Alive (Pop-Rock) - İzmir

funky_marla demiş ki:
dün gece yine çok eğlenceliydiiii :dans
Saolasın Funky cumartesileri eğlenceli oluyo baya....

Soundmax demiş ki:
Çarşamba günü Wanted'ın davulcusuyla soundunuz daha bi pop olmuştu fenada değil hani güzel olmuş. Bundan sonra cuma cumartesimi çalıcaksınız? Kimle çalıcaksınız(davulcu)
Artık çarşambaları Orçunla çalmıycaz. Buarada Orçun çok sağlam bi davulcu çarşambaları bi süre bize eşlik etti. Cuma Cumartesiye geçtiğimiz için Asille devam ediyoruz. Buarada tekrardan davulcu arayışımız başladı ilgilenen tecrübeli davulcuların mesajlarını bekliyorum...

ElisaDay demiş ki:
dinliyordum da aklima geldi. su bad girl u de wanted la soyleseniz ya... ne gusel olur. anastacia&jamiroquai hesabi. wanted in solisti sahane anastacia sakilari soyluyorkene hazir:D
walla iyi fikir hemen söyliyim bizim çocuklara. Çağılla beraber çok güzel olur çift vokal... :LOL: :LOL:

Ben çalıyım sizle. madem davulcu lazım? şaka şaka ben ne anlarım davuldan mavuldan? eski afişleri bekliyoruz egemen buarada unutmadık. koy bitane yorum yapalım.

cuma kemancı barda izledim cok kötüydü yada bana öle geldi bilmiyorum bornova gruplarına alıştıktan sonra bu grupp bana berbat geldii hele ki bi rock grubun altında cıkıyorsan bilmiyorum kötüydüler ii degildiler umarım bi daha kargo grubunun alt grubu olarak cıkmazlar ben hiç eğlenmedim artı neyse kötüydüler umarım düzelirler ama tarz açısındanda düşünürsek benim tarzım bi grup olmadıgı için begenmedim sanırım klavye il euyumsuzlugu baterının aşırı var clik dönemıne gecmeliler artı miix kullanmalılar eger bu tarz müzik yapacaklarsa daha ii bi klavyeciye ihtiyacları var md konusunda cok zayıp klavyecileri :?

ben alive dinlemeyi seven biri olarak,bu grubu,ön grup olarak izleyip değerlendirmemeni tavsiye ederdim..ama neyse zaten tarzın deilmiş,bi daha dinlemezsin olur biter.gerçi bazen benim tarzım olmayan şeyler de çalıyolar,ama işlerin iyi yapıp sahnede kaliteli müzik sunuyorlar.yani eleştirmek güzel şey,bende alive'ı sevsemde eleştirmem gerektiğinde eleştriyorum.ama yapıcı olmak lazım,berbat,hiç eğlenmedim falan yapıcı bi eleştirci değil...sonunçta dediğim gibi bi daha dinlemezsin olur biter,tercihlerini bornovada dinlersin.senin tercih ettiklerinde bana berbat gelio,ama girip forumlarına berbatsınız yazmıyorum,sadece dinlemeye gitmiyorum.bana bu yazdıkların kasıtlı gibi geliyo ya hadi bakalım.....

tri demiş ki:
cuma kemancı barda izledim cok kötüydü yada bana öle geldi bilmiyorum bornova gruplarına alıştıktan sonra bu grupp bana berbat geldii hele ki bi rock grubun altında cıkıyorsan bilmiyorum kötüydüler ii degildiler umarım bi daha kargo grubunun alt grubu olarak cıkmazlar ben hiç eğlenmedim artı neyse kötüydüler umarım düzelirler ama tarz açısındanda düşünürsek benim tarzım bi grup olmadıgı için begenmedim sanırım klavye il euyumsuzlugu baterının aşırı var clik dönemıne gecmeliler artı miix kullanmalılar eger bu tarz müzik yapacaklarsa daha ii bi klavyeciye ihtiyacları var md konusunda cok zayıp klavyecileri :?

