Erkin Koray

Erkin Koray bir müzik adamı olarak çok mükemmel bir üstad.Bir rock duayeni...

Ancak erkin baba'Da yarım asıra yaklaşmış bir sanatçı ağırlığı yok...

Yakında best of çıkarcak çalışmalarını izledim.Güzel işler çıkacak gibi...

yedikule zindanlarindaki verdigi konseri trt2de az once izledim.
erkin baba muhresemdi.
sen cok yasa erkin baba
erkinelektrturk.jpg

o dediğin ağrılık baba da hiç olmadı lüzum da yok onu da Erkin Koray yapan şeyler farklı tabi sen tüm sanatçıları sadece Barış Abi ile kıyasladığından pek anlayamazsın.

Dün bende seyrettim konseri ama maalesef ses bitmiş babada.

sahneye hakim olan müzisyenlerden biri sahiden bab lakabını hakeden büyük kişilik ama konuşmasa daha iyi olur bence ne demek istediği anlaşılmıyo

İlahi Morluk ve Yalnızlar Rıhtımı...Ben bu iki şarkıyla Erkin Baba'yı sevmiştim...Bence iki şarkıda harika..Özellikle İlahi Morluk müthiş derecede psychedelic..İlahi Morluk'u dinlemenizi tercih ederim..

Elvis_is_Dead demiş ki:
PepsiTwist demiş ki:
Efes Pilsen İstanbul Blues Festivali 16 kapsamında verilecek olan konserlerimiz (Erkin Koray Blues söylüyor! İlginç bir deneyim olacak bizim için 8) ):

Seneler önce bebeyken trt2 de rock'n roll dinlemiştim Erkin Koray'dan...O zamanda müziğe ilgim vardı...Bayağı da iyi çalmıştı...
Rock'n Roll çalıp söyleyen zaten poposuyla Blues çalar.... :kicsalla

bunu nerden çıkardın?Rock n Roll dediğin müzik blues dan türemiş bir müzik değilmidir.Rock n Roll un kendine has bir tekniği mi var yoksa blues temeline mi dayalı?

electricturk demiş ki:
Elvis_is_Dead demiş ki:
PepsiTwist demiş ki:
Efes Pilsen İstanbul Blues Festivali 16 kapsamında verilecek olan konserlerimiz (Erkin Koray Blues söylüyor! İlginç bir deneyim olacak bizim için 8) ):

Seneler önce bebeyken trt2 de rock'n roll dinlemiştim Erkin Koray'dan...O zamanda müziğe ilgim vardı...Bayağı da iyi çalmıştı...
Rock'n Roll çalıp söyleyen zaten poposuyla Blues çalar.... :kicsalla

bunu nerden çıkardın?Rock n Roll dediğin müzik blues dan türemiş bir müzik değilmidir.Rock n Roll un kendine has bir tekniği mi var yoksa blues temeline mi dayalı?

İşin şaka kısmı tabii..
Sen ciddiye almışsın ama :)

Yoksa; şöyle anlatayım ciddi kısmını...
Bu benzetme Santa'ya ait yamulmuyorsam...
Blues bir okyanustur Rock'n Roll ise bir havuzdur...
Yüzmeyi bilende her yerde yüzer...

Vakit uyarsa gider dinleriz Efes Pilsen Blues Festivaline.

olay erkin i hicazkar..

şimdi erkin koray ın salt rock-blues-pop çemberinde olmadığını bilirsiniz herhalde, elbette sahnede o gitarın tınısı daha evvelkilerin ailesinden gelecek, farklılıklar demeyelimde, denemeler olacak ve sonunda
-hımm.. adam blues da çalabiliyormuş denmeyecektir.
diyenlerde zaten ne çalındığını farkedemeyenler olacaktır. farkedemeyenler de O nu boşuna dinlemiş-yahut dinlememiş- olacaklar, ama orda burda e.p.blues festivalinin büyülü hatıralarından bahsedeceklerdir. bahsetselerde bahsettikleri kimsenin aklında kalmayacaktır. şimdi erkinihicazkar durumlarıyla başlayalım:
-bii bildiğinn, va dı ki getirdin bee_ni dün_ya_ya, sooon_ra bı_rak_tınn beeeni ya_yaa...

sevgili dedeciğimiz yaşını aldı artık :roll: normal bu... artık albüm gelmeyebilir de...erkinin eskilerini dinleyeceksin artık :roll:
şu yanıksesin programına çıkmasın bence...tarzına uymuyor dansözler falan basmış ortalığı...programı sunanın felsefesi belli, kültürü belli...ne bekliyorsun ki neyi bulacaksın hesabı :roll: katılmamalı bence birdaha...

bir ben miyim perişan
gecenin karanlığında
yosun tuttu gözlerim
yalnızlar rıhtımında
bütün gece ağladım
dalgalar kucağında
yosun tuttu gözlerim
yalnızlar rıhtımında
bir beni mi unuttular
uçup gitti martılar
geceler ben ve deniz
yalnızlar rıhtımında
bütün gece ağladım
dalgalar kucağında
yosun tuttu gözlerim
yalnızlar rıhtımında

o bir rockerdır!!!öyle de kalacaktır!!!!!!! :twisted:

bu son babylon konseri gerçekten süperdi....

babanım 15 kere konserine gitmişliyim var ama bu konser bambaşkaydı..babanın performansı çok iyiydi...

davulcular zurnacılarda getirmişti galiba ibrahim tatlıses,n adamlarıydı..

ERKİNCİLERE SELAAAAM BABA DİNLEMEYE DEVAAAAM!!!!! ( BİR HİPPİ ERKİN HASTASI)

Geri