Blackstar Ht-5r Head Ve Combo Modellerine Dikkat!

Şimdi anladığım kadarıyla r38 ve r39 denen kahramanlarımız birbirleri ile fazla içli dışlı oluyorlar, bunu gören pcb bu duruma dayanamıyor ve Şener Şen misali "dur, o senin kardeşin ülen" diye bağırıyor ve olaylar olaylar... Bu ikisinin arasına delik açarak sorun çözülüveri gari diyolla... Şurada güzelce bahsetmişler daha fazla geyik yapmayayım :LOL:

Edit: Elektronikten hiç anlamıyorum ama gördüğüm kadarıyla yanık yapışık eriyik kararmış hiç bir şey yoktu pcb üzerinde, tekrar açıp fotoğrafını çekip paylaşırım akşam...

http://www.blackstaramps.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=3586

Nihayetinde onarımdan döndüğü günden itibaren yaldır yaldır her gün kullanıyorum. Gık demiyor.

Siz nerede tamir ettirdiniz?

Son düzenleme:
Şimdi anladığım kadarıyla r38 ve r39 denen kahramanlarımız birbirleri ile fazla içli dışlı oluyorlar, bunu gören pcb bu duruma dayanamıyor ve Şener Şen misali "dur, o senin kardeşin ülen" diye bağırıyor ve olaylar olaylar... Bu ikisinin arasına delik açarak sorun çözülüveri gari diyolla... Şurada güzelce bahsetmişler daha fazla geyik yapmayayım :LOL:

Edit: Elektronikten hiç anlamıyorum ama gördüğüm kadarıyla yanık yapışık eriyik kararmış hiç bir şey yoktu pcb üzerinde, tekrar açıp fotoğrafını çekip paylaşırım akşam...

http://www.blackstaramps.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=3586

Siz nerede tamir ettirdiniz?

Yok yok oyle degil de, simdi anlasildi mesele, TR3 isimli IRF830 guc mosfeti bacaklarindan ikisi birbirine cok yakin. Kendiside 500V luk guc mosfeti olunca ark yapiyor o da R39' un delinmesine sebep oluyor.
Ozaman ne yapiyoruz, TR3 u sokuyoruz, kisa bacaklari arasina delik acip, ark yolunu uzatmis oluyoruz ve sorun ortadan kalkiyor.

Yok yok oyle degil de, simdi anlasildi mesele, TR3 isimli IRF830 guc mosfeti bacaklarindan ikisi birbirine cok yakin. Kendiside 500V luk guc mosfeti olunca ark yapiyor o da R39' un delinmesine sebep oluyor. Ozaman ne yapiyoruz, TR3 u sokuyoruz, kisa bacaklari arasina delik acip, ark yolunu uzatmis oluyoruz ve sorun ortadan kalkiyor.

@izzzyy teşekkür ederim.

Götüreceğim serviste umarım bu işlemi doğru düzgün yapabilirler...

Öğrenebildiğim kadarı ile ,
Türkiye'de satılan tüm 2011 ve civarı HT-5 modelleri için destek yedek parça Do-Re'ye gönderilmiş , tamamını destekleyecek kadar parça ücretsiz değiştiriliyor .
Tek yapmanız gereken Do-Re'ye başvurmak .

Yeni modeller de problem tamamı ile çözülmüş durumda .

Gönlünüz rahat olsun .

:)

Basligi gordugum anda hayattan bir kac saniye koptum. Bende Ht5r kullanicisiyim ve uretim yilina bakacagim. Sanirim sorun cikaracak olsa coktan cikarirdi. 1 yillik neredeyse [emoji57]

merhaba ht5 veya ht 5 metal düşünüyorum.İkisi arasında çok mu fark var yada ne gibi farklar var.kullanan deneyen arkadaşlar yardımcı olurmu

Sorunuz tam anlamı ile araya kaynamış, kusura bakmayın.

HT5'in güç katına sadece 12BH7 takabilirsiniz. 6L6 ile EL34'ler yapıları gereği EL84 yuvasına oturmazlar, EL84 de bu amfiye uymaz, güç katının çalışma prensibi tek EL84 için yapılmamış. Aman diyeyim.

Sadece metal çalacaksanız, HT5 Metal alın. Ama daha geniş bir ton yelpazesi istiyorsanız normal HT5 alınız, o da metal işlerini gayet iyi kotarıyor.

