Teoman

MoSMoR demiş ki:
"şimdiki şarkı sözleri iyi değil" gibi bi yorum yapmışsın..fakat bu kişiden kişiye göre değişir..örneğin ben son albümde -bugün ve -parti şarkılarının sözlerine bayılıyorum..bana anlamlı geliyor..yani bu görece meselesi ;)

Evet görecelidir. Son albümü çok beğenmesem de gerçekten çok güzel şarkıları var. Parti bence de harikadır, şuanda aklıma bir tek o geliyor ama birkaç tane daha vardı. Ancak eski albümlerini daha çok seviyorum ben. Bugün Sus Konuşma klibini izledim mesela... Daha farklıydı gibime geliyor.

haklısın tabiki de fark var ve olması gerek de zaten .. bu bütün sanatçılarda görülür bence ;)

"ne ekmek ne de su" klibi veya "papatya" klibi son kliplerinden daha farklı bakılırsa.. :? ama doğaldır yani...

;)

O anlamda bir farklılıktan söz etmiyordum zaten :LOL: .
Daha farklıydı derken, beni daha çok etkiliyordu anlamında yazmıştım. Yoksa farklılaşma doğaldır kardeş, ben de bilirim... :LOL:

2003 yılında Hilal isimli Teoman hayranı 13 yaşındaki bir kız,Marangoz amca olarak bildiği sapık bir adam tarafından tecavüze uğrar ve öldürülür.Teoman acılı aileyi ziyaret eder,yanında ne bir televizyon kanalı getirir ne de bundan bir yerde bahseder.Zaten kimsenin de pek haberi olmaz.

Aynı Teoman kendisine yöneltilen çok duyarsız olmakla ilgili bir soruya,insanların kendisi hakkında bir çok yanlış fikire sahip olabileceğini ama yapacak bir şeyi olmadığını,onlarda beni öyle tanısınlar diye düşündüğünü söyler.

Zaten anlayanlara sadece şarkılarında dert yanar Teo.

Doktor doktor insanlar hiç bilmiyor
Doktor doktor insanlar hiç duymuyor
Doktor doktor insanlar hissetmiyor
Doktor doktor kimse beni sevmiyor doktor

Peki doktor,insanlar neden sadece alternatif olabilme ve de karizma yapabilme uğruna aslında içerik olarak pek bir şey ifade etmeyen isimlere prim tanırlar da,örneğin bir Teomana pislik atma yarışına girerler.İnsanlar aptallar mıdır?Çoğu kişinin dinlemediklerini dinleyerek bunu mu gizlemeye çalışırlar.
Ve de bu aptal insanlar neredeyse tüm başlıklarda Teoman dinlemeyi,bir bayağılık,düşüklük,rocktan bi haber olmak gibi göstermeye başladılar ki,kim kime acımalıdır?

razumukin demiş ki:
2003 yılında Hilal isimli Teoman hayranı 13 yaşındaki bir kız,Marangoz amca olarak bildiği sapık bir adam tarafından tecavüze uğrar ve öldürülür.Teoman acılı aileyi ziyaret eder,yanında ne bir televizyon kanalı getirir ne de bundan bir yerde bahseder.Zaten kimsenin de pek haberi olmaz.

Aynı Teoman kendisine yöneltilen çok duyarsız olmakla ilgili bir soruya,insanların kendisi hakkında bir çok yanlış fikire sahip olabileceğini ama yapacak bir şeyi olmadığını,onlarda beni öyle tanısınlar diye düşündüğünü söyler.

Zaten anlayanlara sadece şarkılarında dert yanar Teo.

Doktor doktor insanlar hiç bilmiyor
Doktor doktor insanlar hiç duymuyor
Doktor doktor insanlar hissetmiyor
Doktor doktor kimse beni sevmiyor doktor

Peki doktor,insanlar neden sadece alternatif olabilme ve de karizma yapabilme uğruna aslında içerik olarak pek bir şey ifade etmeyen isimlere prim tanırlar da,örneğin bir Teomana pislik atma yarışına girerler.İnsanlar aptallar mıdır?Çoğu kişinin dinlemediklerini dinleyerek bunu mu gizlemeye çalışırlar.
Ve de bu aptal insanlar neredeyse tüm başlıklarda Teoman dinlemeyi,bir bayağılık,düşüklük,rocktan bi haber olmak gibi göstermeye başladılar ki,kim kime acımalıdır?

Çok güzel yazmışsın... Teoman'ın heavy metal yapıyorum iddiası yok zaten, öyleyse ne için uğraşılır anlayamam... İnsanlar ben farklıyım, herkesin dinlediğini dinlemem yarışına girince çıkıyor ortaya pislik atma yarışları.

ne kadar sıradan ve popüler gibi görünsede sözlerinin arkasında belki altında anlatılmak istenen bir karanlık var...

Arkadaşlar teomanın kişiliğini karakterini yaptığın reklamları yada işleri bilemem belki magazinsel takılıyo olabilir onları bilemem ama bazı şarkıları varki sözleri gerçekten çok etkiliyici ve anlamlı yani Güzel Bir Gün, En Güzel Hikayem çok güsel 2 parçası bence ve bu arada son albümünde sound u iyi tutturmuş diğer albümerde POP havası seziyodum sanki...

teo_afis.jpg

bu senin fikrindir..millete fikrini benimsetemezsin..senin gbi düşünmeyenler de çoğunlukta war...bunlardn biri de bn olrktn(!)...

Buarada ank. konser duyurusu için tşkr..o gün orda olucağım her zmnki gibi :)

Geri