Abartı Ilanlar

Son birkaç hafta içerirsinde paylaşılmış gitar ilanlarında abartı olmayanı göremedim henüz.
Kesinlikle hocam. Sıfır fiyatından fazlasını yazan mı ararsınız, beş aylık sıfır gibidir deyip abartı fiyat yazan mı...

Gitar ikinci ele düştüğünde sıfır fiyatının yarısı kadar değer kaybeder. Fakat gelin görün ki, şark kurnazları insan silkeleme peşinde. Haliyle 30 tane ilan koyan adam yüksekten koyunca, tek ilan koyacak adam da onun politikasını güdüyor.

Gitar ikinci ele düştüğünde sıfır fiyatının yarısı kadar değer kaybeder.
Burada en çok fiyat eleştirisi yapanlardan biriyimdir ama bu mantık doğru değil. Bende mesela 2017de alınan, haftada ortalama 2-3 saat çalınan, evden çıkmamış, bakımları düzgün yapılan bir gitar var, %50ye mi satmalıyım? Hatta şu an %50sine koysam eminim ki gitarı almak için bir sürü mesaj gelir. :)

Burada en çok fiyat eleştirisi yapanlardan biriyimdir ama bu mantık doğru değil. Bende mesela 2017de alınan, haftada ortalama 2-3 saat çalınan, evden çıkmamış, bakımları düzgün yapılan bir gitar var, %50ye mi satmalıyım? Hatta şu an %50sine koysam eminim ki gitarı almak için bir sürü mesaj gelir. :)
ikinci ele düşen ürün yarı değerini kaybeder. isterseniz 10 senede 10 kez çalmış olun. :) Satacağınız gitarın kiesel, solar, suhr, USA Jackson falan olmadığını varsayarak söylüyorum bunu. Bu fiyat bandı için inanın durum bu.

Original floyd rose yazılmış açıklamada fakat Special Floyd Rose üstündeki köprü.
Jackson WRXMG sıfırı 6300 tl. Arkadaş 6500 tl istiyor :D Gitarın iki senelik olması da cabası.
link için buyrun

İlanda renginin bu diyarlarda satılmayan bir renk olduğunu söylemiş. Belki alırken gerçekten de rengi için ekstra para ödemiştir bilmiyorum. Ben ingiltereden jackson dk2m aldığımda crimson swirl rengi için gerçekten 100 pound fark ödemiştim. Bu seride ve renkte fiyat farkı var mı elbette bilmiyorum ve sanmıyorum. İlanın çok iyi niyetli olduğunu da söyleyemeyeceğim. Dikkatli gözlerden gerçekten kaçmıyor.

İlanda renginin bu diyarlarda satılmayan bir renk olduğunu söylemiş. Belki alırken gerçekten de rengi için ekstra para ödemiştir bilmiyorum. Ben ingiltereden jackson dk2m aldığımda crimson swirl rengi için gerçekten 100 pound fark ödemiştim. Bu seride ve renkte fiyat farkı var mı elbette bilmiyorum ve sanmıyorum. İlanın çok iyi niyetli olduğunu da söyleyemeyeceğim. Dikkatli gözlerden gerçekten kaçmıyor.
Verdiğim linkte aynı rengi mevcut hocam. Bulunmaz hint kumaşı değil, arkadaşın niyeti bozuk :D

Geri