ilk başta çok kötüydü diyip daha sonra benim tarzım bir grup olmadığı için beğenmedim dersen senin yazdığın bu mesaj hiç inandırıcı olmaz!mesajında tutarsızlık var!kötüydüler demişisn sonra da umarım düzelirler demişsin bu grup 2,5 yıldır Bios'ta çalıyor,düzelmeye ihtiyaçları olsaydı zaten düzelirlerdi ki soundları gayet iyi bi gruptur kendileri...ama her grup gibi tabiki daha iyi olmak için çalışırlar,bu da her grubun amacıdır...Ayrıca Alive bizzat Kargo'nun kendi isteğiyle Kargo'nun alt grubu olarak çıkmıştır o konserde...senin tarzın değilse gidip ana grup oldukları Bios'ta dinlemezsin ki zaten Bornova'daki gruplarla karşılaştırman çok saçma aynı tarzdaki grupları karşılaştırabilirsin.Alive'ın tarzı pop_rock eğer dinlerken anlamadıysan forumda grubun isminin yanında koskoca yazıyo!klavye hakkındaki teknik terimleri süper kullanmışsın ama tarzı anlayamayıp karşılaştırma yapmışsın!bornovadaki grupalr genelde alternatif müzik yapıyolar,senin tarzın oysa git ve onları dinle.Bu grubu da çalmaya başladıkları ilk günden beri dinleyenleri bu şekilde sinirlendirme!

tri demiş ki:
Sen çok kötü bi grup izlediğini yazmışsın ya !; bende hayatımdaki en berbat müzik eleştirisini okudum az önce, sayende.Yani bu kadar bol keseden atılır diyorum, başka ne diyim bilmiyorum.Bi kere klavyeci md. konusunda zayıf falan değil çünkü md. kullanmıyor. sen başka bişeyle karıştırdın herhalde...İkincisi click zorunluluğunuda anlamış değilim zira bon joviyi hiç click dinleyerek çaldıkları bi konserde görmedim.(Çok mu hızlı gidiyorum? bon joviyi falan biliyosun dimi? fene değildirler ama tabi senin de bi test etmen lazım , biz anlamayız falan :) ) Ayrıca duyduğuma göre Alive ın Kargonun alt grubu olmasını bizzat Kargonun menejeri istemiş.Yani sana ne düşüyo bu durumda artık anlamışsındır!!! Neyse yeni bir Kargo Alive konserinde görüşmek üzere .... ;)

Yaw aslında ben şu tri aldatmacasına bi bakıma sevindim. 350 küsür mesaj var forumda bi tane bile olumsuz yorum hatırlamıyorum. Eleştiri yapılması güzel ama bu eleştri değil karalamaca. Arkadaşın mesaj sayısının 1 olmasından anlaşılabilir zaten. Bu arkadaş aslında bu foruma yazan yazarlardan biri ama kendi nickini kullanarak böle bişey yazmaya cesaret edemiyeceği için sallama bi kullanıcı adıyla aklı sıra karalamaya çalışıyo.. Buda güzel bişey aslında birilerininde kıskanması lazım. Bu gerçekten iyi olduğumuzu gösterir...

tri demiş ki:
cuma kemancı barda izledim cok kötüydü yada bana öle geldi bilmiyorum
Nası yani sana ole geldi ne demek? Tutarsızlık var bu cümlede kendi söylediğinin arkasında durmalısın önce. Ya kötüdür yada iyidir karar ver.
tri demiş ki:
bornova gruplarına alıştıktan sonra bu grupp bana berbat geldii hele ki bi rock grubun altında cıkıyorsan bilmiyorum
Alsancağa arasıra uğra barları gez derim sana Bornova gruplarından çok daha kaliteli gruplar var alsancakta. Yılların müzisyenleri neden Alsancakta çalıyo düşündünmü hiç
tri demiş ki:
umarım bi daha kargo grubunun alt grubu olarak cıkmazlar ben hiç eğlenmedim
Kargo grubu geçen sene bütün izmir barlarını gezdikten sonra nedense bize teklif getirdi. Acaba onlarmı müzikten anlamıyo yoksa sendemi bi problem var?
tri demiş ki:
umarım düzelirler ama tarz açısındanda düşünürsek benim tarzım bi grup olmadıgı için begenmedim sanırım
Bizim başlığımızda Pop-Rock yazıyo anlamını biliyomusun? Pop kelimesinin ne anlama geldiğini söylermisin. Tarzın değilse yorum yapman zaten mesajının fazlasıyla yanlı ve karalamaya yönelik olduğunu gösterir. Bornovada pop çalan grup yok. Buarada bornova ile karşılaştırman zaten senin müziktende hiç anlamadığını gösterir.
tri demiş ki:
md konusunda cok zayıp klavyecileri :?
dikkatine hayran kaldım md ha puhahahaha

