Cort gitarlar hakkında

craftman demiş ki:
Arkadaşlar sitede yeni sayılırım. sanırım şu gitarmı bu gitarmı gibi sorular çok göreceli olabiliyor ve bazen kötü tartışmalar bile açabiliyor ancak gerçekten yardımınıza ve yorumlarınıza ihtiyacım var. Birkaç aydır ibanez rg 2620 almayı düşünüyordum ancak dün dinlediğim cort evl-k6 beni çok etkiledi. Şimdi tüm planlarım karıştı , kafamın 2 tarafında rg 2620 ve evl-k6 war . sizce thrash ve heavy metalle uğraşan ben ne yapmalıyım. Benim kafam bi anda k6 ya bağlandı ama sizin yorumlarınızı almak isterim.

Ben olsam tabii ki K-6 alırdım. Çünkü manyetik vs. açısından daha üstün senin tarzın için. Custom şekil şemali beğendiysen K-6 üstün. (bence) Ve k-6 700$ civarı tahminime göre diğeri daha pahalıdır.

ya merhabalar ben rastansagaya özelden sormuştum ama bi daha soriym forum ahalisine.ya ben geçen K6 denedim aşırı hoşuma gitti.bi yandanda kafamı X-Th modeli tırmalıyor.Bi arada rastansaga arkadaşımız kullanmıştı ve buraya o tanıttı.Deneyen veya kullanan arkadaşlardan x-th hakkında bilgi alabilirmiyim.k6 set-neck Xth yekpare bunu biliorm.xth ın tonu hakkında bi bilgim yok.yardımcı olursanız cok kral olur.ii günler :)

Cort X-TH satın alan arkadaşların aldıkları fiyatları öğrenebilir miyim acaba?

ben minimum 1050YTL'e bulabildim şu ana kadar, daha ucuza bulma şansımız var mıdır, varsa nereden bulabiliriz acaba ?

saygılar, sevgiler

Cort X-TH satın alan arkadaşların aldıkları fiyatları öğrenebilir miyim acaba?

ben minimum 1050YTL'e bulabildim şu ana kadar, daha ucuza bulma şansımız var mıdır, varsa nereden bulabiliriz acaba ?

saygılar, sevgiler

keshMEkesh demiş ki:
anladm... yani yeni x-11 risk alınabilecek bir gitar,ama viva gold II kendini kanıtlamış bir model..
abi sürekli sana iş çıkarıyorum ama işte cort bilgin fazla diye yani başka marka da düşünmemeye başladım açıkçası...
o yüzden şu yeni x-11 in ve viva gold II'nin -varsa tabi- ses kayıtlarını bana bir şekilde iletebilir misin?
cort olarak senden bilgi alıyoruz valla,sağolasın rastansaga...

Hocam buraya clean tonda Emajor 5 tonda (aşağıdan yukarıya) kaydettim. Teller dadario XL .10. Ben daha çok .008 tel kullanıyorum ton ve kullanım açısından iyi oturuyo gitara. bi .10 tel deneyim diye taktıydım şansına.

http://rapidshare.de/files/12322597/viva.MP3.html 1,14MB

Daha önce bir videoda gondermiştim oda bu;

http://rapidshare.de/files/10356875/take1.wmv.html

Gövde akağaç için gitarın tanlorı biraz ince(tiz), klavyenin arkası cilali x-11 cilasız galba bu benim hoşuma gitmemişti. X-11 e tercih etmiştim ben yine de bi dene... 400$ civarına pazarlıkla peşin alırsın tahminen X-11 den biraz daha ucuz. yardımcı olmuşumdur umarım...

ya cok feci bişi ya arada kalmak.x-th mı k6 mı ?? kafam skldi walla.biri yekpare bisi set in neck.kafamı en cok bunlar kurcalıo.fikri olan veya kullanan kimse yokmu ya x-th ı :(

Her ikisi de hemen hemen benzer sesler verir. (XTH ve K6). Yani K-6 dan aldığın tonun aynısı. Bence sen şekle ve rahatlığına bak, gerisi aynı. Tabi X-Th 100$ falan daha pahalı. Ben olsam EVL-K6 alırdım çünkü şekli daha hoş.

x-11 fiyati

selam herkese,
ikinci el temiz bir x-11 ariyordum. niyeti bozup sifir alsammi diye dusunuyorum. x-11 mydukkan'da 435$. alim-satim forumunda bir kisi x-11'in fiyati icin 380$
demis. biraz kafam karisti. yakin zamanda x-11 alan oldumu? istenen fiyat ne kadar? pazarlik payi ne kadar oluyor?

rastansaga 2006 model x-11'de kullanilan yeni manyetiklerden bahsetmis. 2006 modelleri eski modellerden ayirmanin bir yolu var mi? seri numarasi veya baska birsey.

