh demiş ki:
bu arada ben birşey soracağım kx1 ve kx1f de coil tap var demişsin melihbozkurt84 bu ne demek oluyor yani ton yelpazesinin genişlemesini bu mu sağlıyor? yani bu gitarla hem blues hem alternatif hem metallica çalınır mı keyifle?fazla konuyu bölmesin ama arkadaşın sorusu boşa gitmesin.. cort gitarlar bölümünde devam ederiz konuşmaya..

Coil top (diğer adıyla pull-push split) humbucker yani çiftli manyetiklerden birisini iptal ederek onu tekliye (yani single-coil) e çevirir. Yani humbuckler dan single-coil e yakın bir ses almana imkan sağlar.

bütçe 500-550 milyon arası. Bu coil tap olayı tam benlikmiş ya mesela H-S-H dizilimli gitar o buton sayesinde H-S-S ye mi dönüyor? eğer böyleyse hem çok sert tonlar yakalanır hem de yumuşak.
bir de g260b nasıl bir gitardır? fiyatı biraz fazla gibi ama wilkinson köprü nasıl birşey mesela?

bütçe 500-550 milyon arası. Bu coil tap olayı tam benlikmiş ya mesela H-S-H dizilimli gitar o buton sayesinde H-S-S ye mi dönüyor? eğer böyleyse hem çok sert tonlar yakalanır hem de yumuşak.
bir de g260b nasıl bir gitardır? fiyatı biraz fazla gibi ama wilkinson köprü nasıl birşey mesela?

Geri