Alive-bass demiş ki:
Yaw aslında ben şu tri aldatmacasına bi bakıma sevindim. 350 küsür mesaj var forumda bi tane bile olumsuz yorum hatırlamıyorum. Eleştiri yapılması güzel ama bu eleştri değil karalamaca. Arkadaşın mesaj sayısının 1 olmasından anlaşılabilir zaten. Bu arkadaş aslında bu foruma yazan yazarlardan biri ama kendi nickini kullanarak böle bişey yazmaya cesaret edemiyeceği için sallama bi kullanıcı adıyla aklı sıra karalamaya çalışıyo.. Buda güzel bişey aslında birilerininde kıskanması lazım. Bu gerçekten iyi olduğumuzu gösterir...
öncelikle eline sağlık egemen..
ayrıca...tamamen şu sallama kullanıcı muhabbetine katılıorum,sallanmaması gereken şahıslardan bitanesi,bitane daha dolanıo buralarda,yakında oda damlar bu forumada...bu işeyaramazda bari forumumuzun nazar boncuu olsun bakalım :LOL:

herşeyden önce şunu söylemeliyim ki müzisyenler, dinleyenler,kısacası tüm müzikseverler olarak böyle bir forumda buluşmamızı, kötüye kullanmak isteyenleri kınıyorum.eleştiri her zaman olabilir.ancak böyle asılsız,önü arkası olmayan tamamen kişisel bir kıskançlık taşıyan ve cahilce hazırlanmış ithamların ciddiye bile alınmaması gerektiğine inanıyorum.terbiyesizlikle de hiçbir yere varılamaz.özellikle de alive gibi yıllardır iyi müzik ve sonud peşinde koşan bir gruba bu şekilde ithamda bulunulmasını gerçekten kınadım.biz müzisyenler için özellikle de iyi müzik peşinde koşanlar için,piyasa yeterince zorlu ve iyiyle ayakta kalmak gerçekten daha da zor.lütfen bir de bu tip cahilce yaklaşımlar, daha da zorlu olan bu yolu bir kabusa dönüştürmesin.eleştiriler tabiiki olucak.ama lütfen kimse terbiyesizlikle eleştiriyi karıştırmasın.bu forum kişisel kıskançlıkların,cahilliklerin ve müzikten anlamayanların forumu olmasın.

Alive-bass demiş ki:

cesaret mii sen kimsin ki senden korkup başka bi nickle girecegimi msj sayım evet 1 neden bir çünkü bu forma baska bi steden direk nakil olundu yanii başka bi grup için girdim bu siteye bilmem kıt beyinli kafan bunu algıladı mı :twisted: boş boğaz insanlar gibi lak lak yapmak için girmedim siteye bakerken isminizi gördüm ve begenmediğimi dile getirdim ama baya hazımsızmışsın belli oldu md konusuna fazla gülmüşsün gördük o gün sizden sonra çıkacak kargo grubunun şarkısını çalmaya kalkıtınız zor toparladınız bu harıkaydı baya rezil oldunuz artı izmirli degilim sizi izledim ve begenmediğimi belirttim insan düşüncesine saygı vardır begenmedım sizi aşağılamak isteseydim daha farklı cümleler kullanırdım artı olrak kargonun alt grup seçtiği dogru evet simla özenerek seçiyor ama nedense sizi pek özenmeden seçmiş sanırım buna eminimki dikkat edicek çünkü o gün kimse memnun kalmadı kargonun alt grupları her zaman ii cıkardı ne yazıkk ilk defa kötü bi grup cıktıı alsanktaki barlarda çalan müzik bana hitap etmıyor senın dedıgın gibi pop_rock alsancaktansa bornovaya gidip ordaki grupları tercih ederim ama demedim ki arada gez dinle diyorsun ben izmirli değilim gezeyim sanane ister dinlerim ister dinlemem başka bi grup dinlersemde alsancakta merak etme onada eleştiri yazarım sizi fazla pöh pöhlemişler kalitesiz bi grupsunzu demedım eleştiri yaptım ama eleştiriyi bile kaldırabilecek potansıyelde biri degilsin hala belli bi noktaya gelememiş daha dogrusu digerlerine degılde sana sölemelıyım hazımsızsın sizi hiç eleştirmemişler bu yüzden kaldıramadın sanırım begenmedım kardeşim bütün gece beynimi tırmalıdınız arabaya gidip 1 saat kafamı dinledim bizimkinler çıkana kadar..kii o gün kargo grubuda dehşet derecede kötüydü bunuda onlara dile getirdiğimizde sizin gibi bi hareket görmedik ki biz her konserinde onlarla olan insanlarız eleştirilerimizi hep dikkate almışlardır ve hep ona göre davranmışlardır yanii kötü denmeyede alışmış bi gruptur o yüzden türkiyedki en eski rock grubudur ne kadar eleştirilsede asla çizgilierini bozmadılar bence biraz onlardan birini örnek alda kötü denmeyede alış yoksa büyük bi grup asla olamazsınız benim arkadaslarımın ki gibi eleştrilere maruz kalsanız küfür bile ederidiniz çünkü sen bu kişilikte birine benziyorsun yazıkki acıdım çünkü böle davrandıgınız müddetce izmirde alt grup olrak çalmaya mahkumsunuz :LOL:

