Abartı Ilanlar

Cahilliğimden soruyorum 96k edecek ne var acaba?
Abartı mı bilmem ama hi-fi kafasına çok elleşmemek lazım. Bir kabloya binlerce lira dökenler var.

Cahilliğimden soruyorum 96k edecek ne var acaba?

Gitar dünyasında organik beslenen köy bakırı kablosu, sakarya meydan muharebesinde kullanılan EL34’ler gibi şeyler olsa bile hi-fi dünyasında yılan yağı / peri tozu / ünicorn yellenmesi gibi şeylerin yeri çok daha fazla.

Bu amfiyi yaparken glutensiz beslendim dese usta fiyatı artar.

Bildiğimiz amerikan (atx) power kabloları 10bin tl’ye çıkıyor. Aynen kanka 734884km türkiye şebekesine elektriği aldın, 1 metre kabloyla upper midleri geri kazandın ve ses temizlendi.

Böyle böyle şeyler, monoblok lambalı amfiler hadi bi nebze kabul edilebilir, 96bin bile orta seviye bir fiyat skalası kalıyor açıkçası.

Gitar dünyasında organik beslenen köy bakırı kablosu, sakarya meydan muharebesinde kullanılan EL34’ler gibi şeyler olsa bile hi-fi dünyasında yılan yağı / peri tozu / ünicorn yellenmesi gibi şeylerin yeri çok daha fazla.

Bu amfiyi yaparken glutensiz beslendim dese usta fiyatı artar.

Bildiğimiz amerikan (atx) power kabloları 10bin tl’ye çıkıyor. Aynen kanka 734884km türkiye şebekesine elektriği aldın, 1 metre kabloyla upper midleri geri kazandın ve ses temizlendi.

Böyle böyle şeyler, monoblok lambalı amfiler hadi bi nebze kabul edilebilir, 96bin bile orta seviye bir fiyat skalası kalıyor açıkçası.
Vay be böyle bir şeyin olduğundan haberim yoktu teşekkürler.

sizce bu gitarın fiyatı nasıl ben cok begendim ama fiyat sanki az yüksek gibi

Jackson JT580LP köprüye sahip gitarlar Professional olarak geçen Orta-İleri seviye gitarlar. Bende de bir tane var. Bu serinin Charvel eşdeğerlerinden birisi attığınız ilan. Zaten bunun bir üstü Professional Pro serisi oluyor(1000-1200 dolar ederleri var). Onlarda JT590 kullanılıyor, 590 olan alman schaller üretimi, 580 olan japon takeuchi üretimi.
Yani sözün özü JT580LP köprüye sahip bir gitar 1000 dolar edemez. Eski bir reverb ilanını bu söylemi desteklemek için kullanabiliriz belki: Charvel Model A | Sam Ash Glendale | Reverb
Bence ederi 6k'dır. TR'de bulunmuyor diye 7k istenebilir bence buraya kadar abartı olmaz. Ama bu paraya Alman yapımı OFR'li bir gitar alabilecekken JT580LP'li bir gitar almazsınız. Köprüsü gitarın direk hangi kulvarda yer aldığını gösteriyor. Şu gitarlar da aynı köprüye sahip JT580 ve JT580LP: Jackson DKMG, JACKSON DK2, JACKSON DK2M, JACKSON Professional(90-96) STD'lerin hepsi.
Ayrıca bu gitar şuan zuhalde satılan Charvel DK24'lere falan inanılmaz benziyor, görüntü olarak aynı zaten. Ben olsam yenisine giderdim herhalde.

sizce bu gitarın fiyatı nasıl ben cok begendim ama fiyat sanki az yüksek gibi

Bu gitar Türkiye şartlarında bence 6000 veya 7000tl'ye kadar para verilecek bir gitar. berdin123'e genel olarak katılıyorum. JT580'lerin hepsi değil, japon takeuchi yapımları en düzgünü. Kore yapımı olanlar da var. İbanez ve Washburn de bu köprüyü kullanıyor. TRS101 veya TRS Lo-Pro adıyla... yıldan yıla kalitesi de farklı.Fakat saddlelar dayanıksız hepsinde de, dikkat etmek ve sorunlu olmayanını almak lazım. Yada saddlelar sorunluysa 7000 yerine 6000 civarına kapatıp yeni floyd rose alınabilir.

DK2 ve benzeri klasmandaki Jackson'larla karşılaştırılmasın, bu gitarın sapına bakarsanız Quartersawn kesim. Eski profesyonel serisi Jackson'ların hepsi quartersawn değil.

İlan başlığı ESP, ilandaki marka seçeneği ESP ama gitar LTD. :) Alınırken LTD satılırken ESP olanlardan sanırım bu da. Fiyatı da pek hoşmuş, 11000 liracık.

