Şüpheli Ilanlar

Hocam yanlış anlaşılmak istemem kesinlikle bilginize laf etmiyorum fakat bildiğim kadarıyla bazı Sg modellerinde Les Paul yazıyor.Custom'unu bilmem ama Les Paul yazan çokça Sg görmüştüm
61'den 63'e kadar yapılan Les Paul'lar SG tipindeydi. Sonra Les bu durumdan hoşnut olmadığını söyleyince o tip SG olarak devam etti, Les Paul da bildiğimiz Les Paul haline geri döndü. Şimdi ise reissue'ları yapılıyor mu bilmiyorum ama başka SG modelinde LP imzasıyla karşılaşmadım.

61'de bildiğimiz Gibson Les Paul model gitarlar tutmadığı için üretimden kaldırıldı yerinde daha modern (yani bizim SG - solid guitar olarak bildiğimiz) model Les Paul olarak üretilmeye başlandı. 😅

Benim hatam. SG ilanına bakarak yaptığım yorumu Strat linkini içeren mesajı alıntılayarak yapmışım.

İlandaki gitar tamamen orijinal olsa dahi satış fiyatından bile şüpheli.

Türkiye'de tahminen 115.000-TL. Doğrudan Gibson üzerinden almak istesen 6.700 Dolar. Sarı sitede de 12.000-TL

6.700 Dolar veya 115.000 Lira ödenen bir gitarı da ne bileyim strafor içerisinde göndermezler her halde.

Bu kadar Çakma bir Headstock gördünüz mü :))))
Çin malı aksam,burgu,işçilik vs o kadar belliki.
İnsanın "gel bakam buraya dobrişko uşak" diye sevesi geliyor, o ne tombik kafa. 😅

1968 yılında headstockta bu şekilde bir telecaster yazı fontu yok sanki. Yani ben ilk defa görüyorum bu şekilde telecaster yazdığını. Normalde düz bir fontta oluyor. Daha deneyimli arkadaşlar aydınlatırsa seviniriz. Ayrıca orijinal dahi olsa 8-15k dolar arası yurtdışı fiyatları olan bit gitara 30k dolar istemekte komik :)

1968 yılında headstockta bu şekilde bir telecaster yazı fontu yok sanki. Yani ben ilk defa görüyorum bu şekilde telecaster yazdığını. Normalde düz bir fontta oluyor. Daha deneyimli arkadaşlar aydınlatırsa seviniriz. Ayrıca orijinal dahi olsa 8-15k dolar arası yurtdışı fiyatları olan bit gitara 30k dolar istemekte komik :)
Denemeye müsait değildir. O parayı verip denemeden alınıyormuş😂😂😂

Ciddi pahalı bir Gibson alacaksanız burayı tavsiye ederim videolarını takip ediyorum ezbere bilmediği şey yok. Koleksiyon ürünler,yılına göre değişiklikler vb. +60-70k üstünde Gibson baksam kesin ilk önce gönderirdim :)

Böyle bir gitar zaten belgesiz-sertifikasız filan alınmaz herhalde. Arkadaş tek kişilik dev kadroyla oyun sahnelemiş. Direk trollemek lazım da işte...

Böyle bir gitar zaten belgesiz-sertifikasız filan alınmaz herhalde. Arkadaş tek kişilik dev kadroyla oyun sahnelemiş. Direk trollemek lazım da işte...
Alınır ama baya ustası lazım hocam,belgesiz falan değeri düşer. Her yılın üretimine göre gövdenin ve sapın içinde belirli şeyler var bakmak için. Manyetiklerde dahil. Yurtdışında sırf Fender üzerine uzman birini görmüştüm. Yazılanlar silindiyse hele... Alanın işi zor TR de tarih nokta atışı yapacak kadar detay bilen var mıdır bilmem. Ben böyle bir gitar alacaksam yurtdışına çıkar alırım belgeli vb. 100bin'e satarsa bile helal olsun derim :)

Abi Çakma Tele işte,Adam eğleniyor.Gövde 5-6 parça ve böyle bir Natural renk yok.Double binding ise sadece Custom Telecasterda var.Sadece burgular ve Neck plate Fender gibi.

Gitar tamamen yeniden boyanmıştır. Satıcı bu bilgiyi önce paylaşmıyor, sonrasında kanıtlarla valide ettiğinizde de it herif diyip mahkeme ile tehdit edip engelliyor. Bilginize.

Screenshot 2023-03-04 at 23.34.08.jpg

Geri