evil cats(punk rock/alternatif)-Ankara

Öncelikle forumdaki olumsuz eleştirilerin hepsine katılıyorum hepsini okudugumu söyleyemem ama gözüme çarpanlar yeterli oldu..

Sargozcu arkadaşım benim söylemek istediklerimi kabaca anlatmış..
insanlar sizleri izlerken, kendimden ve masadaki arkadaşlarımdan bahsediyorum, tamamen sizi dalga konusu olarak gördükleri için eğleniyorlar.

Grupta sadece, rahatsız etmeyen kişi vokal ve yeterince işini yerine getiriyo.

Davulcu dediğin yeri gelir tuşe ayarlar, slow şarkının nerdeyse sadece vokalinin kaldıgı yerinde, gümbürgümbür calmaz, azcık oturur evinde sarkıları iyi dinler..
Gitarist dediğin gitar calmayı bilir, öle eline gitar alıp, altına da bi odrive pedalı alıp tab calısmakla olmaz bu işler..
Basscı dedigin grubun direğidir, çalışması çok çalışması gerekir..

kısacası bar gibi mekanlarda, canlı müziğin amacı, insanların sahnede gördükleri şeyin en az banttan calan şeyler kadar eglenceli olmasını gerektirir..Eğer diyosanız ki biz böyle iyiyiz, insanları eğlendiriyoruz, amaç da o deil mi zaten..

o zaman gidin sirkte soytarılık yapın, haksızsam söyleyin..

usagi_ demiş ki:
kötü olabilirler ama sizin anlıyamadığınız bir şey varki oda bu kızların kendilerine olan muhteşem özgüvenleridir..yapılan müzik kötu olabilir teknik olarakta zayıf olabilirler ama unutmayınki hepimiz bir zamanlar bundan daha beter durumdaydık...pişmek dediğimiz kavramda bu yollardan geçerek sağlanıyor...iyi yada kötü eleştiri yapıcağınız zaman oturup bi mantıklıca düşünün...evilcats grubunda bu özgüven devam ettikçe çok daha iyi olacaklarına inanıyorum ve sonuna kadarda destekçileriyim......

evilcats rulzzzz..!

...saygılar...

Her insan herhangi bi konuda kendine güvenip bişeyler yapmaya kalksaydı, halimiz ne olurdu sen de bi düşün istersen tekrar..

Bir zamanlar kötüydük lafına katılıyorum, ama birzamanlar teknik anlamda rezil durumdayken, sahneye cıkıp da insanları eglendirmeye çalışıp kendimizle dalga geçirmedik..

Herşey pratiğe* bakar, çalışmanız lazım, insanlara kendinizi güldürmeyin, alkışları cidden hakedicek müzik yapın..
Oturun ders alın ne blim, cok stüdyo yapın bişi yapın, ben mi öğretcem size bunları..

* not:arkadaşların koca eleştiride praktis kelimesine takılmış olmalarından ötürü, kelimeyi, grubun bassçısı hanımefendinin tavsiyesi üzerine, pratik olarak değiştiriyorum ve bu hatamdan ötürü tüm TurkRock.com camiasından özür diliyorum..:) Allah kimseye nasip etmesin böyle hatalar:)

sizin için üye oldum, tanıdığınız biriyim..en azından kendi nick'imle size yapmacık tavırlar sergilemiyorum;)
amacım yapıcı olmak
böylesi daha etkili olur.

glasgowkiss demiş ki:
Herşey praktis'e bakar, çalışmanız lazım, insanlara kendinizi güldürmeyin, alkışları cidden haketcek müzik yapın..
Oturun ders alın ne blim, cok stüdyo yapın bişi yapın, ben mi öğretcem size bunları..

görünüşe göre göre öyle olacak, vakit ayırıp yazdıklarına bakılırsa hakkaten çözmüşsün bu amatör grup mevzuunu sen, ne var ki biz buna karar veremiyoruz çünkü tutup fake nick almışsın, her şeyi oturup özetlemişsin, ama ne? özgüven sıfır.

sanırım masamdakiler sizle dalga geçiyordu, gidip sirkte gösteri yapın gibi sözleri de grup senin özgüven seviyene insin diye sarfetmişsin, ama forum adabı diye bir şey var. masanda oturanlar çıkan a grubuyla veya b grubuyla dalga geçse bile bunlar alenen yazılacak şeyler değil, önceki arkadaşın eleştirilerine "kabaca" dedikten sonra gidip sirkte gösteri yapın demen işin çok ayrı bir boyutu, bu ne bir öneri ne de bir eleştiri, sen ayıbı kendine etmişsin.

bir ara bir "grupta kimin görevi ne olmalıdır" diye bir başlık açıp nacizane fikirlerini ayrıntıyla yaz da, hep beraber feyz alalım.

şapka çıkartıyorum yazılarına.

glasgowkiss demiş ki:
Herşey praktis'e bakar

"Praktise bakmak" ..vay be.. baba bir praktis çek.. hatta "i like this praktis praktis, üçyüz beşyüz ups ups :) "

yapma gözünü seveyim az özen gösterin Türkçe'ye, bak o kadar yazını okudum en sonda bunu yazmışsın artık önceki yazdıklarını ciddiye bile almam,samimiyeti kalmadı mesajın. gerçi mesajın genelinde de bir samimiyetiz hava var ama ciddiye almadığım için, ben tepki vermeye değer bulmuyorum mesajın içeriğini.

