RectifieR (Thrash Metal) - Ankara

Dışarıdan özellikle kalburüstü gruplar geldiğinde bu bugünün olayı değildir. her konserde ses sistemine adamlar oturur(haklı olarak) ve alt gruplara patlayacağı dünden bellidir. neden hal böyleyken bile bile önlemi alınmaz? organizasyon yapıyorsan ve bunun olacağını biliyorsan amaç nedir? iyi niyetlilermiş üzülmüşlermiş vs. ben boyle şeylere artık inanmıyorum. boyle olmayacağını bilmeyerek organizasyon yapılıyorsa daha vahim durum . çokmu zordur gerekli ek tesisatı sağlamak? ben exodus sevmem. belki sırf boyle olup rectifier a gelmiş adamlar var. onlara ayıp değilmi hadi gruba olan büyük ayıbı geçelim.

Rectifier'ın konsere çıkmayacağını duyduğumda ne kadar sinirlendiğimi arayıp haber veren Deniz bilir. Konser öncesi Aspava'da toplanmış tayfanın da düşüncelerini ve bağlılıklarını görünce inanın çok mutlu oldum.

Deniz; biz birbirimizi biliyoruz. Kimin iyi, kimin kötü niyetli olduğunu da biliyoruz zaten çevremizde. Sıkma sen canını. Exodus üzülsün beraber çalamadığı için sizinle.

Bugün Türkiye'deki metal müzik piyasasını bilen bir insana, Exodus konseri olacak Türkiye'de alt grup kim olsun diye sorduğunuzda, Rectifier diyecektir.

Benim inandığım bir şey var, Exodus yine gelecek Türkiye'ye konsere ve o zaman da bu sorunun cevabı Rectifier olacak :metalhead

DaveMustaine_64 demiş ki:
Bugün Türkiye'deki metal müzik piyasasını bilen bir insana, Exodus konseri olacak Türkiye'de alt grup kim olsun diye sorduğunuzda, Rectifier diyecektir.

Benim inandığım bir şey var, Exodus yine gelecek Türkiye'ye konsere ve o zaman da bu sorunun cevabı Rectifier olacak :metalhead

kesinlikle!Ben oraya Rectifier'i yine izlemek için gittim tam girerken kapıdan çıkmayacaklarını öğrenince tadım kaçtı tabi ama neyse yinede eylendik!

Rectifier için yine gelicez tabiki...

DemliScreamVokal demiş ki:
kesinlikle!Ben oraya Rectifier'i yine izlemek için gittim tam girerken kapıdan çıkmayacaklarını öğrenince tadım kaçtı tabi ama neyse yinede eylendik!

ben hayatımda bole sacma laflar duymadım!!!:evil:
EXODUS gelmiş ve sen RECTİFİER için gittim diosun !!! :evil:
ben de ilk duyduumda cok sinirlendim ve usuldum ama sonucta EXODUS gibi bir devin konseri vardı ve bu gurup coumuzun örnek aldıı ve fanı olduu guruplardan bi tanesi!!!
senin bole bi guruba bole bi yorum yapman bende pek de samimi olmaadıın kanısını uyandırdı!!! ??
eger gercekten RECTİFİER ı sevior ve destekliosan bundan sonra ki konserlerinin(ki bu umarım uzun bi sure sonra deildir :)] hepsine giderek desteini gosterebilirsin
aynı zamanda berkay sana sonuna kadar katılıyorum dusuncelerime tercüman olmuşun saol :)

Emrecim; bu kadar kızacak, laf edecek bir şey yok bence. Arkadaş çok hastası olmasa da, ayağına kadar gelmiş bir dev grubu dünya gözüyle izlemek isteyip, yine de önceliği Rectifier'a vermiş olabilir. Ben Therion konserine Knightmare izlemeye gitmiş, Knightmare sahne almayınca da mekandan ayrılmıştım. Bunun gibi...

Rectifier'ın konsere çıkmayacağını öğrendikten sonra Aspava'nın yolunu tuttum. Kimi sebeplerden ötürü herkes konsere gitmeme kararı almıştı ve ben de "Bu adamlarla beraber izlemeyeceksem izlemem" dedim çünkü önceliğim Rectifier'dı benim de aslen. Şimdi ben de mi saçmalıyorum bu durumda?

olm senin durumun farklı!
peki şole sorayım sen therion konserınden sona Theeeeriiiooonnn diye yazdın mı?
bende ole dusunoum bende gırmedim zaten siz girene kadar!
nese yav salla biras asırı tepki gostermiş olabılırım o yusden kimse kusura bakmasın :)

hiç de aşırı deil aslında tepkin bence doğrusu odur
bu durum şeye benzedi rock republic te yanımdan geçen bazı şahısların slayer kimmiş biz crossfire ı izlemee geldik demesi gibi olmuş
bu gruplar (crossfire, rectifier...) yaptıkları müziklerde ii olabilir ama böle buuk gruplar varken böle konuşmak pek ii olmuo bana kalırsa

Her şeyi geçtim, size ne milletin zevkinden diye sormak istiyorum? Ha yani sizin kulağınıza pek iyi gelmiyor diye millet konuşamayacak mı burada ayıptır sorması.. Herkesin kendi fikridir, kim ne karışır, forum yahu burası.

