ESP LTDler

Spider modelini denedim PERA müzikte o hafta uyuyamamıştım kendi gitarımı elima almadım. işe girim iki ay ac gezicem alıcam 3milyar 950 milyon türk lirası :) gözümü kırpmadan veririm.

ya sen istedikten sonra bağlama ile metal yapabilirsin (biraz abartı oldu biliyorum) ancak ec 50 ye vereceğin parayla git çok daha iyi bir cort alırsın rastansaga duy sesini keşmekeşin :)
rastansaga sağolsun çok yardfım ediyor zaten cort bölümünde
karar veremedim de arada kaldığım gitarları karşılaştırıyorum..

arkadaşlar "LTD MH-250" hakkında bilgisi olan var mı? www.samash.com da gördüm. yaklaşık 1 ay sonra bir arkadaşım 1 haftalığına abd ye gidecek ve o dükkana uğrayabilir. gitarın sıfır fiyatı 450 $ civarı ve o kadar para verebiliyorum.
gitarın yapım yeri, işçiliği ve köprüsü hakkında bilgili olanlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim :)

Edit: ayrıca gitarın ağacı agathis miş, o konuda da bilgi alabilirsem sevinirim, o ağaç konusunda da bilgim pek yok çünkü

ltd'ler iyidir ya. Genellikle fiyatının hakkını vermiyor deniyor ama bilemiyorum. Sorduğunuz herkesin parasını haketmiyor diyeceği mh-50'yi uzun süre kullandım ve çok güzel idare etti. Hatta onu almayı düşünen varsa da alsın derim. Hiç bir sorunla karşılaşmadım ve rahat olduğum bir gitardı.

Düşük serili ltd'lere bakıyorsanız muhtemelen ilk gitarlarınızdan olacaktır. Çok kafa yormadan alınabilecek gitarlar bence. Çünkü o dönemlerde sizi çok iyi götürecek gitarlar...

Caaanım mh-50imi neden kötülediklerini ancak elime bir jackson wrmg aldıktan sonra anladım yani :D bırakın o kadar da olsun.

dorlin demiş ki:
ltd'ler iyidir ya. Genellikle fiyatının hakkını vermiyor deniyor ama bilemiyorum. Sorduğunuz herkesin parasını haketmiyor diyeceği mh-50'yi uzun süre kullandım ve çok güzel idare etti. Hatta onu almayı düşünen varsa da alsın derim. Hiç bir sorunla karşılaşmadım ve rahat olduğum bir gitardı.

Düşük serili ltd'lere bakıyorsanız muhtemelen ilk gitarlarınızdan olacaktır. Çok kafa yormadan alınabilecek gitarlar bence. Çünkü o dönemlerde sizi çok iyi götürecek gitarlar...

Caaanım mh-50imi neden kötülediklerini ancak elime bir jackson wrmg aldıktan sonra anladım yani :D bırakın o kadar da olsun.

vala bende de var mh-50, idare ediyorum bayadır...fiyatına göre yorum yapamam ama bana gayet rahat geliyor, ben de bir gün güzel bir gitar alabilirsem farkı görürürm heralde :D

ltd lerin 400 den üst modeli bulunmamakta diyorum bi önceki sayfada en altta mesajı olan arkadaşa(baya bi zaman geçmiş ama :) ). neyse diyip sorumu soraiyim
mh-400 ve mh 250 nin ve m-200 ün turkiye fiyatlari ne kadar acaba. ayrica mh250 yi çalıp deneme imkanı olanlar ne düşünüyor?

mh-400 ün fiyatı yaklaşık 900€, mh-250 ninse 600-700€ civarında olması lazım, m-200 ün fiyatıda mh-250 den daha ucuzdur kesin,

mh-250 yi pera müzikte denedim tonu ve klavye rahatlığı gerçekten çok iyi ama bindinglerini ve rosewood tuşesini pek beğenmedim açıkçası, ama yinede iyi gitar, benim gibi işçilikte tatmin olmazsan gidip m-200 alabilirsin zaten tamamen aynı konfigürasyondalar sadece gövde renkleri ve inlayleri farklı.. bu arada prestige ibanez denedikten sonra gidip denemiştim mh-250 yi ve prestige in tonuna göre çok daha tatminkar sonuç vermişti bana tavsiye ederim her türlü ltd leri.

bence hçbir farkı yok görünüşte ama biri japonyada biri korede imal ediliyo, işçilikte fark vardır varsa, agaç kalitesindede belki fark olabilir.. iki gitar arasında çok fark olduğunu zannetmiyorum

esp fiyatlari hakkında pera ya bir kaç gitari sordum.(m400 ü sormadim maalesef). direk olarak diyebilirim ki . esp sitesindeki fiyatlari euro yap ve çok az bir fark ekle

ağaç farkı yok işçilik farkı var.ağaçları aynı yerden alınıyor onların toptan alımlar daha ucuz çünkü.

birkaç ufak hardware farkı var orada yazıyor zaten.

son derece iyi bir gitar ltd alexi.

Norton_Antor demiş ki:
ağaç farkı yok işçilik farkı var.ağaçları aynı yerden alınıyor onların toptan alımlar daha ucuz çünkü.

birkaç ufak hardware farkı var orada yazıyor zaten.

son derece iyi bir gitar ltd alexi.

norton senin benim mesajlarima yorum yazmani istemiyorum cunku bilmedigin konularda ahkam kesmeye bayiliyorsun ve soyledigim dogruyu yanlisa cevirdigin icin tekrar zahmete girip ayni seyi yazmak zorunda kaliyorum.

agac farki vardir cunku custom shopa giren agac daha siki ve hafiftir, tonal olarak da daha elittir. digeri gibi ne gelse makineye verilmez.

http://www.music123.com/ESP-MH-100QM----Solid-Body-Electric-Guitar-i125818.music

bu gitarın gövde ağacının agathis olması beni kıllandırıyo fazlasıyla
türkiye de pek deneyemeyeğim bir gitar benim sorum şöyle olcak
bu gitarı aldığımda manyetik takacak param kalmayacak ( abd den getirtilecek gitar )
*bu gitarı aldığımda ( LTD nin drive da gayet iyi olduğunu denemiş bulunmaktayım) manyetik takmadan adam gibi birşeyler olur mu
*yoksa ağacı maun ya da ıhlamur gibi karakteristiği daha bariz bir gitar alıp manyeik mi takmalıyım ? ( aktif manyetik tavsiyesi yapmayın )
ve 320 dolarlık bir gitardaki floyd rose ne kadar güvenilir ?

ve bu fiyat aralığında jackson & Ltd modelleri karşılaştırması yapılırsa sevinirim

Geri