Gestapo [Rock] - Ankara

Sevilay selam
Öncelikle dediğini çok fazla dikkate almadığımı söylemek isterim, nasıl siz çok iyisiniz diyenleri çok dikkate almadığım gibi seni de çok dikkate almayacağım. (ÇOK dedim HİÇ demedim 2 cümlede de şimdi yanlış da anlaşılmayalım) Bakınız, biz bildiğimiz gibiyiz, müzikten para kazanma amacı gütmüyoruz. İnşallah bugün yarın hepimiz bölümlerimizi bitirip iş hayatına atılacağız. Hani piyasayla kıyaslamışsın ya bizi, hani müziği 1. plana koyan gruplar var ya, işte biz o piyasadaki başka gruplar gibi müziği 1. planda tutmuyoruz ;) Biz müziği egomuzu tatmin etmek için yapmıyoruz biz müziği müzikten zevk aldığımız için yapıyoruz, biz kardeş kardeşe çalmaktan zevk aldığımız için müzik yapıyoruz, (açıkça söylüyorum, şu adamlar olmasa ne ekipmanım var satar savar evimde çalarım) biz sizlerle hep beraber tepinmeyi sevdiğimiz için, sizlerle enerji paylaşımından mutluluk duyduğumuz için müzik yapıyoruz. Ha, bundan sonra alkışlanmak veya tebrik edilmek tabiî ki bizi onore eder-motive eder, fakat kalkabilecek organlarımızı kaldırmaz aynı şekilde yerilmek de kalkmış olduğunu düşündüğün organlarımızı indirmez. O yüzden sen ve senin gibilere söylüyorum, yıkıcı sözlerinizi rockstar olmaya başkoymuş gruplara ve şahıslara ;) sarfedin lütfen, bize de yapıcı sözlerle gelin, biz seve seve dediklerinizi dikkate alırız.
Ayrıca arkadaşlarımın dedikleri yanlış anlaşılmasın, hepsi gayet ne derecede müzik adamı olduklarını bilirler, sarfetmiş oldukları sözler gayet şakadır. Kendilerini de övmemişlerdir.
Şimdi gelelim bazı gerçeklere... Ne kadar kötü söylediğimizi bilmiyorum alkollüydüm ama çok iyi olmasa gerek çünkü perşembe günü Gazi'nin şenliklerinde IF'teydik, cumartesi gecesi Yolcu'da olağan programımız vardı, ertesi günde IF'e gittik, gecenin 12sinden sabahın 4üne kadar sahnede kaldık... Müzikten anlayanlar bilirler çok da kolay birşey değildir bu, özellikle bir vokal için çok daha zordur. Biz orada sahnede kaldık çünkü oradaki insanlarla çok iyi diyalog kurduk, eğer orda kaldıysan bizi sahneden indirmediklerini de görmüş olmalısın... Sen beğenmessin başkası beğenir, bizde salak değiliz sevilmediğimizi anlamasak 4 e kadar çalmayız, bırak dinleyiciler bırakıp giderler mekanı, biz sahneden inmek için yalvar yakar izin istemek zorunda kalmayız seyirciden ;)
Sonuç olak Sevilaycım keşke sevseydin ama kusura bakma sevmediysen de dinlemezsin bundan sonra, bizde sevenlerle ve bizi sevenler olduğu sürece arkadaşlarımla çalmaya devam ederiz... Birde merak edip başka yazdığın yorumlara da baktım, keşke bu kadar yazmasaymışım :D Ama bilenler bilir çok gevezeyimdir...
Teşekkürler

