Silent Disaster(Metal)-İstanbul

gittik,gördük,coştuk,boynum hala tutuk:)
ilk olarak istanbullu punk grubu A.Y.I.L.A.R çıktı sahneye.genç güzel çocuklar iyide çalıyorlar.ama ilk grup oldukları için ortamında kafası güzel olmadığı için pek katılım olmadı AYILAR a.son şarkılara doğru bir grup pogo yaptı,onlara katılmayı çok istedik ama şarkılara yabancıyız vede henüz kafa olmadık,bu yüzden olduğumuz yerden destekledik AYILAR ı.
ayrıca bence AYILAR şurda bir yanlış yaptı.biz ilk defa çaldıkları bir topluluktuk.bu yüzden birkaç cover parçayla ortamı ısıtabilirlerdi.ama olmadı.inşallah bir dahakine

ardından uzun bir sound check in sonunda sahneye Silent Disaster çıktı.grubun bomba olduğu ilk şarkı Refuse/Resist de belliydi.ilk şarkıdan bizi kopardılar.25-30 kişilik bir grup en önde hiç durmadan headbang yaptık(benim gazımla ara ara pogoya döndük :D )sepultura,testament ve pantera coverlarının yanında kendi bestelerini çaldılar.ve kelimenin tam anlamıyla harikaydılar.sahne yerden yüksek olmadığı için sürekli etkileşim halinde olduk elemanlarla ve bize enerjimize hayran kaldılar.(umarım taşak değildi o laflar ehehe)

Ardından gene uzun bir sound check ve sahneye Corono Borealis çıktı.sanırım bu uzun sound checkler yüzünden insanlar biraz yoruldu ve soğudu.bu yüzden Coronoya yorgun harap bitap eşlik etmek zorunda kaldık.death pek dinlemediğim bir tür olsada Corona cidden çok güzel çaldı,seyirciyle etkileşimleri çok hoştu.artık herkez yorgunluktan bitmişken birden Breaking The Law coverlamaya başladılar işte o anda herkez birden canlandı.çok iyi coverladılar.ve çok iyi bir bitiriş yaptılar.

3 grupta bizi deli gibi eğlendirdi(en çok SD !!!!!!!! :) ),yordu.umarım bu tekrarlanır.biz boyun ağrısına ve yorgunluğa razıyız.3 grubada teşekkür ederiz.

MrGuitar demiş ki:
Belkide biz çıkınca insanlar gaza geldi... :D SILENT DISASTER

kesinlikle öyle oldu...AYILAR pek kimsenin punk dinlememsi ve bilinmeyen şarkılr çaldığı ve ortamın ufaklığı nedeniyle oluşan uğultu nedeniyle bişi anlamadık
Silent Disaster çıktı öle bakıoduk,abooowwww refuse/resiste bi girdi biz 16lık vuruşlara eşit adımlarla sahne önüne koştuk :D

abi 4gün geçti hala boynum felaket,ne bengal kaldı ne flexojel(bu sabah bu halde oynadıım halı sah maçınında etkisi olabilir) hala kaskatı bi boyna sahibim
arada gelin bak hamlamışız alışkanlık kalmamış
kayıtlar güsel olmuş,vokal tarzı pek sevdiim bi tür deil aslında, cleani herzaman tercih ederim ama kendi içinde süper olmuş

MrGuitar demiş ki:
Belkide biz çıkınca insanlar gaza geldi... :D SILENT DISASTER

tabiki siz cikinca costuk,o gecenin en iyi grubu Silent Disaster dı ve cidden zamanlama harika oldu.Corona da iyi çaldı ama içimizdeki Thrash ve Silent Disaster aşkı bambaşka :)

Eywallah arkadaşlar,

Silent Disaster Zonguldak'ta yapılan her organizasyonda yer almaya hazır. Bunun için sıkıştırın ordaki organizatörleri (Hasan Merhaba) Hatta sadece anadolu konserler versek bu aralar hiç fena olmaz. :D

Size yeni bir haber vereyim o zaman bu yaz demo için çalışmalara başlıyoruz. Bu ne demek oluyo, birazcık ara vermek olabilir mesela konser gibi çalışmak hazırlanmak gerektiren konulara. Tamamen kayda yogunlasmak ve siz o cd'yi dinlerken gotunuzun dustugunu hıssetmek ve demo cdnin aslında nasıl bişi oldugunu gostermek için buna zorunluyuz...:metalhead

Geçen aylarda bir klip çektik. Montaj aşamasında. ne zaman biteceği muamma. Ama hiç belli olmaz bi evde televizyon ızlerken zart diye yerınızden fırlayabılırsınız.

10 Haziranda bir konserimiz var, hersey netlessın afiş koyarız... :metalhead :metal

ya abi gerçekten süperdiniz.konser sonrası yazacaktım ama boynum bugüne iyileşti anca.ya ben zonguldak ta böyle bişey görmedim.gerçekten süper bişey oldu.çıkışta kafam öne düşüp durdu.kontrol edemiyodum yeni düzeldi:)çok fena gaz oldu valla.zonguldak tan böyle ateşli bi seyirci beklemiyodum.ben de şaşırdım.meğer yanlız değilmişiz:)çok sağolun.yaza da bekleriz.bu arada corona yı izleyemedik.ev uzaktı gitmek zorunda kaldık.zonguldak ta geçirdiğim en güzel gündü.keşke hiç bitmeseydi....
yaza kesin bekliyorum ha!gelirken bi kaç grup daha getirseniz fena da olmaz aslında:)

ben becerebilirsem,ve Silent Disaster da kabul ederse sadce onlara özel bir gece düzenlemek istiyorum Zonguldakta.ayrıca snrm temmuzun ilk veya 2.haftası Txrealm organizasyon olarak ilk konserimizi düzenliyoruz ve büyük ihtimal Silent Disaster da çıkıcak.Murad la görüşmelerimiz sürüyor :)

