Ekipmanını Göster Ey Turkrockçı!!!

Ekipmanımın son hali :) (GASoloji)

DSCF5546.JPG

@mego1 kabloları bağladım. merak ediyordun:):) amma çok tc electronic pedalım varmış ya. resme bakınca şaşırdım. formaya göğüs reklamı alayım bari:)

Dosyalar

• 20141206_211037.jpg
    20141206_211037.jpg
    275.9 KB · Gösterim: 453
  • 20141206_211058.jpg
    20141206_211058.jpg
    270.2 KB · Gösterim: 407
@mego1 kabloları bağladım. merak ediyordun:):) amma çok tc electronic pedalım varmış ya. resme bakınca şaşırdım. formaya göğüs reklamı alayım bari:)

Peki bu şekilde çaldıktan sonra, gitardan çıkan jackı direk olarak ampliye girip, depresyona girmiyor musun?

Ben bu olay yüzünden 15 tane pedal sattım ve şimdi elimde 7 tane kaldı.

Gitarın tonunu sinyal yolunda kaybettikten sonra neyleyim pedalı :)

Güle güle çalınız :)

Peki bu şekilde çaldıktan sonra, gitardan çıkan jackı direk olarak ampliye girip, depresyona girmiyor musun?

Ben bu olay yüzünden 15 tane pedal sattım ve şimdi elimde 7 tane kaldı.

Gitarın tonunu sinyal yolunda kaybettikten sonra neyleyim pedalı :)

Güle güle çalınız :)
Dostum sag üstte duran pure sound buffer ve pedalları bağlayan lava kablolar sinyal yolunu kayıpsız koruyor.hiçbir ton kaybı yok.

Yaa, ben de bunca yıldır gitar çalarken, pedallar için Buffer ve iyi kablo nedir hiç bilmeden çaldım, çok teşekkür ederim! :)

Şimdi yeniden pedallar alacağım. :love:
Üslubu değiştirmeye gerek yok hocam.sakin:):)

Kayıp olunca sinirin bozulmuyor mu yazdın.ben de ton kaybı olmuyor çünkü...diye sebebini yazdım. True bypass pedal tonu korur ama her pedalla beraber kablo boyu uzar. Buffer bu empedans kaybını baştan engeller. Iyi kablonun kapasidansı düşük olur.kablo iletkenliği sıkıntı yaratmaz. Olay bu. Biliyorsundur. Bilmiyorsun demiyorum:):) bundan sebep sattiysan satmasaydın keşke diyorum.

Benim setup ne ki, millet konserde 30 metre kablo ile iki board dolusu pedal kullanıyor. Buffer ile çözüyorlar işte..

Ben üslubumu değiştirmedim ki, siz bana "Buffer" gerçeğini öğrettiniz ben de tabiri caizse "geyiğe vurdum" çünkü komik geldi. :)

Ben her şeyi biliyorum iddiasında bir insan değilim, yanlış da anlaşılmak istemem ama o kadar pedal kullanmış biri olarak bu tepkiyi vermem gerekirdi.

Sonuç olarak; gerek özel ilgim gerekse mesleğim (Elektrik Elektronik Müh.) sebebiyle buffer, kablo ve sinyal işleriyle ilgili bir miktar bilgim var. Ama bilmediğim çok fazla da şey var.

Yine savunuyorum, "Suhr Buffer" kullandım buffer olarak, aynı şekilde kablo olarak da "Lava Solder Free" kestim biçtim. Pedallarım True Bypass'tı (bu yüzden de buffer gerekiyor zaten, digital pedalların bazılarında kendiliğinden Buffer olduğu için eğer setup'ta varsa gerek olmuyor). Yine de ampliye bir Strat-Superstrat'la girdiğim zaman, aradan bu "pedal yükünü" çıkardığım zaman daha zengin sesler duyuyordum. Bu olayı da yaşadığımda elimde Mesa Boogie Mark IV (geçen ay sattım), Jackson SL1(hala bende) ve yine Fender USA Standard Strat (geçen ay sattım) vardı.Ben bunu savunuyorum, şimdi arada 5 pedal var, çok mutluyum, hammalık geliyor bana.

