İnsan (Rock)-izmir

Bugün durup dururken bir soru sordum kendime "Rock nedir? " dedim.Aklıma Rockstar filminden bir replik geldi bir anda Steel Dragonun davulcusu bizim Chris'e "Sen rock&roll un rock,sex ve uyuşturucudan mı ibaret olduğunu sanıyorsun? " der ve bende o an şerit kopar ! Gerçekten rock nedir? Herkezin kendine göre bir rock anlayışı vardır tabi biri der özgürlük,diğeri headbang,isyan...v.s. gibi kendini ifade eder.Ama bu yeterlimi? Asıl rock nedir ve nasıl olmalı ? sorusu hala kafatası çeperime çarpıp dururken bir yazıyla karşılaştım nette.İşte evet dedim Rock budur.Şimdi bu yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.Kimin yazdığını bilmiyorum ama çok iyi anlatmış eleman

" Rock müziği herkesin istediği gibi algılama hakkı olabilir ama bizlerin her 'distortion'lı gitar duyduğumuz müziğe 'rock müzik' deme hakkımız olamaz.
Rock müziğin ideolojisi olmaz!! İdeoloji kavramını tam anlamıyla bilmeyenler olabilir diye çok az açayım: En kaba ve basit tanımıyla; bir toplumsal durumu yansıtan düşünceler sistemine verilen addır ideoloji. Dolayısıyla rock kömünisttir, sosyalisttir, faşisttir vs. gibi bi genelleme olamaz! Kimi rock grupları sosyalist, kimi anarşist, kimi ırkçı, kimi bilmemne olabilir. Dinleyici bu konulara dikkat ettiği ve ciddiye aldığı ölçüde taraf olur. Ya da hiç umursamaz.. Sadece müziğe, tınılara ezgiye, ritme kulak verir, taraf da olmaz. Örneğin kendini anarşist diye tanımlayan bir çok rock severin, sırf ingilizceden anlamadığı ve şarkının sözlerinden anlamadığı için, nice ırkçı ya da fundamentalist (radikal dindar) grubu severek dinlediğine hepimiz tanık olmuşuzdur..

Ama bu söylediklerim, rock müziğin kişiliksiz, fikri olmayan, tavrı, tarzı eksik olan bir müzik gibi algılanmasınada neden olamaz! Rock müziğin çok net tavırları vardır. Rock müzik tepkiseldir. Rock müzik iktidar karşıtıdır. Rock müzik, ne zaman ne düşüneceklerini, neyi nasıl söyleceklerinni dikte ettirmek isteyen her türlü gücün, baskının karşısındadır. Bu nedenle kavgacı, bu nedenle protest, bu nedenle akılcı ve tepkilseldir. Yani rock müzik 'potansiyel savaşçı'dır.

Rock müzik 'Yüce tanrım, bana güç ver' diyebilir ama 'Sabretmeyi öğret bana' diyemez. Derse, rock olmaz. Derse gitarın canına da okusanız, davulun dibine de vursanız, vücudunuzu çivili-zımbalı deri urbaya da soksanız, ne uzun saçlarınız, ne sürmeli gözleriniz sizi rocker yapabilir. Olmaz!!! Olamaz!... Durumu kurtaramazsınız!!! Tanrı'ya inanıp yardım isteyebilirsiniz. Grubunuzun ismini 'ŞAHADET' koyup 'İslamic Rock'da yapabilirsiniz. Kimi takdir eder, kimi vücudunun çeşitli organlarıyla güler. Ama Tanrıya sığındığınız anda bile sevgilinize kavuşacak yada zalimlere karşı koyacak bir güç yerine sabır isterseniz, rock felsefesinin de içine etmiş olursunuz!! "

Bu yazı tamamen alıntıdır.Ama sanırım doğru cevaptır budur !

