Teknoloji Köşesi, Elektronik Olaylar Vs.

Ha bi de laptop diyince, yığınla para verip laptop alıp onu sadece odadan odaya götürdüğüm için verdiğim paraya acıyorum lan... :)
Sen bizdeki antika dizüstünü görsen gülmekten ölürsün .
Ne fişten çekmeye geliyor , ne altındaki harici fanı kapatmaya geliyor. :D
Ekran korku filmi sahnesi gibi oda karanlığında arada bi gidip geliyor falan.
Bazen 17 inç tüplü monitör bağlıyoruz , görenler anlam veremiyor . :ROFLMAO:
Emekli et beni diyor , bi gözü toprağa bakıyor ama sınırsız net olunca iyi download yapıyor kerata. :LOL:

O tabi sizin şahsi fikriniz. Telefona alo demekten daha fazla anlam yüklemeyen insanlar da var hala. Ben onları hedef aldım soruyu sorarken, siz üstünüe alınmayın madem.

Tabi orası öyle. Benim gibi telefonun zibilyon özelliğini kullanıp, üzerine mp3 playerların altında kalmayan bir ses kalitesine sahip olmak isteyen biri için günümüz telefonları can ciğer :)
Özellikle android denen işletim sistemiyle beraber mobil teknolojiler çığır açtı. Ama pil konusunda Aegnor Luinwe'ye katılıyorum. Piller gerçekten çok alt seviye, 1 günden uzun şarja sahip bir akıllı telefon yok gibi bir şey. Dolayısıyla uzun yolculuklarda eski mp3 playerımı yanıma almak zorunluluk oluyor. Ama şu telefonlar sayesinde şu sıkıcı otobüs yolculuklarında müzik dinlemenin yanında müzik de yapabiliyorum. Özellikle android için şu iki uygulama beni benden alıyor; Loopstack ve Caustic 2

otobüs yolculuklarında müzik dinlemenin yanında müzik de yapabiliyorum.

Otobüs yolculuklarında müzik yapmak güzelde , bide arada bi kaç insan çıkıp kulaklıktan çıkan sese rahatsız oluyoruz diye dötünden uydurmasa. :cautious:
Hele bi ara bende Akai Mpc 500 vardı bi kaç seyahatte yanımdaydı , insanlar bu alete çok yabancı tip tip bakıyorlar anca .
Hem ne yaptığıma anlam veremiyor , hem alette görünürde 3 - 5 lastik düğmeden başka akıl alır birşey yok .
Ama yapmadığı hiç birşey yok müzik adına . Yanımdaki adamla laflarken bana müzik dinlemek için , o boyda alet külfet değilmi demişti :LOL:
Millet kesin deli falan sanmıştır beni ama keyifli yolculuk sağlıyan top list'de banko'nun bankosu 1 numero . :D
AkaiMPC500_l.jpg

Telefondan müzik dinlemek şarj nedeniyle sıkıntılı. Şimdi android var ama eskiden müzik özelliğiyle meşhur sony ericsson walkman serisi vardı. W810i vardı bende, arkadaşlarla birbirimize blueooth'la mp3 atardık falan. Işte o zamanlar telefondan müzik dinlemek keyifliydi.

W810i vardı bende, arkadaşlarla birbirimize blueooth'la mp3 atardık falan. Işte o zamanlar telefondan müzik dinlemek keyifliydi.
Bak mesela ben W810i almaya gittiğimde ozamanlar kalmamıştı , satıcının galyanına gelip onun yerine Nokia 3230 almıştım .
Metal kasalıydı , telefon bildiğin zaman içinde sarı sarı paslandı dışı .
Hala üzülürüm w810 kullanmak nasip olmadıda gidip nokia aldığım için , az çektirmedi bana o telefon. :D

Otobüs yolculuklarında müzik yapmak güzelde , bide arada bi kaç insan çıkıp kulaklıktan çıkan sese rahatsız oluyoruz diye dötünden uydurmasa. :cautious:
Hele bi ara bende Akai Mpc 500 vardı bi kaç seyahatte yanımdaydı , insanlar bu alete çok yabancı tip tip bakıyorlar anca .
Hem ne yaptığıma anlam veremiyor , hem alette görünürde 3 - 5 lastik düğmeden başka akıl alır birşey yok .
Ama yapmadığı hiç birşey yok müzik adına . Yanımdaki adamla laflarken bana müzik dinlemek için , o boyda alet külfet değilmi demişti :LOL:
Millet kesin deli falan sanmıştır beni ama keyifli yolculuk sağlıyan top list'de banko'nun bankosu 1 numero . :D
Iem kulaklıkların faydası burada devreye giriyor :D Açıkçası otobüste mpc 500le oynayan birini görsem, ben bile garipserdim :D

