Behringer Gdi 21

55 demiş ki:
bu xlr çıkışı ile di box olarak kullanıp direk mixera girme konusunda bir sorum var benim, mixerlarda standart olarak xlr girişi bulunur mu(biri mikrofona gidecek yani diğer kanallar için)? yani amfisiz sadece bunla gidip fazladan xlr girişi olmama ve ortada kalma ihtimalimiz yüksek midir?

bir de genelde mixerdan mono jack veriyorlar amfi veya direk girmek için, xlr kablosu mikrofon haricinde hazırda olan yer görmedim, mixer da genelde sahneden uzakta oluyor biraz, yanımızda uzunca bi xlr kablosu götürsek mesafeden dolayı sinyalde kayıp veya zayıflama olur mu?

mixerlarda (barların çok da dandik mixerlar kullanmadığını göz önüne alırsak) fazlasıyla giriş olur, ortada niye kalasın? :)

yanında xlr kablo götürmen faydalı olur (onlarda illaki vardır o kablolardan fazlasıyla da...) sahneden ne kadar uzakta olabilir ki? 3 metrelik bir kablo yeterli olur kanımca, dert etme di box un amacı kayıpları azaltmak zaten, kaliteli kablo kullanırsan pek bi sinyal kaybın olmaz, olsa da bunu kim anlayacak orda? ses mühendislerine çalmıyorsun :)

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
od1603 demiş ki:
psionic_ demiş ki:
Arkadaşlar 2 tane gdi21'i ardarda bağlayıp kullanmayı deneyen oldu mu aranızda?
2. sürekli açık kalıp Tweed-Clean modunda olsa, ilki de British-HiGain modunda dursa ve distortion gerektiğinde açılsa, clean gerektiğinde pasif dursa nasıl olur?
Bunu ben de merak ediyordum. Gerçekten kullan olduysa görüşlerini yazsa iyi olur.
A-B switch kullanırsanız sonuç güzel olur, ancak kullanmazsanız o 2 preamp üst üste bindiğinde (bir de calif. modu kullanıyorsanız) felaket bir dipses alırsınız benden söylemesi
A-B switchten kastın bir anda sadece bir gdi çalışacak şekilde ayarlanması mı? Öyleyse bunu nasıl yaparız ki elektronik girer işin içine biraz.
Aslında ben soruyu 2 gdi'den çok Behringer GM108 gibi bir amfiye gdi ile girip kullanmanın nasıl olacağını düşünerek sormuştum.

psionic_ demiş ki:
BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
od1603 demiş ki:
psionic_ demiş ki:
Arkadaşlar 2 tane gdi21'i ardarda bağlayıp kullanmayı deneyen oldu mu aranızda?
2. sürekli açık kalıp Tweed-Clean modunda olsa, ilki de British-HiGain modunda dursa ve distortion gerektiğinde açılsa, clean gerektiğinde pasif dursa nasıl olur?
Bunu ben de merak ediyordum. Gerçekten kullan olduysa görüşlerini yazsa iyi olur.
A-B switch kullanırsanız sonuç güzel olur, ancak kullanmazsanız o 2 preamp üst üste bindiğinde (bir de calif. modu kullanıyorsanız) felaket bir dipses alırsınız benden söylemesi
A-B switchten kastın bir anda sadece bir gdi çalışacak şekilde ayarlanması mı? Öyleyse bunu nasıl yaparız ki elektronik girer işin içine biraz.
Aslında ben soruyu 2 gdi'den çok Behringer GM108 gibi bir amfiye gdi ile girip kullanmanın nasıl olacağını düşünerek sormuştum.

GM108 de içinde GDI21 devresini barındıran amfilerden değilmi? öyleyse 2 gdi kullanmaktan farklı birşey olmaz zaten...

A-B switch in mantığı aynı anda pedalların biri aktifken diğerinin pasif olmasıdır (bu kullanım şeklinde) ben de bu tür bir işe girişecektim, hatta bunları tek bir kutuda toplamayı düşünüyordum ancak maliyeti yüzünden vazgeçtim :(

Bence A-B switche çokta gerek yok birini kapatıp ayağınızla diğerinide açın işte.Tamam belki 1 saniyelik gecikme olucaktır ama sonuçta öğrenci takımıyız hepimiz azcık kasları güçlendirin =) Veya şarkının ton değiştirme kısmına gelmeden ritim ile birlikte senkron olarak değiştirdiğinizde farkedilmeyecektir bile ama bunun farkedilmemesi için GDI'lerden hangisini celan olarak kullanıyorsanız onun ses yüksekliğinin arada hiçbirşey olmadan gelen gitar ses yüksekliğine yakın bir seviyede olması gerekir.

GDI21 pre + drive + amfi simülasyonudur MT2 sadece analog distortion pedalıdır.GDI21 ile direk mixere girersen MT2 den daha iyi MT2'yi direk amfiye girersen GDI21'den daha iyi sonuç alırsın.Yani elma armut olayı biraz.

Bende bi tane alıcam ama bi kaç soruda ben soriyim.Bana dediklerine göre bu cihaz sesi bilgisayara aktara biliyomuş.Aslı var mıdır?Nası bağlanacak.Bende onboard ses kartı var yeni sses kartı almam gerekecek mi?

