Etkileyici Düşünceler ve Güzel Sözler

''geçici bir zaman için biraz emniyete kavuşmak maksadıyla hürriyetlerini feda edenler ne hürriyete,ne emniyete layıktırlar.her ikisini birden kaybederler.''-benjamin franklin-

bilmiyorum yazıldımı eger yazıldıysa affola

Can Yücelin söyle bir cümlesini hatırlıyorum (eger yanlışsa düzeltiniz)

"Sıçmısım ortalık yerinize aydınlanın kıçımın FOSFORUYLA"

*uçurumun köşesinde olsan bile, sırf hayata gıcıklık olsun diye, düşerken ne kadar eğleneceğini düşünerek gülümse :)

*Işık saçmanın iki yolu var. Ya mum olacaksın ya da mumu yansıtan ayna..

*Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır.

yıllar olmuş turkrock'a yazmayalı hatırladım ...

burdan başlayalım ; einstain'ın ;aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek deliliktir '' sözü çok hoşuma gider

bazen delimiyim neyim :)

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.
-Atatürk-

-Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

-Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

-Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

-Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

-Müsbet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kudretli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir.

-Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

-Atatürk-

Geri