O halde bir amfiyi ilk aldigimizda hangi lamba var ise onu takmaliyiz oyle mi.baska bir lamba takilamaz.ht5 r alacagim sanirim.tesekkur ederim..Bir soru daha :) Bu amfinin hybrid olmasi alltube ile karsilastirildiginda daha mi yapay ses verir.Pedallara tepkisi nasildir? Laney ti15-112 modeli de kafama takiliyor full lambali.Fiyati daha yüksek ve sanki black sabbah karekteri cok yogun gibi amfide.tesekkurler

Bir de birkac kisi metal serisinin gaininin arttirilmasindan dolayi ses de biraz yapaylasma soz konusu oldugunu soyledi.Iki seriyi de deneyen baska bir arkadas var mi.Yorumu nedir bu konuda acaba? Bu haftasonu deneyip alacagim zaten ama yine de tecrubeli arkadaslarin gorusleri benim icin onemli.Cok teşekkür ederim.

O halde bir amfiyi ilk aldigimizda hangi lamba var ise onu takmaliyiz oyle mi.baska bir lamba takilamaz.ht5 r alacagim sanirim.tesekkur ederim..Bir soru daha :) Bu amfinin hybrid olmasi alltube ile karsilastirildiginda daha mi yapay ses verir.Pedallara tepkisi nasildir? Laney ti15-112 modeli de kafama takiliyor full lambali.Fiyati daha yüksek ve sanki black sabbah karekteri cok yogun gibi amfide.tesekkurler
Yok, soketler aynı ise değiştirebilirsin, fakat 12BH7 ile 6L6 nın soketleri aynı değil, google images dan inceleyebilirsin. Her amfi için geçerli değil yani bu değişmezlik durumu. Solid state, hybrid, alltube bunların giçbirisi "yapay" değildir dijital modelleme olmadığı sürece, ses karakteri "farklıdır" sadece, beğenilir/beğenilmez, tercih meselesi. :)

Blackstarın hibridliği diğerlerinden biraz farklı. Tonun stüdyo kalitesine yakın olması için tasarım ile oynanmış. Pedallarla falan iyi geçinir, kendi drive tonu da gayet kaliteli.

Ama aradığın karakter Black Sabbath tarzı ise Laney TI serisi senin ilacın olur. Gerçi 15 wattı da evde açmak kolay değil.

Bir de birkac kisi metal serisinin gaininin arttirilmasindan dolayi ses de biraz yapaylasma soz konusu oldugunu soyledi.Iki seriyi de deneyen baska bir arkadas var mi.Yorumu nedir bu konuda acaba? Bu haftasonu deneyip alacagim zaten ama yine de tecrubeli arkadaslarin gorusleri benim icin onemli.Cok teşekkür ederim.
Benim de çok merak ettiğim bir konu denedikten sonra ikisi arasındaki izlenimlerinizi clean de dahil paylaşırsanız burada çok sevinirim :)

Benim anlamadığım ben 1400' e all tube amfi 20 watt peavey satıyorum neredeyse kimse sormuyor ama aynı paraya gidip 5 wattlık hibrit amfi alıyorlar. Arkadaş 1500 e sıfır all tube peavey valveking 20 getireyim almayın şu blackstarı artık. Hibrit amfiye okadar para verilmez.

Benim anlamadığım ben 1400' e all tube amfi 20 watt peavey satıyorum neredeyse kimse sormuyor ama aynı paraya gidip 5 wattlık hibrit amfi alıyorlar. Arkadaş 1500 e sıfır all tube peavey valveking 20 getireyim almayın şu blackstarı artık. Hibrit amfiye okadar para verilmez.
Benim amfi almama daha çok var yahu yaza doğru ancak :D Ki blackstar alırsam ikinci ellere bakacağım. Şuan alacak olsam o kadar parayı da gözden çıkarsam engl'ına taliptim o olmadı peavey :)

mydukkanda da dorede de ht5r combo kalmamış...ht5210 diye bir model var.2 tane 10 inç celestion hoporlor var bu modelde.diğer her sey aynı mı.ses de hoporler farkından ve boyutundan dolayı ne gibi bir değişiklik söz konusu acaba

Geri