"Onlara özel gece" ne demek canım olmaz öyle şey. Bok olmadan koktular muhabbetine gelmesin iş. Siz konser düzenleyin biz yine gelir çalarız. Ama "Silent disaster" gecesi biraz, hatta bayağı absürt kaçar. İlerde inşallah :D

ben şarkılarınızı yeni dinledim ve herkesin dediği gibi red & gold süper.. gerçekten çok profesyonel.. Başarılarınızın devamını dilerim... Bu arada deyim süper cidden yarıldım gülmekten ''bok olmadan koktular'' :D

açıkçası bok olmadan koktular diye bir durum söz konusu değil bence.Silent Disaster ın hakkını vermek lazım.adamlar deli gibi çalıyor.müziğin yanında grup elemanlarıda çok iyi,mütevazi adamlar kısa sürede tanımış olsamda.haddime değil ama ben SD de güzel bir gelecek görüyorum.onların tanınmasında,gelişmesinde katkımız olabilcekse elimizden geleni yaparız.

Sadece Silent Disaster'a özel bir gece kulaga hos gelıyor... Ben varım:D
Yapın gelelim abi, ama konuk sanatçılar falan olsun, ne bilim anselmo gelsin arada bi çığırsın... Dimebag diicem ama ahha ahhhh:(

Purgatory vesilesi ile tanıştığım bu grup hakkında sağlıklı bir yorum yapmak için uzun zamandır dinliyordum Silent Disaster'ı. Öncelikle söylemem gereken arkadaşların ruhen ve bedenen bu müziği yaşayarak yapmaları kocaman bir artı puan. Sadece bu özellik bile kendileri ile ilgili kimi planlarımızın şekillenmesinde yeterli sebeptir.

Haa, Red&Gold ve Dissapointed parçalarını dinledikten sonra fark ettim ki ruhtan çok ötesi var bu grupta...
Her iki parçayı da ilk dinleyişimde parçanın akışına göre melodik, Artillery ayarı bir vokal bekledim ama bu vokal stilinin de ne kadar uygun olduğunu parçaların hızlanan ve sertleşen kısımlarında anladım. Red&Gold; Kreator çağrışımlı bir giriş sonrasında melodik altyapılı ama aralarda bana Sepultura'yı çağrıştıran vokalin etkisiyle hızlanan ve sertleşen bir parça izlenimi verdi. Parça ortalarındaki tempo düşüşündeki melodi ve ardından gelen solo ise beni benden aldı. Dissapointed parçasında da hemen hemen aynı şeyleri gördüğümü söyleyebilirim. Melodilerin tarza uygulanışı, aşılanışı tam benim sevdiğim tarzda.

Besteleri dinleyip grubun konser performansını gözümün önüne getiriyorum da; Dissapointed'ın solosunda sakinleşen elemanların hızlanışla beraber ritmik kafa sallamaları, vokalin kan ter içinde içindeki nefreti kusması, "Refuuuzzz, Rezziizzsst" diye haykırışımız ve buna benzer onlarca kare geliyor gözümün önüne. Bunlara Desperate Cry, Refuse/Resist, Down For Life, Violent Revolution gibi coverları da eklersek tadından yenmez bir konser kaçınılmaz oluyordur eminim.

Hem bu performansı izlemek için, hem de elimizde bulunmayan diğer besteleri dinlemek için bir konser şart oldu. Bunu ya Odun Zopha İstanbul çıkarması ya da Silent Disaster Ankara Daveti şeklinde uygulamaya koymamız lazım. Hatta her ikisi birden mükemmel olur. Hem bu sadece konserle kalmaz, midye yeriz 250'şer 250'şer... :LOL:

Amatör Grupların Tanıtımını Yapıyoruz

Merhaba therezistans.com adında amatör grupların biografilerini , fotoğraflarını , varsa yada tarafımızdan çekilen video görüntülerini ve demolarını yayımlayıp tanıtımlarını ücretszi olarak gerçekleştirdiğimiz bir web sayfası oluşturduk.

Sitemizde yer almak için bizimle sitemiz üzerinden ya da [email protected] adresine bilgi göndererek ulaşabilirsiniz.

msn : [email protected]

therezistans İzmir Rock Portal Takımı

Cumatresi gecesi böyle birşey var milmem ilginizi çekermi? :)

dkhaziranrockstar5qb.jpg

9 Haziran Cuma 20:00
Murder King
Altar
Noble Savage

10 Haziran Cumartesi 19:00
Uçk Grind
Ketum
Silent Disaster
Neverland
FT ( ex-frozen tear)

11 Haziran Pazar 20:00
Discrapency
Darkened Fate

Bekleriz.

Ovvv, lan! Cumartesi Taksim'de olacağım zaten, Murder-King öncesi sizinle ısınacağız anlaşılan. Tahminen kaç gibi çıkarsınız acep? Konser sonrası Murder-King izleyerek yorgunluk birası bile içebiliriz. Gerçi onlar fazla oturtmaz bizi yerimizde.. :D

Tahmini 9-10 arası başlarız gibi görünüyor. Ama biraz daha sarkabilir.
Ama ordan çıkıp murder'a yetişiriz beraber netekim atmam gereken çok fazla enerjim var. Gece de orda tepişiriz :D

Geri