Amplifikatörlerimiz

amfi

ilk amfimi alacağım trash tarzına uygun distortionları sağlam bi amfi istiyorum ama clean tonları da çok dandik olmasın. yurt dışından almayı planlıyorum .60watt 30 watt arası bişey düşünüyorum ama üzerinde efect olmalı tube yada transistorlü olabilir.laney fender marsall ve behringeri duydum..eğer pedal rp 80 falan alırsam amfiye ayıracağım para çok az kalıyor.bir kere alalımsağlam olsun istiyorum.şimdilik üzerindeki efektlerle idare edebilirim.300$ 350$ arası ne uygun olur.Ben gidemeyeceğim için deneme şansım yok.forumu okudum herkez kendi amfisini övmüş yada sövmüş pek fazla genel bilgi verilmemiş.Bana yardım edermisiniz?

behringer ingiltere fiyatı(offical site)
VINTAGER AC112 tube 60w 260$
v-ampıre lx210 2* 60w 210$ mış

arkadaslar washburn bd75r model 75 eatt lık amplisi için...300 dolar istiyolar bu arada ampli sıfır...sizce fiyat nasıl...yardım için şimdiden sagolun...

Mükemmel anfi mükemmel fiyat dostum hiç kaçırma,düşünmeden alabilirsin abi şu anda kullanıorum ben ve çok memnunum çok kudretli bi anfi sesi inanılmaz çok güzel bi anfi,tonlarıda gerçekten çok güsel yani ben marshall'a tercih ediorum bu anfiyi ama tabiki bu sadece benim fikrim
en azından denemeden vazgeçme bu anfiyi çok fazla bilen yok ama deneyipte memnun kalmıcak bi adam olduğunu zannetmiyorum dostum!

Re: amfi

emirizmir demiş ki:
ilk amfimi alacağım trash tarzına uygun distortionları sağlam bi amfi istiyorum ama clean tonları da çok dandik olmasın. yurt dışından almayı planlıyorum .60watt 30 watt arası bişey düşünüyorum ama üzerinde efect olmalı tube yada transistorlü olabilir.laney fender marsall ve behringeri duydum..eğer pedal rp 80 falan alırsam amfiye ayıracağım para çok az kalıyor.bir kere alalımsağlam olsun istiyorum.şimdilik üzerindeki efektlerle idare edebilirim.300$ 350$ arası ne uygun olur.Ben gidemeyeceğim için deneme şansım yok.forumu okudum herkez kendi amfisini övmüş yada sövmüş pek fazla genel bilgi verilmemiş.Bana yardım edermisiniz?

Madem Thrash çalcaksın sana CRATE verelim :) buyur 65 watt ama efekt yok üzerinde...
http://www.music123.com/Crate-GT65-i114105.music

Efektli isterim dersen 120 watt var tabi 65 watte göre biraz tuzlu fiyatı :)
http://www.music123.com/Crate-GTX212-i122849.music

cavo demiş ki:
way be ne amfimiş :D abi memnunsunda dünyanın en iyi amfisi gibi anlatmıssın :) insanın ekipmanını sevmesi cok güzel birşey ya :)
yau dünyanın en güsel anfisi değil tabi ama :) gerçekten iyi bence tabiki bu benim düşüncem şu anda pek bilinmeyen bi anfi,özellikle arkadaş bikere denesin en azından anfiyi,memnun kalacağını düşünüyorum ama düşünüyorum tabiki bu sadece benim fikrim ama bu anfiye kimse bi kere denemeden ön yargı ile yaklaşmasın arkadaşlar :)

emirizmir demiş ki:

Dostum forumdan takip ettiğim kadarıyla Behringerin 60wattlık Blue Devil anfisinim üzerinde bayaa fazla efekt var ve efektlerini ve tonlarını beğeniyorlar istediğin anfi bu olabilir bi incele istersen dediğin fiyat aralığınada rahat alırsın sanırım

ilteris demiş ki:
emirizmir demiş ki:

Madem Thrash çalcaksın sana CRATE verelim :) buyur 65 watt ama efekt yok üzerinde...
http://www.music123.com/Crate-GT65-i114105.music

Efektli isterim dersen 120 watt var tabi 65 watte göre biraz tuzlu fiyatı :)
http://www.music123.com/Crate-GTX212-i122849.music

65 watt olanın footswitchi var ama sadece reverb var başka efect yok bana efect lazım. Şimdilik başka digital yada analog pedala verecek para yok .Bir de dediğin gibi 120watt biraz ayaklarımı yerden keser fiyat olarak.Amfi almak ne zormuş üzerindeki düğmeler bayağı karışık duruyor gitara kara verdim. Ama efectli amfi bayağı özellik var ve bilen birisinin oturup denemesi lazım gibi geliyor bana.

