Ptt Kargo Eylem

Arkadaşlar haberdeki bölgedekiler bir süre ptt kargoyu kullanmasa iyi olur en azından durum düzelene kadar akşam haberlerdede seyrettim kapıları açık giren çıkan belli değil millet girip kolilerin arasından paket seçip çıkıyor hatta adamın biri 300 bin tl lik malının 75 bin tl liğini bulabilmiş kolilerin arasında birde eleman vardı yurt dışından paket geldi diyor arıyorum bulamıyorum bilmem kaç gündür dedi kulağından kulaklık da olunca kesin bu forymdandır dedim :)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22543582.asp

Abi bi keresinde şubeyi aradım, yanlışlıkla mahalle kıraathanesi aradım sandım tam kapatacaktım adam ptt dedi :) Çok rezil bir şirket oldu ptt. Tabi şubeleri taşeron firmalara verirse böyle olur.

en son tercih edilecek kargo şirketidir benim için 4-5 kere gitmişliğim oldu ve sorunsuz bir tane bile olmadı hep sorunlu
-alıcı kargo ücretini ve kargo için belirttiğim ücreti ödeyip alacaken kargolayan beyfendimiz dalgınmışda benim belirttiğimi ki kagıdada yazıyorsun görmemiş duymamış
-kargo gidiyor alıcıya hiçbir şekilde haber verilmiyor kafasına göre tekrar geri geliyor
-para benim adıma yatacakkan alıcını adına yatıyor alıcı kendi kendine para ödüyor nasıl oluyorsa ve daha bir cok sorun ...

Kapıya ihbarname bırakmadan yurtdışından aldığım ürünü zamanında almadınız diye geri göndermişliği var. Bir tanesini de tam geri gönderecekleri gün yakaladım. Bu eylem yapan arkadaşlar da çok düzgün iş yaptıklarını sanmıyorum. PTT tamamen özelleştirilip rekabete açılmadıkça, hala devlet memuru zihniyetinde yerini garantilemiş adamlar olunca işler hep sekteye uğratılıyor. Birileri işten atılacağım korkusuyla iş yapmaya başlarsa anca düzelir. Mecbur kalmadıkça kesinlikle kullanmayın.

Olumlu ve olumsuz taraflar şehirden şehire de değişiyor sanırım. İstanbul PTT ile kağıt belge, kitaptan başka bir şey yollanamıyor valla. Bunlar dışında ne verirseniz verin, "Aman bize taşıyacak ağır bir şeyler getirilmesin!!" düşüncesiyle adeta kasıtlı olarak kırıp döküp hurdaya çeviriyorlar. Durum İstanbul'da hayli zamandır böyle.

13 TL'ye nasıl gönderdiniz bilmiyorum. Ben 2 sene önce Taksim PTT'den, Çanakkale Küçükkuyu'ya 26TL'ye akustik gitarımı gönderdim. Gitarı kılıfına koyup, akustik gitar kartonu içine destekli bir şekilde koydum. Ölçüldü, biçildi ve bana bu fiyat çıkarıldı. Size mi daha düşük hesaplama yapılıyor, yoksa bana garezi vardı da mı fiyatta geçirdiler. Ayrıca 2 ay önce tanımadığım bir kişiye Beşiktaş PTT'den Mecidiyeköy'e kargolama yaptım. 4.5 TL tuttu. O mesafede bile 1 gün içerisinde teslim garantisi vermiyorlar. Kendim gidip gelsem 1 saatimi alırdı. Fakat başka koşullardan dolayı gidemedim ve kargolamak zorunda kaldım. Kimse bana PTT'yi bir zahmet savunmasın.

13 TL'ye nasıl gönderdiniz bilmiyorum. Ben 2 sene önce Taksim PTT'den, Çanakkale Küçükkuyu'ya 26TL'ye akustik gitarımı gönderdim. Gitarı kılıfına koyup, akustik gitar kartonu içine destekli bir şekilde koydum. Ölçüldü, biçildi ve bana bu fiyat çıkarıldı. Size mi daha düşük hesaplama yapılıyor, yoksa bana garezi vardı da mı fiyatta geçirdiler. Ayrıca 2 ay önce tanımadığım bir kişiye Beşiktaş PTT'den Mecidiyeköy'e kargolama yaptım. 4.5 TL tuttu. O mesafede bile 1 gün içerisinde teslim garantisi vermiyorlar. Kendim gidip gelsem 1 saatimi alırdı. Fakat başka koşullardan dolayı gidemedim ve kargolamak zorunda kaldım. Kimse bana PTT'yi bir zahmet savunmasın.
benımki gitar kutusu değildi 5 cm kalınlığında gitarı kartona sarmıştım sadece, inanın gitara hiçbişey olmadı. tabi eşşeği sağlam kazığa bağlamak lazım fakat o zaman bulamamıştım gitar kartonu. bahsettiğim kalınlıkta 13 liraya gönderdim .

