SX gitarlar hakkında

Evet dolu pickguard sparişide verdik siyah kilitli burgularla beraber. Bakalım nasıl olacak çünkü meksika strat fiyatına yaklaştı harcadığım para :) Gerçi benim aldığım parçalar meksika strattakinden iyide. İşte bakalım gitar bunlara ne tepki verecek.
White/Black/White 11-hole 3-ply pickguard.
Black pickup covers, knobs, and switch button.
3 250K Split Shaft CTS pots
Sprague Orange Drop Capacitor
5-way switch
Vintage style push back wire
Seymour Duncan SSL-5 bridge pickup
Fender Custom Shop Fat '50s (RW/RP) Strat middle pickup
Fender Custom Shop '69 Strat neck pickup
Mini Toggle switch

Teşekkürler. ABD'den geliyor umarım sağlam gelirler :) Gelince resim video falanda eklerim. Sx naturel alder na bu pickguard takılcak wilkinson siyah köprü taktım. Birde siyah burgular falan gelecek. Eşikte siyah olacak. Köprü siyah gelince hepsini siyah yaptım :) Görüntü güzel olacak sanırım sesede bakıcaz artık hep beraber :)

Wilkinson wv6 SB Black. Block baya büyük uydu ama sağ taraf ilk taktığımda sürtüyordu. Akort edince sürtmedi ama çok az pay kaldı kenarda. Bugun kenan ustaya bakıma bırakacam. Ona gerek görüyorsa o kenarı biraz zımparalasın diyecem. Gerek görmüyorsa zaten gerek yoktur :)

Tel yüksekliğiniz nasıl? Ben Kenan usatadan aldım bugun gitarı teller yüksek geldi. Yani radiusu fender strat kadar ama fender strata göre daha yüksek teller. İndiremezmiyiz cızlar falan dedi. Oluru bumudur bu gitarın? Üstünde 0.10 tel var.

Tel yüksekliğiniz nasıl? Ben Kenan usatadan aldım bugun gitarı teller yüksek geldi. Yani radiusu fender strat kadar ama fender strata göre daha yüksek teller. İndiremezmiyiz cızlar falan dedi. Oluru bumudur bu gitarın? Üstünde 0.10 tel var.
Hocam bizimkilerin radiusu Fender strat kadar değil. Fenderlerin genelde 7.25 en fazla 9.5 filan oluyor. Bizimkiler 12.5 civarı diye biliyorum.

Yok bende ki 9.5 yada 10. Aynı modelin 3tone sunbrust olanı 12 incti mesela ben bunu aldım. Kaldıki radius artınca teli düşürmek daha kolay diye biliyorum. Şimdi ölçtüm 14. perde 3.5mm yükseklikte. Tabi perdeden ölçtüm fretten değil.

Elimde hali hazırda güzel bir rosewood tuşe varken almak istemiyorum doğrusu, yanlış zaman. :D Kötü olmadığını düşünüyorum ama eninde sonunda bir ürünün ikincisini almak durduk yere masraf demek oluyor. :)

Geri