Emre Aydın

HC-Freedy demiş ki:
amacım karalamak pop yapıo lan bu adam.

Kaç defa dedik emre aydın slow rock yapıyor diye ama bunu anlamakda bu kadar güçluk nasıl çekiyorsunuz anlamıyorum eğer beyenmıyorsan DİNLEME git beğendıklerini dinlee sizi kimse burda zorla emre aydın dinleyın demıyor ve böyle salak salak mesajlarda atmayın emre aydın senin babanın oğlumu lanlı lunlu konuşuyorsun

Sanane arkadaşım niye bukadar sıkıntıya girdinki :D

Allam ya , dinlemiyorum zorlamı dinletecen Emre Ayrınlar , Gripinler , Aspirinler bunların hepsi boş , boş demek bile hakaret olur ama nese.

Ayrıca forum burası ben kendimce yorumumu yazıyorum zoruna gidiyorsa şikayet edersin üst kurullara.

:D:D

Ayrıca bana müziğin türlerini öğretmeye çalışma , yok slowmuş yok arabeskmiş :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

POP OÐLU POP. 8)

Kendisi asla dinlemeyeceğim bir tür yapmaktadır adı her ne de olsa ama başarılıdır ki bu kadar tartışma yapılmıştır adına. Tek problem d harflerini t gibi söylemesidir. Hiç hoş (t)durmakaktadır.

HC-Freedy demiş ki:
Sanane arkadaşım niye bukadar sıkıntıya girdinki :D

Allam ya , dinlemiyorum zorlamı dinletecen Emre Ayrınlar , Gripinler , Aspirinler bunların hepsi boş , boş demek bile hakaret olur ama nese.

Ayrıca forum burası ben kendimce yorumumu yazıyorum zoruna gidiyorsa şikayet edersin üst kurullara.

:D:D

Ayrıca bana müziğin türlerini öğretmeye çalışma , yok slowmuş yok arabeskmiş :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

POP OÐLU POP. 8)
işte sorunda o slowla popu karıştıran gerzekler var aramızda zira bizde sana dinle demıyoruz salak salak yorumlar yazma diyorzu

TurkRock.Com Forum Ana Sayfası -> Türk Rock -> Emre Aydın

bak başlık Türk Rock forumu altında Rock

Türk pop değil anlama kabılıyetınız varsa anlarsınız

müzikten anlamayıpta
birşeyler söylemeye çalışan insanlar var
rockla popu ayıramıyorsanız diyecek bir şey kalmamış zaten
"meyve veren ağaç taşlanırmış"
emre'nin de size ihtiyacı yok
sevmesenizde bir basamak aşağı bile çekemezsiniz
arkasında 93277 kişi var
93277 kişi emre'yi dinliyor ve beğeniyorsa demek ki sizde bi sorun var
kusura bakmayın ama bu böyle...

neden hiç değişmiyor bu emre aydın başlığındaki tartışmalar.?Neden bu fanatizm emreaydın yoluna ölmeler ,onun ruhu bile duymuyor bunu? herneyse bu başlığa yazı yazmak bile saçma şu saatten sonra.emreaydın müziğiyle değil sevimliliğiyle ön planda ve teeanage kızlar tarafından dinleniyor.bırakalım öyle kalsın..

morgaine demiş ki:
neden hiç değişmiyor bu emre aydın başlığındaki tartışmalar.?Neden bu fanatizm emreaydın yoluna ölmeler ,onun ruhu bile duymuyor bunu? herneyse bu başlığa yazı yazmak bile saçma şu saatten sonra.emreaydın müziğiyle değil sevimliliğiyle ön planda ve teeanage kızlar tarafından dinleniyor.bırakalım öyle kalsın..
canım ölmeler falan yok sadece bazı arkadaşlar bana müzik mı anlatıyorsun diyor ve pop ile rock'ı karıştırıyoror ki emre aydını sadece kızlar değil herkes dinlıyor emin ol ki kendileri bu forumda olmasada kendi forumunda bütün yazılanları okuyor ve dikkate alıyor bu forumda gereklı olan mesajlarda kendisine iletiliyor

yamyamtr demiş ki:
morgaine demiş ki:
canım ölmeler falan yok sadece bazı arkadaşlar bana müzik mı anlatıyorsun diyor ve pop ile rock'ı karıştırıyoror ki emre aydını sadece kızlar değil herkes dinlıyor emin ol ki kendileri bu forumda olmasada kendi forumunda bütün yazılanları okuyor ve dikkate alıyor bu forumda gereklı olan mesajlarda kendisine iletiliyor
Peki Emre Aydın neden bu insanlara pop mu rock mı tartışması yapmasına izin veriyor...Rock yapıp kurtulabilir... :) Ha diyince olmuyor oda malum tabii.

kendileri bu gibi saçma mesajları dikkate almadığından çizgisinden çıkmıyor sevgili DEJ-A yani pop yapsa veya rock yapsa ne fark eder dinleyen gine dinler emre aydını