yok yaaaa ne ilerlemesi kardeşim :D:D:D
düğün adamın düğünü
özgür evleniyomuş adam kendi düğününde çalıyo

düğünlerde bu tür müzikleri anca bizim torunlarmız dinler :D:D:D

sansasyon demiş ki:
yok yaaaa ne ilerlemesi kardeşim :D:D:D
düğün adamın düğünü
özgür evleniyomuş adam kendi düğününde çalıyo

düğünlerde bu tür müzikleri anca bizim torunlarmız dinler :D:D:D

Bozma be kardeşim ya :) .Millet şaşırsın baksın diye verdim :D .Yok abi yok bende yapçam bunu.Yani umarım yaparım,yapabilirim,olabilirlik içindedir v.s. :D

Müzik gerçekten çok güzel bi olaydır ama önüne gelen herkes bu işi yapmaya kalkınca insan gibi boş organizasyonlar türeyebiliyor.eski bi dosttan tavsiye RECEP.
RECEP bence bu güzel enerjini başka alanlarda değerlendirsen daha hayırlı olabilir.güzel kardeşim illaaaa müzik midir olay,sanat yapmak istiyorsan başka dalları da var,resim yap mesela heykel var stand up yap nebliim şiir yaz o da güzel.yalan ortamlarda kolpa hayaller peşinde koşma be kardeşim.bu işi gerçekten hakkıyla yapmak isteyen adamlar senin gibiler yüzünden soğuyorlar bu işten emin ol.ortalığı boşaltın da yenilerin önü açılsın.
bide bunlar yetmezmiş gibi birde ortamlarda biz şöyle iyiyiz ben böyle çalarım şöyle çalarım,yok izmirin en iyi grubuyuz falan.bunlara yürekten inandığına eminim RECEP.öyle birşey yok ama buna da inan.seni yakından tanıyorum.programına da gelmiştim hevesini ve hevesinizi kırmak istemiyorum ama seni severimde bi yandan.o yüzden ortamlarda arkandan bu şekilde konuşulması beni üzüyor.gitar çalmayı öğrenemedin RECEP,keşke yapabilseydin.ben senin ilk zamanlarınıda bilirim,şu ibanez sevdandan da vazgeç.sendeki ibanez zaten tırtlar tırtı,200 dolarlık ibanezi nickname yapmışsın bide.akordu bile tutmuyo olm.bırak bu rakkk star ayaklarını.okuluna dön.müzik bildiğin ve hissettiğin gibi birşey diil.bunları okuduğunda üzülme sakın dostum.millete eğlence malzemesi olman canımı çok sıkıyo RECEP.ritm kulağını geliştiremedin RECEP.illa alnına dövme mi yapalım uyurken müziği bırak diye,napalım RECEP? olmuyo olmayacak da galiba sanki gibi RECEP.bırak anlayan bilen,seven gönül veren adamlar yapsın bu işi.iç biranı yine kes hatun matun,müzik diil ama senin olayın emin ol.o çocuklarıda rahat bırak.bulsunlar bir GİTARİST heveslerini kırma milletin.bıktım ben senin bu egosal davranışlarından.bi rahatlayamadın RECEP.önce bi dinle bakalım milleti nasıl yapıyorlar bu işi dost acı söyler RECEP.bide kendini dinle,aslında biliyosun sende bunları,sahne güzeldir RECEP,bilirim ama sen yakışmıyosun.türk rock müziği süper yerlere gidiyor,illa bi faydam dokunsun bişeyler katayım dersen bu işi bırak.
bu yazı senin ortamlarda son rezil oluşun olsun.artık gülmesin kimseler malzeme olma kolpa muhabbetlere.tamam mı kardeşim benim.
uzun lafın kısası ..........VAZGEÇ BU SEVDADAN..............