praktis?hey guy what do you mean?? pratik,idman,alıştırma? :LOL: madem tanıyoruz haftaya cumartesi gel de seninle azcık türkçe praktis yapalım.hatta düzgün eleştiri praktis yapalım. ;) böyle bizim için sahte bi isimle üye olmaya kasmasaydın keşke.zahmet etmişsin.eleştirilerin için her cumartesi nedjimadayız. 8)

eleştirilere hep böyle cevaplar mı verirsiniz siz?:)
praktis yanlış bi kullanım kabul ediyorum, ingilizce düşünüp türkçe yazmış olmamdan kaynaklamış olsa gerek, ama tekrar belirtiyorum yazıyı imla hatası yapmamış olmak için değil, eleştiri yapmak için yazdım;)
saygılar

glasgowkiss demiş ki:
praktis yanlış bi kullanım kabul ediyorum, ingilizce düşünüp türkçe yazmış olmamdan kaynaklamış olsa gerek

onun yerine dokuz defa düşünüp bir kere yaz. tanıdığın kişilerle yüzyüze konuşmayı dene ki vaktini de boşa harcamamış olursun misal.

ezgyy demiş ki:
eleştirilerin için her cumartesi nedjimadayız.

nasıl yani, her cumartesi nedjimada sirk mi var? :p

sertsessiz demiş ki:
glasgowkiss demiş ki:
praktis yanlış bi kullanım kabul ediyorum, ingilizce düşünüp türkçe yazmış olmamdan kaynaklamış olsa gerek

onun yerine dokuz defa düşünüp bir kere yaz. tanıdığın kişilerle yüzyüze konuşmayı dene ki vaktini de boşa harcamamış olursun misal.

ezgyy demiş ki:
eleştirilerin için her cumartesi nedjimadayız.

nasıl yani, her cumartesi nedjimada sirk mi var? :p

güzel espiri..
ama işin kötü yanı, bu gerceklerin sen de farkındasın..:) laf olsun savunulsun, savunulcak bişey yok ki burda. Eleştiri bu:)

evil cats in davulcusuna laf söyleyen arkadaş şöle sölim.....ilerde onu izlediğin zaman bu lafları ettiğinden pişman olucaksın ve kimliğini gizlemek saçma demekki bu arkadaşlarla bi çıkarın varki o yüzden arkadaşlık yapıp kimliğini gizleyerek konuşuyosun....bu bir eleştiri ise adam gibi eleştri yapılması lazım bu şekildeki konuşma bi eleştri deil onları kötülemektir...konuşma tarzını dikkat !!!!

Merhaba Evilcats, ara ara foruma girdiğimde görüyordum başlığınızı, youtube'da izleme fırsatım oldu, içimden yazmak geldi size. Bir gün izlemeye de gelirim umarım, müziği seviyorsunuz, dilerim daha da güzel şeyler yaparsınız kızlar, görüşmek üzere müzikle kalın :)

sevgili kardeşim glasgowkiss;
gördüklerimi sen de görüyorsun, aynı samimiyet ile dile getiriyorsun ama hala eleştiri kabul edemez insanlarla karşı karşıyayız. İşin garip tarafı grup elemanlarından çok başka başka insanlar cevap yazıp savunuyorlar ve bilmiyorlar ki gerçek ikiyüzlüler onlar.

Ayrıca o davulcuyu izleyip pişman olacağımızı söyleyen infradark_drummer nickli arkadaşta kesin ya o kıza yazıyordur ya da davul dersi veriyordur ona.(adını bilmediğim için o diyorum kusura bakma)

umarım dediğin gibi olur infradark_drummer ve o davulcu arkadaş çaldığında insanlar zevkle oturup "müzik" dinler. Ama hala şahsi önerim; insanlara kaliteli soundlar sunana kadar ortalıkta olmasınlar ve gerçekten biyerlerde çalıp insanları eğlendirebilecek kıvama geldiklerinde( bunu sirk eğlencesi olarak değil, müziğe doyurmak olarak söylüyorum) gidip hep beraber izleyelim.

Diyeceklerim bu kadardır.
Bunu bir düşünürler umarım...

sargozcu demiş ki:
sevgili kardeşim glasgowkiss;
gördüklerimi sen de görüyorsun, aynı samimiyet ile dile getiriyorsun ama hala eleştiri kabul edemez insanlarla karşı karşıyayız. İşin garip tarafı grup elemanlarından çok başka başka insanlar cevap yazıp savunuyorlar ve bilmiyorlar ki gerçek ikiyüzlüler onlar.

Ayrıca o davulcuyu izleyip pişman olacağımızı söyleyen infradark_drummer nickli arkadaşta kesin ya o kıza yazıyordur ya da davul dersi veriyordur ona.(adını bilmediğim için o diyorum kusura bakma)

umarım dediğin gibi olur infradark_drummer ve o davulcu arkadaş çaldığında insanlar zevkle oturup "müzik" dinler. Ama hala şahsi önerim; insanlara kaliteli soundlar sunana kadar ortalıkta olmasınlar ve gerçekten biyerlerde çalıp insanları eğlendirebilecek kıvama geldiklerinde( bunu sirk eğlencesi olarak değil, müziğe doyurmak olarak söylüyorum) gidip hep beraber izleyelim.

Diyeceklerim bu kadardır.
Bunu bir düşünürler umarım...

elestiri duzgun yapıldıgında elestırıdır :!: senınde 2.msjın hayırlı ossun.sırkımıze gel bunu kutlayalım ;)

egwine demiş ki:
Merhaba Evilcats, ara ara foruma girdiğimde görüyordum başlığınızı, youtube'da izleme fırsatım oldu, içimden yazmak geldi size. Bir gün izlemeye de gelirim umarım, müziği seviyorsunuz, dilerim daha da güzel şeyler yaparsınız kızlar, görüşmek üzere müzikle kalın :)
o zmn bi cumartesi aksamı bekleriz =) bnde last night kaydınızı dınlemıstım.begenmıstım. :)

Geri