o "bi nane olmaz" iddia edilen vokalist 19 yaşında, illa ki birilerinden etkilenecektir, birinden etkilenmeden müzik yapılır mı? bu etkilenimlere taklit demek ne de acımasız geldi bana. evet ankara'da çok iyi gruplar var (iyi ne demekse), ama o iyi denilen gruplardan iyileri de var. ne yani ondan da daha iyileri var diye....fesupanallaaahahh!!! beğenmeyen dinlemez, dinleyene de "abartıyorlar canım" demeye gerek yok. evet arkadaşlarım, kardeşlerim doğrudur ve onlar iyi birşeyler yaptıklarında (kendimi abileri sayaraktan) gurur da duyuyorum ama bu kötü olan bi gruba iyi demeye sebep değil kulak diye birşey var ve ben bu grubu -özellikle son birkaç seferdir- dinlediğim zamanlarda kulağıma neredeyse hiç detone nota gelmedi. Düşündüm de acaba sorun bende mi?????????????????????????????????????

CaGDaSH demiş ki:
Sevilay selam
Öncelikle dediğini çok fazla dikkate almadığımı söylemek isterim, nasıl siz çok iyisiniz diyenleri çok dikkate almadığım gibi seni de çok dikkate almayacağım. (ÇOK dedim HİÇ demedim 2 cümlede de şimdi yanlış da anlaşılmayalım) Bakınız, biz bildiğimiz gibiyiz, müzikten para kazanma amacı gütmüyoruz. İnşallah bugün yarın hepimiz bölümlerimizi bitirip iş hayatına atılacağız. Hani piyasayla kıyaslamışsın ya bizi, hani müziği 1. plana koyan gruplar var ya, işte biz o piyasadaki başka gruplar gibi müziği 1. planda tutmuyoruz ;) Biz müziği egomuzu tatmin etmek için yapmıyoruz biz müziği müzikten zevk aldığımız için yapıyoruz, biz kardeş kardeşe çalmaktan zevk aldığımız için müzik yapıyoruz, (açıkça söylüyorum, şu adamlar olmasa ne ekipmanım var satar savar evimde çalarım) biz sizlerle hep beraber tepinmeyi sevdiğimiz için, sizlerle enerji paylaşımından mutluluk duyduğumuz için müzik yapıyoruz. Ha, bundan sonra alkışlanmak veya tebrik edilmek tabiî ki bizi onore eder-motive eder, fakat kalkabilecek organlarımızı kaldırmaz aynı şekilde yerilmek de kalkmış olduğunu düşündüğün organlarımızı indirmez. O yüzden sen ve senin gibilere söylüyorum, yıkıcı sözlerinizi rockstar olmaya başkoymuş gruplara ve şahıslara ;) sarfedin lütfen, bize de yapıcı sözlerle gelin, biz seve seve dediklerinizi dikkate alırız.
Ayrıca arkadaşlarımın dedikleri yanlış anlaşılmasın, hepsi gayet ne derecede müzik adamı olduklarını bilirler, sarfetmiş oldukları sözler gayet şakadır. Kendilerini de övmemişlerdir.
Şimdi gelelim bazı gerçeklere... Ne kadar kötü söylediğimizi bilmiyorum alkollüydüm ama çok iyi olmasa gerek çünkü perşembe günü Gazi'nin şenliklerinde IF'teydik, cumartesi gecesi Yolcu'da olağan programımız vardı, ertesi günde IF'e gittik, gecenin 12sinden sabahın 4üne kadar sahnede kaldık... Müzikten anlayanlar bilirler çok da kolay birşey değildir bu, özellikle bir vokal için çok daha zordur. Biz orada sahnede kaldık çünkü oradaki insanlarla çok iyi diyalog kurduk, eğer orda kaldıysan bizi sahneden indirmediklerini de görmüş olmalısın... Sen beğenmessin başkası beğenir, bizde salak değiliz sevilmediğimizi anlamasak 4 e kadar çalmayız, bırak dinleyiciler bırakıp giderler mekanı, biz sahneden inmek için yalvar yakar izin istemek zorunda kalmayız seyirciden ;)
Sonuç olak Sevilaycım keşke sevseydin ama kusura bakma sevmediysen de dinlemezsin bundan sonra, bizde sevenlerle ve bizi sevenler olduğu sürece arkadaşlarımla çalmaya devam ederiz... Birde merak edip başka yazdığın yorumlara da baktım, keşke bu kadar yazmasaymışım :D Ama bilenler bilir çok gevezeyimdir...
Teşekkürler
bence bu soyledıklerım yıkıcıdan ote yapıcı elesıtırıdır. sen bana bugun dınlemssen gelme dersın yarın baskasına. işte sızınde burda hala lıse mantığı ıle bu ısı yanı para kazanmak amacıyla yuruttugunuzu anlıyoruz. işte ben bıarkıp gıtmek ıstdım ve gıdemedım. ben ıst.dayım. cok ovuolardı ankarayı . cokda saglam gruplar dınledım. ama sızı gorunce cıdden pısman oldum. ya ınsanlar o ortamda alkolun etkısıyle gaza gelmıstı zaten.. eglenmek ıcın ordaydılar. sızn ekstra bır etkınız olmadı.. ajdar cıksaydıda aynısını yapardı... belkıde daha fazlasını....

