Star Wars

Tabi ki tek başıma gittim ki doğru düzgün seyredeyim.

4 ışınkılıcı ile saldırı süperdi! o sahne aklıma kazındı.

Padme de bebek gibiydi yazık oldu ! :)

Çok çok beğendim. Özellikle Darth Sidious un "evil" lığı çok etkileyici anlatılmış. Sırf kötülük yapmak için yapmıyo kötülüklerini. Davranış motivasyonları çok sağlam. İlk kez böyle bir filmde iyileri sonuna kadar destekledim. Bu da benim gözümde Sidious un başarısını gösteriyo...

CHRONOS demiş ki:
Kız arkadaşım yanımdaydı bok sürdürüemedim, "Star Wars izleyip ağlıyor" demesin diye tek başıma gidip ağlayacağım :D
Anakin'le Kenobi'nin konuşma sahnesinde ikimizinde gözleri doldu kaçırdım zannetme :D hem ne önemi varsa... Ee şimdi herşey tamamlandı yerine oturdu. Şimdi ise eski filmleri tekrar izlemek lazım.

SheCHRONOS demiş ki:
Ee şimdi herşey tamamlandı yerine oturdu. Şimdi ise eski filmleri tekrar izlemek lazım.

10 yil sonra falan yeni filmler gelmezse eger bana Kadir demeyin. Ilk 3 film bittikten sonra George Lucas bir daha Star Wars filmi hayatta yapmam demisti ve simdi 3 tane yapti iste. 10 yil sonra bir 3 tane daha geliceginden nedense cok eminim. Bu 3 taneyi yapmasinin nedeni ise iste teknik falan gelisti diye bahane uydurmasi ise bence daha bir komigime gitti benim...

çok iyiydi gerçekten bu kadırını beklemiyorduk herkez kitlendi çıt çıkmadı hep bir eziklik hissetmişimdir hiçbir sw filimini sinemada izlemediğim için bu tam son nokta oldu bağlantılar ı çok güzel yapmışlar hiç bir karesinde sıkılmadık sadece seyansdan sonra uyuyamadık o kadar :p

Yakında ilk 3lü paket çıkar. Son üçlü (ilk 3 film) dvd paketi var zaten.... Sonra da 6 lı paket çıkar. Dizisi çevriliormuş 6 bölüm bitmiş bile.

***Spoiler İçeren Soru***

Yaw bu zenci eleman Sith'i yenmiş gibi oldu ya; bence Sith onu Anakin'i dark side'a çekebilmek için kasıtlı yaptı ama nedense 2 arkadaşım zencinin Sith'ten(hatta Yoda'dan) daha güçlü olduğunu iddia ettiler.. Sizce hangi görüş doğru?

***Bitti***

Valla Episode I ve II'den tiksinmiş bir insan olarak (yani fena değildi de yani...)

Ama yorumdan önce Messiah_SIC, ewladım Mace Windo o "zenci"nin adı. Kaldı ki, Yoda gibi 3üncü Jedi olduğu söylenen (tarihteki üçüncü!) birinden daha güçlü olması söz konusu bile değil bana sorarsan. Windu orada resmen batırdı işi.

Gelelim filme. Bu kadarını beklemiyordum. Cidden, adım adım Cumhuriyet'in yıkılışını ve monarşinin yükselişini, barışın koruyucusu olan bir tarikatın yıkılmasını, kısaca her şeyin boka dönmesini izledim. Muhteşemdi. Anakin'in adım adım kayışı, Obi-Wan'a saldırması, öfkesi...

***Spoiler****

Yalnız, Padme'nin doğumda ölmesi, Lucas'ı bir deus ex machina çekmeye mahkum bıraktı. Bu adam önceki senaryoları hiç mi okumadan girdi buna ya!?

Evet En sonunda ,zledim bu mesajı full 6 bölümü ard arda izlemiş olarak atıyorum.Kesinlikle episode 1 ve 2 den çok daha iyi olmuş.Ama ne yazikki bence kesinlikle episede 4 new hope ve 5 empire strikes back kadar başarılı değil tam return of the jedi tadında.En başta dikkatimi çeken başarılı noktaları filmin başta filmin efektleri daha sonra senaryonun işleyişi sesler vs baya bir artısı var zaten.Neyse bence kesik olan taraflara galince lucasın obivanı biraz fazla espiri olaylarına sıktuğunu gördüm.Sanırm bir Han Solo eksikliği hissetmiş olacakki ama kesinlikle Ben'de bence hiç iyi durmamış sonra Anakin vader kostümüne girene kadar kesinlikle berbattı nefreti tansıtmada hiç yeterli değil ,genel olarak oyuncuklar pek iyi değildi ama anakin çolk fazla sırıtıyordu.Bide yan karakterlere verilen yer gene çok azdı olay tamamen obivan anakin ikilisine bağlanmıştı.Bir ara wookilerin olduğu bir savaş vardı ama cidde çok kısaydı bence.

