Demir Demirkan

ya topicin en basına baktıgımda demirin metal yapmamak için pentagramdan ayrıldıgını yazmışlar bu dogrumu :?:
ama gercektende demirin eski albümleri o kadar sert değil.son albümden itibaren yine sertleştirdi tarzını ve şimdi pentagrama yardım edecek tesadüf mü bu acaba :?: pek tasadüfe benzemiyor bence

tekincim ortaya atılan iddia doğru değil,demir kendi yaptığı müziği elektronik türk METAL olarak adlandırır.
evet toplam 3 albümü var kendi solo kariyeri ve piyasaya sürüm anlamında.bunlardan demir demirkan ve dünya benim normal bir soundda ama bence o dönemdeki albümlere nazaran sert bir albüm.fakat bunun bir sebebi var.demirin dağıtım şirketleriyle büyük problemleri vardı.yani demire 'kardeşim sen kafandaki hard rock albümü yaparsan bu ülkede kimse dinlemez,piyasaya uymak zorundasın' dendi.demirinde o zamanki şartları gereği müzik şirketlerinin normlarına uygun hareket etmesi gerekti.2004 yılında çok şükür şartları müsait oldu ve kendi kafasındaki o sert albümü yapmak adına,piyasayı sallamadan müzik yapmak adına (ki bunu yapmanın devamlılığı için daha çok kazanmak gerektiğini anlayıp 'DEMİRKAN YATIRIM A.Ş.' kurdu,gayrimenkulden kazanıp saf müzik yapmak istiyor yani müzikal anlamda kazandığı umrunda olmayacak,benim albümüm bu kardeşim dinleyen dinler para uğruna piyasalaşamam mantığı güddü) 'SİMYA' müzik şirketini kurdu ve '2004 İSTANBUL' (kahpenin hit olduğu) albümünü yaptı ve şu ana kadar bu kadar sert bi albüm yok bence piyasada.

Yatırım A.Ş. olayını bilmiyordum, ilk defa duyuyorum ama o ne yapsa arkasındayım ve sonuna kadar destekliyorum ben. Yeni albüm çıkacakmış, heyecanla bekliyoruz. "Senden başka adam tanımadım ben bu alemde" dedirtmiştir bana, öyle bir adamdır işte. Uğruna ölünesi, önünde secde edilesi kişidir. "Müthiş gitarcı", "dünyanın en tatlı insanı" falandır. Biri beni durdursun!

pentegram la birlikte yani projelerde yer alması beni oldukça sevindirdi.piyasanın cok üzerine gittiği tarzını sertliğini ortaya koymasına pek de izin vermediği cok değerli bi müzisyen.umarım bu yakın dönemde patlaması yaparda demir kimmiş türkçe rock nasılmış gösterir bir kez daha.

'2004 istanbul' ile göstermedi mi zaten? var mı bu ülkede 'kahpe','senden sonra','yalanlar','hayat nedir' kadar serti? kahpenin,hayat nedir' in klibi devrimdir bu ülkede ama abimde bu mütevazilik olduğu sürece herkesce bilinmeyecek birşeyler.zaten zamanının çoğunu oan buna prodüktörlük,müzik eğitmenliği,müz,syenlik yaparak geçirdi.şimdi de bu pentagram olayı çıktı gerçi işlerimi ve müziğimi etkilemeyecek diyor ama ben yine de tedirginim.yeni albüm çok daha sert.hadi bakalım bekliyoruz,bi 2004 istanbul albümü daha gelsin.

sert olsun daha sert olsun catlatsın inletsin : ))) ben itirafda bulunayım arkadaşlar ben pek rock müzik dinlemem gerçekte heavymetal funıyımdır ben. isterimki türkiyeden de bi ıronmaiden judas priest cıksın onun için daha sert daha sağlam hadi bastırın : )))

Geri