Teoman

teomana hastayd1m önceden ya ne olduysa oldu artik eskisi kadar çok dinlemiyorum dinledgim zamanlarda da eski albümlerini açiyorum son albümünü çok bgenmedim eskilerden de en çok dinledihim sarkisi papatya dir

hani çok sewdgin o filmi gördükten sonra kisacik kestirip saçlarini içtin ilk sigarani oooooo papatyaa:))

coldblack demiş ki:
pessimistic_ demiş ki:
teoman ın önceki albümleri harikaydı ama son zamanlarda kendini aşırı derecede bozdu...en kısa zamanda eski haline dönsün...
dalga mı geçiosun.. bozdu :!: :!: :?
teoman'ın bütün albümleri o zamanki ruh halini yansıtıyor ki bu bi müzisyen için çok başarılı bir şey.. bütün albümleri birbirinden başarılı.. 6 albümü de farklı ve her birisi de çok iyi albümler ..

içimden geçenleri sölemişsin .. + sonsuz derim ben sadece :) ;) :!:

ben hiç sevmem kendilerin,
bir şarkısı var MÜSLÜM BABA söledi
ordan popüler oldu adam valla
müslümde olmasa piyaasada olmayacak
hee bide tarkanın bacanağı olarak anılır o kadar
ben bu adamın yaptığı müzik hakkında anıldığını hiçç hatırlamıyorumm
birde bira şişeleri ile sahnede olması var tabiii

hatice_22 demiş ki:
birde bira şişeleri ile sahnede olması var tabiii

Bak işte bu söylediklerine "sadece" gülünür-bişi izah etmek için yormıcam kendimi cünkü anlatsamda bunları diyebilen biri anlamaz ;) :idea: :LOL:

Evet sadece gülünür. Sevin ya da sevmeyin ilk albümden sonra herkesin tanıdığı popüler bir insan oldu. İlk albümlerinin tadını veremedi son albümü. Şahsen beğenmedim son albümü o kadar. Ah o ilk şarkıları yok mu... Bütün yolculuklarıma eşlik eder "o".

popüler olmak neden bizim tarzımızdaki kişilere "kötü" manası katar anlamıyorum..

diğer insanlara bizim dinlediğimiz tarzdan müzik dinlemedikleri için bazen kızıyoruz..bu olayı başaran bi sanatçıya da teşekkür etmek yerine popülerleştin diyoruz..bence çok saçma bi mantık!

Dikkatli okunursa orada "popülerlik kötüdür" mesajı çıkarılmayacaktır. İlk albümde de popüler olduğu ve çok güzel bir albüm olduğu belirtilmiştir. Son albüme kadar çıkardığı albümleri zaten tarafımca sevilmiştir. Son albümünün kötü olmasının popülerlikle ilgisi olduğu yazılmamıştır. Kelime anlamı olarak popüler zaten "çok sevilen" demektir, ancak kelime dönüp dolaşıp "çok ünlü" haline gelmiştir. Popüler diye kullanınca doğal olarak ikincisini kastettiğim düşünülmüş olması çok normaldir.

Ancak şu bir gerçektir, genellikle ünlü olmadan önce bizden biri olduğu için insanlar daha iyi şarkı sözleri yazar ve bize daha yakın olurlar. İstisnalar da mutlaka vardır, Şebnem Ferah, Sezen Aksu gibi... Örnekler çoğaltılabilir.

hatice_22 demiş ki:
birde bira şişeleri ile sahnede olması var tabiii[/quote ya sen bence çok magazin izliyorsun öyle yorumda bulunuyorsun.bence yorum yaparken al bi eseri dinle sonra yorum yap.yoksa komik oluyor

Evet senin yazdığın yorum onu ifade ediyor olabilir gayet tabi. Ancak benim vermeye çalıştığım mesajın yanlış anlaşılması sonucu kendi mesajımla ilgili bir düzeltme yapmak istemiştim.

ya arkdşlar tmm herksn zewkleri falan farkldr anladk da
ya bkere adamn konserlerini ele alalım biradan sigaradn şarkı sölemio düsgn ki sanatçı dediin dinleyicyle iç içe olmaldr geçen konserine gitk sadece şarkı söledi sigara içti yattı bira içti ve hoşçakal bile demdn yarım sa. sona gitti boku bokuna sap gibi kaldı millet
tmm canlı performans iirençtr belki dielm
son o balans ve manevraydı sanırm albümü isimleri aklmda tutamıom yanlşsm özr ya o nebiçm sözdr müsiktr sestr beenmdm eski şarkılarını dinlerdm tmm bende sewrdm halada bazı şarkılarını dinliorm haa özel anmları olanları bile war ama bozulsada bukadr mı bozulr insan teoman rock mı yapıo yaa die düşnme ihtyacı duyuyorm

eskisi yada yenisi...ibrahim tatlısesdenilen sanatcı;yanlızım yanlız dostları yıllardır söylüyor..bu şarkı çıktığı yık güzeldi.şimdide.fakat şimdiki albüme bakıldığında insanın bir şarkıyıda oturup dinleyisi gelmiyor.tv programlarında görülüyor.fakat teomanı ele aldığımızda eski albümdeki papatya..evet güzel..herkes sever dinler.şimdiki albümdeki örneğin;güzel bir gün..bu şarkıda güzel..burda kıyaslama yapmıyorum..fakat ağıza alınmış bir kere eski 3albüm güzel şimdi bıraktım dinlemeyi<fanlığı>öyle gidiyor..rock yada değil en kötü denilen sözlere bile iyi bir melodi mutlaka uyduruyor..şarkı baştan sona arpej olsa bile..tüm albümleri akustik kaydedilseydi bence yinede bir şey değişmezdi

eskiden bana göre süperdi!hep konserlerine giderdim!!gemiler,2 yabancı,bazı yalanlar,papatya... muhteşem parçalardı ama son zamnlarda iyice bozdu şarkı sözleri falan da hiç iyi değil artık...

"şimdiki şarkı sözleri iyi değil" gibi bi yorum yapmışsın..fakat bu kişiden kişiye göre değişir..örneğin ben son albümde -bugün ve -parti şarkılarının sözlerine bayılıyorum..bana anlamlı geliyor..yani bu görece meselesi ;)

haklısın ama ben zaten başta bana göre demiştim bu bütün yazıyı içine alıyordu neyse yani evet son albümündede güzel şarkılar var gerçekten ama eski albümlerine baktığımda pek de iyi değil bence yani teoman dinlemek istediğimde best of a yada onyediye falan gidiyor elim

Geri