mydukkan

Müşteri memnuniyetine verdiği önemi asla kaybetmemesini dilediğim, şu ana kadar sadece ufak tefek alışverişim olmasına karşın 5000tl lik bir ürünü bile çekinmeden sipariş edebileceğim bir mağaza mydukkan. İyi ki var...

dün saat 14:30 da 1 adet seymour duncan TB 6 Distortion ve SH 1 '59 model sipariş ettim dün kargoya verildi bugün gelmesini bekliyorum :) gerçekten hızlı çalışıyorlar tebrik ediyorum. :)

Bende birkac alisveris yapmistim suana kadar hicbir problemle karsılasmadım.İsin güzel tarafi problem yasayanlada karsılasmadım.Güzel bir sistem kurmuslar acıkcası.Bencede verimli bir site mydukkan a tesekkürler

Bijen demiş ki:
Açıkçası bugüne kadar defalarca mydukkan'dan alışveriş yaptım, her alışverişimde muhakkak "helal olsun" dedim. Daha geçenlerde lambalı bir compressor alırken yanında 2-3 tane de pena alayım dedim ancak sırf laf olsun torba dolsun diye iki üç tane pena ekledim sepetime. Daha sonrasında aldığım penalardan 1 tanesini temin edemediklerini 0.1 mm daha kalın olanını yollamalarının bir sorun teşkil edip etmeyeceğini sormak için önce evden, ulaşamayınca cepten iki kez beni aramışlar ve sonunda ulaşmışlardır. Telefonu kapattığımda "yahu nasıl adamlar bunlar? Helal olsun!" demedim değil. Ayrıca müşteri temsilcilerinin kesinlikle uyumadığını, yemek falan da yemediğini düşünüyorum. Birşey soracak oluyorum, malum çok sık ekipman aldığım için Türkiye'den olsun yurtdışından olsun büyüklü küçüklü firma ile görüşmeler yaptığımdan cevap için en az 1 gün bekleyeceğimi düşünürken 3 dakika sonra mydukkandan cevap geliyor. Fiyatları ise kesinlikle makul ve uygun, çoğu zaman benim %20 indirim ile alabildiğim fiyatları, mydukkan'da liste fiyatı olarak görüyorum. Hatta mydukkan'da, satılan ürünlerden bazılarının, o markanın Türkiye distribütörlerinde ki fiyatlardan daha ucuz olduğunu da görmedim değil. Ek olarak mydukkan çalışanlarından hiçbirisini tanımıyorum diye belirtmek isterim lakin Ankara'ya yolları düşecek olursa yemek ısmarlarım kendilerine o ayrı :) Kısacası kefil olur musun? diyenlere, kefilim arkadaş diyor, kendilerine selam ediyorum.

Not: Dün sipariş ettiğim referans kulaklığıda az önce paketlemişler :)

Aynen Bijen ben de çok memnunum. Ibanez JS Serisinin bir rengi gitar için araştırma yaptırdım adamlar hemen cevap verdiler, araştırdılar, mal aldım o kadar hepsinde de telefonla ilgilendiler ve hep çok hızlı mal gönderimi yaptılar. Bu iş böyle yapılır... ve kazanırlar tabi...

Çok iyi müşteri temsilcileri var.. Hemen sorunuza yanıt alabiliyorsunuz. Ürünü sadece satmak için değil müşterinin memnum kalması için uğraşıyorlar. Cidden Türkiye'de tek geçerim bu siteyi..

İyidir hoştur yıllardır neredeyse ilk açıldığından beri milyarlar yığdığım yerdir fakat pahalıdır. Türkiye'ye göre iyi diyoruz ama daha iyi olabileceğini düşünüyorum bir gitarın stoğa girmesi 1,5 sene sürmemeli mesela.

Öncelikle merhaba dostlarım.

Mydükkan hakkında ben de fikirlerimi belirtmek isterim.

Yaptığım alışverişlerde her zaman müşteri memnuniyetine çok önem veririm.Benim mydükkanı sevmemin ilk sebebi budur.Birkaç örnekle açıklamam gerekirse:

-Sabah cevabımı alırım diye gecenin 11'inde müşteri temsilcisine attığım mesaja 10 dakika içinde cevap verilmesi.Hiç mi uyumazsınız siz? :)

-Verdiğim tel takımı siparişinde bir telin sarımının bozuk çıkması sonucu (üretim hatasından kaynaklı bir sorun) müşteri temsilcisine mesaj atıyorum.Hiçbir kanıt veya başka birşey istemeden o teli ertesi gün kapıma kadar gönderiyorlar.(kargo ücretini de karşılayıp).

