Joker (Rock) - Ankara

SAKLIKENT'TE ALTERNATİF BAYRAM EÐLENCESİ :

ROCK IN THE 80s PARTY
Canlı Performans : JOKER

rock80s.gif

”1980'lerin heyecanı dinmek bilmiyor. Her gün neredeyse ülkenin her şehrinde 80'ler partileri düzenleniyor. Ama nedense bu partilerin içeriği tümüyle 80'lerin Hit parçalarının ötesine geçemiyor. Fakat Soğuk savaşın hüküm sürdüğü 80lerde sadece Türkiye'de değil tüm dünyada Yıldız Savaşları'nın gerçekleşebileceği ihtimali ve korkusuyla yaşayan dünya gençliğinin en büyük tesellisi ve sesini duyurma araçlarından biri Rock Müzikti.

Sinemanın süper kahramanlarını yarattığı, korkularla gözyaşlarının iç içe geçtiği bu dönem; aynı zamanda bitti denilen ROCK MÜZİÐİN, 70'lerin ruhundan farklı olarak biraz daha saf, duygusal ama daha idealist olduğu, büyüdüğü ve kitleselleşerek stadyumlara geri döndüğü zamandı.

Gecenin yıldızları'ndan bir kaç isim:

AC/DC, Iron Maiden, Genesis, Foreigner, Manowar, WASP, Accept, Marillion,Skid Row, Europe, Bonjovi, ZZ Top....ve tabiiki Rocky Balboa ve onun unutulmaz mücadelesinden görüntüler eşliğinde Survivor...Canlı performans : JOKER...Ve bir çok sürpriz.

Tarih : 05 KASIM 2005
Saat : 22:00/10 Ytl+ilk içki

5 Kasım günü Joker grubuna başarı ve iyi şanslar dilerim, o sırada İstanbul'da olacağım için sizi izlemeye gelemeyeceğim. İstanbul'da çalacağınız tarih belli mi "Rock in the 80s" kapsamında? Belki sizi İstanbul'da yakalarım... :D :D

Sevgiler. :twisted:

The Dark Rider. :!:

JOKER grubu
5 Kasım sonrasında arkadaşlarımız
Özgür ve İbrahim'le
yollarını ayırma kararı almıştır.

Kendilerine bugüne kadar Joker grubuyla geçirdikleri
güzel günler ve katkıları için çok teşekkür ederiz.

İş konusunda yollarımız ayrılsa da arkadaşlığımızın devam edeceğini umuyoruz.

Tüm sevenlerimizi 5 Kasım'da Salıkent'te yapacağımız veda programına bekliyoruz.

Görüşmek üzere

The-Dark-Rider demiş ki:
5 Kasım günü Joker grubuna başarı ve iyi şanslar dilerim, o sırada İstanbul'da olacağım için sizi izlemeye gelemeyeceğim. İstanbul'da çalacağınız tarih belli mi "Rock in the 80s" kapsamında? Belki sizi İstanbul'da yakalarım... :D :D

Sevgiler. :twisted:

The Dark Rider. :!:

Selam

İstanbul konusunda şu anda netleşmiş birşey yok.

Eğer gerçekleşirse buradan herkesi haberdar edeceğimizden şüphen olmasın.

Görüşmek üzere

Aslında açıklama yapacakken Murat erken davranıp herkes adına yazmış. Sağolsun ! :LOL:

:!: Evet. Ben ve Özgür Joker ile yollarımızı ayırdık. :!:

Her birliktelik gibi iyi ve kötü günlerimiz oldu.

Son aylarda müzikalitedeki farklılık, bakış açımız ve kaybedilen grup mantığı ve "sound" problemleri nedeniyle konuşup arkadaşların "radikal" yapılanma arzularını kırmayarak :!: bu sefer :!: grup ile yollarımızı ayırdık.
Özgür'ün de kendine göre nedenleri vardır belki de ama en azından benim için bu çerçevede devam etmenin bana, kendimden, işimden ve özel hayatımdan gereksiz ödünler ve zarar vermeye başladığını hissettiğim :idea: son 3 ayda Joker, sadece mekan ve dinleyici etkisi ekseninde bir Cover grubu olmanın ağırlığını , beste grubu olarak yola çıktığımız günlerde unutulan heyecanın yerine bırakmıştı ve Grup ruhu da sadece programdan programa birbirlerini gören ".........ve Yol arkadaşları" 'na dönünce ayrılmak kaçınılmaz oldu.

Bunlar benim kişisel düşüncelerim.
5 Kasım eğlenceli bir veda olacak sanırıım.
Kaçırmayın bari ! :LOL:

Selam arkadaşlar Cuma Manhattan ve Cumartesi Saklıkent programından sonra veda ediyoruz. Tüm arkadaşlarıma ve bugüne kadar bizi desteklemiş olan tüm sevenlerimize teşekkür ederim. Hepimizin yolu açık olsun.....
Sevgilerimle

Wala taa buralardan çok büyük hayal kırıklıgı yaşattınız bana. Tekrardan yuvama dönüp JOKER dinleyecegim günlerin hayali artık yok olmuş.
Sanırım söylenecek daha fazla da birşey yok. Yinede takip edebildigim her hafta için teşekkür eder, hepinizin yolu açık olsun derim.