Ben mesela param olsaydı bu konseri muhtemelen Ankara'da, ya da hem İstanbul'da hem de Ankara'da izleyecektim. Ankara'ya ne için gelecektim? Rectifier için. Tüh allah benim cezamı versin.

biz kimsenin zevkine laf etmiyoruz biras sakin ol bence
yılların thrash metal gruplarını bi kenara itip de bu tarz konuşmak ayıptır bi çoumuz bu grupları dinleyerek buyuduk şimdi buyuduk die onlara saygı göstermicez mi
ayrıca ben exodus fanı da bi insan deilim

darka_king demiş ki:
hiç de aşırı deil aslında tepkin bence doğrusu odur
bu durum şeye benzedi rock republic te yanımdan geçen bazı şahısların slayer kimmiş biz crossfire ı izlemee geldik demesi gibi olmuş
bu gruplar (crossfire, rectifier...) yaptıkları müziklerde ii olabilir ama böle buuk gruplar varken böle konuşmak pek ii olmuo bana kalırsa

Hah... İşte tam da benden bahsetmişsin.
Hani bazı gruplar vardır ne kadar büyük olsalar da, çok sevdiğiniz bir tarzda müzik icra ediyor olsalar da bir türlü ısınamazsınız, işte Slayer ve Sodom ikilisi o kıvamda benim için. Slayer konserine gittim çünkü dünya gözüyle izlemek istiyordum ne kadar hastası olmasam da ama bu Rock Republic'te Crossfire, Courtyard, False In Truth, Soul Sacrifice gibi grupların benim için daha öncelikli olduğu gerçeğini değiştirmez.

Ben arkadaşın durumunun da buna benzer bir durum olduğunu düşünüyorum. Bu, ne yılların Thrash gruplarına saygısızlık etmektir ne de onları bir kenara itmektir. Sadece öncelik meselesi.
Şu söylenenler zevklere müdahaleden başka bir şey değil.

SOLITUDE performansının zirvesınde ıken konusurduk arkadaslarla. o zamanlar SOLITUDE a muzıkal olarak en yakın grup olarak KREATOR u gorurduk. benım ne kadar feci bir KREATOR fanı oldugumu arkadaslarım bılırler. benım o zamanlar dedıgım tek bırsey vardı SOLITUDE nın o andakı halı KREATOR un elıne verır!!!

DESTRUCTION reunıon dan sonra 4 album yaptı. ama biz hala DESTRUCTION a saygı duyuyorsak eskı albumlerı ıcındır yenı yaptıkları sacmalıklar ıcın degıl...

SLAYER ın diablos ile baslayan muzıkal sacmalıgı SLAYER ın gecmısını yıkamamıs olabılır. ama KRAL ın cıplak oldugunu gormek zor degıl.

ZID TOLGA ıle EXODUS konserı uzerıne konusuyorduk. konsere gelecek mısın dedım. oda askere gıdecegım gelemem dedı. ama gelseydım bıle EXODUS ıcın degıl RECTIFIER ıcın gelırdım dedı. cunku sızde ruh var onlarda artık yuok dedı. ben sahnede ruh gormek ısterım dedı. EXODUS un yenı albumlerını baska bır grup yapmıs olsaydı ''eh ıste ıyı album'' derdık dedı. bu ulkede TOLGA ya THRASH metal ı ogretebılecek tek bır adam bıle yoktur.