-Bugün bir ürün alıyorum, ertesi gün 2-3 gibi geliyor.

-Aldığınız her ürünün aşama aşama durumunu size bildirmesi.(test ediliyor, paketleniyor vs vs)

ve daha birçok sebep...

Fiyat konusunda da oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.Diğer alışveriş sitelerine nazaran daha ekonomiktir(Her alışverişte %1 indirim olayını saymıyorum bile, %20'ye kadar yolu var).

Ürünün stoğa geç girmesi bana göre sitenin suçu değildir.Mydükkan, ürünlerini distribütörden temin eden bir firma olduğu için almak istediğiniz ürün distribütörde yoksa Selçuk abinin de dediği gibi ''özel uçakla gitar getirtme'' imkanları olduğunu sanmıyorum.

Kısacası müşteriyi fiyat yönünden olsun, hizmet yönünden olsun memnun eden bir firma.Çoğu kuruluşlar gibi ürün sattıktan sonra ''ahanda nasıl sattım eheh'' gibi tavırlar takınmıyorlar, müşterisine gerçekten değerli olduğunu hissettiriyorlar.Sırf bizlere böyle hissettirdiği için 1000 dolarlık gitar 1100'e de satılsa mydükkanı tercih ederim.Umarım hep aynı kalması dileğiyle...

Sevgiler.

Alacağım herhangi bir aleti daha ucuza bulsam bile arada çok aşırı fark yoksa mydukkandan alırım. Hem Ankara'nın çakal müzik dükkanlarına para kazandırmam, hem de garanti, aletin temizliği ve orjinalliği konusunda başım ağrımaz.
mydukkan ftw.

Yakın zaman içerisinde mydukkan uzun süredir pasif duran Fender stok durumunu ve çeşitlerini değiştirdi. Fiyatlar da bana uygun geldi, alım-satım'daki pahalıya satma olayına iyi bir karşılık da olacaktır.

Yenigitar modellerine bir girip bakın bence

arkadaşlar bende alışveriş yapmayı düşünüyorum. % 20-30 indirimi olan güvenilir bir arkadaş varsa ve bana yardımcı olursa sevinirim. özel mesaj atabilirsiniz yardım etmek isteyenler

DeF demiş ki:
arkadaşlar bende alışveriş yapmayı düşünüyorum. % 20-30 indirimi olan güvenilir bir arkadaş varsa ve bana yardımcı olursa sevinirim. özel mesaj atabilirsiniz yardım etmek isteyenler

Mydukkanda % 30 indirim imkanı olmuyor. En fazla % 20 oluyor ki bunlar her ürüne yansıtılmıyor.

Atıyorum 500 tl' lik ürüne direk %20 indirim yapmayabiliyorlar. İndirimler %0 ile %20 arasında yapıyorlar. Kısacası;

"Mağazamızda %20' ye varan indirimler mevcuttur" gibi birşey ;)

anladım kardeşim bir yerde %30 diye birşey okudum sanki de alışveriş yapmayı düşünüyorum indirimi olan bir arkadaş aracılığı ile yaparsam daha uygun olur diye düşündüm.. bilgi için çok sağol

%20 indirimi olan bir arkadaş varsa ve bana ulaşırsa sevinirim..

teşekkürler

aidigin urunde bir sorun cikmadigi surece superde ornegin bir gitar iade etmek istesen,iade proseduru evlere senlik,gerci sadece mydukkana ozgu birsey degil bu ama musteri memnuniyeti esas boyle sorunlu anlarda onemli,yani ornegin manyetiklerin uzerindeki koruyucu ince bir plastik tabaka var onu cikardin mi yandin iade yok,yada siteden aynen kopyaliyorum
MyDukkan; üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, *kullanılma gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

hadi bozulma kirilma falan tamamda kullanilma,yada ambalaji acma ne demek onu anlamadim,yani ucu heryere gidebilecek cok genis bir tanim
yada suna ne demeli
Aldığınız enstrümanı; konser, etkinlik, bar programı, prova stüdyosu gibi dış ortamlarda kullanıldığınızda, iade alınamamaktadır...