Saygılarımla.

Mimar Mehmet Cevizoğlu

BÖYLESİNE GÜZEL MÜZİK YAPABİLMEYİ BECEREBİLENLER , tabikide ,duygusal yoğunlukları, biz dinleyenlerden çok daha ötede yaşayanlardır.
Keşke, her ne ise sorun , çözebilmeyi de becerebilseniz.
Hiç te çok özel işler yapmayan bizler,çalışma hayatımızda pek çok problemi,işin ön planda tutulmasıyla tolere edebiliyoruz,sistemlerimizi ona göre kuruyor,koruyoruz.Biliyoruzki , çok özel değiliz, ben gibi yada bir başkası gibi, yan yana masalarda, aynı işi yapabilecek bi sürü eğitilmiş insan var ve yapar bi başkasıda.

Sizler çok özel insanlarsınız, tüm müzik yapabilenler gibi , Joker'de özel .
Bi düşünsenize , bi parçayı , birlikte , kusursuz çalabilmek adına gösterdiğiniz çabayı .
Nasıl bu noktaya gelmişken ,yok olmuyor diyebiliyorsunuz böylesine .

Joker, sizin yarattığınız bi grup ,nasıl öldürebiliyorsunuz .

Hepiniz müzik adamısınız,çalmadan duramazsınızki.
Başkalarının yarattığı gruplarda kendi yerlerinizi arayıp bulmak yerine , kendi bebeğinizi büyütsenize ,tüm zorluklara ramen(unutmayın bebekler zaten zor büyür,özveri ister).

Ben Joker'i çok sevmiştim,böylesine dağılması çok üzüyor.

Tabiiki , yeniden birbaşka isimlerle yürür . Ama niçin ya , ne gerek var . Biparça daha sağlam düşünün.

Son ana kadar ve hatta daha sonra bile, hiçbişey için geç değildir.
Bazı kararlar vazgeçilmek için alınır ,bunun da öyle olmasını diliyorum.

Bİ GRUP VARDI , BENİM İÇİN ,ÇALIŞTI, ÇALDI .
METALICA / TURN THE PAGE...SONRADA KENDİLERİNİ PATLATTILAR MI ,BÖYLE HATIRLAMAK İSTEMİYORUM . YAPMAYIN.

JOKER'i Sizler Joker yaptınız , dağılmayın ,toplanması inanın çok zordur . :elsallaa

şüphesizki bu duruma bende çok üzüldüm ama eğer doğrusu bu ise yapacakta pek bişey yok demektir.her şey için bu gruptaki arkadaşlara tek tek teşekkür eder herkesin yolu açık olsun

Selamlar, benim kafam biraz karıştı da en iyisi size sormak diye düşündüm. Sizi 5 Kasım'da Saklıkent'te dinledim. Ne güzel arkadaşlarla bol bol dans edince, dedik ki bu hafta cuma (yani yarın) da Manhattan'da coşalım. Ama foruma yeni üye olduğum için anca gördüm kötü haberi.:( Şimdi bundan sonra Joker'i Manhattan'da dinleyip, dans edemeyecek miyiz?:( Güzel günlerde görüşmek dileğiyle

Selamlar

Yorumlar için teşekkür ederiz.

Sevenlerimize kaşı olan sorumluluğumuz ve gönül borcumuz elbette ki çok fazla.

O nedenle bu akşam yine Manhattan'da olacak Joker grubu.
Sonrası için birşey diyemiyorum.

Ama en azından bu akşam görüşmek dileğiyle.

yua bence abi çok düşünün bu kadar seveniniz varken...sizi hep daha iyiye götürmek için elimizden geleni yapicaz..
Umarım kararlarınız iyi yönde olur.

Güzel sözler ve destek için çok teşekkür ederiz.

Cumartesi akşamı beklenmedik bir şekilde Gölge Bar'da çaldık.

Çok güzel bir seyirci vardı. Herkese teşekkür ederiz.

Kendi adıma, böyle güzel ortamlarda sevenlerimizle en yakın zamanda buluşmayı umut ediyorum.

Görüşmek üzere

Selam

Kadro:
Yasemin: Vokal
Murat: Gitar
İbrahim: Gitar
Yüksel: Klavye
Murat: Bas
Özgür: Davul

Bu akşam 00:30'da Gölge'deyiz, bekleriz.

Not: Nokia Supersound'da başarılar.

yani noldu şimdi grup dağılmıyo mu? Ya da eleman değişikliği yok mu?
Joker eski Joker aynı joker mi?
bu kadar ayrılıyoz, dağılıyoz falan dedikten sonra bi açıklama yapsanız iyi olcak sanırım...
:D

Geri