Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

Tesekkur ediyorum yigit ilgine,bende bi an cok kotu seyler dusunmeye baslamistim..cok sevindim programlara,beride gorusecegiz demektir..cikolatada mi istemiyosunuz yaa :(

bi aksaklık olmazsa bu hafta :

11 Eylül Salı BERİ
12 Eylül Çarşamba OOZE VENUE
13 Eylül Perşembe BERİ
14 Eylül Cuma OOZE VENUE
15 Eylül Cumartesi OOZE VENUE
16 Eylül Pazar BERİ

merak ettiğim ve uzun zamandır sormak istediğim ama unuttuğum birşey var.. son zamanlarda elektronik müziğe ağırlık verdiniz gibi... zaten apo kulaklığı takar takmaz anlıyoruz ve ' hah geliyor alttan alttan şimdi ' diyoruz.. sanki biraz tarz değişikliği oldu gibi... daha bir club havasına girdi sanki... umarım yanılıyorumdur ama biz geçen seneden beri insomnia'ya zor katlanırken şimdi bizim tabirimizle bir de 'duriye' çıktı :):) ..bu gelenlerin isteği mi yoksa sizin tercihiniz mi? gençlik bunu mu istiyor yani? :)

sunrice demiş ki:
merak ettiğim ve uzun zamandır sormak istediğim ama unuttuğum birşey var.. son zamanlarda elektronik müziğe ağırlık verdiniz gibi... zaten apo kulaklığı takar takmaz anlıyoruz ve ' hah geliyor alttan alttan şimdi ' diyoruz.. sanki biraz tarz değişikliği oldu gibi... daha bir club havasına girdi sanki... umarım yanılıyorumdur ama biz geçen seneden beri insomnia'ya zor katlanırken şimdi bizim tabirimizle bir de 'duriye' çıktı :):) ..bu gelenlerin isteği mi yoksa sizin tercihiniz mi? gençlik bunu mu istiyor yani? :)

geçen hafta yaptığımız repertuar belirleme çalışmasında yeni sezon için türkçe ve yabancı şimdilik 50 şarkı belirledik, her hafta 3 ile 5 şarkı arasında yeni şarkı eklemeyi düşünüyoruz, bu şarkıları repertuara eklerken her hafta 1 altyapılı şarkı repertuara girmesi planlandı, yani 4 altyapısız-1altyapılı.
olabildiğince herkesin anlayabileceği yalın bir dille anlatmaya çalışacağım, teknik kısımlara pek girmek istemiyorum zaten yeterince sıkıcı bir yazı olması muhtemel, umarım kimseyi rahatsız etmez yazdıklarım;
teknoloji olarak değişen ve gelişen müzik sektöründe artık birçok (rock)grup şarkılarında altyapı kullanmakta. çirkef grubunda altyapı dediğimiz bizim enstruman sayımız yada çeşidimiz ile yetişemediğimiz şarkılarda bu açığı kapatmak için vardır, bu altyapılar hazırlanış olarak çoğu zaman evde kaydedilir veya en kötü ihtimal sample kullanarak bu şarkıların sound olarak açıkları kapatılmaya çalışılır. bu herhangi bir şarkı olabilir. yani aslında demek istediğim bir şarkıda eğer altyapı kullanılmış ise bu şarkı ille de club olmayabilir. örnek olarak geçen sezon çaldığımız "travis - sing" verebiliriz, bu şarkıda da altyapı vardı. sonuç olarak amaç daha kaliteli duyumu olan müzik yapmak olduğu için ve ayrıca sahnede altyapı kullanmamızın aslında çok emek ve sahne disiplini istediği bir gerçek olduğundan saygı duyulası bir tarafı olduğunu düşünmekteyim.
ben bar müziğinde ilk amacın dinleyicilerin eğlenmesi olduğunu düşünüyorum, yani o akşam mekana gelen insanların %80'ini eğer beraberce eğlendirebiliyorsam bence bir problem yoktur. sonuçta herkes farklı müziklerden hoşlanıyor ve herkesi aynı anda mutlu etmek olanaksız, ama en azından biz şarkı seçiminde tarz olarak çeşidi arttırıp daha fazla insan gelmesini ve birarada eğlenmesini sağlıyoruz ki benim için bu daha fazla eğleneceğim ve eğlendirebileceğim programlar anlamına geliyor.
müzik tarzımızdan bahsedersek; biz çirkef grubu olarak bornova'da farklı bir bakış açısı geliştirmeyi umuyoruz, bazı popüler ve gerekli şarkılar dışında genelde diğer grupların çaldığı şarkıları çalmamaya özen gösteriyoruz, seyircinin istekleri bizim için önemlidir ancak her sezon repertuarımızda en az 10 tane kimsenin bilmediği şarkı bulundurmak gibi bir ayrıntı da bizim için değerlidir, çirkef grubu olarak en fazla 3 yıl daha bornovada müzik yapmayı düşünmekteyiz, bu zamanı beğendiğimiz ve eğlence dozajı yüksek şarkılarla geçirmek bizim görevimiz ki zaten şu ana kadar böyle işledi herşey. bu yüzden tarz konusunda çok fazla katı olmamaya çalışıyoruz, bizim grup içerisinde bile müzikal beğenilerimiz farklı iken dinleyicimizin yalnız bir tarz müzikten hoşlanmasını beklemek hayalcilik gibi geliyor bana, başlıkta çirkef'in yanında alternatif rock yazmaktadır, burada yazan ve anlaşılması gereken bizim alternatif rock şarkıları çaldığımız değildir. bu yazı çirkef'in alternatif bir rock grubu olduğunu açıklar. yeterince dağıttım konuyu, saygılar