bak tri bence cevap verilmeye değmicek kadar kötü niyetlisin...çek elini bu sayfadan,sevmediysen de sevmedin,git sevdiklerinle ilgilen,bizim yaptığımız gibi...

bana kimse cvp veremk zorunda degil ben eleştirmi dile getirdim çekildim ama arkadas laf atmış cvp verdim bana cvp yazmazsa bende zaten üstüne gitmem takmam takılcak bi sey yok ortada begenmedımi dile getirdim illa begenmek zorunda degilim ve bunu yazdım bu kötü niyetlilik degildir yada benim kötü dememle sizin gözünüzdeki ii grup yıkılmaz zevkler ve renkler ayrıdır benım begendıgımı siz sevmezsınız sizin begendiginizi ben begenmem bu bu kadar bait ama arkadasın bu kadar hazımsız olması beni şaşırrtı bana cvp yazmasın bende ona cvp yazmam bu kadar söluyorum burda olmamın sebebi o yada bu degil bi şey için geldim o kadar görmüşken yazdım kötü niyet degildri sadece eleştiridir ama hiç eleştiri alınmamış bi kişi eleştirince böle oldu sanırım neyse başarılar zaten burdan da fazla başarı ne kadar olur bilmiyorum yolları açık olsun inş. bi daha kargonun alt grup olup beynimi tırmalamazlar cvp yazmayın bende yazmam üste basa basa söluyorum cvp verılırse cvp yazarım :!:

ben baya zamandır foruma bişeyler yazmıyodum ama içimden geldi bi ALİVE ı dinlemeyi cok sevdiğimi bi yaziiim dedim.bunun bizim aynı barda calmamızla hiç bi alakası yoktur.çünkü başka bardayken yine biosa gidip alive dinlerdim.ayrıca bu msj kimseye bi cvp niteliğindede diiildir yani kimse üstüne alınıp buna cvp yazmasın.eyvallah..........