vazgecbusevdadan demiş ki:
Müzik gerçekten çok güzel bi olaydır ama önüne gelen herkes bu işi yapmaya kalkınca insan gibi boş organizasyonlar türeyebiliyor.eski bi dosttan tavsiye RECEP.
RECEP bence bu güzel enerjini başka alanlarda değerlendirsen daha hayırlı olabilir.güzel kardeşim illaaaa müzik midir olay,sanat yapmak istiyorsan başka dalları da var,resim yap mesela heykel var stand up yap nebliim şiir yaz o da güzel.yalan ortamlarda kolpa hayaller peşinde koşma be kardeşim.bu işi gerçekten hakkıyla yapmak isteyen adamlar senin gibiler yüzünden soğuyorlar bu işten emin ol.ortalığı boşaltın da yenilerin önü açılsın.
bide bunlar yetmezmiş gibi birde ortamlarda biz şöyle iyiyiz ben böyle çalarım şöyle çalarım,yok izmirin en iyi grubuyuz falan.bunlara yürekten inandığına eminim RECEP.öyle birşey yok ama buna da inan.seni yakından tanıyorum.programına da gelmiştim hevesini ve hevesinizi kırmak istemiyorum ama seni severimde bi yandan.o yüzden ortamlarda arkandan bu şekilde konuşulması beni üzüyor.gitar çalmayı öğrenemedin RECEP,keşke yapabilseydin.ben senin ilk zamanlarınıda bilirim,şu ibanez sevdandan da vazgeç.sendeki ibanez zaten tırtlar tırtı,200 dolarlık ibanezi nickname yapmışsın bide.akordu bile tutmuyo olm.bırak bu rakkk star ayaklarını.okuluna dön.müzik bildiğin ve hissettiğin gibi birşey diil.bunları okuduğunda üzülme sakın dostum.millete eğlence malzemesi olman canımı çok sıkıyo RECEP.ritm kulağını geliştiremedin RECEP.illa alnına dövme mi yapalım uyurken müziği bırak diye,napalım RECEP? olmuyo olmayacak da galiba sanki gibi RECEP.bırak anlayan bilen,seven gönül veren adamlar yapsın bu işi.iç biranı yine kes hatun matun,müzik diil ama senin olayın emin ol.o çocuklarıda rahat bırak.bulsunlar bir GİTARİST heveslerini kırma milletin.bıktım ben senin bu egosal davranışlarından.bi rahatlayamadın RECEP.önce bi dinle bakalım milleti nasıl yapıyorlar bu işi dost acı söyler RECEP.bide kendini dinle,aslında biliyosun sende bunları,sahne güzeldir RECEP,bilirim ama sen yakışmıyosun.türk rock müziği süper yerlere gidiyor,illa bi faydam dokunsun bişeyler katayım dersen bu işi bırak.
bu yazı senin ortamlarda son rezil oluşun olsun.artık gülmesin kimseler malzeme olma kolpa muhabbetlere.tamam mı kardeşim benim.

İNSAN dostlarını ve düşmanlarını bilemiyor bazen işte .Hoşçakal "TEBE" !

vazgecbusevdadan demiş ki:

bak her kimsen iyi dinle sözümü

once yazmısın oraya ınsan gıbı bos organızsyon lan sen evınde thıs love gıbı tarraktan bır parcayı cıkarmaya calısırken grup kuralım dıye ortalıkta kım var kım yok toplarken bu grup izmirdeki butun barlarda cıkıyodu yetmedı gıttı nokıaya katıldı parcasını yayınlıyo.hala konusuyon senın yaptıkların bos organısyon değıl mi????????(grubun isminden biraz feyz al )

eski bir dostmus ben bılıyorum o dostluları em kanını ye iç ondan sonrada ben dostum bak dostum dostluk sudur

receple ılk tanıstık ve bu grubu kurduk recebın eksıklerını gorduk ıkımızde bunları ustunde calıstık ... ama sen dostmussun kı .adamıneksıklerını bıle soylemeyıp gelmıs burda bok atıyosun
en buyuk dostluk
DOSTUNU SERT YATAKTA YATIRKİ DOSTLUK OLSUN

ha sımdı dıcem soyledım bak dıye
yaww sen insan grubunun sayfasına gelıp yazcaına gıt kımse muhattabın ona soyle yerı mı burası
hasbınnaallahh................baslıcam sımdı....