Tekrar söylüyorum, güle güle kullanın. :)

Ben üslubumu değiştirmedim ki, siz bana "Buffer" gerçeğini öğrettiniz ben de tabiri caizse "geyiğe vurdum" çünkü komik geldi. :)

Ben her şeyi biliyorum iddiasında bir insan değilim, yanlış da anlaşılmak istemem ama o kadar pedal kullanmış biri olarak bu tepkiyi vermem gerekirdi.

Sonuç olarak; gerek özel ilgim gerekse mesleğim (Elektrik Elektronik Müh.) sebebiyle buffer, kablo ve sinyal işleriyle ilgili bir miktar bilgim var. Ama bilmediğim çok fazla da şey var.

Yine savunuyorum, "Suhr Buffer" kullandım buffer olarak, aynı şekilde kablo olarak da "Lava Solder Free" kestim biçtim. Pedallarım True Bypass'tı (bu yüzden de buffer gerekiyor zaten, digital pedalların bazılarında kendiliğinden Buffer olduğu için eğer setup'ta varsa gerek olmuyor). Yine de ampliye bir Strat-Superstrat'la girdiğim zaman, aradan bu "pedal yükünü" çıkardığım zaman daha zengin sesler duyuyordum. Bu olayı da yaşadığımda elimde Mesa Boogie Mark IV (geçen ay sattım), Jackson SL1(hala bende) ve yine Fender USA Standard Strat (geçen ay sattım) vardı.Ben bunu savunuyorum, şimdi arada 5 pedal var, çok mutluyum, hammalık geliyor bana.

Tekrar söylüyorum, güle güle kullanın. :)
Teşekkür ederim. Benim size bir şey öğretmek gibi haddim olmaz. Ciddiyim, kinaye yok.
Sadece, şunu söyleyeyim o zaman.

Ben de konservatuar mezunuyum ve meslek olarak bu işi yapıyorum.kulağıma güvenebilirsiniz yani:):) benim kullandığım kurulumda herhangi bir ton kaybı yok. Buffer haricinde, fx loopta kullandığım line driver türevi pedalın da bunda etkisi olabilir.

Teşekkür ederim. Benim size bir şey öğretmek gibi haddim olmaz. Ciddiyim, kinaye yok.
Sadece, şunu söyleyeyim o zaman.

Ben de konservatuar mezunuyum ve meslek olarak bu işi yapıyorum.kulağıma güvenebilirsiniz yani:):) benim kullandığım kurulumda herhangi bir ton kaybı yok. Buffer haricinde, fx loopta kullandığım line driver türevi pedalın da bunda etkisi olabilir.

Benim de size bir şey öğretmek gibi bir niyetim yok, zaten bir yerde "işiniz" de bu. Ben de kinaye yapmıyorum, müzik ve kulak konusunda benden ve buradaki çoğu kişiden daha eğitimli olduğunuz bir gerçek.

Fakat ben de 10 yıldır elektro gitar çalıyorum, gece yatmadan sabah kalkınca, öğlen ve akşamüstü. Çok fazla alım satım yaptım, bundan önceki nickim farklıydı aslında yeni değişti neyse, yine de ben farkı duyabiliyordum. Vintage manyetikli bir Strat'ta farkı daha iyi duyabilmeme rağmen LP türü bir gitarda fark kayboluyordu mesela, bu bile bir etken.

Dediğiniz gibi farklı cihazlarda farklı sinyal yolları ve etkili elemanlar var. Belki de benim sistemimde bu şekilde oldu ama sizinkinde olmadı, ki ne güzel. Kaldı ki ben bu setup'ı bozmamak için de gayret etmiştim ama sonunda kırdım kafayı.

Benim kafada en iyisi "back to the basic". Meali; "Fender'in yanına bir Fender Vintage 1959 Tremolux Tweed, Jackson'ın yanına Soldano Lucky 13, araya da sadece kablo" :)

Geri