Ben daha 1 ay önce Trabzon'dan hardcase ile Jumbo akustik gitar temin ettim. (İstanbul'a)

İzmir'e de İstanbul'dan 23 liraya Rg2550 gitar gönderdim.

Şuana kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Ama yaşanmaz değil elbet.

Ben de buradaki PTT''den cok memnunum. Yurtici gonderi konusunda cok ilgili bir subesi var. Hatta oradaki kadin "hep bizle gonderin, gercekten cok dikkatli tasiyoruz" diyorlar ve kac kere gitar yollayip aldim, en ufak sorun yasamadim. 3TL'ye pedal yollamisligim coktur.

Yurtdisi gonderilerini de hic adrese gelmeden direk posta kutuma tikiyorlar. Sacma gibi dursa da benim isime geliyor. Bir paket bile kaybolmadi.

Ama tabi guvenlik olmayan bolgelerde dediginiz risk vardir mutlaka. Dikkatli olmak lazim.

33 x 75 x 11 cm ebatlarında çantayı İzmir'den Eskişehir'e 11 TL:'ye gönderdim. Bu arada 2 yıl önce ücret alıcı şeklinde kargo göndermek çok sıkıntılıydı, ücreti sizden alıp, karşı taraf gerçekten öderse size geri ödeme vs.vs... Şimdi bir çok şey değişmiş, iyileşmiş. Ama demek ki her yerde hala aynı hizmeti vermiyorlar.

Nedense çok memnunum PTT kargo'dan. Her ay en az 4-5 gönderi yapıyorum. Bu güne kadar hiç sorun yaşamadığım gibi dğer kargo firmalarının yarı fiyatına hizmet veriyor. (Not: PTT'de dayım falan çalışmıyor)

Ant bey. zaten gönderen için değil alıcı için sıkıntılı. ben istanbul topkapı bölgesinde çalışıyorum ve avrupa bölgesi dağıtım şubesi burnumun dibinde. bulunduğum bölge topkapı maltepe diye geçiyor. öğlen aradım kargomun şubede olduğunu söylediler. 1-2 saate gelir diye düşündüm. topkapı maltepeden posta kodu yazmasına rağmen anadolu yakası maltepe şubesine geri gitmiş. ordan tekrar getirttiler. şaka gibi ama gece yüklemesinde tekrar anadolu yakasına gitmiş. izmirden 1 günde gelen kargo istanbul içerisinde 3 gün sonra ulaştı elime. kargodaki gitar olunca insan tedirgin oluyor. ben bir sefer çalıştım ve son oldu. forumlarıda okudukca doğru karar vermiş olduğumu görüyorum. saygılar.

PTT Kargo'dan başkasıyla çalışmayı tercih etmiyorum ben, geçen İzmir'den 200 TLlik bas gitar geldi Aras Kargo'yla, 60 TL ödedim. Ben aynı bası Antalya'ya PTT Kargo'yla 15 TLye gönderdim. Bunun gibi onlarca örnek sayabilirim, akordiyonu hardcase ile 10 Liraya gönderdim İstanbul'a yahu daha ne diyim, onlarca da ürün aldım hiç birinde sorun yaşamadım şimdiye kadar. Tabi burası küçük yer kargocularla tanışıyoruz muhtemelen onun etkisi vardır sorun çıkmamasında. Ama şunu not düşeyim iki ay önce en yakın arkadaşım Aras Kargo'yla Mac gönderdi, klasik bi dolandırılma olayı sonrasında Aras Kargo'nun kimlik görmeden ürün teslim ettiğini öğrendik, o olayla anladım ki diğerleri de çok matah değiller aralarında en az zarar verenini seçmek gerek.

