SX gitarlar hakkında

Evet arkadaşlar sx gitarlar hakkında konuşulacaklar sanırım buraya kadarmış,bu hafta kimse yeni birşeyler yazmadı.En son benim iki gitar arasındaki kör testim konuşuldu ve bitti. Ben bu kaydı irig ile acele bir şekilde, herhangi parça çalayım backing track üzerine diye düşünmeden, değişik perdelerde değişik sertlikte tuşelere iki gitarın cevapları , verebildikleri tınıları paylaşmak adına yapmıştım.Kayıt kör testime katılan ve yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çoğunluğun sx gitarı fenderden daha çok beğendiğini söylemek istiyorum (%70- %30) . Eğer parça çalsaydım ince ayar yapsaydım kayıt daha özenli olsa belkide sonuçlar farklı olabilirdi ama bu da bir elde edilmiş bir sonuç ve önemli. İki gitar arasında bariz karakter farkını herkes anladı ve beğenisini dile getirdi. Tamamen stok halinde gitarlar hiç modlanmadı ilerde modlayabilirm de canım sıkılırsa. Kimse üst eşik şöyle, yok bloğun bilmemneyden sanırım, pickups alnico değil , burguların sıkıntılıymış vs vs diyemedi diyemezde anlayamaz da zaten. Başlığın bu kayıttan sonra sessizliğe bürünmesi de bir hayli enteresan oldu. Hani; '' Goy Goyu bırakın gitar çalın dinletin bizlere de ney neymiş ne değilmiş anlayalım , herşeyide zavallı gitarcığın 2- 3 metal parçasından beklemeyin'' der gibi oldu ve ben bu kaydı gitarları bir makinaya çaldırarak yapmadım 1 yıldır elektroya heves etmiş biri olarak kendi parmaklarımla yaptım. Bu nedenle anket için teşekkür eden emeğine sağlık diyen kardeşlerime de eyvallah diyorum......

Son olarak manyetik kapakları ve potlarla beraber neck pozisyonuna texas custom takarak bir süre gitarı modlamaya ara verip kullanma kararı aldım:)
image.jpg

Kasımda sst57 alıp manyetik alacağım diye aralıkta satmıştım.
Buradaki modifikasyonlu Sx'leri görünce yeniden bir tane alacağım galiba :)
Hakan abi @hackeiommi hep sen çekiyorsun pimleri :D

Valla benim SST62 SX modlamalarla Blackmore havalarına geldi. Darısı sizlerin başına :D

Son olarak manyetik kapakları ve potlarla beraber neck pozisyonuna texas custom takarak bir süre gitarı modlamaya ara verip kullanma kararı aldım:)47191 eklentisini görüntüle

Sonucu bildirmezseen, bilesin ki, ensendeyiz, bu işin takipçisiyiz eeeeyy @Zengin Muhendis :)

Şuan yoldayım ankaraya sx ile dönüyorum. Tünele gitmişken bir bakayım dedim resmen aldım gitarı. Sx tele sx 62-57 ve american alder olanları denedim. Sadece maple olanları denedim rosewood sevmediğimden. Teleye ölesine baktım teledende anlamam. 57 ve 62 pek sarmadı açıkçası. Ama 2 american alderıda çok sevdim. Garip olan aynı model olmalarına rağmen biri ince sap ince kasa yüksek radiusluydu hatta strata göre yüksek bi radiustu. Diğeri daha kalın kasa daha etli sap daha düşük radiusluydu. Ben kalın olanı aldım tonlar hemen hemen aynıydı ama kalın saplının tonu daha hacimli geldi. Bakmadım ama heralde üretim yılları farklı ondan gitarlar farklıydı aynı model olmasına rağmen.

Strat tonunu kesinlikle aldım açıkçası şaşırdım bu fiyata bu kdr iyi gitar. 57 ve 62 model işçilik çok kötüydü. Ama american ağaç olanlar baya iyiydi. Şu haliyle sqieri tokatlar net! Manyetik takviyesiyle bir meksika strat çıkabilir çünkü ağacı iyi amfili amfisiz baya test ettim. Sustaini fenderden aşağı kalmıyor.

Youtubeda izlediğim tonlar çok kötüydü açıkçası gelmişken deniyim dedim çok iyi çıktı aldım çıktım.

Şuan yoldayım ankaraya sx ile dönüyorum. Tünele gitmişken bir bakayım dedim resmen aldım gitarı. Sx tele sx 62-57 ve american alder olanları denedim. Sadece maple olanları denedim rosewood sevmediğimden. Teleye ölesine baktım teledende anlamam. 57 ve 62 pek sarmadı açıkçası. Ama 2 american alderıda çok sevdim. Garip olan aynı model olmalarına rağmen biri ince sap ince kasa yüksek radiusluydu hatta strata göre yüksek bi radiustu. Diğeri daha kalın kasa daha etli sap daha düşük radiusluydu. Ben kalın olanı aldım tonlar hemen hemen aynıydı ama kalın saplının tonu daha hacimli geldi. Bakmadım ama heralde üretim yılları farklı ondan gitarlar farklıydı aynı model olmasına rağmen.

Strat tonunu kesinlikle aldım açıkçası şaşırdım bu fiyata bu kdr iyi gitar. 57 ve 62 model işçilik çok kötüydü. Ama american ağaç olanlar baya iyiydi. Şu haliyle sqieri tokatlar net! Manyetik takviyesiyle bir meksika strat çıkabilir çünkü ağacı iyi amfili amfisiz baya test ettim. Sustaini fenderden aşağı kalmıyor.

Youtubeda izlediğim tonlar çok kötüydü açıkçası gelmişken deniyim dedim çok iyi çıktı aldım çıktım.
Dostum hayırlı olsun kafan o kadar karışmış ve yazında kafayı o kadar karıştırmışsın ki anlamadım ; '' _sen şimdi hangi gitarı aldın?''(n)

Hocam güle güle kullan:) ancak sustainin iyi olabileceğine pek ihtimal vermiyorum. İçi boş blok koymuş adamlar köprüye:) Köprünü ve eşiğini değiştir o zaman göreceksin sen sustaini:)

Sorum şu;
İlla blok mu değişmeli?
Yayları 3'den 5 çıkarsak sustein artmaz mı?
Yada aşağıdaki gibi orta yayı kulanarak susteini daha ucuz bir yolla artıramaz mıyız?
Aşağıdaki yayı kullanan var mıdır?
5 yaya çıkaran var mıdır?
Tecrübelerini öğrenmek isteriz.
tremlock_zpsf8ab719a.jpg

Geri