Abartı Ilanlar

Boss HM-2 Heavy Metal - Efekt Pedalı ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 901227004

Oy oy oy
hm2.JPG

Ya gitarın sıfırı ne kadar da kore üretim diye böyle uçuk bir fiyat veriliyor allah aşkına. Eğer öyleyse ben de benim cort viva ıı yi sırf kore üretim diye 3.500 - 4000 yapayım

Ya gitarın sıfırı ne kadar da kore üretim diye böyle uçuk bir fiyat veriliyor allah aşkına. Eğer öyleyse ben de benim cort viva ıı yi sırf kore üretim diye 3.500 - 4000 yapayım
iki yil once letgoda bir abla fiyat girmeden rg370dx ilani koymustu. Ben de fiyat sordum, 3800 TL dedi. Ben de "çok güzel fiyat, kisa surede satılır" deyip geçtim. Sonra ilan fiyatına 3800 TL yazdı. Iki yıldır 3800 TL olarak duruyor 😄. Kore RG350 - 370 muhabbeti zaten buyuk balon, hepsi ayni kalite.

Aslında abartı değil bu neden ilginç buldun ki ? Thomann fiyatı 13400 TL civarına denk geliyor.
Sıfırı thomanndan veya benzeri yerlerden aynı fiyata alınabilir. İlginç bulmam SRVde böyle ilan olması. Genelde uygun ve düzgün fiyatlar olur. Özlem hanım da böyle ölü konsinye gitar almazdı diye biliyordum. O yüzden ilginç geldi. Hepsi bir yana şu gitarın ikinci eli 14000 etmez zaten.

iki yil once letgoda bir abla fiyat girmeden rg370dx ilani koymustu. Ben de fiyat sordum, 3800 TL dedi. Ben de "çok güzel fiyat, kisa surede satılır" deyip geçtim. Sonra ilan fiyatına 3800 TL yazdı. Iki yıldır 3800 TL olarak duruyor 😄. Kore RG350 - 370 muhabbeti zaten buyuk balon, hepsi ayni kalite.
Hakikaten de öyle. 2800 lira param varken pratik için eski rg serilerine bakıyordum. Birisi kore 370dx'e 3000 yazmıştı. 2800 olur mu dediğimde ilginç bir şekilde "dalga mı geçiyorsun?" deyip beni engellemişti. 200 liranın hesabını yapıp gitarsız kaldım diye kendime kızıyordum. Sonra 1400'e Endonezya rg370dx aldım. İyi ki 3000 lira vermemişim diye seviniyorum. Gözümü bağlayıp sırasıyla verseler hangisi kore hangisi Endonezya diye ayırt edebilmem mümkün değil.

Sıfırı thomanndan veya benzeri yerlerden aynı fiyata alınabilir. İlginç bulmam SRVde böyle ilan olması. Genelde uygun ve düzgün fiyatlar olur. Özlem hanım da böyle ölü konsinye gitar almazdı diye biliyordum. O yüzden ilginç geldi. Hepsi bir yana şu gitarın ikinci eli 14000 etmez zaten.
Ha anladım kusura bakma eğer yargılıyo gibi hissettirdiysem. İkinci el faktörünü unutmuşum orada

2500'e sanki bir ara trigon müzikte satılıyordu. Özellikle açıklama kısmına bakmanızı tavsiye ederim. @anatolia999 ben satsam manyetiğinden, inlay'lerine kadar bu kadar övemem. Normal gitar der geçerim. Bu edebiyat bilgisiyle yanlış işlerdesiniz.
İlan kaldırılır entry anlamını kaybeder diye buraya yapıştırıyorum.
İbanez'e Övgü
Bu gitarın Kore üretimleri 2005-2008 yılları arasında yapılmıştır. 2009-2010 üretimleri yıllarında ise Endonezya’ya kaydırılmıştır. Sonrasında zaten üretimi durdurulmuş. Bana göre ibanezin şu ana kadar üretmiş olduğu en iyi Fiyat / Performans gitarı budur. Mükemmel özelliklere ve işciliğe sahip. Edge Pro II köprüsü ve Top-Lok III kilitli üs eşit kesinlikle muhteşem. Hiç bir akort sorunu yok.

