Teoman

Sanat halk içindir diye bir kural yoktur bence. Sanatçı sanatını yapar. Kendinde birşeyler bulan, eseri kendine yakın bulan dinler.
Tam da öss sorusu gibi oldu. Hatta Nurullah Ataç bir gün... :D :p

Mus-e-ician demiş ki:
Sanat halk içindir diye bir kural yoktur bence. Sanatçı sanatını yapar. Kendinde birşeyler bulan, eseri kendine yakın bulan dinler.

+sonsuzzz!!

Bazi sanatci gecinen kisiler gibi canim cicim diil-olmasin da zaten olmasi gereken kadar yakinlik gösterio ve emin olun deger de veriyo dinleyicilere..Ismarlama dizi müzikleri de yapmiyo,bu i_i sevdigi için yapiyo ve gayet de basarili ;) Cok ii bi söz yazar1+müzisyen :taptim Kimseye begendirmek zorunda diil,herkesin farkl1 bi tarzi vardir dimi ama :idea:

bir zamanlar herkes teomanın şarkılarını söylerken şimdi bu sayı çok ama çok azaldı bence bir idol falan değil eski popularitesi yok kimse teoman ne zaman çıkacak diye beklemiyo. neydi şimsi bu? buydu şimdi bu!!!!!

şimdi Teomanı sevip sevmediğimi bilmeyenlerdenim adamın şarkılarını çok seviyorum ama kişiliği bana batıyo -du- taki geçenlerde bi programda şu yaklaşımını görene kadar
Açık havadaki konserine azıcık insan gelmişti ve bunun nedeni Teomana sorulduğunda hiç bir şekilde çamura yatmadan son derece dürüst ve açık sözlülükle bu durumun herhangi bir nedene bağlanmaması gerektiğini ve herhangi bir nedenin ardına saklanmayacağını ve tabiki bu duruma üzüldüğünü belirtti ve durup düşünmeye sevk etti beni... :roll: :roll:

zlatan1937 demiş ki:
bir zamanlar herkes teomanın şarkılarını söylerken şimdi bu sayı çok ama çok azaldı bence bir idol falan değil eski popularitesi yok kimse teoman ne zaman çıkacak diye beklemiyo. neydi şimsi bu? buydu şimdi bu!!!!!

Popülerite önemli bi unsur diil,zaten teoman da popülerizm manyagi diil ;) (sadece bazi programlara oyunu kurallarina göre oynamasi gerektiinden cikio)Teomanin albümü ne zaman cikcak diye bekleyen o kadar cok kisi taniyorumki;emin ol o azalan kitle dedigin zaten yalan bi kitleydi :idea: ;) Asil kitlesi için(ki küçümsencek bi cogunluk diil) herzaman güncel 8) Begeniler degisebilir,cok ii olan birinden hep daha iyisi beklenebilir ama biras saygi ;)

saygımız sonsuz. saygısız olarak anlaşılmıyayım sadece ben söylediğim için. ben sadece gördüğümü yaşadığımı söylüyorum. iniş çıkşlar olacaktır tabi ama benim hissettiğim bu inişin çıkışı olmayacağı olursa da çok şaşırmam.

(kritik yapıyoruz burada ha. kimse kızmasın darılmasın medeni medeni takılalım;))

zlatan1937 demiş ki:
saygımız sonsuz. saygısız olarak anlaşılmıyayım sadece ben söylediğim için. ben sadece gördüğümü yaşadığımı söylüyorum. iniş çıkşlar olacaktır tabi ama benim hissettiğim bu inişin çıkışı olmayacağı olursa da çok şaşırmam.

(kritik yapıyoruz burada ha. kimse kızmasın darılmasın medeni medeni takılalım;))

Tabikide medeni takiliorus yani ;)

Ya dediim gibi;senin cevrende teomani artik tinmayan sahsiyetler olabilir yada onun güncelliini yitirdiini düsünenler..Ama benim cevremde böle diil-ki bu cevre sadece ankaradan ibaret diil;almanyada,italyada,hollandada..ws bile biçok teo fan var emin ol ve onlar için,bizim için teo hep güncel ;) Buarada tabiki daha iyisini de yapabilcek kapasiteye sahip 8) ;) )

PC::Ya sana karsi bi art niyetim yok yanlis anlama,senden yola cikarak böle düsünen toplulua sölüorum oke ;) Kisisel diil yani,sadece düsüncelerine sözüm :idea:

teomana karşı buzlarım eridi. bunda tek etken sedadır. seda diye bir arkadaş var kendisiyle nette tanıştık ve teoya bir msj atmış hemen karşılık atmış buluşmuşlar çok iyi vakit geçirmişler teoyu bize sürekli anlatıyor ve ne kadar iyi olduğunu... artık biraz daha sıcak bakıyorum bu adama..
ps:resimlerde çekilmiş.. ;) çok şekerLerdi..

teoman gerçekten iyi bir ses ..

yosun demiş ki:
teomana karşı buzlarım eridi. bunda tek etken sedadır. seda diye bir arkadaş var kendisiyle nette tanıştık ve teoya bir msj atmış hemen karşılık atmış buluşmuşlar çok iyi vakit geçirmişler teoyu bize sürekli anlatıyor ve ne kadar iyi olduğunu... artık biraz daha sıcak bakıyorum bu adama..
ps:resimlerde çekilmiş.. ;) çok şekerLerdi..

teoman gerçekten iyi bir ses ..