Karagoz demiş ki:
emirizmir demiş ki:

Dostum forumdan takip ettiğim kadarıyla Behringerin 60wattlık Blue Devil anfisinim üzerinde bayaa fazla efekt var ve efektlerini ve tonlarını beğeniyorlar istediğin anfi bu olabilir bi incele istersen dediğin fiyat aralığınada rahat alırsın sanırım

Behringer blue devil in (virtube) özelliği lambalı amfi sesini yakınses veren bir teknoloji olması güzel :distortion (hell) clean (heaven) fakat distortionın sadece gain ve volume ayarı var bu bence eksi.ve analog
Marsall mg serisini üstü bizi aşıyor fiyat olarak :mg50dfx bile sınırda yani music123.com da özel fiyat 374$ Ama hayranı çok .Footswitch (ki bana lazım) var.fdd var Celestion speaker var.Ama bir eleman DO NOT BUY FOR METAL demiş distortionları beğenilmemiş heralde
AMA ben V-AMPIRE LX112 hasta oldum fiyata rağmen. Footswitch zaten lazım .Tonları download edip yükleyebiliyorsun ..125 memory..(özellikle hayatında hiç pedal kullanmamış ses nasıl elde edilir bilmeyen benim gibi biri için çok iyi ) 2x60 watt ve 370$(yurt dışı fiyatı tabi)music123 de 250$ özel fiyat eğer ses ve tonlar da iyi ise .......

Şimdi soracağım analog modelling ampli mi , digital modelling ampli mi diye farklı cevaplarla kafam daha da karışacak?????
Hadi hybrit ve tube den vaz geçtim diyelim!!!Başka görüşleri olanlar var mı?

Lambasız yada pahalı bir anfi olmadan o anfinin distortion u güzel olamaz olmaz bir mesa,randall ın lambalılarını dene onların distortionu baya sağlam metal için ayrıca anfide efekt araman bence gereksiz bir processör yada analog setup kurarsan ondan 10 akt daha iyi tonlara sahip olacaksın

rastansaga demiş ki:
Sevgili @emirizmir, ilk amfini alacağını söylemişsin. Sen bu alacağın amfiyi evde kullanmayacak mısın acaba? Bu çok önemli.
Aslında hayır üniversitenin klubünde çalmayı düşünüyorum .Biraz güçlü ses lazım bana. Ev için 15watt idealdir zaten ,fazla bile apartman tipi evlerde kolay kolay amfi de kullanamazsınız bence.

Ben çok yüzsüzüm, polis gelene kadar da kullanırım :twisted: :twisted: :twisted: .
Şaka bir yanada, bu konuda komşuların yardımcı olması kadar güzel bir şey düşünemiyorum. Tabi onlar benim hakkımda ne kadar 'bu ne biçim komşu' gibi düşünsede, çok iyi komşularım var. 8)

ozzy88 demiş ki:
mrb gitarist dostlarım
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=233&gid=90&rnd=0,3547084
bu linkteki laney amfi nasıldır bilen varmıdır nasıldır verdiğim paraya değer mi
güç önemli değil ses kalitesi önemli okuduğunuz için şimdiden teşekkürler...
Dostum benim şahsi görüşüm 15wattlık bi anfiye sırf tüplü diye 900 milyon vermek pek akıllıca değil yani eğer 900 milyon liranız varsa sıfır yada ikinci el çok daha iyi alternatifler alabilirsiniz bence tabiki bu sadece benim düşüncem ben hayatta 15 wattlık anfiye alemi cihan olsa 900 milyon vermem :D

Şahsen ben de 15 watt lık amfiye tüplü diye 890 miyon vermem ama benim derdim başka .Pedala para vermeden efektli sağlam distortionlu yüksek çıkışlı amfi arıyorum ama karar veremedim linklerdekiler ucuz ve güzel siz ne düşünüyorsnuz? Trashe gidecek distortion varmıdır?iyi kötü yanları nelerdir?Yorumlara baktım da çok ta kötüleyen yok çoğu memnun aletlerden.

http://www.music123.com/Behringer-V-Ampire-LX-112-i98730.music

http://www.music123.com/Behringer-V-Tone-GMX212-i123490.music

selamlar,amfiyle ilgili bi sorunum var umarım doğru yere yazıyorumdur..
Fender FM65R 65 watt 2 ay önce aldım,çin yapımı sanırım amerikan edevatları falan neyse..
amfinin evde hiçbir sorunu yok fakat açık havada yada barda çaldığımda yaklaşık 30 dk içinde ses kesiliyor açıp kapayınca daha kısa süre içinde susuyor alet..sanırım şişiyor.kıvılcıma götürdüm 4-5 gün denediler bi sorun bulamadılar o yüzden garantiye dahil değildir dediler.dedim ya evde yada benzeri yerde çalınca 3-5 saat dayanıyor ama yüksek watt girince sanırım şişiyo.pedalımda çift çıkış var bikaç kere barda 2. bi amfi bağladım ve benimki yine 30 dk sora şişti diğeri devam..yani ekipmanlarda da bi sorun yok..ne yapabilirim arkadaşlar kimsenin başına böyle bi sorun geldimi?teşekkür ederim

Geri