Tri sen madem bizi sadece eleştiriyosun neden mesajının içinde 3defa çok kötü çok kötü diye tekrarlı ve kasıtlı imalarda bulunuyosun. Bu senin samimi olmadığını ve karalama küçük düşürme gibi niyetlerinin olduğunu gösterir. Bu durumda sana nası biyanıt vermemi beklerdinki? Zaten en güzel yanıtı ben değil Alive severler vermiş. Benimkinden çok daha sert mesajlar atmışlar. Sen kalkıp onlara cevap vermiyosun sadece bana saldıryosun hatta hakaret ediyosun. Benim eleştri kaldıramadığımı idda etmişsin. Biraz sert eleştirdim seni nedeni attığın mesajın tamamen Alive'ı küçük düşürdücü nitelikli olmasındandır. Ama sen ne yaptın hakarete varan sözlerle eleştriyi hiçmi hiç kaldıramadığını kanıtlamış oldun. Bunca zamandır 350 mesaj boyunca polemiksiz giden bi forumu bak ne hale getirdin BRAVO seni alkışlıyorum...
Buarada madem Simlayı tanıyosun sor bakalım Alive iyimi çaldı kötümü çaldı diye. Bide sor neden bize çalarmısınız diye teklif getirmişler cevabıda yazarsın buraya.. Buarada biz normal programlarımızda gecede 3,4 tane Kargo çalan bi grubuz. Kargonun ilk albümlerinden birçok parça çalıyoruz gitaristimizde o akşam geyik olsun diye yanımda sen olmayıncanın girişini yaptı sadece bizde 4 ölçü eşlik edip bıraktık. O espriyi anlayamıycak kadar kıt beyinli (bu senin terimin) olmanda ayrıca üzdü beni...

tri demiş ki:
bana kimse cvp veremk zorunda degil ben eleştirmi dile getirdim çekildim ama arkadas laf atmış cvp verdim bana cvp yazmazsa bende zaten üstüne gitmem takmam takılcak bi sey yok ortada begenmedımi dile getirdim illa begenmek zorunda degilim ve bunu yazdım bu kötü niyetlilik degildir yada benim kötü dememle sizin gözünüzdeki ii grup yıkılmaz zevkler ve renkler ayrıdır benım begendıgımı siz sevmezsınız sizin begendiginizi ben begenmem bu bu kadar bait ama arkadasın bu kadar hazımsız olması beni şaşırrtı bana cvp yazmasın bende ona cvp yazmam bu kadar söluyorum burda olmamın sebebi o yada bu degil bi şey için geldim o kadar görmüşken yazdım kötü niyet degildri sadece eleştiridir ama hiç eleştiri alınmamış bi kişi eleştirince böle oldu sanırım neyse başarılar zaten burdan da fazla başarı ne kadar olur bilmiyorum yolları açık olsun inş. bi daha kargonun alt grup olup beynimi tırmalamazlar cvp yazmayın bende yazmam üste basa basa söluyorum cvp verılırse cvp yazarım :!:
koçum bence sen harbi salakmışsın. Bunca insandan bunca laf yedikten sonra hala mesaj atarsan kıçımla gülerim senin ezikliğine. :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: Kaldıki yazacağından adım gibi eminim banada yaz bari. Ha bide Alive-bass kadar sakin mütevazi bi adama hakaret etmişsin. Ayıp etmişsin bence tanısaydın böle konuşmazdın. hakaretlerin için dava açsa kazanır

Alive-bass demiş ki:
Bunca zamandır 350 mesaj boyunca polemiksiz giden bi forumu bak ne hale getirdin BRAVO seni alkışlıyorum...
Buarada madem Simlayı tanıyosun sor bakalım Alive iyimi çaldı kötümü çaldı diye. Bide sor neden bize çalarmısınız diye teklif getirmişler cevabıda yazarsın buraya.. Buarada biz normal programlarımızda gecede 3,4 tane Kargo çalan bi grubuz. Kargonun ilk albümlerinden birçok parça çalıyoruz gitaristimizde o akşam geyik olsun diye yanımda sen olmayıncanın girişini yaptı sadece bizde 4 ölçü eşlik edip bıraktık. O espriyi anlayamıycak kadar kıt beyinli (bu senin terimin) olmanda ayrıca üzdü beni...