Aynen..Kendisi kardeşim olur ;) Daha ne sedanın ne benim mesajlarıma cewap wermedii olmadı,arabasıyla konserine bile götürdü yani..Böle ukala,soğuk insan diolar ya;illet oluorum..Cünkü aksine cook kibar,sewimli biri o ;) Mesela bi konserinde gecenlerde buluscaktık,ekmişti bizde surat yaptık,konserde hiçbi şarkıya katılmadık ööle kazma gibi durduk en önde :) Sonra gördüm die msj attı,ii bizde küstük dedim we arayıp gönlümüzü aldı ;) 2gün sonraki konserinde de ilgilendi mahcubum dedi..Böle bi insana daha ne denilir-acaba halkın sanatcısı die bazıları tarafından göklere cıkarılan haluk levent yada kırac böle seyler yapmısmısır hayranlarına??Onlar sadece göz boyuo :idea:

PC::Aslında bunlar anlatılmas ama yeri geldi,tutamadım kendimi :roll:

teoman kendisini yaşayan bir insan ve şarkı sözü yazmada dünyada eşine az rastlanır bir yetenektir..ben teoman dinlemeye papatya ile başladım bu adama hayran olmamak elde değil...en güzel hikayem albümü ise başlı başına bir olaydır kanımca.tuzak,parti,bugün gibi yıllarca dinlenilecek ve teomanı bir efsane yapacak kalitede şarkılardır...

zebrail demiş ki:
teoman kendisini yaşayan bir insan ve şarkı sözü yazmada dünyada eşine az rastlanır bir yetenektir..ben teoman dinlemeye papatya ile başladım bu adama hayran olmamak elde değil...en güzel hikayem albümü ise başlı başına bir olaydır kanımca.tuzak,parti,bugün gibi yıllarca dinlenilecek ve teomanı bir efsane yapacak kalitede şarkılardır...

+sonsuzzz ;)

"Pop genişlemek zorunda olduğu için yoğunluğunu da yitiriyor ve doğal olarak içi de boşalıyor.Ben gerçek şarkı yapıyorum,çünkü pop gibi herkese beyendirme kaygım yok."

Bu sözler Teomanın daha ilk albümü çıkmadan 1996 da verdiği bir röportajdan.Bana göre bir dönem bu sözlerinin aksine bazı kaygılar taşıdı fakat artık 96 yılındaki sözlerinin hakkını veren bir adam olduğunu düşünüyorum.Tabi ki insanlar beyensin ister ama ne En Güzel Hikayem albümü ne Balans ve Manevra filmi ve de soundtrack albümü ne de Ortaçgille birlikte verdikleri konser serisi çok kişi beyensin,takdir etsin anlayışında işler değildi.Zaten çoğunlukta ilgi göstermedi...Teoman tüm bunları kafaya takmamalı,konserlerine ve sesine biraz daha özen göstermeli,bildiği yolda ilerlemeli...Teoman zaten bildiğim kadarıyla kendisini dinleyen bir kişi kalsa da yoluna devam edecek bir adam.Müziği,edebiyatı,sinemayı...bu forumlarda tartıştığımız insanlar içinde belki de en çok seven adam...Hepsinden de daha çok eleştiri alıp,derisi kalınlaşmış bir adam...Bu böyle devam etsin.Ne yazar ki sevdiği işleri yaptıktan sonra.Hem insanların derdi ne ki,armutlar daha önemli değil mi :)

ocak 2006 da yeni filminin çekimlerine başlıyormuş.balans ve manevrada o kadar zarar etti,kendisi çıkıp aynen şöyle dedi:'sevdiğim şey için herşeyimi kaybetsem bile umrumda değil'.

zebrail demiş ki:
ocak 2006 da yeni filminin çekimlerine başlıyormuş.balans ve manevrada o kadar zarar etti,kendisi çıkıp aynen şöyle dedi:'sevdiğim şey için herşeyimi kaybetsem bile umrumda değil'.
dediğin doğru ama filmi kendisi beğenmediğinide söyledi haksızmıyım?? :roll:

hayır aksine filmini çok seviyor ve çıktığı her yerde de söylüyor bunu...gerçi sinema zevk işi onu tartışacak değilim ama teoman kendi havasını yaptığı herşeye katmayı başarabiliyor.tabi film de eksiklikler yok muydu vardı.ama ilk filmini çeken biri için bunları normal karşılıyorum.potansiyeline baktğımda teomandan çok daha iyi şeyler bekleyenlerdenim ve teoman bunu yapacaktır....

carolgerber demiş ki:
Hem insanların derdi ne ki,armutlar daha önemli değil mi :)

:arrow: ;)

Öncelikle film teomanın gayet içine sindi ve tabi oyuncuların da..Bu film anlayanlar,kopukluklar arsındaki bağı cözebilenlereydi..Diğerleri filmin bi konusu olmadıı görüşündeler :idea: Neyse;teoman carolgerber in de dedii gibi müzigi,edebiyatı,sinemayı cook cok seven bi sanatcı ve onlar için varını yoğunu yatırabilir ;) Onun içine sindimi?O istedii hazzı aldımı?1 kişi de olsa anlatmaa calıstıı biyerlere ulastımı?Önemli olan bu,gerisi yalan ;) Yaptıı iş aynı aslında,sadece sunum farklı..Duygularını,düşüncelerini sarkıyla ifade ediyordu;şimdi görsellikle bütünlestirip yoruma bıraktı sözleri :idea:

Geri