Arkadaşlar;
Yaptığı müzik ne olursa olsun kendisini dinleyen bir kitle var. O kitle ona saygı duyan, yaptığı müziği dinleyen, kendinden bir şeyler bulan bir kitledir, kitlelerin kimliği yoktur, bu açıdan insanlara-kitle dışında kalan, kitle dışında olduğunu düşünen,dinlemeyen vs.- ne kitleyi sorgulamak, ne yaptığı müziği sorgulamak düşmez, düşmemelidir. Bu açıdan şu yaptığınız tartışmaların hepsi gereksiz, emreaydın´a da bir faydası yok. Eğer okunduğunda insanlara "E ama doğru söylemiş adam bak! Haklı burada şimdi" dedirtecek eleştiriler yapmak istiyorsanız, daha farklı konulara yönelin. emreaydın siz istiyorsunuz diye sizin istediğiniz türde müzik yapacak değildir, kendi istediği tarzda müzik yapmıştır ve sevdirmiştir. Bu onunla ve bizimle alakalıdır. Kategorize etme hakkı tamamen size verilmiş olsaydı forum sizin ellerinizde olurdu, oturur nereye koymak istediyseniz koyardınız emreaydın´ı. Ama öyle bir hakkınız yok.
Ayrıca ısrarla belirtmek isterim ki, babanızın oğlu değildir emreaydın. Lanlı lunlu konuşma hakkınız, babanızın oğluna bile yokken, siz kalkıp da tanımadığınız etmediğiniz bir "sanatçı" kişi hakkında (her kim olursa) elinizin altında klavye var diye sayıp sövme hakkına sahip değilsiniz. Bu hakka sahip değilsiniz diyorum, bunda ısrarcıyım. Haddinizi bilin demek haddime düşmez lakin en azından bir düşünün.
Rockcıdır, popçudur konuşulacağına, dün geceden bahsedilsin. Sensiz İstanbul´a düşmanım´ın aldığı iki ödülden bahsedilsin, dün geceki gripin'&emreaydın performansından bahsedilsin. Ben de burda bir allahın kulunun bunu yaptığını görmedim. Ben yapınca da reklam kokan hareketler olduğu söylenmekte. Burda boyuna adama sövmeye mi gelmişiz anlamadım ki. En iyisi sakinleşin, adamın yaptığı müziği de kendisine bırakın.

morgaine demiş ki:

fena kıskanıyoruz emre aydını :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

morgaine demiş ki:

emre aydın'ın ruhu bile duymuyor demişsin
pardon ama nerden biliyorsun bizden haberi olmadığını
konserlerde gayet güzel ilgileniyor bizimle
forumdada aynı şekilde
bizden haberi olmasaydı her fırsatta foruma uğramazdı
ayrıca bir emreaydınfan olarak söylüyorum
biz onun sevimliliği yüzünden seviyor değiliz
insana huzur veren sesini ve şarkıları seviyoruz
ilk çıktığı klip yani afili yalnızlıkta
görmeden nasıl sevimli olduğunu anladık acaba
bununda cevabı var mı emre'yi karalamaya çalışanlarda
uğraşlarınız boşuna bizden söylemesi...

Tuhafsınız...
emreaydın programlara çıktıkça, konuşamıyor, edemiyor, hede hödö, bu ne biçim adam, s leri söyleyemiyor, böyle kendini sempatik yapıyor herhalde dediniz. Bin tane kulp buldunuz.
Şimdi,
adam sevimliliğiyle prim yapıyor diyorsunuz. Gerçekten anlayamıyorum ki ben sizin söylemek istediklerinizi.

inatla bu başlık altında seviyesini bilmeyip, ortamı germe, ahkam kesme mesajlarını bıkmadan usanmadan atanları ve başarılı da olanları,

ve bıkmadan usanmadan dinleyip, yine aynı sabırla burada emreaydını savunanları da tebrik ediyorum ben.

inanın okumaktan ve yazmaktan yoruldum, enerjim tükendi, eskiden komik bulup güldüğüm eleştirilere bile gülemiyorum artık, boş boş bakıp kaçıyorum bu başlıktan. insanların, kendi halinde işine gücüne bakan bir müzisyenle bile ne çok alıp veremediği oluyormuş. ben de hiç sevmediğim adamların başlıklarına girip döşeyeceğim bundan sonra. lan bu adam arabesk yapıyor diyeceğim, popçu bu diyeceğim, mini mini kızlar hasta olur anca buna diyeceğim. daha sonra da karşı çıkanlara cevap yazacağım size ne zorla mı dinleteceksiniz diye. üst kurullara filan şikayet ederler beni belki. inatlaşacağım insanlarla. müthiş bir heyecan ve tatmin duygusu veriyor olmalı ki bu başlık altında bundan bir türlü vazgeçilemiyor.