ayrıca yazdıklarını tebrıkte ettım ... kıskanclık fıskırıyo...demekki recep artık bır gıtarıst olmus...grubum adına sevındım dogrusu merak etme biz hatun keserken sen hala ıckını ıceceksınhatta oyle kı bız ısmarlarız ...
ve en onemlısı
artık pıyasa değişti bu pıyasada ne kadar eskıymısın o kadar ıyımısın dıye bısey kalmadı kucucuk bebeler ELİNEverır valla hıc anlamassın(gıt ozgunu izla izle ..fazla bakmaama dusmesın bı tarafın)ezbere calmadevri kapandı.(cirkefe git gıtarcısına bak...fazla sarkma)hiç olmadı recebe gel teknık ogren...o gosterır sana nasıl tarz calınır.nasıl tarz yaratılır) popcular dısarı(pentagram)

turk rock muzıgınınde bır yere gıttı falan yok ..arabamı lan bu benzın koy gıdelım sen pop fazla takıldın herhalde ... muzısyenler goturuyo bır yerlere..rockta HADİ ELLER HAVAYA yla olmuyo o iş bak herkes nasıl dokuluyo teker teker...bar grubu olmak kolaydır be ama grup olmak zordur..

sende buralara kadar gelıp kendını rezıl etme evınde cal takıl ıc bıranı bar bar gez hatun kes SAHNE HATUN GÖTÜRME MERKEZİ değıldır.sanat yerıdır dostum .gıt calıs reınaya gıt takıl orda manken cok ılla rock yapman gerekmıyo ...olmadan da takılırsın

SENDE PARA VE KADIN VE SOHRET İÇİN MÜZİK YAPMANIN Bİ HALT OLMADIÐINI ANLA..
ROCKSTAR FILMINDE DEÐİLİZ..
(sanat bakınız..ekşisözlük)

VAZGEÇ BU SEVDADAN

www.nokiasupersound .com
İNSAN -şehir İNADINA YAYINDAYIZ

"vazgecbusevdadan" isimli kullanıcı ! Son olarak kendi adıma bişeyler daha söylemek istiyorum ve bu konuyu da kapatıyorum.Bir daha karşılaştığımızda yüzüme nasıl bakacaksın merak ediyorum.Yazında kullandığın bazı kelimeleri kullanmak pek akıllıca değidi.Hele öyle bir kelime var ki bunu sadece 3-5 kişi kullanırız! Kim olduğunu anlamadığımı mı sandın?Şimdi de benden sana bir tavsiye "Eğer yalnış birşey yapacaksan onu bari doğru yapmaya gayret et!" Beni iyi tanıdığını da biliyorum ama belki bazı şeyleri unutmuşsundur diye bişeyler yolluyorum,sen bunları çalabildiğimi çok iyi biliyorsun ama anlaşılan hatırlamıyorsun !O zman hatırlatmak gerek.

""KAYITLARI SİLDİM.Kendimi sana ispatlamak zorunda olmadığımı hissettim.""

Bu arada! Bu kayıtlar 5 dk da o senin beğenmediğin akort tutmayan (ki en son 3 hafta önce akort etmiştim) ibanezle ve 15 watt lık bir park anfiyle hiç bir ekstra pedal olmadan yapıldı !

Adımı iyi ezberlemişsin iyice kafana kazılmış anlaşılan.Bu iyi birşey çünkü önümüzdeki zamanlarda ismimi daha çok duyacaksın !

Ben bazı insancıklar gibi o gruptan bir insan bu gruptan bir insan toplayarak İnsan grubunu oluşurmadım.Biz önce arkadşlık aradık sonra müzik dedik.Bu sebepten her zaman iyi grup olduğumuzu söylerim.Bunun en iyi ispatı da Tuncerin verdiği cevaptır !

Kendinle barışık kal , başkalarıyla savaşma,bazı yaraların tedavisi zor olabilir.

