Bulutsuzluk Özlemi

Sevmemek ve seveni sevmemek çok ilginç. Dayatmalardan yana insanların sevmemesi çok normal bu grubu.

Beğenmediğim şarkıları var ancak gerçekten harika şarkıları da var.

Üstelik çok mütevazi insanlar. Hadi emeğe saygınız yok bari bu yüzden saygı duyun...

arkadaşlar dağılıyo mu dağılıyo mu demeyin ya!dağılmaz bence!(inşallah yani!)ya bi şeye çok gıcık oldum forumda manga gibi gruplara 1000lerce kişi yazarken bulutsuzluğun bu sayıyla kalması beni üzüyo açıkçası!(bozuk cümle oldu galiba)neyse!

Serdar Öztop çıkabilir ....
Hiç sorun değil ...Tamam adam virtüöz ..ancak çok tekdüze ve ruhsuz bir tarzı var bence ...Robotu programlamışlar fişine basınca çalıyor gibi...
Bir de böyle bir grupta bir şekilde bir şeklin olacak ...
Yani ya saçın sallanacak, ya gözlüğün dikkat çekecek, ya hem çalıp hem
step yapıcan , ya da değişik bir karizman olacak ...
Sadece çıkıp dı dı dı çalmak olmuyor....
Nejat neden grupta lider
Adam boş değil, kültürlü, konuşmasını biliyor, ağzı laf yapıyor
adam mimar, İstanbullu, Anadoluhisarlı, John Lennon a benzetiyor tarzını
gözlüğü tarz, kılıgı tarz, bazılarına göre kıllığı bile bir tarz....
Anlatabildim mi ....
Bence türkiyede carizmai tarz,uslup,giyim.yaşam tarzzı ile dikkat çeken
tek solo gitar üstadı üstadların üstadı Rahmetli Yavuz ÇEtin idi...
Tamam iyi solocular var ama bir şekilde bir şeyler eksik...
Utku ise tamam güzel çalıyor idi ...Ancak son dönemlerde ben bir iki kere
şahit oldum Biraz fazlaca havalara girip ukala tavırlar sergilemeye başlamıştı konser önceleri falan ..
Bence Nejat abimiz onun balonunu söndürmüş olabilir...
Nejat ölürse Bulutsuzluk biter ..yoksa bir şekilde devam eder....
Bir de Demirhan Bas'a çok bi yakışıyordu....
Dönerse Cuk oturur .......

Hayran olduğum grupların başlarındadır. Kendine has bir grup. Sahneleride, albümleride ayrı ayrı güzel. Nejat abiyle tanışmıştım, çok mütevaazı. Sahneye davet etmiştim saolsun beni kırmadı ve hemen sahneye çıktı. 3-4 tane söyledi. Benim istanbul'a alışma zamanlarımdı. Benimle muhabbet etti, beğendiğini söyledi ve Kemancıda ki bar programlarına davet etmişti. 3 sene önceki bi olay bu. Ama benim İstanbuldaki ilk zamanlarımda süper gaz olmuştur...
En nihayetinde süper bi grup, ve Nejat abide herkesin bildiği gibi süper...

Utku Ünal'dan Açıklama :

Sevgili Arkadaşlar;

Bir süredir benden bir açıklama beklediğinizin farkındayım, öncelikle bu gecikme için özür diliyorum. Birçok internet sitesinde 2001 yılından beri üyesi olduğum belirtilen ama aslında 1996 yılında aralarına katıldığım Bulutsuzluk Özlemi ile yollarımızı ayırdık.

Açıklamanın tamamı haberin devamında...

Bu benim kararımdı ve başta Nejat Yavaşoğulları olmak üzere tüm grup elemanları tarafından saygı ve anlayışla karşılandı. Müzikal birlikteliğimizde bana yoldaş olan ve birçok anıyı paylaştığımız Nejat'a, eski ve yeni tüm grup üyelerine teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim.

Bu kararı almamın arkasında yatan en önemli neden, uzun süredir planladığım projelerimi hayata geçirmek için kendime zaman ayırmak istememdi.
Yaklaşık on yıldır Bulutsuzluk Özlemi'nde beni konserlerde yalnız bırakmayan tüm dostlara teşekkür ediyor, daha dinamik, daha farklı ve umarım daha çok beğeneceğiniz yeni çalışmalarımda da desteklerinizin devamı diliyorum.

Sevgiler...

Kaynak: http://www.utkuunal.com"

Geri