Maun gövde, maple klavye ve Rosewood tuşeye sahip. Sharktooth inlayler gerçekten müthiş. Çok güçlü bir rezonans ve sustaini var. Titreşimi bariz hissediyorsunuz.

DiMarzio’nun üretmiş olduğu Paf Pro klonu INF1 ve INF2 manyetikler mevcut. Eğer çok extrem manyetik düşünceniz yoksa kesinlikle muhteşem manyetikler.

2500'e sanki bir ara trigon müzikte satılıyordu. Özellikle açıklama kısmına bakmanızı tavsiye ederim. @anatolia999 ben satsam manyetiğinden, inlay'lerine kadar bu kadar övemem. Normal gitar der geçerim. Bu edebiyat bilgisiyle yanlış işlerdesiniz.
İlan kaldırılır entry anlamını kaybeder diye buraya yapıştırıyorum.
İbanez'e Övgü
Bu gitarın Kore üretimleri 2005-2008 yılları arasında yapılmıştır. 2009-2010 üretimleri yıllarında ise Endonezya’ya kaydırılmıştır. Sonrasında zaten üretimi durdurulmuş. Bana göre ibanezin şu ana kadar üretmiş olduğu en iyi Fiyat / Performans gitarı budur. Mükemmel özelliklere ve işciliğe sahip. Edge Pro II köprüsü ve Top-Lok III kilitli üs eşit kesinlikle muhteşem. Hiç bir akort sorunu yok.

Maun gövde, maple klavye ve Rosewood tuşeye sahip. Sharktooth inlayler gerçekten müthiş. Çok güçlü bir rezonans ve sustaini var. Titreşimi bariz hissediyorsunuz.

DiMarzio’nun üretmiş olduğu Paf Pro klonu INF1 ve INF2 manyetikler mevcut. Eğer çok extrem manyetik düşünceniz yoksa kesinlikle muhteşem manyetikler.
Senin derdin ne benimle? Ketamin???
Ilanda yanlis olan yada seni rahatsiz eden ne var?

Aslında yanlış demiyor ki? Baktığın zaman abartı ilan başlığına koymuş ki ilandaki övgüler de biraz abartı zaten. Bir gözlemci olarak bence sıkıntı yok. He yanlış olan ne var dersen inf'lerin mükemmel manyetik olduğu sâfi yanlış bir bilgidir.

Aslında yanlış demiyor ki? Baktığın zaman abartı ilan başlığına koymuş ki ilandaki övgüler de biraz abartı zaten. Bir gözlemci olarak bence sıkıntı yok. He yanlış olan ne var dersen inf'lerin mükemmel manyetik olduğu sâfi yanlış bir bilgidir.
inf hakkinda iyi kotu meselesi gorecelidir. Zaten extreme manyetik dusunceniz yoksa gayet yeterli duzeyde olduklarini belirtmeye calismisim. Ufak tefek kelimelere takilip ilana b.k atma olayinda biraz siz abartıyorsunuz sanki forumda. Elestrirnin dozunuda bazen kaciriyirsunuz. Ne idugu belirsiz adamlar forumdan atilip atilip yeni heaaplarla sevmedigi, gicik oldugu, kiskandigi adamlara olumsuz mesajlar atiyor oldu. Halbuku adamin yuzyuze konusacak cesareti bile yok. Pc arkasindan klavye artistliği yapmak tabi onun için en kolayı.