ne alaka anlayamadim nerde istersem orada kullanirim yani bunlar ozurlu bir mali iadede nasil engel olusturabilir ki
Amerikada tam bir ay iade suresi var ustelik bunun icin sadece urunu begenmemis olmak yeterli arizali olmasi sart degil
yani musteri memnuniyeti falan bence hikaye esas bu durumlarda olmali musteri memnuniyeti yoksa ben parayi odemisim oda mali zamaninda yollamis yada benim icin arastirip durmus ,telefon falan etmis yani zaten adamin isi bu bunda ekstra birsey goremiyorum ben
tabii tekrar soyluyorum bu sadece mydukkan icin gecerli degil turkiyede bir cok firma maalesef boyle

metaldaima demiş ki:
aidigin urunde bir sorun cikmadigi surece superde ornegin bir gitar iade etmek istesen,iade proseduru evlere senlik,gerci sadece mydukkana ozgu birsey degil bu ama musteri memnuniyeti esas boyle sorunlu anlarda onemli,yani ornegin manyetiklerin uzerindeki koruyucu ince bir plastik tabaka var onu cikardin mi yandin iade yok,yada siteden aynen kopyaliyorum
MyDukkan; üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, *kullanılma gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

hadi bozulma kirilma falan tamamda kullanilma,yada ambalaji acma ne demek onu anlamadim,yani ucu heryere gidebilecek cok genis bir tanim
yada suna ne demeli
Aldığınız enstrümanı; konser, etkinlik, bar programı, prova stüdyosu gibi dış ortamlarda kullanıldığınızda, iade alınamamaktadır...

ne alaka anlayamadim nerde istersem orada kullanirim yani bunlar ozurlu bir mali iadede nasil engel olusturabilir ki
Amerikada tam bir ay iade suresi var ustelik bunun icin sadece urunu begenmemis olmak yeterli arizali olmasi sart degil
yani musteri memnuniyeti falan bence hikaye esas bu durumlarda olmali musteri memnuniyeti yoksa ben parayi odemisim oda mali zamaninda yollamis yada benim icin arastirip durmus ,telefon falan etmis yani zaten adamin isi bu bunda ekstra birsey goremiyorum ben
tabii tekrar soyluyorum bu sadece mydukkan icin gecerli degil turkiyede bir cok firma maalesef boyle

Tüketici yasasında belirtilen resmi hususlar var: Bunlara göre MyDukkan'da yazan mal iade koşulları geçersizdir. Siz malı alıp, kullanıp arıza halinde (30 gün vb. yasal koşullar içinde) geri verebilirsiniz. Değiştirmek zorundalar. Bir malı alıp kullanmadan arıza olduğunu nasıl anlarsınız? Yok öyle şey. Mydukkan bu konuda birşey yapamaz. Yasal haklarınızı bilin arkadaşlar. Bozuk malı kullanıp deneyip yasalarca belirtilmiş süre içinde geri verebilirsiniz. Bir denesinler bakalım geri almamayı...

Kendi kendinize kavga ya da art niyet?

Öncelikle Merhaba,

Bizimle direk alakalı olmayan bir tartışmaya girişmişsiniz. Eksik bilgi veya açık bir karalama olarak görüyorum ne yazık ki.

Aynen kopyalıyorum dediğiniz yerin adresi aşağıdadır, aynen kopyalamadığınız ortada.
http://www.mydukkan.com/yardim.asp?id=53&t=2

Üründen caymanız durumunda iade edebilirsiniz elbette ki, bunun anlamı ürünü kullanmamaktadır. Kopyalamadığınız kısımda bu konuya zaten yer veriyoruz.

Şöyle başlıyor;
İade etmeyi düşündüğünüz gitar vb. enstrümanlar için özel notumuz;
Aldığınız enstrümanı elbetteki çalmalı test etmelisiniz.
Merak edenler devamını okuyabilir...

Gitar aldınız 30 gün boyunca çaldınız ve iade etmek istiyorsunuz.
Maalesef edemiyorsunuz. Sebebini açıklama gereği bile duymuyorum.
Gitar size ulaşır ulaşmaz test ediyorsunuz ve çeşitli sebeplerden ötürü beğenmediğinizi düşünüyorsunuz. Hemen kutusuna eksiksiz bir şekilde koyarak bize ulaştırıyorsunuz. Dilediğiniz kadar gitar alıp iade edebiliyorsunuz. Herhangi bir sayı sınırı yok elbette ki. Bu konuda mygitar.com forumlarında da benzer bir örnek açıklama yapmıştım.