Tabii ki var hem de bir çok yolu:

1- En garanti yol seri numarasıdır. Cort'ların seri numarasında kullandığı sistem şu şekildedir:

YYAAXXXX Yani ilk iki rakam yılı, sonraki ikisi ayı daha sonrası da üretim numarasıdır. Mesela 04062348 seri numarası, Haziran 2006 da üretildiğini gösteririr. 05106710 ise Kasım 2005 te üretildiğini gösterir gibi..

2- 2006 modeller endonezya malı, öncekiler kore.

3- 2006 modellerin 3 parça maple sapı var, öncekilerin tek parça:

3 parça sap uzunlamasına:
x11-31.jpg

x11n8.jpg

4- İnlayler 2006 modellerde Jackson tarzı, öncekilerde ise noktalı:

x11-30.jpg

5- Bluebucker manyetiklerin başları siyah geniş, eski manyetiklerin metal görünümlü:

x11-37.jpg

x11.jpg

6- 2006 model X-11, X-Custom, X-TH, EVL K6 ve Z6 modellerinin floyd-rose larının üzerinde Cort yazısı var. Bu tip floyd-rose Cort larda kullanılan en yüksek kalitede floyd-rose lar.

x11n4.jpg

arkadaşlar uzun süredir hayalini kurduğum ibanezi bana bir günde unutturan gitarı kesinlikle almalıyım diye düşünüp , bugün cort evl-k6 aldım. hiç pişman olmamakla beraber inanılmaz mutluyum. bu gitar muhteşem. manyetiklere zaten dicek hiçbişi yok. sapı çok rahat ve inanılmaz bir sustain sağlıyor susmuyor anlıcağınız. bu gitarı imkanı olan tüm metal gitaristleri almalı . saygılarımla

arkadaşlar 6-7 ay aradan sonra bu gün yeniden cortçu oldum.:D ağustos sonu cort akustiğimi satmıştım.ve bu gün mavi KX1F alarak corta geri döndüm.gitarı 475$ a aldım nasıl sizce.ben bu gitarı ilk gördüğümde bu forumda aşık olmuştum resmen. :LOL: ama o günlerde bütün sorduklarım rastansaga dahil metal gitarıdır demişti.ama sonraki zamanlarda gitar değiştirmeye niyetlenince denedim baktım.çok hoşuma gitti.ve sonunda aldım Allah' a şükür.ilk edindiğim izlenimleri hemen paylaşıyım sizinle.birincisi gerçekten sert tonlu bi gitar.distortiona güzel geliyo.ama coil tap özelliği sayesinde gerçekten güzel cleanlarda veriyo.coil tap olmasaydı sanırım clean alamazdık bu aletten.:D ii bi prosesörle her yola gelebilecek canavar bi alet.kalvyesi gerçekten çok rahat.24. perdeye erişim çok rahat.birazcık ağır bi gitar.aslında bel ağrım olduğu için ağır gitar istemiyordum ama napıyım dayanamadım aşkına.:D manyetikler ciddi yüksek çıkışlı.hardwarelar kaliteli.ve rengi fotoğraflardakinde oldukça koyu ve böylesi çok daha güzel.yeniden bende cortcuyum.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar 6-7 ay aradan sonra bu gün yeniden cortçu oldum.:D ağustos sonu cort akustiğimi satmıştım.ve bu gün mavi KX1F alarak corta geri döndüm.gitarı 475$ a aldım nasıl sizce.ben bu gitarı ilk gördüğümde bu forumda aşık olmuştum resmen. :LOL: ama o günlerde bütün sorduklarım rastansaga dahil metal gitarıdır demişti.ama sonraki zamanlarda gitar değiştirmeye niyetlenince denedim baktım.çok hoşuma gitti.ve sonunda aldım Allah' a şükür.ilk edindiğim izlenimleri hemen paylaşıyım sizinle.birincisi gerçekten sert tonlu bi gitar.distortiona güzel geliyo.ama coil tap özelliği sayesinde gerçekten güzel cleanlarda veriyo.coil tap olmasaydı sanırım clean alamazdık bu aletten.:D ii bi prosesörle her yola gelebilecek canavar bi alet.kalvyesi gerçekten çok rahat.24. perdeye erişim çok rahat.birazcık ağır bi gitar.aslında bel ağrım olduğu için ağır gitar istemiyordum ama napıyım dayanamadım aşkına.:D manyetikler ciddi yüksek çıkışlı.hardwarelar kaliteli.ve rengi fotoğraflardakinde oldukça koyu ve böylesi çok daha güzel.yeniden bende cortcuyum.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

