SX gitarlar hakkında

Artık bitirdiğime göre fotoğrafları paylaşabilirim :)

SX SST62
Burguları wilkinson burgular ile değiştirdim. Sx yazısı söküldü. Çıkıntı da kestirildikten sonra siyah renk boya atıldı.
Pickguard h-h pickguard ile değiştirildi. Neck manyetiği artec dark star ve köprü manyetiği artec hxbb ile değiştirildi. Krom manyetik kapakları ile kapatıldı. Potansları 500k logaritmik potans ile değiştirildi. Switch'i 3 yollu switch ile değiştirildi.

Ben memnunum :) 98183 eklentisini görüntüle
98182 eklentisini görüntüle

Çok hoş görünüyor dostum, eline sağlık :)

Herkese selam.Deneme tahtası olarak ben de kendime bir sx strat seçtim.Köprüyü değiştirmek istiyorum,meksika fender strat köprüleri acaba sx'lere uyar mı bilen var mı?Eğer başka bir marka/model köprü ile değiştirip memnun kalan varsa da görüşlerini duymak isterim.

Herkese selam.Deneme tahtası olarak ben de kendime bir sx strat seçtim.Köprüyü değiştirmek istiyorum,meksika fender strat köprüleri acaba sx'lere uyar mı bilen var mı?Eğer başka bir marka/model köprü ile değiştirip memnun kalan varsa da görüşlerini duymak isterim.

Ben direk bir tane Meksika köprü taktım tremolo bloğu ile. SX tremoloları ile ölçüler aynı. Ama tremolo kolunun takıldığı delik farklı bir yerde. Bu yüzden tüm sistemi tremolo bloğu da dahil alman gerek.

image.jpg
image.jpg
İki gitara bakma fırsatım oldu. Birinin gövdesi üç parça idi. Diğeri ise iki parçaydı. Üç parça biraz daha damarlı ve arka tarafında ağacın göbeği vardı ve üç parçanın damarları farklı yönlere doğru gidiyordu. İki parça olanın cilası daha açık bir renkli cilalı ve daha orantılı bir deseni vardı ve iki parçalı olanı almaya karar kıldım. Doğru mudur sizce de?

Güle güle kullanın. 2 parça olduğundan emin misiniz? Alt askı pininin olduğu kısmı, yani gövdenin alt kısmını şöyle güzel çözünürlüklü bir fotoğrafla gösterebilir misiniz? Güzel ışık altında.

1-2 yerde ağacın desenine karışmamış bir ek yeri gördüm gibi geldi, emin olalım diye... :)

Bu arada gövdenin 2 parça olması ya da 3 parça olması tek başına hiç bir anlam ifade etmez. Elinize, kulağınıza güzel geleni aldıysanız, doğrusunu yapmışsınız.

image.jpg
IMG_0119.JPG
GarageBand ile biraz tonlarını kurcaladım. Bu hali ile hoş bir enstruman. Fakat black strat haline modlayabilirsem çok keyifli olacaktır diye düşünüyorum. Klavyesini özellikle çok beğendim. Bakalım hızlı bir şekilde el atmaya çalışıcam.

Güle güle calin, gercekten de 2 parcaymis. :)

Garageband'den ziyade kullanmiyorsaniz Amplitube, Bias ya da Guitar Rig ile cok daha guzel tonlar aliniyor, nacizane.

100111 eklentisini görüntüle 100112 eklentisini görüntüle GarageBand ile biraz tonlarını kurcaladım. Bu hali ile hoş bir enstruman. Fakat black strat haline modlayabilirsem çok keyifli olacaktır diye düşünüyorum. Klavyesini özellikle çok beğendim. Bakalım hızlı bir şekilde el atmaya çalışıcam.
Bende ağacı ash olan modeli var. Şuan stock halde duruyor. İzlenimim neck manyetiğini başarısız buldum nedense fiyat emsali olan squier denedim bir çok neckte üstün geldi sx 'e göre. Ama bridge de o parlak tonları alabiliyorum. Bridge tonları çok tatlı. Elimde fender lace sensor gold var, onu neck pozisyonuna takacağım, ayrıca seymour duncan jb jr manyetik var bridge pozisyonu için, onuda bridge düşünüyorum ama şuan bulduğum parlak tonlar gayet tatmin edici, seymouru takınca onu kaybedeceğim hissi uyandırıyor. takıp göreceğim bakalım. :) sizede hayırlı olsun güle güle çalın.

Son düzenleme:
Bende ağacı ash olan modeli var. Şuan stock halde duruyor. İzlenimim neck manyetiğini başarısız buldum nedense fiyat emsali olan squier denedim bir çok neckte üstün geldi sx 'e göre. Ama bridge de o parlak tonları alabiliyorum. Bridge tonları çok tatlı. Elimde fender lace sensor gold var, onu neck pozisyonuna takacağım, ayrıca seymour duncan jb jr manyetik var bridge pozisyonu için, onuda bridge düşünüyorum ama şuan bulduğum parlak tonlar gayet tatmin edici, seymouru takınca onu kaybedeceğim hissi uyandırıyor. takıp göreceğim bakalım. :) sizede hayırlı olsun güle güle çalın.

Uzun zamandır ( 8 sene kadar :( ) uzak kalmıştım. Squier bir iki gitar baktım. Fakat Sx fiyat performans çok mantıklı geldi. Klavyesi direk sebep oldu alışverişe. Ağacın Amerikan alder olması modlamadan sonra çok iyi olacağını sanıyorum. öncelikle köprü, tremole set, burgudan sonra manyetiklere girişicem. Manyetikleri şu şekilde toplamayı düşünüyorum. :)
  • Seymour Duncan SSL-5 bridge pickup
  • Fender Custom Shop '69 Strat middle pickup
  • Fender Custom Shop Fat '50s Strat neck pickup

Teşekkür ederim. :) Bu arada Ash Alder arasındaki seçimimi Gilmour'un Black stratını az çok yakalayabilmek adına seçtim. Ash in parlak tonları çok hoştu. Uygulama yaptıktan sonra bir iki bukle isteriz hocam. İstediğiniz gibi olur umarım. ✌️

Geri