ilk önce forum kirliliği yarattıysam affolla benımde forumumdan aynı şey yaşanılsa bende t,rahatsız olurdum admın ardaşımızdan rica edersiniz silinir gider bi eleştir bu kadar büyütülmesi bana çok şaçma geldii neyse sadece yaz dedıgın yazıyorum simla evet size teklief ghetırdı önceki msjımdada dedım zaten grupları her zaman o seçer o kimi isterse o gelir
size teklif onlar tarafından geldiğini gayet ii biliyorum peki menun kalındımı simla zaten kendi seçtiği alt grubu asla kötü demez ama şöle bi gerçek var kii kargo zaten o gun cok kötüydü bunu onlarada söledık hanii şu kasıutlı dedıgın kötü berbat kelimeleri var ya onlardan kaç tane söledım ayrıca onlara keç kere yazdım hazırlmıyorum çünkü o gece onlardı berbattı mixlerde seran tarfından kurtuldular ses sistemi cok kötüydü zaten fark ettiysen 1,5 saat bile kalmadılar simla bu kadar olumsuzluk üstüne haaa evet bak alt grupta kötü demıyor o günü konusmak daha istemiyor çünkü onlarda dökülüyorlardakii ben her konserlerınde onlarla o parcaları yüzlerce kez izledım onlar eleştiri kaldırabiliyor ama sen kaldıramadın dıger site üyelerin cvp larına asırı kızmam yada sinirlenmem söz konusu olamaz benimde cok sevdigğim bi gruba eleşitir yapılsa aynı şekilde bende onlara cvp verırdım sonuna kadar kullanırdım ama senden böle bi tepki beklemezdim başka uyarılardada bulundugum eleştri yaptıgım grup üyelerinden hiç böle bi tepki almamıştım sen ilk oldun..geyik olsun diye alt grubu cıkacagınız grubun parcasına ayrıyetten calınmaz bunun geyik olmadıgını cok biliyoruz neysee size başarılar diliyorum umarım sizi sevenlerin yüzünü güldürürsünüz başarılar dilemekten başka bişey yok çünkü bak bu lafımdada kasıt var dikkatini cekiyorum kasıtlı söluyorum umarum güldürürsünüz diye çünkü her lafı kasıtlı görüyorsun sizinle bi alıp veremedıgım yok sizi tanımam etmem niye kasıtlı msjlar atayım gene demişsin kii bi kaç msj bi daha söluyorum buraya başka bi grup için girdim üstüne basa basa sölüyorum kasıtlı olrak sizin sayfanıza girmedim :!: sadece gördüm ve düşüncemi yazdım tekrar sölüyorum size başarılar................

ya egemen bulaşıkları boşverelimde...sizin bu davulcu işi çok kötü oldu ya,okadar çaba boşa gitti,üzmüştür baya sizi.neyseki eski davulcunuz yanınızda.forumda yazdığınız gibi tekrar arıyosunuz,aday var mı bari içinize sinen??bide eski davulcunuzla yeni parça hazırlamayı düşünüyomusunz??bakalım alivelı cuma nasıl olcak,yada alivesız çarşamba...gerçi wantedda süper bi grup,eminim gayet güzel gidicektir çarşamba,ama alışkanlık işte,biraz bocalıcaz.başarılar tekrar,sizi seviyoruzzz

Ben eleştiriden çok dile takıldım ve hatta arkadaşın ne demek istediğini anlamakta güçlük çektim. Anlayıp da cevap verenleri cidden tebrik ediyorum.
Dili doğru düzgün kullanmayı bilmeyen birinden eleştiride üslup beklemek bence çok saçma.
Ayrica hepimiz zaman zaman eleştirilerimizi dile getiriyoruz. Ve dahi tarzlarının pop-rock olduğunu bildiğimiz halde bundan sıkıldığımızı bile söylüyoruz. Kimse de cevaben hakaret etmiyor bize.
Ben naçizane arkadaşa biraz kitap okumasını ve ifadesini güçlendirmeye çalışmasını tavsiye ediyorum.

bence artık bu muhabetti hiç uzatmayalım...sonuçta o tri denen şahsiyet tek ve kendini savuncak ya da kendini haklı çıkarcak bi şeyler yazıp saçmalıcak ki son msjında saçmalamaya da devam etmiş..sanırım kendisi üst düzey müzik eleştirmenlerinden falan!başka bi grup için girdim demiş,hangi grup için girdiğini de biliyorum ki o grubun da nasıl çaldığını biliyorum!Kargo'yu da eleştirmiş ki gayet normaldiler,bütün konserlerinde oldukları gibi..başka konserlerine gitmesem belki kabul etçem ama karşılaştırabiliyorum...Halen de Alive'ın Kargo'nun şarkılarını çalamadıkalrını iddia edip beni sadece güldürüyo,ben bi Cuma ya da Cumartesi gelip dinlemesini tavsiye ediyorum ama mümkünse o şarkıları dinledikten sonra mekandan ayrılıp gitsin bi zahmet!!

Geri