Gitar aldınız, arızalı çıktı!!!
Ülkemizde demiyorum, Dünyada arızalı gitar çıkması olasılığı en düşük site mydukkan.com dur.

Nedenini, aynen kopyalamayıp link veriyorum;
http://www.mydukkan.com/yardim.asp?id=25&t=1

Küçümsemek için söylemiyorum. Blok flütten, direk kilitli köprü gitar'a geçip "akort tutmuyor" veya yine yeni başlayan arkadaşların, amfi kullanmadan yüksek tuşe ile telleri bızlatmalarını arızadan saymıyorum.

Sap atmış hurafelerini dile getirmek dahi istemiyorum. Kuyudan birisinin o taşı çıkarmasını bekliyoruz. Tekrar altını çizmek istiyorum. Sap ayarı İki kelimenin anlamı çok açık seçik ortadadır. :)

20 yıl kadar önce, balkan ülkelerinden gelen ve tel yüksekliği 4-5 cm olan, aldığınız gün bu halde olan portakal kasalarından imal edilen gitarlardır bu mirası bize bırakan. Lutiyeler bu tanımdan olabildiğince kaçınır. Bilenler yine bilir.

Peki amfi aldınız, arızalı çıktı...

Sıfır ürünlerin arızalı çıkması durumunda, yenisi ile değiştirilir.
Teknik servisin vereceği, üretim hatası onayından sonra, müşterinin talebi doğrultusunda, iade veya değişim yapılır zaten. Bunu buradan tekrar hatırlatmamıza gerek bile yok aslında.

Ambalaj meselesi;
Vakumlu paket ve içerisinde yazılım vb. özel durumlardan ötürü, tekrar paketlenmeyecek statüde olan ürünlerin iadesi alınamıyor evet. Bu yüzden bu şekilde paketliyor üretici firmalar!..

Tam olarak emin olmadan aldınız ve açmış bulundunuz. Gerçekten zor durumda kaldınız diyelim. Bunun içinde bir çözümümüz var. Bilenler yine bilir.

Bunun için çözümümüz de fırsat reyonu bölümümüz.
http://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=1792

Bir başkasının "caymayıp" kullandığı bir ürünü bir başkasına sıfır ürün statüsünde satmamız olanaksız.

Tüketici yasası da sitemizde mevcut.
http://www.mydukkan.com/yardim.asp?id=21&t=1

Müzikle kalınız...

Ne kavga var ne art niyet. Okunanları değerlendirme biçimi kişiye göre değişir, görecelidir. Firma kendini bilir, ancak halk hakkını bilmiyor, çok kişinin canı yanmış, hatırlatma yapılıyor. Ortada suç yok ki birisi kendini suçlu hissetsin? Var mı?

Ben Mydükkan'dan aldığım her mala kefilim, hiç eksiksiz, itinayla ve geniş bilgiyle bana aldığım ürünleri ulaştırdı. Çok teşekkür ederim.

Bilmediğimiz, yanlış bildiğimiz bir satıcı-tüketici yasasını tartışıyorsak bilenler buyursun, öğrenmek için yazışıyoruz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Atalay demiş ki:
Ne kavga var ne art niyet. Okunanları değerlendirme biçimi kişiye göre değişir, görecelidir. Firma kendini bilir, ancak halk hakkını bilmiyor, çok kişinin canı yanmış, hatırlatma yapılıyor. Ortada suç yok ki birisi kendini suçlu hissetsin? Var mı?

Ben Mydükkan'dan aldığım her mala kefilim, hiç eksiksiz, itinayla ve geniş bilgiyle bana aldığım ürünleri ulaştırdı. Çok teşekkür ederim.

Bilmediğimiz, yanlış bildiğimiz bir satıcı-tüketici yasasını tartışıyorsak bilenler buyursun, öğrenmek için yazışıyoruz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Böyle olmasını umuyorum elbette ki, ancak haksız ve dayanağı olmayan dokundurmalar firmamızı ister istemez karalıyor ve bu konuda bilgi güncellemesi yapmaya çalışıyorum.

