Teoman

Teoman’dan kent hikâyeleri

Bu yazı, metropol hayatı ve Teoman’ın şarkılarıyla büyüyen kuşağın
fotoğrafı, hikâyesi. Bu kış, Teoman’ın “Renkli Rüyalar Oteli” adlı yeni albümüyle
ve melankolik aşklarla büyülenmeniz dileğiyle... Ne de olsa “her şey yalnızlıktan”...
Çağın hızına ve ağırlığına dayanabilmek sürekli canlı tutulan melankoliyle mümkün belki de. “Kendimize baktığımızda tıklım tıklım yalnız olduğumuzu” fark ettiğimiz anda dışarıdaki kalabalığın anlamsız hareketliliğine bir anlam verebiliriz ancak. Kentin sokaklarından gece gündüz akan binlerce yalnızlık dolu bedenin “dünya düşmüş üstüne”. Yükleri ağır ama yine de kentsel akışın hızına ayak uydurmak zorundalar; daha da yabancılaşarak, daha da yalnızlaşarak, kalabalığın ortasında “sonsuz bir şimdi içinde nefessiz kalarak”...
Elis Simson

Yaptığı şarkılar içinde edebiyat taşıyan,bir devri ve geleceği etkileyen,bana kalırsa bizim dönemin,öncesinin ve de sonrasının en önemli müzik adamlarından Teoman.

Avea'nın bir hattından dinleniliyor ama tavsiye etmem,tuzak sonuçta.sabırlı olmak gerek.Peki sen niye dinledin derseniz,her zaman doğru olduğunu bildiğim şeyleri yapmıyorum.

freis demiş ki:
Arkadsalar hepiniz isbirahtı geniş helal vallah biz daha feridunun albumunu bulamadım

yaramı deşme ya arkadaşım ... cümlem üzerine tahmin edersinki aynı sorunu yaşıyoruz . isyanların kuşatması altındayım , o isyanları bastırabilmem için albümü bulmam lazım ... onun için bazen bu kentten nefret ediyorum ... kime kızacağını da bilemeyince insan , daha bi kötü oluyo , kör bir şekilde oradan oraya savruluyor düşüncelerin ve bazen bu durmu şu an yaptığım gibi anlatmak geliyor içinden , belki 1/1000 i kadar diner hırçınlığın diye ... hımmhh ne saçma bir şey ... ... ... :x

razumukin demiş ki ...

...................................................... ...

o saydıkların arasına teoman'ın Aragon'a yaptığı göndermeyi de yerleştirebiliriz : ''mutlu aşk yoktur''(aragon) a ''mutlu son''(teoman) yoktur deyip şarkı yapması ... ( alıntı yapmak istemedim , sayfanın yarısına yakınıgidebilirdi :) ) zeki olup da anlayanlar ( 1 ek + 3 kelime önceki önceki paranteze kızanlar ) görmemezlikten gelebilirler ...

MoSMoR demiş ki:

ok kabul ediyorum , mimklerle konuşmak kötü bir fikirdi . kelimeler anlatsın beni . başa dönelim : sen ''o kız'' diye birinden bahsettin , ben de o kızın kim olduğunu söylemeni istedim ( mimikler ağırlıklıydı cevapta ) ve sen benim soruş tarzımı verdiğin cevapta kullandın . açıkçası şunu söyleyeyim kafamdaki soru işareti yok olmadı , aksine o cevabın SORU İŞARETLERE neden oldu :) , lütfen bu sefer kelimeleri kullan ... tşk ... ;)

dursun ister dönsün
dünya etrafında
hiç farketmez çünkü
artık sen yoksun ya
sönsün tüm mumlar
bitsin sevgim
ister dursuuunn
ister dönsün dünyaaa

bu nakaratta vokali müthiş Teomanın.İlk zamanlardaki gibi dinledikçe dinletiyo.

www.teoman.com dan dinleyebilirsiniz nakaratı.

siyah_aydınlık çım bunlar özel konular burda giremem..sadece o an kendimi çok kötü hissettim ve gerçekten de bu albüm sırf birine adanmış hatta teoman da diyor ki :
'albümün adı renkli rüyalar oteli çünkü 6 yıl önce yaşamış olduğum bi birliktelik sonucu söğüt'te geçen güzel anılarımı yansıtmak istedim..aşk kırıntıları şarkısı da o kız arkadaşıma yazılmış bir şarkıdır..bu albümdeki yazdığım her şarkı aşk acısı değil,aşk sözcüğünün güzelliğini anlatmak isteyişim üzerine yazılmıştır'

buarada aktüel de röportaj yapmış teo..26. sayfa :)

cevabın için tşk ;) ... ayrıca o kadar derine inmeni istememiştim zaten , sadece ''o kız'' ın kim olduğunu merak etmiştim , sadece kim olduğunu ; yani ''o kız'' ı , '' o kız '' yapanın ne olduğunu :) cevabını verdin , ayrıca extraların ( ropörtaj ...) ve cevabın için tşk ;) ...

Bu yazıyı teoman yazmadı arkadaşlar...bu bir şiirdir ve bunun sahibi Blaise Cendrars dır google da arattığımızda karşımıza çıkar zaten teoman o yazıyı belirttiğinde sahibinin ismini altına düşmüştür...

Renkli Rüyalar Oteli

arabayı sen kullan demiştim içkiliyim.
boşver yutalım şeritleri bas gaza dedim
bu otel güzel adını sevdim.
orda öyle yerlerime dokun, dokunmadığı kimsenin

sarhos olsak ya ikimiz unutsak ya
unutalı bir şişe bardaktan boşalsak ya
sarhos olsak ya tek vucut olsak ya
yüksek doz aşk alıp burda mutlu ölsek ya

yıllar önceydi çokta güzeldi şimdi düşününce
benimsin demiştim bende senin
renkli rüyalar otelinde