THRASH ın yenıden yukselısı ıle yapılan tum REUNIONLAR ıcınde ıkı grup vardır benım ıcın bu surecten alnının akıyla cıkan. bırı ARTILLERY otekı de EXODUS. EXODUS un son ıkı albumu de bana gore oldukca ıyı fakat EXODUS reunıonundan haz duymayan onları eskısı kadar begenmeyen ınsanlarda olabılır.

sonuc olarak bız muzıgı her ne kadar bu adamlardan ogrenmıs olsakta su anda bu adamların cogundan cok daha buyuk bır ıstekle ve ınancla yapıyoruz bu muzıgı. bız bu muzıkten para kazanmıyoruz. ama kendı adıma konusayım su anda THRASH yapmadan yasayabılecegıme ınanmıyorum.

turkıyeden cıkmıs gruplar ıster ıstemez turk metalseverlere hıtap edıyor. turk gruplarına destek verın demıyorum. cunku destek verılmez alınır. sadece destek vermek amacı ıle destek verıldıgı ıcın su anda basımıza ROCK-STAR kesılen bırsuru POSER var... sadece cıkan bır albumu almak zor degıl. nadır de olsa olan saglam konserlere gıtmek te zor degıl. ama turk gruplarına olan bu onyargı yıkılmaz ıse burada yapılan muzıgın sınırları asması gıbı bır olasılık gorunmuyor.

bence burada konusulması gereken kımın konsere ne ıcın geldıgı degıl bır grubun sahneye MIXER de yer kalmadı sebebı ıle konsere cıkarılmaması.

öncelikle benim bole çıkışmamın nedeni arkadşı samimi bulmamam yani kendi sayfalarında Exodusssss diye baırıp sona da Rectifier ın sayfasında ben sizin icin gittmiştim demesi bende samimi olmadıı gorusunu uyandırdı o kadar!!!
Denizin dediine gelırsek bence pıyasada bole organizatorler oldukca daha cok konserde sorunlar yasanır,ya benim annamadıım bu organzasyonu yapan arkadas exodusun kac kanal kullanacaını konser gunu mu ogrendı?
benım bıldıım bu tur seyler kontratta yazar oyle deıl mı ?eer yannışım varsa beni duzeltin :)

exodus_deniz demiş ki:
SOLITUDE performansının zirvesınde ıken konusurduk arkadaslarla. o zamanlar SOLITUDE a muzıkal olarak en yakın grup olarak KREATOR u gorurduk. benım ne kadar feci bir KREATOR fanı oldugumu arkadaslarım bılırler. benım o zamanlar dedıgım tek bırsey vardı SOLITUDE nın o andakı halı KREATOR un elıne verır!!!

DESTRUCTION reunıon dan sonra 4 album yaptı. ama biz hala DESTRUCTION a saygı duyuyorsak eskı albumlerı ıcındır yenı yaptıkları sacmalıklar ıcın degıl...

SLAYER ın diablos ile baslayan muzıkal sacmalıgı SLAYER ın gecmısını yıkamamıs olabılır. ama KRAL ın cıplak oldugunu gormek zor degıl.

ZID TOLGA ıle EXODUS konserı uzerıne konusuyorduk. konsere gelecek mısın dedım. oda askere gıdecegım gelemem dedı. ama gelseydım bıle EXODUS ıcın degıl RECTIFIER ıcın gelırdım dedı. cunku sızde ruh var onlarda artık yuok dedı. ben sahnede ruh gormek ısterım dedı. EXODUS un yenı albumlerını baska bır grup yapmıs olsaydı ''eh ıste ıyı album'' derdık dedı. bu ulkede TOLGA ya THRASH metal ı ogretebılecek tek bır adam bıle yoktur.

THRASH ın yenıden yukselısı ıle yapılan tum REUNIONLAR ıcınde ıkı grup vardır benım ıcın bu surecten alnının akıyla cıkan. bırı ARTILLERY otekı de EXODUS. EXODUS un son ıkı albumu de bana gore oldukca ıyı fakat EXODUS reunıonundan haz duymayan onları eskısı kadar begenmeyen ınsanlarda olabılır.

sonuc olarak bız muzıgı her ne kadar bu adamlardan ogrenmıs olsakta su anda bu adamların cogundan cok daha buyuk bır ıstekle ve ınancla yapıyoruz bu muzıgı. bız bu muzıkten para kazanmıyoruz. ama kendı adıma konusayım su anda THRASH yapmadan yasayabılecegıme ınanmıyorum.

turkıyeden cıkmıs gruplar ıster ıstemez turk metalseverlere hıtap edıyor. turk gruplarına destek verın demıyorum. cunku destek verılmez alınır. sadece destek vermek amacı ıle destek verıldıgı ıcın su anda basımıza ROCK-STAR kesılen bırsuru POSER var... sadece cıkan bır albumu almak zor degıl. nadır de olsa olan saglam konserlere gıtmek te zor degıl. ama turk gruplarına olan bu onyargı yıkılmaz ıse burada yapılan muzıgın sınırları asması gıbı bır olasılık gorunmuyor.

bence burada konusulması gereken kımın konsere ne ıcın geldıgı degıl bır grubun sahneye MIXER de yer kalmadı sebebı ıle konsere cıkarılmaması.

yukarıda ki mesaj'ı silecektim alıntı yaparken fazla yer kaplamasın sayfada diye... sonra düşündüm de, aptalmısın dedim kendi kendime..

harbi adamsın dostum! yüreğine sağlık, sen ve senin gibi safkan thrash'çiler zor bulunur. STAY THRASH DENIZ!