'meyve veren ağaç taşlanırmış' diye güzel bir atasözümüz var.adam yaptığı işlerde başarılı olduğu için eleştiriliyor.

ister sevin ister sevmeyin ama lütfen çoçukca kavgalardan kaçının ve herkese saygı göstermeyi öğrenin...

yener demiş ki:
'meyve veren ağaç taşlanırmış' diye güzel bir atasözümüz var.adam yaptığı işlerde başarılı olduğu için eleştiriliyor.

ister sevin ister sevmeyin ama lütfen çoçukca kavgalardan kaçının ve herkese saygı göstermeyi öğrenin...
:) Onun başarılı olup olmadığı tartışılmıyor burda,keşke bende tartışsam ama sizlerde bir mesajımın üstüne hücuma geçiceğinize adamın müziğini , yaptıklarını anlatabilirsiniz.
Ayrıca başarılı veya değil ( aldığı ödüller kendi kitlesinde başarılı oldugunu gösterir ) ama emre aydın şuan için rock statüsünde.Ben rock yapmıyor dedim,siz çıktınız ne fark eder dediniz.Ama biz bu adamın başlığına eğer türk rock bölümünden giiyor isek,bunda bir yanlışlık var.Ve o yanlışlık forum yöneticilerinde mi yoksa Emre Aydın ın yaptığı müzik türünü rahatlıkla söyleyip,nedenleri ile açıklayabilecelk insan bulunamamasımı.
Neyse buna cevap verecek insan bulmak galiba zor olacağından devam edin Emre Aydın dan.

DEJ-A demiş ki:
yener demiş ki:

:) Onun başarılı olup olmadığı tartışılmıyor burda,keşke bende tartışsam ama sizlerde bir mesajımın üstüne hücuma geçiceğinize adamın müziğini , yaptıklarını anlatabilirsiniz.
Ayrıca başarılı veya değil ( aldığı ödüller kendi kitlesinde başarılı oldugunu gösterir ) ama emre aydın şuan için rock statüsünde.Ben rock yapmıyor dedim,siz çıktınız ne fark eder dediniz.Ama biz bu adamın başlığına eğer türk rock bölümünden giiyor isek,bunda bir yanlışlık var.Ve o yanlışlık forum yöneticilerinde mi yoksa Emre Aydın ın yaptığı müzik türünü rahatlıkla söyleyip,nedenleri ile açıklayabilecelk insan bulunamamasımı.
Neyse buna cevap verecek insan bulmak galiba zor olacağından devam edin Emre Aydın dan.

aslına bakarsan senle veya herhangi bir kullancı için yazılmış birşey değildi,üstüne alınmana şaşırdım.ben bu başlığın genel gidişatı için söylemiştim...

müziği 'rock' veya 'rock değil' diye belli kalıplara sokmak hatalı bir düşünce diye düşünmekteyim.

peki ' emre aydın rock müzik yapmıyor' diyorsun,seni bu kanıya yönelten seyin ne olduğunu söylersen belki daha sağlıklı tartışabiliriz...

YAPTIÐINIZ MÜZİÐİ HANGİ TARZA YAKIN BULUYORSUNUZ?
Bu pop-rock albümüdür.Alternatif bir albüm olduğunu düşünüyorum.Bayağı pop örneklerinden,eller havaya şarkılardan sıkılmış herkese hitap edebilir.

"Bir pop-rock albümü bu. Türkiye’de sanat gelişmiş olsa buna pop albümü diyebilirim. Ama pop albümü dediğiniz zaman başka yerlere gidiyor. Çünkü insanların pop olarak tanıdıkları müzikler bambaşka."

Çoğu müzisyen yaptıkları müziği belli bir tarz ile adlandırmak istemiyor. Peki, sen yapmış olduğun müziği belli bir tarzla adlandırıyor musun?

Aslında bu başkasının albümü olsa, pop-rock albümü der geçerim. Ama onun şöyle bir tehlikesi var, özellikle Türkiye' de, dinleyici de çok fazla bilinçli ve önyargısız değil. O anlamda pop-rock dediğim zaman, pop kelimesi kullanıldığında başka tehlikeli isimlerle beraber başka yönlere çekilebiliyor. Bu yüzden o tanımlamayı da kullanmak istemiyorum. Akustik-rock ya da soft-rock albümü denebilir sanırım.

emreaydın röportajından alıntılar...belki biz yeterli cevabı veremiyoruz, umarız emre verebilmiştir...

emre'nin söyledikleri çok doğru ama şöyle bir gerçek var gözden kaçan,alternatifte olsa yapılan müzik illaki popüler müzik içinde yer alır çünkü müzik tüketime dayalıdır.bu anlamda pop-rock tanımlaması çok yanlış değil.iyi okursanız röportajı 'pop' kelimesinin orda farklı bir anlamda kullanıldığını görürsünüz...

Geri