Bu gitar zamaninda japon rg1570 lerden 100$ daha ucuza, ikinci elde ise hemen hemen ayni fiyat aralığında satılırdı. Yukarıdaki arkadas duz Rgt42 ile ve piyasadaki en ucuz ve tek olan ilanla kiyaslama yapmis. Bu kadar saçma bir kıyaslama şeklinin bir kriter olmayacağını birinin bu adama anlatması gerekiyor. İşine gelince reverb .com dan link atmasını huy edinmiş birileri orada ortalama 550$’a satıldığını nedense atlamış. Samimi gözükmeye mi çalısıyorsunuz, bana gıcıklığınızdan mı yapıyorsunuz bilemiylrum ama sizin gibi sağdan soldan linkler atıp fiyat kırmaya calışıp ucuza ölü fiyatına ekipman sahibi olmak isteyenlere fiyatlarım hep pahalı olacaktır. Burada şunu iyi başarıyorum ki forumdaki bu tipler den teklif hiç bir şekilde almıyorum. Tek yapabildikleri zaten yukaıda yapmaya çalıştıkları. Zaten tekliflerini geri çevirdiğim bazıları benim aleyhime yazılar yazıp yorum beğeniyorlar gerçekten gülünç bırakın böyle şeylerle uğraşmayı kendinize yazık.

Asağıdaki ilk 3 link düz Rgt42 fiyatları

D3A36B42-7350-437A-99EA-F651EAB8C493.jpeg
99F013EE-1F27-45F9-BC1D-DEBD0F0CCB63.jpeg
EF62C0CB-4BD8-44AE-B524-6B4FBD8B7D22.jpeg
3DDCD679-4AA7-48DB-909A-6CF22E5E887B.jpeg
A2AE16DE-8667-4BEF-81DA-C1EB4856C356.jpeg
841AF37E-88F1-4D61-BAAD-DDB5F533BEB7.jpeg
ECD1C0E9-00FA-44EC-ABF5-89DD9ECD3B86.jpeg

Asağıdaki ise sahibinden comdaki diğer rgt42dx fiyatlarını görebilirsiniz. Üstelik 70$ lık ritter case ile veriyorum. Düzgün gelen adamla herzaman ortak bir payda da buluşuruz da zaten. O konudada hiç bir sıkıntı yok. Eleştirin dozu neden bazen kaçıyor önce bazılar kendini eleştirsin. Normalde bu kadar ayrıntılı yazmam çoğu yazılanı güler es geçerim. Ama bu arkadaş cidden sorunlu geçmiş mesajlarına bakın laft atmadan duramıyor.

B1069728-5B14-4FFF-AA45-72A7011BD6EE.jpeg
EB1C8DB0-B966-4400-B030-4E5D5D41AD2A.jpeg

Helal olsun da benim Bandidas ile alakam yok. Bu arada istediğiniz fiyata satabilirsiniz. Prestige fiyatında olması, o fiyata dimarzio klonlu (bu ne demekse) olması yerine gerçek dimarzio manyetikli üst segment prestige alınabilir. 5000 küsur liraya Zuhal neredeyse sıfır durumda prestige'de satıyordu. Neyse bunlar hiç önemli değil. Ben ilanın açıklaması abartı olduğu için buraya koydum. Yoksa fiyat konusunda koyacak olsam tüm ilanlarınızı tespit etmem gerekir. Bu kadar savunmacı olmayın derim.

Bu arada reverb fiyatını dikkate alıyorsanız şuna da bir el atın derim.
Neyse daha fazla uğraşmayayım. Jackson konusunda pek bilgili değilim. Bilenler yorum yapsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

@anatolia999 tanımam etmem, forum dışında birkaç kez dışında da konuşmadım. Ama hakkını vereyim malı güzel, ilanları da keyifli, dergi karıştırır gibi açar bakarım.

Sözkonusu ilanları karıştıracak kadar gitar ilgim ve bilgim varsa, temel basit internet kullanımı ve arama yapacak zekam da varsa bu tip ilan veya satıcıların beni kazıklaması çok da olası değil, sonuçta hile hurda bir iş yok, dolandırıcılık girişimi yok, hakaret vs yok ... fiyat aklıma yatmazsa bakıp gidiyorum zaten.

Geri