Ek olarak bazı çakallar var, hatta bu forumu kullananları da var, tutup reverb fiyatı şu kadar, atıyorum 15 lira diyor ilan açıklamasında. Sanki reverb'e koyulan her ilan düzgün fiyattan koyuluyormuş gibi. Çakal, kendisi gibi çakalın yurt dışı versiyonunun ilanını bulup onu doğru kabul ediyor. Çünkü açıp bakıyorsun gitarın tüm ilanları 9-10 lira civarlarında satılmış ama çakalımız en yüksek fiyattaki ve hatta bu yüzden satılmamış ilanları örnek alıyor. Çakal sonuçta. :)

İlan başlığı ESP, ilandaki marka seçeneği ESP ama gitar LTD. :) Alınırken LTD satılırken ESP olanlardan sanırım bu da. Fiyatı da pek hoşmuş, 11000 liracık.

Ek olarak bazı çakallar var, hatta bu forumu kullananları da var, tutup reverb fiyatı şu kadar, atıyorum 15 lira diyor ilan açıklamasında. Sanki reverb'e koyulan her ilan düzgün fiyattan koyuluyormuş gibi. Çakal, kendisi gibi çakalın yurt dışı versiyonunun ilanını bulup onu doğru kabul ediyor. Çünkü açıp bakıyorsun gitarın tüm ilanları 9-10 lira civarlarında satılmış ama çakalımız en yüksek fiyattaki ve hatta bu yüzden satılmamış ilanları örnek alıyor. Çakal sonuçta. :)
ESP, marka logosunu yazarken yanlışlık yapmış, alan arkadaş da durumun farkına varıp olması gerektiği gibi ilanı ESP olarak açmış. ESP de zaten bu kadar güzel gitarların logolarını yanlışlıkla LTD olarak bastığı için özür dilemişti sonra, tamam gitarları geri göndermeyin ama satarken ESP olarak satın, bi şey olmaz çünkü onların normal ESPden bi farkı yok, biz bilememişiz değerlerini demişti gözyaşları içinde. Ilanda yanlışlık yok.

Bu LTDleri ESP olarak satanlar, ESP sahibi olduklarında da kesinlikle normal ESP almıyorlar, elli ESP arasından özenle seçilmiş en süper ESP falan oluyor o. 😅 (Not: Bu yazıdaki ESP ve LTD markalarının yerine Gibson ve (özellikle truss rod kapağındaki minnacık Gibson yazan) Epiphone, Fender ve Squier markalarını yerleştirdiğinizde metnin anlam bütünlüğü bozulmaz.) 😂

Türkiye'de oturup, alışveriş yapıp Reverb fiyatı baz alan var mı ki? Ben hiç rastlamadım kendim de bir kere bakmadım.
Ben reverb'ü çoğu zaman referans alıyorum. Özellikle vintage ürünlerde faydalı oluyor. Ürünün hangi fiyat aralığında satıldığını sitenin arşivinden görebiliyorsunuz. Sıfırı halen üretilen ve Türkiye'de mağaza satışı olan ürünler için mağaza fiyatlarını referans almak daha mantıklı olur.

Edit: Ketamin'in mesajını sonradan gördüm. Evet maalesef Reverb çakalları var ülkede. Ben gülüp geçiyorum. Birkaç defa aynı kişi aynı şekilde karşıma çıkarsa engelliyorum.

Satın alırken yanında esp varsa üzüm üzüme baka baka mantığıyla esp olmuş gibi olabilir gitar.

Arkadaş engellediğinden link atamıyorum, 1200 liralık Squier MM Stratocaster'a 3200 istiyor. Mesaj atıp düzgün bir üslupla söylediğimde engelledi ve aralarında fark var demeye getirdi aynı gitar için. Bariz kötü niyetli biri.
IMG_20201115_115738.jpg

Kimsenin fiyatına bir şey dediğim yok ancak kendi gitarıma şu an satışta bakıyorum 5200 Tl,
İkinci eline bakıyorum satan yok.( 1 kişi varmış 4 bin yazmış)
Sx lere bakıyorum 1500 demişler. Grg 170dx bakıyorum yine 1500 tl.
2 bine satsam kesinlikle yerini dolduracak bir şey alamam. 2.5-3 e satabilir miyim bilmem.
Çok garip şeyler...

Kimsenin fiyatına bir şey dediğim yok ancak kendi gitarıma şu an satışta bakıyorum 5200 Tl,
İkinci eline bakıyorum satan yok.( 1 kişi varmış 4 bin yazmış)
Sx lere bakıyorum 1500 demişler. Grg 170dx bakıyorum yine 1500 tl.
2 bine satsam kesinlikle yerini dolduracak bir şey alamam. 2.5-3 e satabilir miyim bilmem.
Çok garip şeyler...
Yerli sitelerde satışı veya fiyatı varsa satma ihtimalin fazla. Asıl olay burada satışı olmayan veya eski model olduğu için artık satılmayan gitarlarda. Zamanında ABD satışı 1000 dolar olan Godin'i, 600 dolarlık Fender fiyatına satamamıştım. Çünkü satışı yoktu ve Fender yani. İsterse esas fiyatı 300 dolar olsun, burada sıfırı 10.000 lira olsun yine alınır. İkinci eli 8000 olur ve yine satılır. Altından daha değerli bizim ülkede.

Geri