Bak mesela ben W810i almaya gittiğimde ozamanlar kalmamıştı , satıcının galyanına gelip onun yerine Nokia 3230 almıştım .
Metal kasalıydı , telefon bildiğin zaman içinde sarı sarı paslandı dışı .
Hala üzülürüm w810 kullanmak nasip olmadıda gidip nokia aldığım için , az çektirmedi bana o telefon. :D

çok güzeldi para biriktirip almıştım ilk telefonum aynı zamanda, içinde musicDJ diye bi uygulama vardı hazır melodileri ritimleri birleştirip basit besteler yapmaya olanak tanıyordu. Hatırladığım kadarıyla pek kalındı ama. Sonra duvara fırlattım gül gibi telefonu bozuldu gitti :(

çok güzeldi para biriktirip almıştım ilk telefonum aynı zamanda, içinde musicDJ diye bi uygulama vardı hazır melodileri ritimleri birleştirip basit besteler yapmaya olanak tanıyordu. Hatırladığım kadarıyla pek kalındı ama. Sonra duvara fırlattım gül gibi telefonu bozuldu gitti :(
Yazık olmuş . Dede'den toruna bırakılacak , miraslık makinaydı .:)

Yenisini almak için ufak bir araştırma yaptım, gene Sony'den şu modeli beğendim: http://www.sony.com.tr/product/nws-s-series/nwz-s765
Kapasitesi 16gb, bluetooth var, video oynatıyor, 50 saat şarj süresi, radyolu vs. diye gidiyor özellikleri. Epey aklıma yattı ama tabi almadan önce başka markaların modellerine de bakmak gerek. Önümüzdeki bir yıl bununla uğraşırım artık :D Bu süre içerisinde tavsiyelerinize hayır demem.

Yaklaşık 5 ay önce aldım bu modeli, kendi çapımda araştırma yapmıştım ama bu özellikli telefonlar yüzünden bu sektör eskisi gibi çok seçenek sunmuyor artık.

Cihazın özelliklerine gelince en büyük avantajlarından birisi kolay kullanımı. Basit bir menüsü var, aynı zamanda dosya yükleyip silmek de çok kolay. Kopyala yapıştır sadece.

Geniş sayılabilecek bir ekranı olması benim aradığım bir özellikti, şarkı listesini, dosyaları falan görerek daha rahat takip edebiliyorsun.

Video oynatma kalitesi oldukça tatmin edici, tercih edilir mi video seyretmek bilmiyorum, çünkü televizyon ekranından, bilgisayar monitöründen sonra oldukça ufak geliyor insanın gözüne. Ben pek kullanmıyorum açıkçası. Bu arada her formatta videoyuda çalıştırmıyor, hangi formata uyumlu bilemiyorum.

Benim için en önemli özelliği kulaklığının ve ses kalitesinin piyasadaki diğer ürünlere göre (i-pod'u hariç tutarak) oldukça kaliteli olması. Kulaklığın ses çıkışı oldukça tatmin edici, ben ki çoğu zaman kulak zarımı patlatacak gibi açmak isterim müziğin sesini, daha önce kullandığım aletlerde sesi sona dayayıp yine de mutlu olamazken, bu aletin sesini sonuna kadar açmadım daha. Eğer yüklediğin şarkı dosyası kaliteli ise her detayı oldukça net bir şekilde duyurabiliyor. Ayrıca kulaklığın tasarımı da oldukça ilginç, kulağın içine "lönk" diye oturan bir silikon yapısı var ve saatlerce kulakta kalsa bile herhangi bir rahatsızlık vermiyor, ki bu da benim için çok önemli, kulağımın orasını burasını ağrıtan kulaklıklardan çok çektim zamanında.

50 saat şarj süresini ben henüz yakalayamadım, 35-40 saat gidiyor evet ama 50 saate ulaşmak için sanırım ekranı, ışığı herşeyi kapatıp hiçbir düğmeye basmadan bırakmak lazım aleti kendi halinde.

