Efekt pedalı sırası ile ilgili öneriler

ancak drive'ı amfiden alıp dd3 açınca delay cozutuyor. kirli bir ses çıkıyor. yani delayi drive'dan önce bağlamışım gibi oluyor.

Gibisi fazla aynen delayi drivedan önce bağlamış oluyorsun.
Pre out: fx send
power in: fx return olarak düşünüceksin.

preouta bir kablo takıp diğer ucunu delayin inputuna tak.
sonra delayin outputuna bir kablo tak onun da diğer ucunu powerin e bağla.
Sorunun çözülmesi gerek ;)

KeReMmM demiş ki:
ancak drive'ı amfiden alıp dd3 açınca delay cozutuyor. kirli bir ses çıkıyor. yani delayi drive'dan önce bağlamışım gibi oluyor.

Gibisi fazla aynen delayi drivedan önce bağlamış oluyorsun.
Pre out: fx send
power in: fx return olarak düşünüceksin.

preouta bir kablo takıp diğer ucunu delayin inputuna tak.
sonra delayin outputuna bir kablo tak onun da diğer ucunu powerin e bağla.
Sorunun çözülmesi gerek ;)

çok teşekkürler. yalnız bu durumda diğer pedalları nasıl bağlamam gerekiyor? amfi-dd3-sd1-wah olarak düşündüğümüzde. yani sd1i delayin neresine bağamam lazım. pedalda bir de direct out var onu da kullanacak mıyım?

sanırım kdim çözdüm. delayi diğer pedallardan ayrı olarak bağlamam gerekir sanırım. yani bir kablo karmaşası oluşması gerekiyor.

2 tane delay için, 2 tane diğer efektler için. bir de iki pedal arasına ufak kablo =(((

ilahimorluk demiş ki:
sanırım kdim çözdüm. delayi diğer pedallardan ayrı olarak bağlamam gerekir sanırım. yani bir kablo karmaşası oluşması gerekiyor.

2 tane delay için, 2 tane diğer efektler için. bir de iki pedal arasına ufak kablo =(((
fx loop kullanmanın dezavantajı çok sevmeme rağmen bende doğrudan inputtan girdiğim oluyordu kablolara ayar olup.işte rack sistemler burada avantajlı arkada geçir geçirebildiğin kabloyu istediğin yere. :D

Geri