Hepimiz yeterince net açıkladık grup konusunu. Üzerinde daha fazla konuşmaya gerek yok.

Mixer konusunda da organizasyonun amatörlüğü su götürmez bir gerçek ama yine de bizzat tanıdığım için söyleyebilirim ki; organizatörün kötü niyetli olduğunu asla düşünmüyorum. Amatörlük işte, ne yapalım.. Eminim ki bundan sonraki ilk konserinde dikkat edeceği hususların başında mixer gelecektir. :LOL:

ankspeed demiş ki:
DemliScreamVokal demiş ki:

ben hayatımda bole sacma laflar duymadım!!!:evil:
EXODUS gelmiş ve sen RECTİFİER için gittim diosun !!! :evil:
ben de ilk duyduumda cok sinirlendim ve usuldum ama sonucta EXODUS gibi bir devin konseri vardı ve bu gurup coumuzun örnek aldıı ve fanı olduu guruplardan bi tanesi!!!
senin bole bi guruba bole bi yorum yapman bende pek de samimi olmaadıın kanısını uyandırdı!!! ??
eger gercekten RECTİFİER ı sevior ve destekliosan bundan sonra ki konserlerinin(ki bu umarım uzun bi sure sonra deildir :)] hepsine giderek desteini gosterebilirsin
aynı zamanda berkay sana sonuna kadar katılıyorum dusuncelerime tercüman olmuşun saol :)

hocam komiksin diyorum sadece sana

1-Cümleyi dikkatli okursan ben oraya "RECTİFİER'i yine izlemeye gittim"

dedim.Ben kıçımın keyfine bakıpta saat 9 da giderdim konsere izlemezdim RECTİFİER'i o benim zevkim.Rock Station dada izlemiştim kendilerini şimdide izlemek istedim.Burası RECTİFİER 'in forum alanı olduğu için buraya onu yazma gereği duydum.

2-O EXODUS EXODUS diye anıran kitle arasında bende vardım arkdaşım!

Exodus Piranha çalmadı diye bende sinirlendim ona bakılırsa.Exodus gibi bi devle karşılaştırdığın grup arasındaki boy farkı bence fazla.

3-RECTİFİER önü açık bi grup tabiki onuda izlemeye gidicem.

4-Exodus biletini Exodusta için aldık tabi ama %60 Exodus sa % 40 RECTİFİER içindi.Seviyorum adamların yaptığı müziği suçmu?

5-Exodus'un altında çıkıcakta RECTİFİER gibi bi grup olmalıydı.
tabiki türk bir grup sahneye aksaklıklar sonucu çıkamayınca üzülmeliyiz!!!
Çünki bizim izlediğimiz gibi Exodus elemanlarıda onları izlicekti.

Bukadar tepkiye gürültüye gerek yok!Boşu boşuna yanlış anlamalara polemik yaratmayın...Bu iş sadece forumun kötüğüne olur! :evil:

Bence bu kadar tartışma boşuna yapılmış çünkü kendi grup elemanımın EXODUS ve diğer thrash gruplarını ne kadar sevdiğini biliyorum.Yanlış anlaşılma ya da yanlış telaffuz olmuş biraz.. Ama şunu içtenlikle söyleyebilirim bana göre şu anda Türkiye'de içten ve ruh katarak thrash yapan grup o kadar az ki biz desteklemessek kimse desteklemez.Yani anlatmak istediğim bundan sonra Exodus'un ya da diğer BAZI büyük thrash gruplarının gerçekten müziğe eskisi gibi ruh katmadıkları.Bizim gerçekten thrash metali ayakta tutacak gruplara ihtiyacımız var.Bende RECTIFIER'ın bunu yapabileceğine inananlardanım.Cidden bizim burda bunları değil orada RECTIFIER'ın niye çıkmadığını gündeme getirmemiz ve konuşmamız.Burda kaybeden EXODUS olmadı,bence burada kaybeden gerçekten thrash metali dinlemek isteyen dinleyiciler ve thrash metali içten ve o ruhu vererek yapan RECTIFIER oldu..Saygılar sunuyorum.

Bir yere varmayacağını düşündüğümüz bu tartışmayı daha fazla uzatmazsanız seviniriz!!!! Konuşulması gerekenlerin daha üstlerde konuşulduğunu düşünüyoruz!!!!! teşekkürler

Geri