gosevilay20 demiş ki:
ajdar cıksaydıda aynısını yapardı... belkıde daha fazlasını....
abartsaydın... 8O bu arada sevilay dışardan bakan bir insan olarak eleştirilerinin yapıcı olmadığı gün gibi ortada bunu söylemek istedim...grupta neye ya da kime gıcık oldun bilmiyorum ama eleştiri böyle yapılmaz...
bi de gestapo ahalisi ya niye böyle ipe sapa gelmez eleştirilere cevap veriyorsunuz ki..."he" deyin geçin....
kolay gelsin

Aslında Onur'un dedigi gibi cevap vermemeyi ben de dahil öğrenemedik ama insan tutamıyor kendini.Yahu adamların emek verdigini , birşeylerden fedakarlık yaptıgını da mı farkedemeyip insan böylesine patavatsız konuşur.Hayret ya , eğitim şart diyorduk o da yetmez oldu...3-5 kuruş para verip girdigin 20 metrekare barda orkestra eşliginde Aerosmith ' mi dinlemeyi bekliyordun ?

ya arkadslar ben sıze hee dıyorum. sız pohpohlayın bırbırınızi. kor dovusune benzedı bu olay... kı benım gruba gıcık olmak gıbı bı luksum yok. sadece begnmedgımı ve bu grubun yapılan methıyeler kadr ıyı olmadıgını soyluyorum.. lıselı gruplardan farkı yok....alısmıssınız sureklı ıyı seyler duymaya. dıger turlusunu grup elemanları dahıl kaldıramıo. surda yazılan butun sayfalar grup elemnlarınn arkadsları tarafından yazılmıs.. cok objektıf bakıosunuz. tebrıkler...

benim kimseyi pohpohladığım yok gestapo süper gruptur affetmez de demiyorum okuduğunu azcık anlasan ne demek istediğimi anlayacaksın ama neyse ben biraz daha vakit kaybedeceğim seninle...bak şimdi gestapoyu beğenmemiş olabilirsin ama bu "bi nane olmaz" "çok kötü arkadaşlarınız sizi pohpohlamış" diyerek dile getirilmez...düzgün cevaplar bekliyorsan düzgün yorumlar yapmalısın bence...gestapoyu beğenmediğini şöyle dile getirebilirdin mesela " arkadaşlar sizi dinledim ama maalesef forumlarda okuduğumdan daha farklı buldum sizi ve beğenmedim..özellikle vokalistiniz bana çok yetersiz geldi..." aha bak bu eleştiri ..insanlarla böyle konuşursan düzgün cevaplar alırsın yok "ajdar bile daha iyi , arkadaşlarınız gazlamış" filan tarzı konuşursan da insanlar sana "hee" derler hiç kusura bakma...bu arada gestapoyla bi alakam olmadığını da hatırlatırım tekrardan...

arkadaşlar sizi dinledim ama maalesef forumlarda okuduğumdan daha farklı buldum sizi ve beğenmedim..özellikle vokalistiniz bana çok yetersiz geldi. oldumu :roll: :roll: :roll: :LOL: :D
hadı gorusuruz arkadslar... umarum bıraz daha ıy olurusnuz dıyeyım son olarak....

