Hiçbir Zaman Modası Geçmeyen Kitaplar

walla ilk mesajları okudum da hep klasikleşmiş kitaplardan bahsetmişsiniz.onlar adı üstünde klasik,zaten modası geçmez.burda klasiklerden çok günlük ama hiç bi zaman modası geçmijek kitaplardan bahsetsek daha ii olmas mı?sözüm meclisten dışarı,çoğu insan üstüne alınmasın..
mesela şu çılgın türkler de modası geçmijek,hatta ilerde klasik olujak bi kitap,tüm tarihi kitaplar öle aslında.nefes nefese mesela.
aslında şimdi baktım da,hangi kitabın modası geçer ki?yani agatha christie mesela;kadının kitapları modaya göre diil ki,ne zaman okusan güsel.hepsi öle..
bence sadece insan ilişkileriyle ilgili kitapların modası geçebilir.o da dünya deiştii için..bilmiorum saçma şeyler mi yazdım ama ben böle düünüyorum:)

cervantes'in "don kişot"u değil modasının geçmesi bence hiçbir zaman aşılamayacak bir romandır.

bazarov o tespitte doğru kardeşim bence konuya dair :roll:
ben emre kongar-kızlarıma mektuplar...
server tanilli-islam çağımıza ayak uydurabilirmi?
ve anton çehovun öyküleri özellikle memurun ölümü diyeceğim konu babında :)
aziz nesin-fahişe kamennanın aziz moktusa öğrettikleri de ayrı alemdir,okunmalıdır...
yaşar kemal....hepsi...tekrar tekrar... :roll:

denoktabenokta demiş ki:
birde aranızdan birçok kişinin okuduğunu sandığım tanrıların arabaları var o da beni şok eden kitaplardandır
edininiz
okuyunuz
Tanrıların Arabaları eserinin bir klasik olabileceği konusunda hemfikirim ama kitabın adını söylediğinde fantazi tarzında bir yapıt bekleyenler de var. :D Kitabın yanısıra bir de aynı ada sahip bir belgesel var. Onun da kitabı kadar başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
denoktabenokta demiş ki:
birde aranızdan birçok kişinin okuduğunu sandığım tanrıların arabaları var o da beni şok eden kitaplardandır
edininiz
okuyunuz
Tanrıların Arabaları eserinin bir klasik olabileceği konusunda hemfikirim ama kitabın adını söylediğinde fantazi tarzında bir yapıt bekleyenler de var. :D Kitabın yanısıra bir de aynı ada sahip bir belgesel var. Onun da kitabı kadar başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Sevgiler...
birde o kitabın devamı olan ''Yıldızlara Dönüş'' var.O adının beklentisini daha çok karşılıyo denilebilir.Çok ilginç bir şey aklımda kalan,kitabın yazarı prof. Eric Van Döniken insanların bizim inandığımız Allah'tan başka uzaylılar tarafından yaratıldığını düşünuyor.

-Dünya klasikleri zaten herkesin bildiği ve inandığı gibi mutlaka okunmalıdır.
-Bir de "Betty Mahmudi-Kızım Olmadan Asla" okunması gereken kitaplar arasındadır bana göre.Aslında çok kitap var başyapıt niteliğinde ama bende sayacak derman yok :)

öncelikle 'NUTUK' tabiki..sonra 'çocuk kalbi' ki bunu çocukluğumuzda biçoğumuz okumuşuzdur,çocukluktan bahsetmşken 'cin ali ve serüvenleri' unutmamak lazım:))..Ahmet Altan;'kılıç yarası gibi'..Gorki;'Ana' ve tabiki Nietzsche;'Nietzsche Ağladığında'..bu liste uzar gider..

:)

abi benim unutamadığım kitap KARA BALIK bence küçükken çocuklara okutulması gereken bi kitap.o kitaptan sonra dünyayı keşvedecem diye kaçkere evden kaçmıştım. :D

Geri