Bulutsuzluk Özlemi

Grubun yeniden dirilmesi için ....

Bence Demirhan Baylan'ın Bas'a geri dönmesi lazım ...
Grubun sigara duman füme olunmayacak daha çağdaş, oksijeni bol
medeni ortamlarda boy göstermesi lazım ...
Artık yaşını başını almış Nejat Abimizin canlı performans yapacağı yerleri
titizlikle seçmesi ve de seçici olması lazım
Birde davula Volkan Öktem, gitara Sarp Maden bas'a Alp Ersönmez falan
olursa grup süper olur ...
Grubun bundan sonra icra mekanları AKM, Lütfi Kırdar, Cemal Reşit REy falan olmalıdır...
Grup bu seviyeyi yakalamıştır...
Kaliteli müzisyenlerle takviye şarttır...
Bir de Sevgili Sina Abimizin biraz daha iyi piyano çalmaya gayret etmesi lazımdır.
Kendisi biraz da kurucu üye olması nedeniyle grupta bulunmaktadır...
Müzikal seviye olarak maalesef biraz geride klamaktadır....
Bulutsuzlugun ikinci şahlanışını pek yakında görmek umudu ile.....

akın eldesten sonra serdar öztop çalmıştı gitarları...o da bıraktı...şimdi de grubun davulcusu utku ünal grubu bıraktı şuanda yeni albüm çıkma aşamasında sanırım...bişeyler ters gidiyor acaba yeni albüm nasıl olacak :roll: bulutsuzluk özleminin yeri çok farklıdır bende...özellikle uçtu uçtu albümü...aşmış şarkı acil demokrasi bu albümde mevcut :twisted:

bugün canın çok sıkkın,
hersey sana zor geliyor
olabilir.
bugün aşkın bitmiş,
o seni terkedip gitmiş
olabilir.
sanki sen hiç bilmediğin
bir kaos içindesin,
kimbilir.

günlerin getirdiği,
senin yitirdiklerin.
sanki hiç umut yok.
çok yorgunsun.

ne olursa olsun,
yaşamaya mecbursun.
ne olursa olsun,
yaşamaya mecbursun.

bugün duyduğun haberler
sana utanç veriyor
olabilir.
bugün din ve ırk uğruna
cinayet işleniyor
olabilir.
mostar köprüsü çökmüş,
neretva ne kadar üzgün
kimbilir.

günlerin getirdiği,
açlık ve gözyaşı.
insan hep umut eder,
biliyorsun bunu.

ne olursa olsun,
yaşamaya mecbursun.
ne olursa olsun,
yaşamaya mecbursun.

bulutsuzluk özlemi-yaşamaya mecbursun

Bulutsuzluk Özlemi 15 Aralık Persembe Taksim Ya-Ga Bar ve 16 Aralık Cuma tarihinde Kadıköy Shaft Blues & Jazz Club'te konser verecektir. Bu konserde askere giden Deniz Demiroz'un yerine gitarda Akın Eldes yeralacaktır.

20 yıllık gruptur bulutsuzluk özlemi...uzun solukluluğuyla,türkçe sözlü rockta ayrı biri vardır bulutsuzluk özleminin!!!şuanki trend tarzında dışındadır kendileri...
ben çoktandır yeni albümü beklemedeyim...bakalım eleman değişiklilerinin ardından albüm nasıl olacak...yol ayarında bir albüm daha yapılırsa önümüzdeki 5 yıla daha damgasını vurabilir grup!!!(eskilerini daha çok severim konu babında-ama yol da ülkemde çıkmış son dönemki en kıymetli albümlerdendir)

kütürdet beni rutubet
boyalı kuş
acil demokrasi
tepedeki çimenlik
yine düştük yollara
sözlerimi geri alamam
karanlık soğuk
kaportacı
yaşamaya mecbursun
güneşimden kaç
uçtu uçtu
güneye giderken
çok zor
gibi klasiklerin ayrı bir yeri vardır benim cephede:)))

Biçok kişide bambaşka yeri olan konserlerinde şarkıları hepbiragızdan bir kelime bile şaşırmadan söylenenin insanın içinde tatlı bir duygu yaratan gruptur serdar'ın gruba katılması bence güzel olmuştu ama ayrılması kötü olmuş umarım biran önce geri döner.

Sevgilerle.

Rock müziğinin kilometre taşıdır.. Hiç bir grup çıkıp demesin biz bulutsuzluk özleminden iyiyiz diye.. adamları yaşı türkrock müziğinin yaşından daha fazla.. en begendiğim şarkısı ise sözlerimi geri alamam.. 1000 defa üst üste dinlesem bıkmam..

dün gece max.rock ta güven,bulutsuzluk özleminin önümüzdeki sonbahar gibi yeni albümünün büyük bi ihtimalle çıkacağını söyledi...inşallah çıkar.
.çok sevindim ben bu habere :D

Rock müziğinin kilometre taşıdır.. Hiç bir grup çıkıp demesin biz bulutsuzluk özleminden iyiyiz diye.. adamları yaşı türkrock müziğinin yaşından daha fazla.. en begendiğim şarkısı ise sözlerimi geri alamam.. 1000 defa üst üste dinlesem bıkmam..

Kesinlikle katılıyorum. Şu an bile onu dinliyorum. :)

Nejat Yavaşoğullarının sesi çok özel geliyor bana insana onu tanıyormuş sanki aynı masada içmişsin gibi bir elektrik veriyor: )

Dilerim dediğiniz gibi yeni albümleri yoldadır,her zaman dinleyeceğime inandığım asla bıkamayacağım gruplardan biridir..İyi ki varlar,her koşulda..

keşke seçtikleri elemanlara bu dönemlerde dikkat etseler yukardaki adana konserini gördümde hatırladım... konsere gittim ama o eksi bulutsuzluğun yerinde yeller esiyor çok üzüldüm çok

Geri