Memnun olmadığım tek özelliği baslarının normalden çok yüksek vurguda olması. Sanıyorum aletin bir özelliği bu, o frekansın göbeğe göbeğe vurmasını seven ve o tarz müzik dinleyenler için düşünülmüş olabilir. EQ ayarlarından kulağıma uygun bir seviyeye çektim ancak yine de bazı parçalarda biraz rahatsız edici bir hal oluşabiliyor.

Radyosunu hiç kullanmadım. Video ile pek işim olmuyor.

Bir mp3 kutusu olarak ben memnunum. Özellikle fiyat olarak i-pod'lardan çok daha aşağıda olmasına rağmen, o kalitede bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Bu yorumlardan sonra bu cihazı alma kararım netleşti desem yeridir. Dün bozulan playerın içini açıp biraz kurcaladıktan sonra ne yazık ki çalıştı :) Fakat yenisini almak için bu kadar heves etmişken vazgeçmek olmaz artık. Teşekkürler ilginize.

Şu ürünle ilgili 4 sorum olacak;
  1. Kablosu oldukça kısa gözüküyor, normalde de fotoğraflardaki gibi kısa mı?
  2. Kulaklık girişi olarak bu fotoğraflardaki kulaklık haricinde diğer kulaklıklar için de uygun mu, normal kulaklıklar ile de kullanabiliyor muyuz yani?
  3. Fiyatı ortalama olarak nedir?
  4. Boyutu ve ağırlığını herhangi bir telefonla filan kıyaslayarak nasıl tarif ederiz?

Öyle kısa kulaklık olmaz, arkada düğüm vardır da görünmüyordur. Fiyatlarını araştırdım biraz, 390 tl diyen var, 350 diyen var. 300-400 arası diyelim biz ona.

O değil de, ipod touch 4g kullanıyorum daha önce ipod shuffle, classic (80 ve 120 ya da 160 gb sanırım), nano, touch 3g, touch 2g, birkaç model philips, birkaç model sony, iRiver ve çin malı birkaç alet kullandım mp3 çalar olarak. Bu kadar çok değiştirmiş olmamın sebebi ayarsız derecede bahtsız olmam, aldığım her elektroniğin bozuk çıkması ve iade edip başkasını almam ya da takasla değiştirmem. Yani aslında anormal bir kullanıcı değilimdir, bir alet iyiyse öldürene kadar kullanırım. Bu kadar alet içinde ses kalitesei olarak doğala en yakını maalesef ki ipod touch 4g ve ipod classic (video olanları), bir de cowon ve iRiver aletleri. Cep telefonu olarak da etrafımdaki arkadaşlarımın hemen hemen hepsinin telefonunu mutlaka kulaklığımı takıp denerim müzik konusunda, youtube daki frekans testlerini ipod la karşılaştırırım, çünkü aylardır kulaklık sayımı teke düşürmek istiyorum. Hem telefon görüşmelerimi hem de müzik dinleme olaylarını tek kulaklıktan halletmek derdindeyim. Şöyle ipod touch kalitesinde müzik dinleyebileceğimiz bir cep telefonu var mı insancıl fiyatlarda? Iphone 4, 4s,5 yalan, 5s ve 5c biraz yakın ama çok para, Samsung birkaç tane denedim onlar en büyük yalan zaten. Nokia lumia ları deneyemedim bir türlü, htc beats kulaklık falan verdi ama müzik konusunda da bir iyileştirme yaptı mı bilmiyorum. İyiden kastım Sony ve Philips mp3 çalarlardaki şişirilmiş bas değil, nefret ederim şişirilmiş bas seslerden. Ağır derece bir migren hastasıyım, şişirilmiş bas ve tiz seslere fazla hassas bünye, dinleyemiyorum ancak yolda yürürken bir kişi yanımda beklenmedik şekilde öksürse o da migreni azdırıyor ya da biri kornaya bassa tüm günüm kötü geçiyor bunları da duymamam için sürekli kulaklıkla gezmem gerekiyor. Telefonla ahize vasıtasıyla konuşmam da yasak olduğundan kulaklık sayısını 1 e düşürmem şart, yardım edin a dostlar. Çok mu uzun oldu yahu.

Geri