Teşekkürler, inşallah :D

Bu güzel günden kalan birkaç fotoğrafı buraya koymak farz oldu :)

İşte O An! :p

Nejat abi kendini tutamadı atladı sahneye, bu anı unutmam biraz zor...

Birkaç şey daha söylemeden geçemeyeceğim (kendimi gazeteci gibi hissettim, normalde bunu Hakan'ın yapması gerekiyor ama :D ) kendisi Punk dinliyormuş, saçını mohikan yaptığını hatırladığımı ve kendisinin özentiden kaynaklı mı bunu yaptığını yoksa punk mı dinlediğini sordum :D Sex Pistols ve Ramones hastası olduğunu söyledi. Ama hardrockda çok seviyormuş, bi ton Deep Purple istedi zaten... Bu fotoğrafı da Perfect Strangers'da çekmişler.

Abicim naapmışsınız dağıtmışısınız IF i bide üstüne meyve veren ağaç modunda taşlanmışsınız.. =) bakbak fena pişman oldumya gelemediğimi nejat abimzide gelmiş :D

Gestapo, Tuşe ve Karakedi ile aynı gün çalar. Üstelik haftasonu. Hafta sonunun diğer grupları da Echoes ve In Rock. "İyi" gruptan beklenti nedir ki?

Gelir getirmesi mi? İnsanı eğlendirmesi mi? Salonu ağzına kadar doldurması mı? Biraz müzikle uğraşmış kişilerin olumlu yorumları mı? Gestapo bütün bu sınavlardan geçmiştir. Ayrıntılarda tabii ki eleştirilerimiz vardır.

Gençlerdir bazen performansları düşebilir. Ancak pırlanta gibi ve alçak gönüllü insanlardır aynı zamanda.

Saygısız eleştiriye bile saygılı olacak nitelikleri vardır...

gosevilay20 demiş ki:
ya ne kadr kotu bır grupdur bu ya. ankara fılm festıvallınde ıf te dınledım. resmen ıgrendım. arkdslar sızı cok fena gaza getırmısler... yazanlar arkdslarınınz. sızden bı nane olmaz.... ozellıkle o vaokalınız coooook kotu...

konuyu tekrar açmak istemezdim ama dayanamadım.
Eleştiri yapmak için önce Türkçe yazmayı öğrenmek gerekir.
GosevilayGO!!

bi tane sipastik saçmasapan laflar etmiş cevap yazmak için elinizi kolunuzu yorduğunuza değmez, adamların neyi nasıl yaptığı belli uymayın elin saçmasapan insanlarına boşverin,sevgiler..

tartışmaya ortadan güzel bir dalış yapıyorum ama arkadaslar eleştirmekle sivrilmenin arasındaki farkı açıkça ortaya koyan bi arkadas gelmiş gelmekle de kalmamış ortaya laf atmış germiş tabi saygı duymak lazım :!: :!: :!: ... o zaman ben de bişiler atayım sevgili gestapo ÖZELLİKLE vokalistinize hastayız ailecek topunuzu severek izliyoruz... bitti...

arkdslar bu grup olamamıs. daha cok calsımanız lazım. ozellıkle gıtarıst... cıdden olayın artıslık kısmını ogrenmıs ama muzık kısmı bos... vokal fena deıl ama mımıklerı cok kotu onunda....

sende bılırsınkı sahnede muzık kalıtesı kadr vızyonda onemlıdır... senınkı guzel durmuyo. eger ayna ısıne yarayacaksa koy neden olmasın:)

Geri