Maalesef ülkemizdeki tüketici bilgilendirme için yapılan tanıtım reklamları, birçok dürüst ve işini doğru yapan firmayı rencide ediyor. Benim alakam yok desede, tüketici davranışları gerekli gereksiz saldırganlaşıyor ve kurunun yanında yaş da yanıyor.

Yalnızca müzik aleti satışı yaptığımızı tekrar düşündüğümüzde, bizim de tüketici olduğumuz ortada. An itibari ile bir siteden almış olduğumuz, ancak farklı bir ürün geldiği için, ürün değişimini bekliyoruz mesela. Ofisimize alınan bir başka üründeki, üretim hatalı parçanın değiştirilmesini bekliyoruz. Siz olmasanız da, mutlaka ailenizde veya bir yakınınız ticaretle uğraşıyordur. Yani ticaret yapan insanlar uzaydan gelmiyor. Yanı başımızdalar. Tüketicinin ve satıcının eğitilmesi konusunda ve konunun anlaşılması hususunda hemfikiriz.

Vitrine koyacağınız bir vazo ile gitar çok farklı iki üründür bunu biliyoruz. Bizim de dikkat çekmeye çalıştığımız nokta bu. İade koşullarında katı davranmamızın sebebi de bu.

Üzerinde ayakkabı izi ve dolayısıyla çamur vb. iz olan pedalın iade başvurusu bile bize ulaşıyor. Çok açık söylüyorum, o pedal 1 sn bile kullanılsa iadesini almayız. Umarım aydınlatıcı olmuştur. :)

Teşekkürler, İyi geceler.

karalama art niyet falan yok hele gereksiz alinganliga hic gerek yok,burada alet edevata dunyanin parasini yatirmis ve bunlarin bazilarinda magdur olmus bir tuketici olarak(bahsedilen malzemeler my dukkandan alinmamistir aman yazalimda)konusuyor ve arkadaslarin dikkatli olmalarini istiyorum genellikle yeni birsey almanin heyecaniyla iade ariza vs konularda yazilanlari okumuyoruz ve sonrasi malum
bunlari ben uydurmadim sitenizden aynen kopyaladim gerekli cevabi verirsiniz herkes bilgi sahibi olur
ornegin ben bir gitari sizin dediginiz gibi dis ortam larda kullansam mesela studyo,neden iade edemiyorum?yada siz bunu nasil anliyorsunuz?
ben bunun gibi seyleri tuketici olarak merak ediyorum
buda haksiz ve dayanagi olmayan dokundurma sayilmiyordur umarim bu,bende ticaretle ugrastim uzun yillar ama boyle durumlarda hic musteriyi suclayici bir tavir aldigimizi hatirlamiyorum,karsi tarafta bir yanlis anlasilma varsa ki bazen musteri bunu cok da hos olmayan sekillerde ifade edebiliyor,o zaman bile kendisini bir sekilde sakinlestirip gerekli bilgilendirmeyi yapmaya gayret ederdik biz
bu arada bende bosuna konusmuyorum ayrica sizinde bir musterinizim yukarida bahsettigim konular olmustur gerceklesmistir seklinde de degil eger dikkatli okursaniz ama benim sitenizdeki kosullardan anladigim gerceklesme potansiyeli olan konular ha eger yaniliyorsam gerekli aciklamayi yapmaniz yeterliydi

Maalesef ülkemizdeki tüketici bilgilendirme için yapılan tanıtım reklamları, birçok dürüst ve işini doğru yapan firmayı rencide ediyor. Benim alakam yok desede, tüketici davranışları gerekli gereksiz saldırganlaşıyor ve kurunun yanında yaş da yanıyor.

gereksiz saldirgan tuketici davranisi da,gayet guzel bir tespit olmus,sizin tabirinizle egitime saticilardan baslamak daha iyi olur diye dusunuyorum

mydukkan demiş ki:
Gitar aldınız 30 gün boyunca çaldınız ve iade etmek istiyorsunuz.
Maalesef edemiyorsunuz. Sebebini açıklama gereği bile duymuyorum.

Mağazadaki açık amfiler ve gitarlar satılırken bu kavrama dahil olmuyor mu?

Bu sorumda art niyet filan aramayın lütfen, sizinle onlarca alışveriş yaptım, yaptırdım, sorun çıkmadı sadece merakımdan soruyorum.

Geri