Aras kargoyla 2005-2007 arasında 100den fazla gönderim/alım yapmışımdır, bolca paketin yarısını unutan, farklı adrese gönderen, 50km mesafeye 3 günde getiren bir firma idi, Yurtiçi ne geçtim. Yurtiçi de pahalı geliyordu, tekrar Aras' a geçeyim dedim onlar da zam yaptılar fiyata. Mng zaten en pahalısı kim ne derse desin, klasik gitarı Ankara-İzmir arası 100tl ye götürürüz diye hesaplayan bir firma.
Gelelim ptt ye, bu adamlar bana gelen mektubun "kaybolduğunu" söylediler, mektubun içinde önemli evrak var, ama kayıp. Çinçin de ptt merkezinde 3 gün boyunca kendim gittim geldim, mesaili memur gibi sabah 8 akşam 5 mektup aradım 4-5 oda dolusu mektup çuvalı içinde, 3. gün öğleden sonra buldum mektubumu çünkü o mektubun kaybolma şansı yoktu hiç. Kargocu bir arkadaşım vardı (Mng) o kasalar, güvenli diye söylenenler falan hikaye yeni işe alınan bi salağa bakar gitarın kırılması diyor. Boyu yetmiyor diye lcd yazan kutuya basıp işini gören mng ci var diyordu. Ptt de de bu aynı, yani tüm firmalar kargoya dikkat etme konusunda aynı bence. Ptt 1 günlük şeyi 1 haftaya da yayabilir, 1 günde de getirebilir. Antalya diye gönderdiğim kutuyu Adana' ya gönderdiler daha 1 ay önce, ben farkettim yanlışlığı ve ek ücret ödeyerek kutunun Antalya' ya ulaşmasını sağladım. Birkaç kere daha böyle sıkıntılar oldu, ama hepsinde de sağlam geldi kutu. USA dan twin pedal aldık arkadaşa doğum günü hediyesi diye, kutuyu bulamadık Ankara' da, yine Ptt yanlış şubeye götürmüştü. Böyle kısa kısa bir sürü anlatılır, ptt işleyişte hata yapıyor, ama bütün kargolarda aynı riskler var gibi geliyor bana. Bazı şubelerde bu kadar sıkıntı olmayabilir, bazıları 1 günde tertemiz teslimat yapabilir, bizimkiler parayı bile yanlış sayıyorlar maalesef.

Nedense çok memnunum PTT kargo'dan. Her ay en az 4-5 gönderi yapıyorum. Bu güne kadar hiç sorun yaşamadığım gibi dğer kargo firmalarının yarı fiyatına hizmet veriyor. (Not: PTT'de dayım falan çalışmıyor)

Ant bey. zaten gönderen için değil alıcı için sıkıntılı. ben istanbul topkapı bölgesinde çalışıyorum ve avrupa bölgesi dağıtım şubesi burnumun dibinde. bulunduğum bölge topkapı maltepe diye geçiyor. öğlen aradım kargomun şubede olduğunu söylediler. 1-2 saate gelir diye düşündüm. topkapı maltepeden posta kodu yazmasına rağmen anadolu yakası maltepe şubesine geri gitmiş. ordan tekrar getirttiler. şaka gibi ama gece yüklemesinde tekrar anadolu yakasına gitmiş. izmirden 1 günde gelen kargo istanbul içerisinde 3 gün sonra ulaştı elime. kargodaki gitar olunca insan tedirgin oluyor. ben bir sefer çalıştım ve son oldu. forumlarıda okudukca doğru karar vermiş olduğumu görüyorum. saygılar.
Haklısınız, kargo işinde gönderen için genelde hava hoş oluyor. Fakat ben gönderdiğim alıcılardan da şikayet gelmemesi üzerine bu yorumda bulunmuştum.
Sonuçta Türkiye'deki her iş gibi kargo işi de doğru düzgün yürümüyor. PTT ödediğiniz fiyata karşı aldığınız hizmet açısından, görece daha iyi diye düşünüyorum.
andysat istisnai bir durum için uyarıda bulunmuş, çok da iyi yapmış.

dediklerinize katılıyorum. memnun olan birçok kişi var. belkide benim durumum sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yemesi durumudur. ama dediğim gibi. kargodaki müzik malzemesi olunca insan huzuersuz oluyor ister istemez. :)

Geri