Hadi şimdi Kal sağlıcakla

bu alakasız mesajlar bir grubun başına herdaim gelebilecek bi olaydır fazla takmamak lazım zaten bu tip mesajları ciddiye almak mesajı amacına ulaştıracağı için gülüp geçmekte fayda var

şu bi gerçekki hiçbirimiz mükemmel müzisyenler değiliz!! olma yolunda elimizden geleni yapıyoruz orası ayrı ama evde malmsteen çalacağıma sahnede akor basmayı tercih ederim sonuçta orası sahnedir sahnede ben varım kimseyede laf söylemek düşmez beğenmeyen gelmez dinlemez bu kadar basit...

sen müziğini yap o gerekli cevabı herkese verecektir

grubunuzu tüm içtenliğimle destekliyorum arkadaşlar. Başarılı işlere imza atacaksınız. yanınızda kim var karşınızda kim var buna dikkat edin yeter
kolay gelsin beyler.....

GiTaRiST_17 demiş ki:
Başarılar..Grup İsmi Çok Güzel..

sansasyon demiş ki:
bu alakasız mesajlar bir grubun başına herdaim gelebilecek bi olaydır fazla takmamak lazım zaten bu tip mesajları ciddiye almak mesajı amacına ulaştıracağı için gülüp geçmekte fayda var

şu bi gerçekki hiçbirimiz mükemmel müzisyenler değiliz!! olma yolunda elimizden geleni yapıyoruz orası ayrı ama evde malmsteen çalacağıma sahnede akor basmayı tercih ederim sonuçta orası sahnedir sahnede ben varım kimseyede laf söylemek düşmez beğenmeyen gelmez dinlemez bu kadar basit...

sen müziğini yap o gerekli cevabı herkese verecektir

grubunuzu tüm içtenliğimle destekliyorum arkadaşlar. Başarılı işlere imza atacaksınız. yanınızda kim var karşınızda kim var buna dikkat edin yeter
kolay gelsin beyler.....

her ikinizede çok teşekkürler
eywallah
bakalım önde arkada kim var :)
valla ben baktım kimse yok allaha şükür(yani arkada) :) :)

İnsan işi değil bu şarkı :) Sanırım yarın boynumu hissetmiycem.Görüyorsunuz dimi İnsan ne acılar çektiriyor bana.Bide şu İnsan ismi çok güzel ya emmeyede geliyo gömmeyede :D :D O zaman devam

Kimliğini kaybetmiş bu şehir
Herşey kurgu herkes esir
Ruhunu çalıyor bak korkma yılma
Kaçma savaş onla hepsi seyir ..............

Listede en başa koydum ;) 1 aya kadar ordayım sizde biyerlerde çıkın gelene kadar.gidiyom ben

İstersen deneeeee--ee --ee istersen bekle kendinee kaaaal içini dinle...........

anason demiş ki:
İnsan işi değil bu şarkı :) Sanırım yarın boynumu hissetmiycem.Görüyorsunuz dimi İnsan ne acılar çektiriyor bana.Bide şu İnsan ismi çok güzel ya emmeyede geliyo gömmeyede :D :D O zaman devam

Kimliğini kaybetmiş bu şehir
Herşey kurgu herkes esir
Ruhunu çalıyor bak korkma yılma
Kaçma savaş onla hepsi seyir ..............

Listede en başa koydum ;) 1 aya kadar ordayım sizde biyerlerde çıkın gelene kadar.gidiyom ben

İstersen deneeeee--ee --ee istersen bekle kendinee kaaaal içini dinle...........

Eyvallah kardeşim.Kendini bize göstermedin ya şimdiye kadar ,neyse.Gelince uğramazsan Fatih Kürek ol emi

tesadufen forumunuza baktım!!! çok ilginc seyler donuo dogrusu piyasa dinlememize ragmen yada müzik olarak piyasa müzikle ugraşmamamıza ragmen takdir ettigim bar gruplarından bitanesisiniz .kimi sizin için iii demiş kimi kotu demiş yılmamışsınız çalıosunuz hadi müzigi bi kenara bırak bence bir çok grup bu yonunuzu ornek almalı
ki vokalinizin (vazgeç bu sevdadan nickli kullanıcıya verdigi cevap ile daha çok takdir ettim müziginizle saglam kalın ,başarılar

Geri