MeSSiaH_sic demiş ki:
***Spoiler İçeren Soru***

Yaw bu zenci eleman Sith'i yenmiş gibi oldu ya; bence Sith onu Anakin'i dark side'a çekebilmek için kasıtlı yaptı ama nedense 2 arkadaşım zencinin Sith'ten(hatta Yoda'dan) daha güçlü olduğunu iddia ettiler.. Sizce hangi görüş doğru?

***Bitti***
Mace Windu lightsaberda ezdi elemanı zaten force lightning verince zorlandı ama Palpatine de ne hale geldi gördük Anakin müdahale etmeseydi Mace Windu bitirecekti işini
o an Anakin için Kritik bir an ama Sidious zaten Anakini kafeslediğini biliyordu Anakini çekmek için numara yapmadı
yani yaptıda kendini acındırma olayına girdi çünkü yenemeyeceğini anladı
Mace Windu'yu harcayabilseydi gözünü kırpmadan yapardı

Sith ler Jediları daha güçlü oldukları için yenmediler

bence anakin mükemmel oynamış. anakin nefret dolu bi adam degilki zaten başlarda mecburiyetten yapıyor bunları ve ben onun ezikliğini, pişmanlığını oyunculuğunda gözlemleyebildim.. çok hüzünlü bir filmdi ya valla star wars efsanesine yeni girmiş biriyim(hatta 4,5,6 yı geçen hafta seyrettim) ama yine de çok etkiledi bu film beni!

arkadaşlar Phantom Menace'ı hatırlayın

Fear leads to Anger. Anger leads to Hate. Hate leads to suffering

Anakin'in durumunda çöküşüne sebep olan şey annesini kurtaramadıktan sonra aynı şeyin Padme'ye de olacağını hisseti ve bu korku ve çaresizlik sonunda Yoda'nın ifadesi ile Darth Vader tarafından tüketildi...

su mace windu olayına gelince bence palpatine orda anakin2in geleceğini hissettiği için bıraktı yoksa Yoda ile kafa kafaya mücadele eden filmdeki en etkili varlık olan bu güçteki bir sith lordunun o kadar kısa süre içerisinde yenildiğini düşünmek saçma geliyor bana keza dövüşüm başlarında bastıran tarafken sonradan yatalak bir konuma gelmesi ve birden(anakin Windu'yu kestikten sonra) inanılmaz bir güç parlaması yapması da gösteriorki inanılmaz güçlü ve sinsi bir sith lord.Bide chsistopher lee(Lord tyranus) nin filmin başındaki ölümü ve sadece ordaki birkaç dakika cidden çok hüzünlüydü(Sith rules).En karizma sith lordlarından birinin sonu bence oyle olmamalıydı.Ayrıca yukardaki cümlelerimde nefret derken anakinin içinde bulunması gereken melankoliyi kastetmiştim .Filmin gerçek senaryosunu okuyanlar varsa ki eminim vardır bize su windu olayını acıklarlar sanırım.

Filmi izledim ve cidden çok etkilendim. Hayden Christensen hakkında benim de şüphelerim vardı bölüm 2'i izlemeden önce ve sonrasında çok azalmıştı bu şüpheler. Ama bu filmden sonra gerçekten inandım ki muhtemelen bulunabilecek en iyi Anakin/Vader olmuş. Gözlerindeki bakış, ses tonu, hareketler, mimikler... Cidden hayran oldum. Sevmeyen olabilir ama ben hayran oldum :)

Kılıç dövüş sahneleri benzersizdi. Sanıyorum sinema tarihinin en iyi koreografilerinden birisi olarak yıllarca hatırlanır. Sadece son dövüşde fona luke ile vader'ın son kapışmasındaki müziği koysalardı daha iyi olurmuş gibi geldi bana.

nienturi demiş ki:
Filmi izledim ve cidden çok etkilendim. Hayden Christensen hakkında benim de şüphelerim vardı bölüm 2'i izlemeden önce ve sonrasında çok azalmıştı bu şüpheler. Ama bu filmden sonra gerçekten inandım ki muhtemelen bulunabilecek en iyi Anakin/Vader olmuş. Gözlerindeki bakış, ses tonu, hareketler, mimikler... Cidden hayran oldum. Sevmeyen olabilir ama ben hayran oldum :)

aynen katılıyorum , artı zaten hepimiz ne olacağını biliyorduk. sadece nasıl olacağını bilmiyorduk.onu da lucas gösterdi bize. ayrıca gişe başarısına bakınca 7,8,9 da gelir gibi geliyor bana.

son olarakta "empire strikes back" derim ......

Atalay demiş ki:
Yakında ilk 3lü paket çıkar. Son üçlü (ilk 3 film) dvd paketi var zaten.... Sonra da 6 lı paket çıkar. Dizisi çevriliormuş 6 bölüm bitmiş bile.

atalay abicim 19 mayıs akşamı DandR da yeni üçlü paket vardı.eski üçlü paketin hememn yanında bu konuda baya hızlılar

filme gelince anakin süperdi o bivan da biraz komiklik peşinde olmasa daha iyi olurdu padmenin ölmesine kötü oldu tabi dokunun o palpadine bakışları çok kötüydü ağlyasım geldi

Geri