Isigin Yansimasi

Isigin Yansimasi;
En iyi parcalari Birdenbire ve gercekten cok iyi bir parca ve benim icinde cok ozel bir parca...
Sizce nasillar? su anda nerelerdeler bilen varmi
Bildigim kadariyla 2 albumleri vardi daha sonra album yaptilar mi?

Ben de "Harbe Giden Sarı Saçlı Çocuk"u çok severim. Grup hakkında daha sağlıklı bilgilere ulaşabilmek için istersen www.isiginyansimasi.com'a bir bak...

çook çok küsel bşi gruplar.
birdenbire den sora nerde ellerin diye bir albüm yapmışlardı..şimdide trt nin demiryolu belgeseli için yaoptıkları bi albüm- rayların izinde -çıktı..hea bde murat özyüksel in önceden yaptıığı bi solo albüm var onu kesinlikle edinin derim

birdenbire hürriyete dogru ...gercekten gusel şarkılar bende sadece bi tane albumu var noldu hiç haberim yok album daha çıkarmışlar mı 3 falan. nerelerde hiç bilmiyorum bilen varsa sölesin

bence de en güzel albümleri murat özyüksel'in bir çiçek yılı sonra dır.. 1994 albümü..

Türkiye'de pek alışılmış tarzda olmayan bir albüm "Bir Çiçek Yılı Sonra". Baladlardan oluşmuş bu albüm uzun bir çalışmanın ürünü. Çünkü Murat Özyüksel tam 10 yıl öncesinden başlayarak kasette yeralan şiirleri bestelemiş. Bu şiirler; Afşar Timuçin, Orhan Veli, Özdemir Asaf ve Özcan Yurdalan'a ait. Baladların her biri değişik genç sesler tarafından yorumlanıyor. Albümün alt yapısında olduğu kadar düzenlemelerinde de Ercüment Vural'ın imzasını görüyoruz. Albümde her ne kadar bol bol "Soft Rock" ve '"Klasik Rock" etkileri göze çarpsa da genel anlamda yine de böyle bir nitelendirme yapmak yanlış olur. "Bir Çiçek Yılı Sonra"da ayrıca caz ve hatta_regae ritimlerini duymak da olası.
: )
Number One - 7 Aralık 1994

ismini şuan hatırlayamadığım çok iyi bir albümleri vardı.hatta benim favori parçalarımdan olan hikaye vardı o albümde

pembe karanfilli kız ı iyi yorumladılar. tabi diğer şarkıları da çok iyi.
listenin başına koyabileceğimiz politik türkrock gruplarından biri.

murat özyüksel in -Bir çiçek yılı sonra- albümü çok önemlidir benim için.özellikle aslı omağ ın seslendirdiği yağmurlara söyle ve teomanın seslendirdiği bir çiçek yılı sonra çok güzel şiir ve şarkılardır. lavinya da öyle tabiki.afşar timuçinle de bu albümle tanışmıştım.sıkı şairmiş.

yener demiş ki:
ışığın yansımasının 'nerde ellerin,rayların izinde,bir çiçek yılı sonra' sonra albümlerini ankarada nerde bulabilirim.

bir çiçek yılı sonra albümünü Işığın Yansıması diye ararsan bulamazsın.murat özyüksel olarak sormalısın.müthiş bir albümdür,afşar timuçin,özdemir asaf,orhan veli gibi şairlerin şiirlerini,murat özyüksel bestelemiş,teoman,alı omağ,ercüment vural ve ali erenus yorumlamışlar.bu albümde ki şarkıların bir kısmını ışığın yansıması grubuyla albümlerine de aldılar ama en dinlenilmesi gereken albüm bu bence.üzerinde küçük bir çocuğun olduğu,yeşil bir kapağa sahiptir albüm.

murat özyüksel'in solo albümü bir çiçek yılı sonra süper bir albüm bütün şarkıları süper, yaşamak alışmaktır, harbe giden sarı saçlı çocuk, bir çicek yılı sonra, lavinya , ercüment vuralın söylediği bir iki parça daha vardı hepsi mükemmeldi. ayrıca sanırım teomanın şarkı söylediği ilk profesyonel albümdü.

ışığın yansıması adlı grubun solisti eskiden a'dan z'ye adlı programı açan kişi miydi bilen var mı??
ve programdaki o davulcu kişi o albümün (birdenbire) davulcusumudur??
birdenbire adlı klip açılırken müşfik kenter bir şiir okuyormuydu??

bu 3 soruya cewap istiyorum bilenlere!...

carolgerber demiş ki:
yener demiş ki:
ışığın yansımasının 'nerde ellerin,rayların izinde,bir çiçek yılı sonra' sonra albümlerini ankarada nerde bulabilirim.

bir çiçek yılı sonra albümünü Işığın Yansıması diye ararsan bulamazsın.murat özyüksel olarak sormalısın.müthiş bir albümdür,afşar timuçin,özdemir asaf,orhan veli gibi şairlerin şiirlerini,murat özyüksel bestelemiş,teoman,alı omağ,ercüment vural ve ali erenus yorumlamışlar.bu albümde ki şarkıların bir kısmını ışığın yansıması grubuyla albümlerine de aldılar ama en dinlenilmesi gereken albüm bu bence.üzerinde küçük bir çocuğun olduğu,yeşil bir kapağa sahiptir albüm.

teşekkür ederim :D

Geri