Olay sesi bilgisayar aktarmakta değil, gitarı da direk bilgisayara girebilirsin ancak bu alet amfi ve kabin modellemesi yaptığı için ses daha düzgün oluyor direk bilgisayara girince.
Bir de direk mixere girmek için xlr çıkışı var. xlr girişli ses kartı olan bilgisayarlar da var ancak seninki onboard ise line-in 'den gireceksin jackın ucuna küçültücü takıp.

bu pc olayından pek bi anlamadığım için soruyorum.Line in derken? cahilliğime verin :( bunun onboard ses kartı 5+1 giriş var başkada bişey göremedim ben ama...Birde o 5+1 girişin yanında bi delik var içinde kırmızı bi lamba yanıyor...

Line-in girişi mikrofon girişi gibi bir şey...,
5.1 çıkış için 3 tane çıkış gerekli bilindiği gibi, bu üç çıkış da genelde maliyet azaltmak için (normal stereo ses çıkışı) + (line-in igirşi) + (mikrofon girişi) yuvaları birlikte çıkış olarak kullanılarak sağlanıyor. Seninki de onboard olduğu için bu şekildedir diye düşünerek line-in girişinin ortadaki ya da 3. yuva olduğunu düşünüyorum. 1.si ses çıkışıdır, pembe olan mikrofondur büyük ihtimal, kalan da line-in...

selamlar,tüm bilgiler için teşekkürler.Bu aletten almayı düşünüyorum çünkü bazen amfiyi çaldığım yere götürmek oldukça zor oluyor.Yani bu aleti mixere direk giriş yapmak için kullanacağım.7-8 pedaldan(içinde 2 drive var) oluşan analog setupım var.peki gdi21'le mixere direk giriş yapınca analog pedalların tonlarında herhangi bir kayıp olması ihtimali varmı?ayrıca barlarda bulunan xlr kablolarının ton kaybına neden olma ihtimali varmı örneğin bunun yanında birde xlr jack almak gerekirmi?
son olarak ben sadece temiz bir clean ton için aleti alacağım,sizce amfiye göre cleanler arasında çok büyük fark yaşanırmı?tekrar teşekkürler.

bird-y demiş ki:
selamlar,tüm bilgiler için teşekkürler.Bu aletten almayı düşünüyorum çünkü bazen amfiyi çaldığım yere götürmek oldukça zor oluyor.Yani bu aleti mixere direk giriş yapmak için kullanacağım.7-8 pedaldan(içinde 2 drive var) oluşan analog setupım var.peki gdi21'le mixere direk giriş yapınca analog pedalların tonlarında herhangi bir kayıp olması ihtimali varmı?ayrıca barlarda bulunan xlr kablolarının ton kaybına neden olma ihtimali varmı örneğin bunun yanında birde xlr jack almak gerekirmi?
son olarak ben sadece temiz bir clean ton için aleti alacağım,sizce amfiye göre cleanler arasında çok büyük fark yaşanırmı?tekrar teşekkürler.

kayıp neden yaşansın? zaten 7-8 pedalının yeterince bir kaybı vardır, bir 9. , hele hele di box özelliği olan pedalın hiçbir aleyhine durum yaratması sözkonusu değil bence...

xlr kablolar zaten kaybı azaltmaya yöneliktir, iki ucu da 3 dişli (kanon diyorlar sanırım) jacklardan edinirsen baya faydasını görürsün

hangi amfiyle kıyasladığına bağlı, transistörlü amfilerin cleaninden kesinlikle daha iyi bence, üzerine jackhammer dan dist alıyordum gayet de hoş ton veriyordu

yukarıdaki soruya benzer bir soru soracağım.

ben bilgisayara kayıt yapma için bu aleti alsam bir ucu xlr bir ucu normal jak çıkışı olan kabloyla kullansa. xlr pedala bağlı diğerini de küçültücüyle bilgisayara bağlı.

kayıt için iyi bir ton olur mu?

yoksa bnde drive olarak vox bulldog var. bir tane ultra-g alıp voxu bilgisayara onunla bağlasam ses daha iyi mi olur?

bu soru kafamı karıştırıyor kayıt için iyi bir ton elde etmek istiyorum. önceden processor kullnırken böyle bir sorunum yoktu...

Rica ederim. Hani GDI kullanırsanız 3 tane clean amfi modu seçme imkanınız ve tonu biraz daha dolgunlaştırma imkanınız var ancak, hem kullanacağınız dist. pedalının güçlü oluşu, hem de kayıt konusuna öncelik vermeniz nedeniyle tonal hacim olarak böyle bir öneride bulundum. Yazdığım cevapta hiçbir nedenden bahsetmemişim, açıklama gereği duydum :) Kolay gelsin.

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
Rica ederim. Hani GDI kullanırsanız 3 tane clean amfi modu seçme imkanınız ve tonu biraz daha dolgunlaştırma imkanınız var ancak, hem kullanacağınız dist. pedalının güçlü oluşu, hem de kayıt konusuna öncelik vermeniz nedeniyle tonal hacim olarak böyle bir öneride bulundum. Yazdığım cevapta hiçbir nedenden bahsetmemişim, açıklama gereği duydum :) Kolay gelsin.

tekrar sağol. önceden processorla kayıt ediyordum direkt ses kartından sorun olmuyordu ama voxu bilgşsayara bağlayınca güzel ses vermedi. umarım ultra-g ile iyi bir ses verir. yoksa ne yaparım bilmiyorum.

belki de sadece kayıt için v-amp yada pod 2.0 almak mantıklı olabilir.

bir de ultra-g ile dist, delay, wah vs... gibi bir çok pedal bağlasam da iyi sonuç verir mi?

Geri