abi nerden aldın 475dolara bana baya uygun geldi ki o gitar daha pahalı olması gerekiyo hatta 580dolar falan kalmış aklımda...bak yine düşürdün aklıma kx1f yi:) neyse merak ettim hayırlı olsun....

abi saolasın.dediğin gibi gitarın fiyatı my dükkanda 580$.ankarada gür müzik bana 604$ dedi.%10 indirim yaparım dedi.yani 540$ a geliyodu.ankarada doremi müzik var ankaralılar bilir.orası cort satıyo.babamın arkadaşı.şevket abiye gittim bu gitar lazım bulurmusun dedim.istanbula telefon etti ellerinde varmış dedi.sipariş verdim.ertesi gün geldi gitar.fiyatta biraz tanıdık fiyatı oldu.ama ankaralı arkadaşlar cort almak istiyolarsa mutlaka doremi ye gitsinler.gür müzik çok kazık.şevket abi istedikleri modeli getirtir yani.sakın reklam gibi algılamayın ama zaten katolog falan var sipariş veriyosunuz hemen getirtiyolar.gürdende daha ucuz fiyatlara getirtirler.bu gün gittiğimde vitrinde yeni X-11 ve viva gold vardı.o modelleride düşünen varsa.yani olayın özeti bu.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Hayırlı olsun Cort alanlara, yakında tüm dünyayı ele geçirecek güce geleceğiz. Cort manyaklarının sayısı hızla çoğalmakta :twisted:

Yaw bu arada bu gün sonunda Stage e gidip deneme şansına ulaştım 2006 ları. Of abi heyecanımı anlatamam bu adamlar resmen kafayı yemiş artık bu gitarlar bu dünyadan olamaz! Özellikle EVL-K6 kadar mükemmel gitarı rüyamda görsem inanmazdım resmen custom shop gitar. Yani ne kelimeler ne de resimler yeter gidip görmek ellemek duymak lazım.

rastansaga demiş ki:
Hayırlı olsun Cort alanlara, yakında tüm dünyayı ele geçirecek güce geleceğiz. Cort manyaklarının sayısı hızla çoğalmakta :twisted:

Yaw bu arada bu gün sonunda Stage e gidip deneme şansına ulaştım 2006 ları. Of abi heyecanımı anlatamam bu adamlar resmen kafayı yemiş artık bu gitarlar bu dünyadan olamaz! Özellikle EVL-K6 kadar mükemmel gitarı rüyamda görsem inanmazdım resmen custom shop gitar. Yani ne kelimeler ne de resimler yeter gidip görmek ellemek duymak lazım.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Hahahhh beni fitilledin K6 ya :D

abni yeni x-11 i denedin mi rastansaga. bir de k6 metal gitarı mı sadece? buralara gelmedi daha sanırım yani İzmirde yok. yada ben daha görmedim. music shoplara gittiğim an denicem zaten de yeni x-11,k4,k6,kx1f falan aklım karıştı iyice..:(
bir türlü karar veremiyorum ne yapacağıma...

rastansaga k6 hakkında sölylediklerine katılıyorun bende aldıımda inanamadım gerçekten inanılmaz bir gitar. onu şeçtiğim için çok mutluyum. çünkü k6 hayallerimdeki gitarmış ve şuan ellerimde . herkese tavsiye ediorum. saygılarımla

keshMEkesh demiş ki:
abni yeni x-11 i denedin mi rastansaga. bir de k6 metal gitarı mı sadece? buralara gelmedi daha sanırım yani İzmirde yok. yada ben daha görmedim. music shoplara gittiğim an denicem zaten de yeni x-11,k4,k6,kx1f falan aklım karıştı iyice..:(
bir türlü karar veremiyorum ne yapacağıma...

Craftman tekrar hayırlı olsun.

Keşmekeş, yeni x-11 henüz gelmemiş o yüzden deneyemedim.

Geri