bide : tepkilerden memnun kalmadığımız için artık chemical brothers "do it again" çalmıyoruz duyurulur

hiç de sıkıcı ve rahatsız edici bir yazı olmamış açıklamanız.. öncelikle teşekkür ederim..ayrıca travis'e söyleyecek hiçbir sözümüz yok.... zaten zevkle dinliyorduk... sizin de dediğiniz gibi her insanın zevki farklı... biz alt yapılara karşı değiliz bu yanlış anlaşıldı sanırım..teknolojinin bu kadar hızlı ilerlediği bir dönemde müziğin de bundan payını almaması anormal olur zaten..sadece altyapı kullanılan bazı şarkıları garipsedik o kadar.. tabii ki bu sizin tercihiniz... kimsenin karışmaya söz söylemeye hakkı yok.. sadece bir dinleyici olarak fikrimi dile getirdim.. paylaştım.. tabii ki tarz konusunda katı olunamaz..klasik bir söz var ya evrenseldir diye... her müzik kendi içinde başka müzikleri de barındırıyor zaten... önemli olan sizin de yapmaya çalıştığınız gibi birçok müziği bir arada vermeyi başarabilip bunu sevdirmek.. sorun bizde galiba :) bizim gibi yaş birazcık ilerlemeye başlayınca kulağınız yine eskileri arıyor.. biz doors'larla metallica'larla ret hot'lar la büyüdüğümüzden sanırım hala o tadı arıyoruz..siz de artık yaşımıza verin bu sözlerimizi :) ehh biz de çağa ayak uydurmaya çalışacağız artık :):)
tekrar yaptığınız güzel ve anlamlı açıklama için teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum...
sevgiyle kalın...

dün büyük parkta hitch grubuyla berabermi calıcaktınızkalmayı cok istedim amaa kalamadım yaf ilk cıkan grubun solisti saolsun katletti kulaklarımısı :? nese artık yarın bizzat dinlemege gelicemm görşmek üzere :D

cerrreen demiş ki:
dün büyük parkta hitch grubuyla berabermi calıcaktınızkalmayı cok istedim amaa kalamadım yaf ilk cıkan grubun solisti saolsun katletti kulaklarımısı :? nese artık yarın bizzat dinlemege gelicemm görşmek üzere :D

mesajı yeni gördüm! bahsettiğin organizasyondan haberimiz yok, sanırım yanlış anlaşılma olmuş, yakın zamanda büyükpark civarında herhangi bir organizasyonda programımız yok

yasasın ya cvp veren biri,cok tesekkürederim ;) hmm evt sanırım bi yanlıs anlasılma olmus kalamadım die üzülmüştüm bende yarın arkadassları kandırabilirsem gelicem programınıza görüşmek dilegiylennnn :)

uzun zamandır izleyemiyordum sizi izledim herzamanki gibi cok keyifliydi.. parca secimlerinizi cok begeniyorum.. ozellikle "sertap erener- vur yuregim" ve "oyle sarhos olsam ki" cok basarılı.. ayrıca ilginize de tesekkur ederim (yigit lutfen bana su ilizyonu anlat uykuma giriyor :) ) ozel seyleri burdan yazıp kimseyi meraklandırmak istemiyorum ama gercekten sebep nedir meraktayım..

darken_blacken demiş ki:
uzun zamandır izleyemiyordum sizi izledim herzamanki gibi cok keyifliydi.. parca secimlerinizi cok begeniyorum.. ozellikle "sertap erener- vur yuregim" ve "oyle sarhos olsam ki" cok basarılı.. ayrıca ilginize de tesekkur ederim (yigit lutfen bana su ilizyonu anlat uykuma giriyor :) ) ozel seyleri burdan yazıp kimseyi meraklandırmak istemiyorum ama gercekten sebep nedir meraktayım..

teşekkür ederiz, yeni coverlardan özellikle "vur yüreğim"i bizde çok beğeniyoruz

:LOL: ilizyonistin izni olmadan ayrıntıları açıklayamam, görüşürüz ;)

Geri